IPB

( | )

> Zasady Przedstaw si?!!

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/forum/index.php?showtopic=92

Co do dzia?u osobistego prosz?:
-wpisywa? nowe tematy swoich w?tków
-umieszczanie w nich linka do w?tku na starym forum.
-nie pozdrawianie w w?tkach osobistych (od tego jest czat oraz specjalny w?tek pozdrowienia)
-nie wklejanie du?ej ilo?ci grafik (zdj?cia osobiste mile widziane)
-
Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" (dodawanie do ka?dego w?tku kilkudziesi?ciu wypowiedzi na godzin? o tre?ci "Ok", "Aha", "Popieram" itp., maj?ce na celu jedynie zwi?kszenie "rangi" na forum). Osoby notorycznie nabijaj?ce posty otrzymaj? ostrze?enie.
Pami?tajmy ?e ten dzia? nie b?dzie kasowany przez administratora, a wpisane w?tki b?d? zawsze obci??a?y nasz serwer.

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

18 V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Witam! Eda, zg?up?am ju? ca?kiem... >.<
V
Tina
18.09.2008, 13:41

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
300
9-07 08
malopolska
757
Numer GG: 2382919

No to czekasz niecale 2 tygodnie (ja czekalam nieco d?uzej) i bedzie juz z gorki. Byle wyci??, niech nie dra?ni.
B?dzie dobrze, usciski.

--------------------
L?k to strata mojego czasu ;)
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
18.09.2008, 13:41
#

Quote Post
Ela63
18.09.2008, 13:45

Guru na forum

Wspiera forum
1,438
7-11 07
zachodniopomorskie
75

Witaj Eda.Wiem ?e Ci smutno ale najwa?niejsze jest to ?e masz ju? termin operacji a w naszym przypadku liczy si? czas.....gada wytn? chemie dostaniesz i b?dziesz w szeregu zdrowych Amazonek.Trzymaj si? Eda i smutki odgo? od siebie.Pozdrawiam z nad morza i dobre mysli posy?am.

+Quote Post
Krystyna
18.09.2008, 14:00

Expert na forum

Wspiera forum
455
24-05 08
kujawsko-pomorskie
635

Eda...wiem co teraz my?lisz i czujesz.....nie potrzebujesz mi nawet o tym mówi?.....ale zobacz, my wszystkie "to" przechodzi?y?my. Przed Tob? trudny okres czasu ale pami?taj wszystko minie, pokonasz chorob?! S?u?ymy Ci pomoc?. Ja mam 8 letni sta? amazo?ski.
?ycz? wytrwa?o?ci i zwyci?stwa,przytulam Ci? (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

--------------------

+Quote Post
ToJa
18.09.2008, 14:06

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

hej, nie martw sie, bo jeszcze troszke i nie bedzie czym, raczek wskoczy do s?oiczka, a czym szybciej tym lepiej, a to, ?e chemia bedzie, no có?, prawie ka?da z nas j? mia?a lub ma, a ?ycz? Ci ?eby? j? przechodzi?a tak jak ja (bo jak czytam jak dziewczyny czu?y si? po chemii to ja chyba dostawa?am witaminki jakowe? albo có?, bo i czu?am si? prawie OK), kochana ja za chiny ludowe nie umia?am pisac na tym forum (jakas niekumata by?am) i na poczatku to tylko czyta?am i czyta?am, wi?c Ty tez sobie poczytaj, przygotuj organizm do chemii, zadawaj pytanka (co m?drzejsze dziewczynki pomog?) a potem, a potem to juz bedzie git, buziaczki

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
Eda
18.09.2008, 21:18

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
318
2-09 08
Mazowieckie
898
Numer GG: 9237261

Dzi?ki za s?owa otuchy. Cho? jest mi bardzo ci??ko si? z t? my?l? oswoi?... Nic ju? nie b?dzie jak kiedy?.
A operacja w Warszawie w CO na Ursynowie. Pozdrawiam Was wszystkie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
... prze?yj ?ycie swoje jak tylko zechcesz ...

