IPB

( | )

> Zasady Przedstaw si?!!

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/forum/index.php?showtopic=92

Co do dzia?u osobistego prosz?:
-wpisywa? nowe tematy swoich w?tków
-umieszczanie w nich linka do w?tku na starym forum.
-nie pozdrawianie w w?tkach osobistych (od tego jest czat oraz specjalny w?tek pozdrowienia)
-nie wklejanie du?ej ilo?ci grafik (zdj?cia osobiste mile widziane)
-
Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" (dodawanie do ka?dego w?tku kilkudziesi?ciu wypowiedzi na godzin? o tre?ci "Ok", "Aha", "Popieram" itp., maj?ce na celu jedynie zwi?kszenie "rangi" na forum). Osoby notorycznie nabijaj?ce posty otrzymaj? ostrze?enie.
Pami?tajmy ?e ten dzia? nie b?dzie kasowany przez administratora, a wpisane w?tki b?d? zawsze obci??a?y nasz serwer.

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

5 V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bond ?ony Kasi
V
ToJa
29.08.2009, 14:10

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

witaj....
czy by?a operacja oszczedzajaca...tak jak planowano ?

skoro wartownik by? czysty to bardzo dobrze.......

jesli nie wywalili teraz reszty w?z?ów to nie powinni juz wywalic......Kasia bedzie mia?a sprawna reke (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

raczka inwazyjnego mia?a wiekszo?c z nas.......

zaraz zajrze do swoich wyników, to napisze Ci w jakim terminie daja w WCO dalesze wyniki

gdzie operowana by?a Kasia....u dr M czy na tym drugim?

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
29.08.2009, 14:10
#

Quote Post
Bond
29.08.2009, 14:16

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
38
12-08 09
1,668

U dr Murawy,operacja oszcz?dzaj?ca

--------------------
"Kiedy ogarnie nas,smutek,zw?tpienie czy rozpacz,pami?tajmy,?e w?a?nie wtedy Bóg jest najbli?ej nas.Jeden krok od nadziei"

(ks. Jan Twardowski)

+Quote Post
ToJa
29.08.2009, 14:32

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

bo cos nie kojarze dr A. - no cóz mog?a byc na urlopie......

zajrza?am do swoich wyników.....
rok temu w WCO by?o tak:

materia? (czyli guz i doci?te tkanki z otoczenia guza) - oczekiwany czas badania 7 dni roboczych..... wtedy okreslaj? receptory (czy ujemne czy dodatnie) i oznaczaja bia?ko HER2 (czy jest + czy - )
calkowity wynik jest najpó?niej po oko?o 14 dniach (mój im sie gdzies zawieruszy?......musia?am dzia?ac, coby nie przegapi? terminów, zeby dalsze leczenie przebieg?o sprawnie, ale zdazy?am)
w poniedzia?ek albo we wtorek juz Kasia bedzie w domku.....
mniej wi?cej za 7 dni po wyj?ciu ze szpitala bedzie mia?a kontrole chirurgiczn?.....(czy szew jest ok....), a po nastepnych 7 zdjete szwy

a jakie bedzie dalsze postepowanie to zalezy w?asnie od wyników....i chyba nie ma sensu myslec do przodu i teoretyzowa?.....wyczyta?es juz wszystko na forum.......

czekanie na wyniki jest okropne......ale Kasia ma super m?za, wiec razem napewno dacie rad?......
mo?e to bedzie tylko taki raczek nieboraczek z G1 to Kasia bedzie mia?a tylko radioterapie (nic strasznego) i bedzie git........

--------------------

+Quote Post
Bond
31.08.2009, 12:54

Zarejestrowana
38
12-08 09
1,668

Dziewczyny mam ju? moj? "Rybk?" w domku.Za tydzie? do wyj?cia szwów.Nie bardzo rozumiem niektórych spraw w wypisie,je?li chodzi o w?z?y.
"Obraz histologicznyodpowiada: Sinus histiocytosis lymphonodorum No II

I drugie dot guzka Carcinoma invasivum mammae ?rednicy 1 cm.
Z Pani? dr. A za bardzo nie mog?em si? dogada?.Najpierw mówi?a,?e w?z?y zosta?y wszystkie,a dzisiaj tak, jak by dwa zosta?y wywalone.Czy mo?e z dwóch pobrali wycinki?
Je?li kto? mo?e to prosz? o wyja?nienie.

