IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

4 V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> 5LAT TAMOXIFENU I CO DALEJ?
V
Gra?yna 1955
23.10.2009, 13:35

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
6
16-01 09
?ód?
1,362

Wczoraj wróci?am ze szpitala po zabiegu usuni?cia starego w?ókniaka z prawej piersi, bo lewej ju? nie mam 1,5 roku. Onkolog chirurg dc.Zadro?ny, który mnie przedtem i teraz operowa? jest dobrej my?li. Przesz?am poprzednio "zabójcze" chemioterapie,
na?wietlania i od 16 miesi?cy jestem na Tamoxifenie . Teraz mam przerost endometrium 18 mm i na 9 listopada wyznaczony mam zabieg czyszczenia i zobaczymy co dalej w zale?no?ci od wyniku. Onkolog te? mi powiedzia?,?e zmieni mi na inny lek, chocia? mówi? tak?e, ?e tamo jest bardzo dobry i dobrze go bra? minimum rok. Ró?nie go tolerujemy, ale co mamy robi??, musimy si? trzyma? i walczy? dalej.
Pozdrawiam
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
23.10.2009, 13:35
#

Quote Post
Sara
28.10.2009, 15:09

Expert na forum

Zarejestrowana
502
26-06 07
okolice Szczecina
8
Numer GG: 5622869

Znajomy lekarz rozmawia? ze swoim znajomym - onkologiem na temat nurtuj?cej mnie sprawy. Uzyska? odpowiedz , ?e po tamosyfie konieczne jest dalsze leczenie. Wymienia? femare i inne przez Was podane. Tamosyf podobno po 4 latach juz przestaje dzia?a?. By? w szoku, ?e onkolog sugerowa?a przed?u?enie go do 10 lat. Wie, ze cz?sto na 5 latach ko?czy si? hormonoterapi?, bo leki s? drogie i lekarze niech?tnie je przepisuj?. Zobacz? , co powie w styczniu. Je?eli b?dzie upiera?a si? przy opcji tamosyfu zmieni? onka. Pozdrawiam.

+Quote Post
mag_dag
28.10.2009, 17:24

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

Saro, na wyk?adzie w Krakowie docent Krzemieniecki, zapytany przez amazonk? o branie femary po tamoksyfenie, mówi? tak:
- jak kobieta bra?a przez 5 lat tamoksyfen - to teraz mo?e bra? dwa lata femar?
- jak bra?a taksyfen i arimideks (po sobie w ci?gu 5 lat) to wtedy femary nie

a o tym, ?e po 5 latach tamoks nie dzia?a, to ju? dawno si? mówi - du?o zale?y od wiedzy lekarza, cz?sto daj? sprzeczne wskazówki...

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
Jolar
23.11.2009, 20:57

Guru na forum

Wspiera forum
1,270
9-11 07
Mazowsze
109
Numer GG: 6178287

Dzisiaj rozmawia?am ze swoj? onk... stwierdzi?a, ?e zako?czy?am ju? leczenie "Tamoxifenem" (5 lat min?lo...) i teraz pozosta?y mi tylko badania profilaktyczne (MM i dodatkowe ewentualnie zlecone przez lekarza) (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif) , nie wiem co o tym s?dzi?... dobrze by by?o ju? nie "tru?" si? "Tamoxifenem" (oprócz wszelakiego "dobra" ma on te? i skutki uboczne (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif) ), a zostawia? wszystko jakby nic si? nie wydarzy?o???... Troch? czuj? niedosyt..., szczególnie, gdy si? "jedzie" na 3-ch plusach.... (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Na moj? nie?mia?? propozycj? dotycz?c? "Armidexu" moja onk stwierdzi?a, czy b?d? chcia?a p?aci? po 500 z? miesi?cznie????
.....czyli alternatywy w?a?ciwie brak... (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) , dodam, ?e poza "urojonym" przez lekark? gina nadmiarem endometrium... u mnie (nie uda?o si? uzyska? materia?u do bada?)... do dnia dzisiejszego endometrium mam na dobrym poziomie, czyli 5 mm (pisa?am w w?tku u siebie o moich prze?yciach dot. tego problemu).
Wizyt? u onk mo?e uda mi si? "za?atwi?" na stycze?.... na grudzie? nie mam ju? ?adnych szans....(czyli pacjencie lecz si? sam jak potrafisz, ...my tylko we?miemy od Ciebie sk?adki
(IMG:style_emoticons/default/cool.gif) )