+Quote Post
Amor
18.09.2008, 21:22

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Trzymaj sie ,po operacji bedzie lepiej bo pozbedziesz sie dziada.POtem leczenie i wracasz do zdrowia.Nie bedzie jak dawniej,na pewno ale czasami o wiele lepiej ,zycie potem baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo smakuje.Oj jak chce sie zyc!Poczytaj watek Luny.Byla mlodsza od Ciebie jak zachorowala.Teraz szaleje,cieszy sie zyciem.Pozdrawiam.Wszystko minie,zobaczysz a slonce znow zaswieci mocno!

+Quote Post
Eda
18.09.2008, 21:28

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
318
2-09 08
Mazowieckie
898

Jedno mnie dr?czy... Guz mam nie du?y bo ok 12 mm obok drugi jeszcze mniejszy a jak poczyta?am to przy takich ma?ych robi? operacj? oszcz?dno?ciow?. To z jakiej racji ja mam mie? ca?kowit???? Mo?e gdzie indziej si? skonsultowa?? Co wy na to?

--------------------

+Quote Post
mgie?ka
18.09.2008, 22:47

Guru na forum

Wspiera forum
1,568
27-12 07
233

Edytko, ja mia?am podobnej wielko?ci guzka. Pierwsze co to powiedziano mi, ?e jest szansa na oszcz?dzaj?c?. My?la?am nawet, ?e mo?e w?a?nie tak i niby mia?am decydowa?. Ale ja mia?am ma?e piersi. Chirurg powiedzia? - i co ja tu pani zostawi?... A ja ju? wtedy by?am zdecydowana na ca?kowit?, nie tylko ze wzgl?du na te moje male?stwa - nabiera?am przekonania, ?e na przysz?o?? spokojniejsza b?d? wyrzucaj?c ca?o??... To si? samo w cz?owieku rodzi takie prze?wiadczenie, ka?dy ma swoje w?asne.
Masz farta chyba - termin nied?ugi. Ja pi?? lat temu czeka?am ponad miesi?c, te? remontowali. Masz ju? przed sob? wytyczon? prost? drog? do zdrowienia i nawet si? nie obejrzysz, jak b?dzie to za Tob?. B?dzie dobrze i decyzje z pewno?ci? te? dobre podejmiesz.

--------------------
jest ból, który boli bardziej ni? ból i smutek wi?kszy ni? smutek...
.............................................................
"Dusza ?ywi si? tym, z czego si? cieszy"
?w. Augustyn
................................................................................
Nie p?acz... kamienie nie p?acz?...

+Quote Post
Eda
18.09.2008, 23:03

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
318
2-09 08
Mazowieckie
898

Z tym, ?e ja mam biust 85 D wiec jeszcze troch? zostanie! Wi?c dlaczego chc? usun?? ca??????? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) A gdyby mnie zapytali o zdanie to bym jednak by?a za oszcz?dzaj?c?.... Chemia i tak go ca?kiem (chyba) wyko?czy... Po to jest... A je?li wszystko wytn? to po co chemia skoro "tam" ju? nic nie b?dzie??

