IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u : REKONSTRUKCJA PIERSI

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=12.0

Reply to this topicStart new topic
> Zaproszenie do ?odzi, zaproszenie na badania kobiet po mastektomii
V
Kry?kaW1
23.01.2010, 14:06

Guru na forum

Wspiera forum
1,206
12-07 07
Pozna?
12
Numer GG: 1782316

Szanowni Pa?stwo,

Zapraszamy kobiety po operacji mastektomii na badanie specjalistyczne w Poradni Chirurgii Plastycznej w Szpitalu im. N. Barlickiego ?ód?, ul. Kopci?skiego 22 (klatka B, II pi?tro).

Badanie b?dzie przeprowadzane w okresie od 2 lutego 2010 do 12 marca 2010 w ka?dy wtorek, ?rod? lub pi?tek w godzinach od 9.00 do 13.00. Je?li pacjentka nie mo?e przyby? w proponowanych terminach, prosz? o kontakt telefoniczny w celu umówienia indywidualnego terminu (dr n. med. J. Ryka?a - 042-677-67-42).

Celem badania b?dzie ewentualne zaproponowanie rekonstrukcji piersi lub ocena odtworzonego sutka. Badanie b?dzie polega?o na zebraniu wywiadu, konsultacji lekarskiej i ewentualnych badaniach pomiarowych klatki piersiowej.

Wskazane jest posiadanie przez pacjentk? dowodu osobistego, dokumentu o ubezpieczeniu oraz skierowanie do Poradni Chirurgii Plastycznej od lekarza POZ albo onkologa.

Uprzejmie prosimy o przekazanie powy?szej informacji do innych Stowarzysze?, w których s? zgromadzone Osoby mog?ce by? zainteresowane naszym badaniem. W za??czonym pliku pragniemy przes?a? oficialne zawiadomienie.

Z wyrazami szacunku,
Pawe? Szychta
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
23.01.2010, 14:06
#

Quote Post
Maja048
23.01.2010, 16:58

Guru na forum

Wspiera forum
2,236
5-11 07
Wielkopolska
25
Numer GG: 7557518

No fajnie...ale Krysiu nie s?ysza?a? aby Nasi doktory o tym pomy?leli?Ostatnio poczyta?am wywiad z dr Gromadzi?skim...a ja mysl? o wizycie u dr Wasiewicza...Pozdrawiam

--------------------
"Smutek dzielony z drug? osob? jest po?ow? smutku,rado?? dzielona z kim? drugim jest podwójn? rado?ci?"

+Quote Post
Kry?kaW1
23.01.2010, 17:35

Guru na forum

Wspiera forum
1,206
12-07 07
Pozna?
12

To dobra Maju decyzja .
Dr Wasiewicz to dobry chirurg.
Co do zaproszenia to ja rozumiem ,?e kobietyz poza ?odzi te? mog?
tam pojecha?.
Podam jeszcze adres internetowy
szychta@gazeta.pl

+Quote Post
Hala
24.01.2010, 12:17

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
99
19-11 07
?l?sk
162

Hmm... jako? nie mog? uwierzy? w bezinteresowno?? doktorów z poradni w Barlickim.Przecie? nagle nie dostali funduszy z NFZ na przeprowadzenie takich bada?.Nie cierpi? te? chyba na brak ch?tnych do rekonstrukcji.6 tyg x 3 dni x 4 godz x4-6 osób na godzine to wychodzi par? setek pacjentek.I jeszcze mo?liwo?? umówienia si? na pasuj?cy, inny niz wymienione termin?
Moim zdaniem nie nie jest to ?aden akt dobroci dla amazonek, tylko który? doktor chce napisa? prac?/ mo?e doktorsk?/ albo opublikowa? co? w stylu: odleg?e wyniki po mastektomii, rekonstrukcji, albo porównanie wyników ró?nych metod rekonstrukcji.
A co znaczy ewentualne zaproponowanie rekonstrukcji? Tylko pacjentkom z ?adn? pozosta?? piersi?, z warunkami pozwalajacymi z duzym prawdopodobie?stwem przewidzie? dobry wynik rekonstrukcji? A mo?e chca przetestowa? przeszczep t?uszczu, czy kwasu hialuronowego?
Osobi?cie nie mam nic przeciw badaniom porównawczym, czy wykorzystaniu pacjentek do opracowa? naukowych, ale uwa?am,?e powinno to byc jasno powiedziane.