--------------------
L?k nie mo?e istnie? bez nadziei, ani nadzieja bez l?ku.
— B.Spinoza

+Quote Post
hala1962
23.11.2009, 21:08

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Jolar ja te? jestem Her2 dodatnia. Na pocz?tku mojego leczenia moja onka zapowiedzia?a leczenie tamoksifenem na 5 lat. Ostatnio z ni? rozmawia?am nt.skuteczno?ci przy herach to stwierdzi?a, ?e poleczy mnie nim ok.2-3 lat a pó?niej przejdziemy na co? innego...

+Quote Post
ELAS
23.11.2009, 21:11

Expert na forum

Zarejestrowana
416
6-12 07
?ód?
196
Numer GG: 12204834

Bra?am tamoxifen 4 lata.Od 3 lat nie bior? nic. Nikt nic nie mówi?, ?e mam bra? cokolwiek. Jestem hormonozale?na.

Tamoxifen wywo?a? u mnie menopauz?. Nie miesi?czkuj?.

Daj?c mi leczenie hormonalne pami?tam, lekarka mówi?a, ?e dla mnie dobrze jak przestan? miesi?czkowa?. Podobno wtedy jest bezpieczniej. Tak jak u Jolar powiedziano, ze tylko badania profilaktyczne - robi? je systematycznie.

Czytam co piszecie i my?l? sobie - czy to ?le, ?e nic nie bra?am, nie bior??

+Quote Post
zuzanna
23.11.2009, 21:34

Guru na forum

Zarejestrowana
702
11-11 07
Gdynia
126
Numer GG: 898827

mnie po niecalych 3 l.zmienila na lamette
twierdzac ze tak sie robi
co kraj to obyczaj...

+Quote Post
Sara
23.11.2009, 22:05

Expert na forum

Zarejestrowana
502
26-06 07
okolice Szczecina
8

Mo?e si? myl?, ale tu chyba istotny jest fakt (gdzie? o tym czyta?am) w jakim wieku jest kobieta.
Je?eli po menopauzie, to jak najbardziej wskazane dalsze leczenie hormonalne.

Jolar, ja te? us?ysza?am propozycje samofinansowania dalszego leczenia.

+Quote Post
Halka
23.11.2009, 22:13

Expert na forum

Zarejestrowana
515
13-11 07
Warszawa
145

Jolar, nie ust?puj, naciskaj w sprawie dalszego leczenia! I ?adnego op?acania, przecie? na naszym forum s? dziewczyny dostaj?ce dalsze leczenie hormonalne na nast?pne lata bez dop?at! Teraz koniec roku, mo?e dlatego takie czarnowidztwo, ale na pocz?tku roku mo?esz si? zapisa? i jeszcze raz rozmawia? o przed?u?eniu leczenia. Zawsze to jakie? zabezpieczenie. Ju? nie tamoxifenem, ale arimidexem b?d? femar? czy czym? takim. Mnie lekarz zmieni? po 3 latach tamoxifen na arimidex, który mam bra? 2-3 lata, a potem "zobaczymy, mo?e b?dzie co? nowego". Wi?c jednak furtka jest...

