IPB

( | )

Reply to this topicStart new topic
> Gdzie mozna dosta? ig?y do portu naczyniowego ???
V
MirkaW
22.08.2008, 21:56

Expert na forum

Wspiera forum
385
6-11 07
Jastrz?bie Zdrój
52

Mam nadziej? ,ze w dobrym dziale pisz? (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

Dziewczyny-portówki porad?cie, gdzie mozna dosta? ig?y do portów ?

Mam w?a?nie dopiero co za?o?ony ten wynalazek. Zak?ada?am w moim mie?cie , na oddziale chirurgii. Leka? da? mi namiary na jedna firm? w ?odzi, gdzie mozna telefonicznie zamówi? igie?ki, wysy?aja je poczt?, ale to toche potrwa. W szpitalu nie prowadza sprzedazy niestety.
Czy wy te? w ten sposób sie zaoparujecie? Czy mozna je gdzie? kupi? od r?ki ? Szczególnie interesowa? by mnie Kraków. W poniedzia?ek jad? do szpitala, we wtorek mam chemie i mia?am nadziej? dosta? ja juz do portu, ale nie mam ig?y (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Do kolejnego wlewu pewnie zd??? je zamówi? ,ale fajnie by by?o juz móc z niego skorzysta?.
Porad?cie co?, prosz?.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
22.08.2008, 21:56
#

Quote Post
elkka
22.08.2008, 22:33

Guru na forum

Wspiera forum
1,491
6-11 07
W-wa,Braunschweig
34
Numer GG: 560533

czegos nie rozumiem.... to Ty masz sie zaopatrzyc w igly ??? (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) szok !
o mamo (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) niezrozumiale i przykre (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)

Faktycznie igly wygladaja inaczej bo sa tak jakby zlamane na 90 st
i szpital takich nie posiada ???

pozdrowienia od zszokowanej portowki (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

ps. ja nie musialam extra igiel zakupywac, ale jakbys miala problemy z zakupem to daj znac - postaram sie pomoc ale to nie bedzie niestety tak expresowo.

+Quote Post
Magda
23.08.2008, 6:39

Guru na forum

Wspiera forum
1,662
12-11 07
Jastrz?bie Zdrój
130
Numer GG: 9935708

(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Mirusia zapytaj na Harcerskiej w aptece,oni sprowadzaj? ró?ne rzeczy.W tym samym budynku jest hurtownia,mo?e prawie tam co? uda si? zalatwi?. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post
Bajdunia
23.08.2008, 7:55

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Te? jestem zdziwiona,taka igla kosztuje 20 z?,
gdybym mia?a sama kupowa? ,to dodatkowy koszt
ok.160z? miesi?cznie,jak dla mnie.
U nas s? za darmo.

+Quote Post
ricarda05
23.08.2008, 20:45

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
129
6-11 07
0lsztyn
62

Mireczko jak ja bra?am chemi? ,to nie musia?am martwi? si? o ig??, nawet jak w tej chwili chodz? na p?ukanie....
przecie? tam gdzie daj? chemi?, musz? je mie?...
bo na salach operacyjnych ich nie maj? ,sama si? o tym przekona?am...
czy naprawd? musisz sama si? zaopatrywa? ???...
czy zawsze musimy mie? pod górk?:(....

+Quote Post
MirkaW
23.08.2008, 21:03

Expert na forum

Wspiera forum
385
6-11 07
Jastrz?bie Zdrój
52

Dziewczyny zaskakujecie mnie (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) ...bo jak stara?am sie o za?ozenie portu u nas w szpitalu- czyli województwo ?laskie ,to od razu mi powiedzieli,?e ig?y we w?asnym zakresie i w?a?nie koszt ich jest oko?o 20 z?. Potem jak ustala?am z onkolog w Rydygierze-czyli województwo ma?opolskie- za?o?enie portu, to te? od razu powiedzia?a, ze ig?y trzeba kupi? i koszt podobnie 20 z?, tak samo powiedzia?a mi piel?gniarka, która krew mi pobiera zawsze. Ig?a moze by? w porcie do trzech dni, tak ,?e jeden cykl za?atwi?a bym jedna ig??, wi?c nie sa to dla mnie a? tak straszne koszty na miesiac, tylko ?ebym mog?a je od reki gdzie? dosta?, a nie martwi? sie o zamawianie (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Mo?e niedawno cos sie zmieni?o z tymi ig?ami ? Wiecie, NFZ ma ró?ne dziwne pomys?y (IMG:style_emoticons/default/dry.gif) , no bo niemo?liwe, zeby dwa ró?ne osrodki, w dwu ró?nych województwach robi?y mnie w konia (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) Nic to , w poniedzia?ek sie dopytam, moze akurat sie oka?e ,?e w Rydygierze je maja, tylko musz? zap?aci?.