+Quote Post
agawa
24.01.2010, 14:37

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Ja, niestety, te? nie wierz? w nag?y przyp?yw mi?o?ci i ematii ze strony nfz-u...
Ale te? bardzo lubi? si? myli?, szczególnie wtedy, gdy racji nie mam... Napisz? do nich maila (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) i poczekam na odpowied?...

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
Kry?kaW1
24.01.2010, 19:19

Guru na forum

Wspiera forum
1,206
12-07 07
Pozna?
12

Agawa to dobry pomys? ja tak?e mam zamiar jutro zadzwoni? ?eby
mie? jasno?? o co chodzi.

+Quote Post
Kry?kaW1
26.01.2010, 18:30

Guru na forum

Wspiera forum
1,206
12-07 07
Pozna?
12

Dzwoni?am dzisiaj i rozmawia?am z dr Ryka?? /bardzo sympatyczny/
Faktycznie s? to badania ale nie zlecone oczywi?cie przez NFZ ale
my?l? ,?e przez firm? ,ktora wysz?a z propozycj? uzupe?niania piersi t?uszczem z komórek
macierzystych do stosowania np. po zabiegach oszcz?dzaj?cych lub pozostawionych
braków w dole pachowym po rkonstrukcji.
Mówi? o tym w pa?dzierniku prof. Ja?kiewicz z Gdanska.
który dosta? dofinansowanie dla 50 pacjentek od firmy a zabieg taki kszta?tuje si? w granicach 20 tys.
W grudniu dosta?i oni w ?odzi. Teraz chc? przeprowadzi? badania na pacjentkach , które by?y u nich
na zabiegach rekonstrukcji i nie tylko u nich a tak?e chc? przebada? kobiety po mastektomii z ich regionu ale
te? nie tylko. Oczywi?cie ,?e b?dzie to jednocze?nie konsultacja do ewentualnej rekonstrukcji , poprawki czy
uzupe?nienia. Rozmawia?am z Kole?ankami z ?odzi i sobie chwal? " dzie?a" doktora.

+Quote Post
Hala
27.01.2010, 7:56

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
99
19-11 07
?l?sk
162

Fantastycznie! doczeka?y?my si? komórek macierzystych t?uszczu, to ju? nie fikcja. Amazonki-ma?olatki powinny chyba mocno sie zastanowi?, czy aby nie poczeka? z rekonstrukcj, w?asnie na cos takiego.

A wyobra?acie sobie taki scenariusz: przychodzi przerazona baba do onkologa. A on do niej: spokojnie prosz? pani? w ci?gu minionych 3 dni dok?adnie przebadalismy pani guza i histpat i genetycznie. Wiadomo?ci sa dobre-ma pani raka.Ale spokojnie! wyleczymy go, juz mamy czym.Najpierw podamy chemi?, potem amputujemy pier?, na?wietlimy, a jak si? skóra wygoi zrekonstruujemy pani piers jej w?asnymi komórkami t?uszczowymi. A jak pani b?dzie chcia?a, to drug? poprawimy kwasem hialuronowym. Powodzenie gwarantowane.
Albo przychodzi baba do lekarza....., najpierw podamy chemi?, ale spokojnie!, nie do ?y?y jakies ochydztwo, tylko po?knie pani pare kapsu?ek a inteligentny lek dotrze sam tylko do komórek rakowych.
Uwa?acie, ?e to fikcja? No nie wiem..... w prywatnym Centrum Zdrowia i Urody na mojej prowincji od roku robia piersi kwasem hialuronowym za 12-15 tys. Kobiety wal? tam drzwiami i oknami.....

+Quote Post
ELAS
4.02.2010, 20:11

Expert na forum

Zarejestrowana
416
6-12 07
?ód?
196
Numer GG: 12204834

No to teraz wiem sk?d to pismo do mnie. A ja naiwna my?la?am, ?e zapraszaj? mnie na wizyt?, bo tak dbaj? o pacjentki -ha, ha.
Mo?e i s? zadowolone z Barlickiego ale ja na pewno do nich nie nale?? - a owszem mia?am tam rekonstrukcj?.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 14.12.2019 - 14:55