--------------------
"Kiedy ogarnie nas,smutek,zw?tpienie czy rozpacz,pami?tajmy,?e w?a?nie wtedy Bóg jest najbli?ej nas.Jeden krok od nadziei"

(ks. Jan Twardowski)

+Quote Post
b.angel
31.08.2009, 13:13

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

witaj
je?eli twojej zonie sprawdzali wartownika ..... to faktycznie mogli dla pewno?ci usun?? dwa w?z?y ....... najwa?niejsze, ze czyste i ?e reszta nie zosta?a wyci?ta .....
radioterapia b?dzie na pewno bo tak jest zawsze w przypadku oszcz?dzaj?cej ......... chemia pewnie te? (teraz najcz??ciej spotykanym schematem jest 6 AC-tzw czerwonych)

Sinus histiocytosis lymphonodorum N0 II- ozn. usuni?to 2(II) w?z?y pachy lewej - N0 czyli wolne od komórek raka
Carcinoma invasivum mammae (rak naciekowy /inwazyjny/) ?rednicy 1 cm.

to s? bardzo_bardzo wst?pne wyniki ......... jak mówi?a ToJa wi?kszo?? z nas mia?a raka naciekowego ..... spokojnie poczekaj na pe?ne wyniki histopatologiczne i wtedy lekarz zadecyduje o dalszym przebiegu leczenia......

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
ToJa
31.08.2009, 13:41

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

na wizycie, na której beda wyciagali szwy (wyciagaja w tym gabinecie na parterze, gdzie by?a przyjmowana do szpitala), niech zona poprosi aby zajrzeli do komputera czy sa juz jakie? inne wyniki.....patolog jak juz cos zbada to wklepuje do kompa......moze juz beda receptory i Her (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
Bond
9.09.2009, 18:55

Zarejestrowana
38
12-08 09
1,668

Mam ju? jakie? wyniki,prosz? o komentarz.Lekarz mówi,?e nie jest ?le,ja chce pozna? wasz? opini?.

Wynik badania immunohistochemicznego;
Wykazano obecno?? receptorów estrogenowych w ponad 75% j?der komórek nowotworowych.
Wykazano obecno?? receptorów progesteronowych w ponad 75% jader komórek nowotworowych
Oznaczono bia?ko HER2 za pomoc? testu HercepTest TM firmy Dako
Odczyn negatywny w komórkach raka naciekaj?cego{Score=1+}

Opis makroskopowy:

Cz??ciowa resekcja gruczo?u piersiowego:
Fragment piersi o wym.7x7,5x3,5 cm z p?atem skóry o wym.4x2 cm oznakowany w sposób typowy ze zdj?ciem RTG
Na przekroju guz o wym 1,4x0,9x1,3cm.
Margines: do pod?o?a 1,1cm do powierzchni przedniej 1,5cm,domostkowy 2,5 cm dopachowy 2cm, doobojczykowy 2cm, dolny 1,5cm.
Marginesy od pod?o?a 0,3 cm,od skóry 1,8 cm,domostkowo 1,5cm,dopachowo 4,5cm,doobojczykowo 1,7cm,dolna granica 1,6cm.

Opis mikroskopowy:

Carcinoma tabulare invasivum NHG1 {1+2+1/1mitoza/10HPF/?rednica pola widzenia 0,55mm}

Najwi?kszy wymiar zmiany w badaniu mikroskopowym 1,3cm.
Minimalny margines tkanek prawid?owych od pod?o?a preparatu operacyjnego 0,6 cm,pozosta?e marginesy jak w opisie makroskopowym.
W odleg?o?ci 0,5 cm drugi nowotwór:carcinoma duktale invasivum NHG1{1+2+1/2 mitozy/10HPF/?rednica pola widzenia 0,55} Najwi?kszy wymiar w badaniu mikroskopowym 0,95cm.Marginesy tkanek prawid?owych jak w opisie makroskopowym.
W utkaniu preparatu operacyjnego poza guzem:mastopathia fibrosa patrim lipomatosis.