--------------------

+Quote Post
ToJa
19.09.2008, 8:10

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

u mnie z ta decyzj? by?o tak: na biopsji nie wysz?y kom. rak. tylko zmienione, a wi?c podejrzane, onkol. poradzi?a, ?eby guza usun?c, posz?am do chirurga, a ten powiedzia? mi, ze to napewno rak, tylko na badaniu nie wysz?o, no i kaza? mi wybiera? czy chce operacje ca?kowita czy oszczedzaj?ca, powiedzia? mi wszystkie za i przewciw, ale ja i tak sie wkurzy?am bo dlaczego ja mam decydowac, niby mój cycek, ale czy ja si? na tym znam (szczególnie wtedy by?am zielona, zaskoczona i zdezorientowana no i wystraszona), umówi?am si? z nim na operacje na oszcz?dzajaca, wysz?am, porycza?am sie i za 2 dni posz?am do drugiego chirurga, który zdecydowa? za mnie ze bedzie oszczedzajaca bo mam dobra wielko?c cycków, guzek 1,5 cm, i w dobrym miejscu usadowiony. No i widzisz, co lekarz to inaczej, jeden mi kaza? wybierac, drugi zdecydowa? inaczej, a ja, teraz to chyba bym kaza?a obci?? cycka, tak mi si? zdaje, ?e bezpieczniej, ale jak to powiedzia?am temu mojemu chirurgowi, to wci?z twierdzi, ?e u mnie wystarczy?a oszczedzajaca, bo wszystkie czynniki na to wskazywa?y.
Edytko, zaufaj lekarzom, ewentualnie skonsultuj sie jeszcze z innym chirurgiem, to jest trudna decyzja, bedziesz miala jeszcze wiele w?tpliwo?ci, ja ca?y czas po operacji, jak zacz?lam chemie, mysla?am czy oni mnie napewno dobrze lecz?, chodzi?am, pisa?am, dopytywa?am si?, ale teraz wiem, ?e trzeba wierzy? lekarzom, tylko co nie co dopytac si? dziewczyn tutaj na forum, bo lekarze nie wszystko mowia, ale nie dlatego ze nie chca powiedziec tylko dlatego, ?e my?l?, ?e to takie wszystko logiczne i powinnismy wiedziec, a my przeciez na poczatku jeszcze glupiutkie i zielone, bedzie dobrze, trzymaj si? , buziaczki

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
aurora
19.09.2008, 10:01

Guru na forum

Wspiera forum
1,559
8-11 07
kujawy i pomorze
88

Wskazaniem do amputacji piersi jest wi?cej ni? jedno ognisko raka. Mimo tego ?e guzki s? ma?e trzeba usuwa? ca?o?? bo nie ma gwarancji ?e jeszcze gdzie? nie ma ogniska które nie uwidoczni?o sie w badaniach.

+Quote Post
Ella
19.09.2008, 10:20

Guru na forum

Wspiera forum
1,842
7-11 07
Lubuskie
85
Numer GG: 4100022

Standardy leczenia s? poza tym przewa?nie takie, ?e po szcz?dzaj?cej daje si? radioterapi?, a po ca?kowitej chemi?.
Raczej nie stosuje si? chemii po oszcz?dzaj?cej, przynajmniej w pierwszym rzucie.
A Aurora ma racj?, je?li chodzi o wskazania.
Trzymam kciuki za Ciebie, oby wyniki by?y pomy?lne, bo sama operacja nie jest trudna.
Ja by?am w pracy ju? w nast?pnym tygodniu po mastektomii (nie w pe?nym wymiarze, ale jednak).

--------------------
Jeste?my sprawcami czynów, które spe?niamy, a nie narz?dziami ró?nych si?.
(Leszek Ko?akowski)

+Quote Post
PLYM
19.09.2008, 10:58

Guru na forum

Zarejestrowana
703
2-07 08
ma?opolska
732

Droga Edytko

Ja jestem po oszcz?dzaj?cej, w czerwcu tego roku, mam 30 lat i mam ma?y biust: 75B. Guz mój by? 1.3cm.
Mieszkam w Anglii i tu si? lecz?, ale to akurat nie ma nic do rzeczy, w Polsce dostaniesz leczenie na tym samym poziomie.

Mniejsza z tym. Co chcia?abym Ci powiedzie? to jest to ze po oszcz?dzaj?cej zawsze jest radioterapia, której celem jest wysterylizowanie tkanki piersi i ewntualne wybicie mikroprzerzutów. Najnowsze badania i inne statystyki wskazuj?, ?e przy oszcz?dzaj?cej wcale nie zmniejsza si? procentowa liczba kobiet bez nawrotu. Pe?na mastektomia wcale tego nie gwarantuje.
Wiem ze niektóre kobiety decyduj? si? na taki krok w celu prewencyjnym i zapewne ma to swoje uzasadnienie ale ja gdybym drugi raz mia?a podj?c decyzj? podtrzyma?a bym j?.
Zosta?a mi blizna pod pach? (ok4cm) blizna na piersi 5-6 cm i dwa cycki. Mam nadziej? po zakonczonej chemii, przystapi? do normalnego ?ycia.
Musz? jednak doda? ze przed operacj? lekarz u?wiadomi? mi jasno, ze je?eli oka?e si? ?e tkanka wokó? guza jest mocno zmieniona i b?d? przerzuty do w?z?ów to mastektomia b?dzie nieunikniona, ale bez tej wiedzy, tak radykalne dzia?anie ju? na pocz?tku w przypadku m?odej kobiety nie jest wskazane a nawet nieludzkie.
Nie wiem na podstawie jakich bada? zdiagnozowano u Ciebie guzki akurat w tym miejscu i akurat dwa, mo?e by?o by argumentem do mastektomii.
Decyzja nalezy oczywi?cie do Ciebie i wcale nie popieram opinii, ze to lekarz powinien zdecydowa?. Doradzam wizyt? u innego lekarza.
Trzymam kciuki i niezale?nie czy podejmiesz decyzje o oszcz?dzaj?cej czy o mastektomi, wierz? ?e b?dzie to decyzja s?uszna, najlepsza jak? mog?a? podj?c w danej chwili.
pozdrowionka
PLYM