+Quote Post
MM
23.11.2009, 22:13

Expert na forum

Wspiera forum
483
4-04 08
ma?opolska-gdzie? w górach
505
Numer GG: 874429

CYTAT(Jolar @ 23.11.2009, 20:57) *
czyli pacjencie lecz si? sam jak potrafisz, ...my tylko we?miemy od Ciebie sk?adki (IMG:style_emoticons/default/cool.gif) )

i to jest wkurzaj?ce..delikatnie mówi?c.
ja tez czekam , kiedy NFZ za?yczy sobie wyja?nie?, dlaczego bior? Ansyn -Armidex a nie Tamoksyf...pono? wysy?aj? takie zapytania...uprzedza?a mnie onka.

+Quote Post
Lonia
23.11.2009, 23:07

Guru na forum

Wspiera forum
1,368
5-11 07
wielkopolska
30
Numer GG: 3043067

Ja bra?am Tamoxifen 2 lata ...teraz bior? Lamett?...

+Quote Post
Ana
24.11.2009, 2:09

Guru na forum

Zarejestrowana
965
29-06 07
11

miesi?c temu min??o mi 6 lat od mastektomii ...
nadal bior? Nolvadex D ...
moja onka powiedzia?a, ?e b?d? bra?a leki co najmniej
kolejne 3 lata ...
czy to b?dzie Nolvadex czy Femara czy inny Arimidex ...
oka?e si? na wiosn?, jak sko?cz? 5 pe?nych lat brania leku ...

ale na bank nie zostan? bez leku, bo takie s? obecnie standardy leczenia
hormonozale?nego raka piersi ...

+Quote Post
luska
24.11.2009, 10:03

Guru na forum

Wspiera forum
2,229
5-11 07
Gdynia
18
Numer GG: 9006789

By?am teraz na wyk?adzie dotycz?cym leczenia raka hormonozale?nego .....tam w?a?nie us?ysza?am( ju? nie pierwszy raz )?e Tamoxifen przez 3 lata , pó?niej lek typu Arimidex ,Aromek,Lamette,(czas branie leku wyd?u?ony zostaje do 7 lat)
to ?e w praktyce u wi?kszo?ci lekarzy jest inaczej, nie wynika to z nie wiedzy ....lecz ograniczenia przez NFZ.....bo te drugie leki s? znacznie dro?sze.....ja osobi?cie uwa?am ?e jest to ?wi?stwo ....?e próbuj? oszczeka? tam gdzie nie powinno si? tego robi?...........

--------------------
Ciesz si?
drobnymi rzeczami,
gdy? pewnego dnia
mo?esz odkryc,
?e by?y one wielkie.

+Quote Post
zuzanna
24.11.2009, 10:27

Guru na forum

Zarejestrowana
702
11-11 07
Gdynia
126
Numer GG: 898827

jedno opakowanie Lametty to 400 zl.

+Quote Post
Rybka
24.11.2009, 13:11

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
268
2-07 08
podkarpackie
733

Jestem zdziwiona, ?e piszecie o p?atno?ci za lek. Przecie? wszystkie leki w leczeniu raka s? bezp?atne. No, oczywi?cie, gdy nie jest si? ubezpieczonym to ju? inna sprawa...
Ja bior? Arimidex od pocz?tku leczenia, ju? 2 lata, ale podstaw? przydzielenia mi go by?a moja wcze?niejsza choroba - zakrzepica ?y?y g??bokiej w nodze. Musia?am dotrzec do archiwum szpitala, ?eby wyci?gn?? histori? choroby, bo zakrzepic? mia?am ju? bardzo dawno, na studiach. Lekarz uzasadni? swoja decyzj?, pisz?c w mojej karcie tendencje do zakrzepicy ?y?. Tamoxifen w swoich dzia?aniach ubocznych wp?ywa na zakrzepice, dlatego przydzielono mi lek bezpieczniejszy. Arimideks nie dzia?a ubocznie na zakrzepice ?y?, ale za to gorzej dzia?a na odwapnienie ko?ci ni? Tamoxifen, dlatego równocze?nie bior? Ostolek.
Od niedawna moja mama bierze Lamette , uzasadnieniem jest jej wiek (82 lata), w którym nie operuje si? ju? guza i nie podaje chemioterapii. Lamette zadzia?a? ?wietnie, nast?puje zmniejszenie guza.
Obydwa leki odbieram z apteki bezp?atnie!