Wynik badania pooperacyjnego :
Carcinoma duktale et invasivum bifocale mammae dextrae NHG1,pT1c

--------------------

(ks. Jan Twardowski)

+Quote Post
ToJa
9.09.2009, 19:06

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

ToJa zaczne pierwsza....tylko ja nie ekspert jestem....
eksperci to b.angel, A_la i mag_dag.......
ale powiem Ci tak

napewno jest to raczek hormonozalezny....... przy herach ujemnych......to zdaje sie bardzo dobrze (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
no i jeszcze rozpoznaje G1 - to pikus a nie raczek (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
o w?z?ach nic nie ma, czyli wycieli tak jak chyba pisa?es wartownika i by? czysty

a lekarz mówi Wam, ze nie jest ?le....ja bym na jego miejscu powiedzia?a....jest bardzo dobrze.....(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Bond namów zonke.....wielkopolanki maja spotkanie w pa?dzierniku w Browarze....poznamy sie.....(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
Bond
9.09.2009, 19:18

Zarejestrowana
38
12-08 09
1,668

Lekarz mówi,?e jest dobrze,od poniedzia?ku Kasia ma radioterapi? 25 solarek i do tego jakie? tabletki.Zostawi?em recept? w aptece ina jutro maj? by?,a zapomnia?em nazwy.
Powiedzcie prosz?,czy w trakcie, czy tez po radio zawsze s? te skutki uboczne{my?l? o strupach i spalonej skórze itp} oraz czy mo?na jako? zabezpieczy? si? przed tym?
Kaza?em tez ?onie bra? BIOMARINE,tak na wszelki wypadek,je?li ?le ,to ka?? odstawi? ,albo sam"wszami?"

--------------------

(ks. Jan Twardowski)

+Quote Post
wako47
9.09.2009, 19:35

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
335
7-11 07
Podkarpacie
81
Numer GG: 10570892

Bond,o jakich Ty strupach mowisz ,spalonej skórze!!!!
Solarka,to miodzio w porównaniu z chemi?.
Nie bójcie sie oparze?, - Kasia ich nie bedzie miec ze wzgledu na to,ze aparatury sa dobre i nie powoduja oparze?.
Musicie zaopatrze? sie w puder np.Alantan i pudrowac po kazdym opalaniu,albo tez lekarz radiolog cos zaproponuje innego.
Kasia po opalaniu,nie moze sie kapa? - chodzi o to ,aby nie moczy?a miejsca opalanego, a pozostale czesci ciala moze ?mia?o my?.

+Quote Post
ToJa
9.09.2009, 19:39

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

CYTAT(Bond @ 9.09.2009, 21:18) *
Powiedzcie prosz?,czy w trakcie, czy tez po radio zawsze s? te skutki uboczne{my?l? o strupach i spalonej skórze itp} oraz czy mo?na jako? zabezpieczy? si? przed tym?

?adnych skutkow ubocznych nie mia?am (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) jedynie ciut (ale naprawde ciutke) ciemniejsza skóra na "solarowanym" cycku...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) he he a w tym roku jak by?am nad morzem, to ten ca?y mi sie opali?, a ten, którego mam kawa?ek nic a nic...to i dobrze, ?e troche ciemniejszy...to sie wyrówna?o (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Bond id? i za?atwiaj radio u dr Ewy Adamiak (rok temu pokój 0112) - sprawdzona - nie tylko przeze mnie na tym forumku.....Anio? nie lekarz......

aha...no i poczytaj u mnie w watku tak mniej wi?cej okres X 2008 do XII 2008, tam wszystko napisane co i jak z kapaniem, pudrowaniem itd......dziewczyny mi doradza?y (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
kgs
9.09.2009, 19:40

Guru na forum

Zarejestrowana
1,310
4-11 08
1,197
Numer GG: 15703715

"Powiedzcie prosz?,czy w trakcie, czy tez po radio zawsze s? te skutki uboczne{my?l? o strupach i spalonej skórze itp} oraz czy mo?na jako? zabezpieczy? si? przed tym?"