+Quote Post
Eva
19.09.2008, 11:40

Guru na forum

Wspiera forum
674
14-11 07
151
Numer GG: 8236321

Edyto zanim wybra?am chirurga odwiedzi?am czterech dopiero pó?niej podj??am decyzj?. Nie ?a?uj? poniewa? moja lekarka do tej pory mnie wspiera a ja ju? po kilku minutach od wej?cia do gabinetu wiedzialam, ?e to ona b?dzie mnie ci??a. Inna sprawa, ?e mia?am chemi? przed operacj? i czas na poszukiwania. Wszystkie badania wskazywa?y na ok. 2 cm. guz, po chemii wszystko wskazywa?o na to, ?e zosta?o mniej ni? cm. Od pocz?tku wiedzia?am, ?e czeka mnie mastektomia poniewa? by? przerzut do w?z?ów ale nie wiedzia?am, ?e guz by? ogromny. Wynik histopatologiczny zaskoczy? wszystkich. Pó?niej by?y pytania "jak to mo?liwe?' mammografia, USG, "macanki"....nawet scyntygrafia przed zabiegiem.......mia?o by? male?stwo......Lekarze twierdz?, ?e m?ode kobiety ( mia?am wtedy35 lat) trudno zdiagnozowa? ze wzgl?du na utkanie piersi. Mój guz rós? gdzie? g??boko, podst?pnie....wiem, ?e nikt nie podj??by si? operacji przy takim zaawansowaniu. Czasami warto zaufa? lekarzom.....

--------------------
Przeka? 1% podatku dla Kubusia www.kubaostasz.pl

+Quote Post
Eda
22.09.2008, 9:16

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
318
2-09 08
Mazowieckie
898

Mam jeszcze jedno pytanie - a co z w?z?ami ch?onnymi? Czy zawsze s? usuwane przy amputacji piersi? Z tego co wiem to moje nie s? nawet powi?kszone...
Kurcze, ale ci??ko zaakceptowa? takie rozwi?zanie... A to ju? tak nied?ugo si? stanie... (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif)