--------------------
Nie czy? samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jeste? wszystkim, co masz!

+Quote Post
hala1962
24.11.2009, 13:44

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

CYTAT(Rybka @ 24.11.2009, 13:11) *
Jestem zdziwiona, ?e piszecie o p?atno?ci za lek. Przecie? wszystkie leki w leczeniu raka s? bezp?atne.

Rybko oczywi?cie ?e my lek odbieramy z apteki bezp?atnie - bo zap?aci? ju? za niego NFZ...
A dziewczyny pisz? o cenie leku i o tym, ?e lekarze nie przepisuj? dro?szych leków - bo fundusz szuka oszcz?dno?ci...

+Quote Post
Sara
24.11.2009, 14:21

Expert na forum

Zarejestrowana
502
26-06 07
okolice Szczecina
8

Co maja zrobi? osoby, kiedy onk przyznaje konieczno?? dalszego leczenia hormonalnego ( po 5 latach) a nie chce wyda? darmowej recepty? Proponuje wr?cz ( dla mnie to zabrzmia?o szyderczo) lek pe?nop?atny.

+Quote Post
hala1962
24.11.2009, 15:13

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Sara popro? niech Ci onk wyda za?wiadczenie, ?e wymagasz nadal leczenia hormonalnego - a recepty niech wystawia lekarz rodzinny. Ja ju? onki nie prosz? o recepty - dzwoni? do przychodni i rodzinna wystawia mi z literk? P i mam za darmo. Mo?e si? uda...

+Quote Post
Katty
24.11.2009, 19:04

Guru na forum

Zarejestrowana
758
5-11 07
Warszawa
17

A ja , w przeciwie?stwie do wszystkich, nie wierz? w te cudowne leki Tamoksyfeny itp. (dla mnie to wszystko trucizny)
Mnie przepisano od razu Aromek na 5 lat. ?yka?am go co? ok 1.5, potem zrezygnowa?am. Ku niezadowoleniu mojej onki ale ja czuj?, ?e mnie nie jest to potrzebne.......?le si? po tym czu?am i w ogóle. ..... Gdybym wcale nie zacz??a ?ykac, mo?e bym nawet nie uty?a, a tak......na tarczyc? te? prawdopodobnie od tego si? rozchorowa?am i to ju? nieodwracalnie......
Po zaprzestaniu ?ykania tego ?wi?stwa, ust?pi?y mi bóle nóg a ju? my?la?am, ?e zaniechodz?.
MOJE i tylko moje zdanie jest takie, ?e co ma by? to b?dzie. Przeciez osoby, które to ?yka?y, te? mia?y potem wznowy..........A ja..........narazie czuj? si? dobrze. Napewno chemioterapia zrobi?a w moim organi?mie swoje ale có?..........

--------------------

+Quote Post
Gra?yna1
24.11.2009, 20:01

Guru na forum

Zarejestrowana
1,536
5-11 07
Warszawa
29

Gdy po operacji zapada?a decyzja co do dalszego leczenia poniewa? rak by? u mnie wysoko hormonozale?ny - mój onkol powiedzia? mi , ?e przez 5 lat b?d? bra?a Tamoksifen a potem Femar? ......i ja tego si? trzymam . Min??o ju? 2 lata i 3 miesi?ce .
Zobaczymy jak to b?dzie w praktyce , czy b?dzie to realizowane . W ka?dym razie zamierzam zawalczy? w przysz?o?ci o t? Femar? bo przecie? ja nie mia?am chemii.. Jolu , my?l? ?e te? powinna? tego nie odpuszcza? !!

+Quote Post
« · Leczenie · »

4 V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 26.05.2020 - 8:57