O jej sk?d u Ciebie takie straszne wizje?!
Skóra jest podra?niona miejscowo , no mo?e troch? mocniej ni? przy przedobrzonym opalaniu i to dopiera po którym? tam na?wietleniu . Trzeba zadba? o skór? najlepiej pudrowa? ( niektórzy mówi? ,?e mo?na my? ale mnie woda szkodzi?a) Zaraz po zako?czeniu na?wietla? smarowa? ma?ci? ( ja stosowa?a RADIOSUN). Solarium sko?czy?am w marcu a w maju ju? zapomnia?am ,?e je mia?am ,?adnych ?ladów (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Maja048
9.09.2009, 20:23

Guru na forum

Wspiera forum
2,236
5-11 07
Wielkopolska
25
Numer GG: 7557518

Wita 5-cio letnia, lewostronna po mastektomii. Operowana w WCO dr. J. Wasiewicz. Napisz sk?d jeste?cie?Mo?e która? bedzie z pobliskiej miejscowo?ci lub tej samej i pomo?e w bezpo?rednim kontakcie...Pozdrawiam...ju? jest dobrze nie ma gada i teraz tylko "solarka" i...Pozdrawiam

--------------------
"Smutek dzielony z drug? osob? jest po?ow? smutku,rado?? dzielona z kim? drugim jest podwójn? rado?ci?"

+Quote Post
Bond
9.09.2009, 20:36

Zarejestrowana
38
12-08 09
1,668

Jeste?my z ma?ej miejscowo?ci Trzcianka,s? to okolice, Buk,Opalenica,Lwówek, Nowy Tomy?l.

--------------------

(ks. Jan Twardowski)

+Quote Post
ToJa
9.09.2009, 20:54

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

hehe.....jedna z forumowiczek jest z Trzcianki ::....pewnie mieszkacie po sasiedzku i nic o sobie nie wiecie (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
BeataM
9.09.2009, 21:09

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638

Bond Twoja ?ona ma dopiero 46 lat, nie dali chemii? bo ja mia?am dokladnie tak jak Kasia i powiedzieli mi, ?e jestem jeszcze m?oda i w zwi?zku z tym musi byc chemia, potem radio , a w mi?dzyczasie w??czono hormonoterapi?. Kasia jeszcze nie wesz?a w naturaln? menopauz??

--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI

+Quote Post
hala1962
9.09.2009, 21:41

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Mi na pocz?tku leczenia dali do wyboru chemia i tamoksifen lub zoladex i tamoksifen - podobno rezultaty lecznicze s? porównywalne. Dopiero wynik Her2 popsu? wszystko i musia?am mie? chemi?...
Jak wida? nie w ka?dym przypadku daje si? chemi?...

Bond szkoda ?e to jednak raczek, ale takie wyniki jak ma Twoja ?ona to ja bym chcia?a mie?.. tak wi?c g?owa do góry, solarka tak jak pisz? dziewczyny ?atwa do przej?cia a i hormony te? nie koniecznie dadz? w ko??. Pozdrów ?on? i niech ona w ko?cu tu zajrzy!

+Quote Post
Maja048
9.09.2009, 21:56

Guru na forum

Wspiera forum
2,236
5-11 07
Wielkopolska
25
Numer GG: 7557518

To w tej okolicy jest te? Trzcianka? Ja znam Trzciank? w kierunku na Pi??...ale gdyby ?ona chcia?a pogada? to napisz na priv i podam nr telefonu...

--------------------
"Smutek dzielony z drug? osob? jest po?ow? smutku,rado?? dzielona z kim? drugim jest podwójn? rado?ci?"

+Quote Post
Bond
14.09.2009, 22:10

Zarejestrowana
38
12-08 09
1,668

CYTAT(BeataM @ 9.09.2009, 23:09) *
Bond Twoja ?ona ma dopiero 46 lat, nie dali chemii? bo ja mia?am dokladnie tak jak Kasia i powiedzieli mi, ?e jestem jeszcze m?oda i w zwi?zku z tym musi byc chemia, potem radio , a w mi?dzyczasie w??czono hormonoterapi?. Kasia jeszcze nie wesz?a w naturaln? menopauz??

Cztery lata temu Kasia mia?a operacje usuni?cia ca?ego "do?u i by?a w trakcie HTZ i mia?a objawy menopauzy.Czy w zwi?zku z tym co napisa?a? ,d??y? ,aby podano chemi??

--------------------

(ks. Jan Twardowski)

+Quote Post
mag_dag
14.09.2009, 22:16

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

witaj Bond //u?miech

trudno nam, nie lekarzom, mówi? do czego macie d??y?, ale zawsze mo?na zapyta? lekarza dlaczego wybra? takie w?a?nie leczenie...
mo?na te? zawsze skonsultowa? to z innym specjalist?

to czy dostaje si? chemi? czy nie, nie zale?y tylko od wieku chorej ...

pozdrowienia dla ?ony //big buziak

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post

5 V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 7.04.2020 - 6:02