--------------------

+Quote Post
Pere?ka
22.09.2008, 10:37

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648
Numer GG: 1268938

Witaj Eda
Jestem tu praktycznie nowa wi?c nie mam zbyt du?ego do?wiadczenia. Guzka sama sobie wyczu?am 13 maja tego roku. Biopsja wykaza?a, ze to rak. W?z?y ch?onne by?y niepowi?kszone. Mój onkolog ( chirurg) od razu mi powiedzia?, ze jego zadaniem jest ratowanie nie tylko mojego ?ycia, ale i cyka. Jego zdaniem guz byl niewielki i kwalifikowa?am sie na oszcz?dzaj?c?. Na operacje czeka?am d?ugo, bo 2 miesi?ce. Przed zabiegiem lekarz wezwa? mnie do gabinetu i rozmawiali?my o tym jak b?dzie przebiegac operacja i o w?z?ach ch?onnych. Mia?am dwie mo?liwo?ci
1, biopsja w?z?ów i gdy b?dzie ok to zostawiamy. Usuwamy tylko wartownika
2, profilaktycznie usun?? ca?o??
Zapyta?am go wprost , gdyby chodzi?o o jego matk? to co by jej doradzi?. Odpowiedzia?, ze profilaktycznie by usun??. Tam gdzie by?am operowana nie ma gammakamery, która da?aby obraz co faktycznie si? dzieje we w?z?ach ch?onnych, czy s? jakie? przerzuty itd.
Dlatego zdecydowa?am sie na usuniecie w?z?ów w ca?o?ci i nie ?a?uj? swojej decyzji ( bad. histop.: w?z?y czyste). Moim zdaniem wybra?am mniejsze z?o. Na sali le?a?a ze mn? kobieta, której biopsja nie wykaza?a komórek nowotworowych we w?z?ach, mia?a usuni?tego wartownika , a po 4 tygodniach le?a?a na docink? ( przerzuty do w?z?ów). To pomog?o mi podj?? t? decyzje. Po prostu, ba?am si? zaufa? tylko biopsji.
Nie wiem jak operuje si? pier?, gdy s? dwa guzki, dlatego nie chce si? wym?drza? i wprowadza? ci? w b??d. Ja mia?am guzka 1x1x1,5 zachowano mi pier? i od razu mia?am zrobiona plastyk?.

+Quote Post
mag_dag
25.09.2008, 12:56

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

Eda, je?li chodzi o w?z?y ch?onne, to dopiero po zbadaniu ich przez patologa wiesz na 100%, ?e nie by?o w nich komórek nowotworowych - dlatego przy mastektomii w?z?y s? usuwane...

je?li jednak istniej? takie mo?liwo?ci (znaczy odpowiedni sprz?t) to wtedy usuwa si? tylko wartownika - poniewa? uwa?a si?, ?e gdy wartownik jest czysty, to i reszta w?z?ów te?...

je?li chodzi o operacj? oszcz?dzaj?c?, to jak pisa?a aurora i GosiaW - ja te? czyta?am, ?e w przypadku 2 guzków raczej j? odradzaj? - mo?e si? zdarzy?, ?e s? w piersi jeszcze inne ogniska, w tej chwili niewidoczne podczas badania...
i nie da si? tego wykluczy? ?adnym badaniem, dowiesz si? o tym dopiero po badaniu hist-pat.

buziakowuj? serdecznie //big buziak

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
b.angel
25.09.2008, 13:13

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

... potwierdzam to co mówi?y Gosia i Mag i chcia?am doda?, ze do wpisu Elli wkrad?a si? drobna nie?cis?o?? , a mianowicie faktem jest, ze standardem jest radioterapia po oszcz?dzaj?cej natomiast czy po operacji bedzie chemia czy nie nie zalezy od tego czy by?a to operacja oszczedzajaca czy ca?kowita amputacja.
Podanie chemi jest uwarunkowane wynikami histopatologicznymi oraz wiekiem pacjentki .... czyli po oszcz?dzaj?cej tez jest chemia je?eli wyniki wskazuja na potrzebe podania cytostatyków ......

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
BeataM
25.09.2008, 13:36

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638

ja jestem po oszcz?dzaj?cej, guzek mia? 1,1mm, wyci?to go z lo?? + 12 w?z?ów, które okaza?y si? by? czyste.
Poniewa? mia?am wtedy lat 45, podj?to decyzj?, ?e oprócz radio i hormonoterapii (PR+), musz? wzi?? 4 cykle czerwonej chemii. "Jest Pani za m?oda i oprócz tego, nikt Pani nie zagwarantuje, ?e jaka? komórka posz?a z krwiobiegiem i nie osadzi?a si? podst?pnie w organi?mie" - taki tekst us?ysza?am.

--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI

+Quote Post
Al_la
25.09.2008, 13:54

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Nigdy bym nie podj??a decyzji o operacji oszcz?dzaj?cej b?d?c na Twoim miejscu.
Tak? decyzj? mo?na uratowa? pier?, ale straci? co? znacznie cenniejszego.
Dobrze si? zastanów. Pier? mo?na rekonstruowa?, a ?ycie....

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post

18 V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 10.04.2020 - 12:14