Bajdunia, a skad Ty jestes? Ty teraz bierzesz chemie, dostajesz ig?y za darmo obecnie????

--------------------

+Quote Post
Bajdunia
24.08.2008, 6:28

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Czes? Mirko.Ja Je?d?e do Zielonej Góry,jestem ju? po chemi,ale biore herceptyne do ko?ca ?ycia.Port dopiero mi za?o?? 30 sierpnia,ale tu u nas maj? ig?y i si? nie p?aci za nie.Ale nie wiedzia?am,?e mo?na mie? ig?e do 3 dni,to nawet lepiej,bo mam ?rode krew i czwartek hercia.Mo?e dowiedz si? w NFZ jak to jest tam u Was.

+Quote Post
Doris
24.08.2008, 11:41

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

przez 3 lata nie mia?am z nimi (ig?ami) problemu, zawsze sa na oddziale czy w przychodni onkologicznej, nie ?pij na brzuchu jak b?dziesz 3 dni z ig??, pami?taj!

+Quote Post
Bajdunia
24.08.2008, 13:26

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Ale na boku mo?na?Po stronie portu?

+Quote Post
Doris
24.08.2008, 21:03

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

tak teoretycznie to mo?na, ale podczas spania nie na plecach po prostu mo?na zaczepi? o ig?? i ból niepotrzebny, albo w efekcie kr?cenia mo?e ona wyj?? z portu itp.

+Quote Post
Marlena31
26.08.2008, 9:41

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
82
30-06 08
725
Numer GG: 13317779

Mireczko ja dosta?am port na w?asne ?yczenie ( przed taxolem), bo nie znosz? jak mi kto? k?uje ?y?e, teraz tak jak Bajdunia biore Herceptyne do ko?ca ?ycia i Ig?y dostaje na odziale. Mnie do zak?adania portu tez uspali (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) a chemie to mia?am dzienn? to nigdy mi nie przysz?o spa? z ig?ami (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) . Mirka a ty bierzesz te chemi? przez 3 dni w dzie? i w nocy czy tylko w dzie? ?

+Quote Post
Magda
26.08.2008, 9:44

Guru na forum

Wspiera forum
1,662
12-11 07
Jastrz?bie Zdrój
130
Numer GG: 9935708

(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Marlenko Mirusia jest na chemi w Krakowie jak wroci to sie odezwie. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post
MirkaW
28.08.2008, 14:08

Expert na forum

Wspiera forum
385
6-11 07
Jastrz?bie Zdrój
52

Wróci?am (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , i znów dochodz? do siebie u rodziców.

Marlenko, ja mam taxotere z adriamycyn? jednego dnia, w sumie wychodzi ze 4-5 godzinek , ale ig?? mi zostawiaja , bo drugiego dnia dostaje jeszcze pomisol na kosci.

Je?li chodzi o ig?y, to ka?dy szpital-jego dyrekcja- decyduje o tym indywidualnie. Poniewa? Rydygier nie jest zbyt "bogatym" szpitalem, s? oszcz?dno?ci (piel?gniarki mi sie skar?y?y, ze nawet grubszych szczykawek nie dosta?y, tylko cie?szymi musia?y pracowa?, ze wzgl?du na oszcz?dnosci), wi?c igie?ki trzeba sobie samemu przynosic.
Pielegniarki maja jednak doswiadczenie w u?ywaniu portów, wiele pacjentów juz z nich korzysta (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
I dosta?am juz chemie do portu (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Siostra prze?o?ona mia?a gdzie? zachomikowane par? igie?ek i mi "wypo?yczy?a " jedn? .
A my siedz?c w poniedzia?ek w poczekalni do doktora ,skorzystalismy z namiarów na ig?y do ?odzi i telefonicznie z?o?yli?my zamówienie przez komórk?.....we wtorek w po?udnie m?? odebra? ig?y w domu od kuriera (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Koszt jednej ig?y wynosi 27 z? (doliczaj?c przesy?ke), wi?c nie jest to a? taki straszny koszt na jeden cykl , ale jaka wygoda (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------

+Quote Post
brodka
28.08.2008, 16:07

Guru na forum

Zarejestrowana
1,381
5-11 07
28
Numer GG: 8613516

Witaj Nasza dzielna Mirko.
Ciesze sie ze juz z Nami piszesz nam nadzieje ze tym razem wszystko zniesisz dobrze ,czego Ci zycze z ca?ego serca.
Pozdrawiam

+Quote Post
« · Szukam · »

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 1.04.2020 - 15:13