IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u : DIETA ZDROWA ?YWNO??, ?RODOWISKO

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=17.0

2 V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Nie ma jak dobra herbata
V
Marianna08
25.02.2010, 5:58

du?a praktyka na forum

Wspiera forum
315
8-11 07
Kraków
100
Numer GG: 824640

Wklejam poni?ej tekst , który znalaz?am na pewnym forum o zdrowym od?ywianiu:

Herbata.
"Je?li dobrze mocno zaparzona, zabezpiecza przed chorobami kr??enia, serca, niewydolno?ci? mózgu, k?opotami z zapaleniem ?luzówek, nawet przed gryp?.
Ekspertem w zaparzeniu herbaty s? ludy Azji. Przez ca?e wieki u?ywano tam samowarów, na których stawiano imbryk z wrz?c? esencj? herbacian?.
Tymczasem w Polsce uwa?a si? ?e herbaty nie nale?y zagotowa?. Nic bardziej b??dnego. Herbata zaczyna by? sob? wyparzona w temperaturze powy?ej 100 stopni. Uaktywniaj? si? wtedy garbniki, które dzia?aj? ?ci?gaj?co i odka?aj?co, wit.B1,B6,zapobiegaj?ce oty?o?ci, wyparza si? puryna i rutyna, która uelastycznia naczynia krwiono?ne.
Do gotowania esencji u?ywamy osobnego, wyparzonego czajniczka. Such? herbat? zalewamy wod?, doprowadzamy do wrzenia, gotujemy przez 2 minuty, po czym zostawiamy na 30 minut ?eby dobrze naci?gn??a.
Stanowczo nie zaleca si? picie herbaty z cytryn?. P?atki herbaciane posiadaj? w swoim sk?adzie mikroskopijn? ilo?? glinu[aluminium], która w sama w sobie nie jest szkodliwa, natomiast pod wp?ywem kwasu cytrynowego chemizuje si? i przenoszony w krwiobiegu - osiada w mózgu, tworz?c sprzyjaj?ce t?o dla choroby Alzheimera."

--------------------
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, ?e osi?gni?cie go wymaga d?ugiego czasu...
Czas i tak up?ynie...
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
25.02.2010, 5:58
#

Quote Post
aagunia
25.02.2010, 11:59

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
54
5-11 09
1,757

Ha! dorwa?m zielon? ja?minow?:) Pychniunio pachnie, pewnie smakuje jeszcze lepiej, lece parzy? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))

+Quote Post
Dortek
9.03.2010, 15:01

Guru na forum

Wspiera forum
1,148
19-11 08
PL/UK
1,269
Numer GG: 13183421

CYTAT(Marianna08 @ 25.02.2010, 4:58) *
Wklejam :

Stanowczo nie zaleca si? picie herbaty z cytryn?. ...pod wp?ywem kwasu cytrynowego chemizuje si? i przenoszony w krwiobiegu - osiada w mózgu, tworz?c sprzyjaj?ce t?o dla choroby Alzheimera."

To ju? jasne, sk?d moje k?opoty z pami?ci?... od dziecka pij? herbat? z cytryn?...
Dzi? jednak zasmakowa?am w bia?ej li?ciastej z ... cytrynk? oczywi?cie!

I oczywi?cie s?ysza?am, ?e szutka parzenia herbaty to prawdziwa Sztuka!

--------------------

+Quote Post
gonia 10
9.03.2010, 22:59

Expert na forum

Zarejestrowana
505
24-10 08
?ód?
1,163
Numer GG: 12192998

A ja ostatnio pijam zielon? z pigw? firmy Bioactiv (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Pychota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czarnej to ju? malutko pijam bo mój organizm troche zbzikowa?
i po wypiciu herbatki skacze mi ci?nionko i ?epetynka boli (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

+Quote Post
Dortek
23.03.2010, 10:28

Guru na forum

Wspiera forum
1,148
19-11 08
PL/UK
1,269
Numer GG: 13183421

Pami?tam, b?d?c dzieckiem jak mój Tata codziennie rano zaparza? swie?? herbat? w czajniczku. Nie byla to zwyk?a liscista herbata, ale specjalna mieszanka herbat. Potem przysz?a 'moda' na expresówki, ale Tata nieustannie powtarza? swój rytua? i nigdy z niego nie zrezygnowa?.
A teraz ja po latach zakupi?am sobie taki czajniczek i od jakiegos czasu serwuj? domownikom podobne mieszanki.

Gdzies przeczyta?am, ze picie jakiejkolwiek herbaty (czarnej czy zielonej) ma korzystne dzia?anie na nasz organizm.
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
aagunia
23.03.2010, 11:57

Zarejestrowana
54
5-11 09
1,757

Jak jade do Te?ciów, to moja te?ciowa prosi zawsze mnie o zaparzenie harbaty w czajniczku. Mówi, ?e najlepiej smakuje w?a?nie jak ja zaparze ( przez grzeczno?c nie zaprzeczam:)), a nie jakies ekspresowe. Tak wiec mieszam, mieszam smaki i wychodzi naprawd? pycha

+Quote Post
roza3
23.03.2010, 14:47

Guru na forum

Wspiera forum
1,389
5-11 07
mazowiecke
27
Numer GG: 9493197

o q.rcze (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) ....a wiec to nie sks przez chemi?...tylko alzheimer przez cytryne w herbacie (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

....ale mnie inna nie smakuje

elkka.......te? owocowe uwa?am za kompot (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)

+Quote Post
madzia 61
23.03.2010, 15:07

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Herbata z cytryna to profanacja /rzadko takowa pijam ,natomiast zaparzana w czajniczku czy w imbryku /oczywiscie z roznych gatunkow herbat / cud miod na moja dusze /nie wyobrazam sobie zycia bez herbaty ,owocowe pijam ale rzadko /tez uwazam ze troche kompocik przypominaja /,uwielbiam biala ,zielona /ktorej nie moge pic ze wzgledu na chory zoladek/,mam "dziewiczy" elekrtyczny samowar /prezent slubny mojej babci/sluzy jako dekoracja w kuchni kiedys dojrzeje zeby sprobowac z niego herbatki .Rozyczko dowiedzialas sie tym sposobem ze masz jeszcze jedna chorobe (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ,nie widac na oko (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) .

--------------------

Nigdy nie rezygnuj z marzen.Kieruj sie znakami-PAULO COELHO

+Quote Post
Per?a
26.03.2010, 16:21

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

Czy kupowa?y?cie gdzie? japo?sk? zielon?? Wszystkie, które testowa?am s? chi?skie, a wyczyta?am w "Zwierciadle", ?e nie ma, jak w?a?nie z Japonii. Maj? podobno "wybitny" aromat:) Kurcze...dziewczyny, ja po tej chemii nie umiem pisa?. Kiedy? lekkie pióro, a teraz zupa w mózgu. Ca?y czas literówki,jaka? taka t?pota stylistyczna...?l?cz? nad paroma zdaniami, e... do d...to wszystko:)

+Quote Post
lidziaz
26.03.2010, 16:44

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
194
25-01 09
Tomaszów Maz
1,384
Numer GG: 7237641

Pere?ko , pióro to Ty masz zar?biste..... Uwielbiam czyta? wszystko , co wychodzi z pod Twojej r?czki hihhihih

+Quote Post

2 V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 10.04.2020 - 13:04