IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

2 V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> dr?twienia palców
V
PLYM
5.03.2009, 12:43

Guru na forum

Zarejestrowana
703
2-07 08
ma?opolska
732

.
dziewczyny kochane
.
jak my?licie w którym momencie nalezy zacz?? si? martwi? dr?twieniem palców u r?k.
Pocz?tkowo dr?twia?y mi trzy palce po stronie operowanej ma?y, serdeczny i srodkowy.
Troszk? bola? mnie ?okiec i ten dziwny ból jakby promieniowa?a w dó? r?ki do palców.
Kilka dni temu ca?kiem zdetwia? mi kciuk u drugiej r?ki i do dzi? czuj? w nim dziwne mrowienie.
Lekarka twierdzi ?e to efekty uboczne pochemijne i nalezy to zignorowac bo nerwy bardzo wolno si? regeneruj? i ze z czasem si? wyrówna.
jak my?licie czy taka odpowiedz jest zadowalaj?ca?..tez nie chce panikowac ani latac na kolejne badania ale.....
.
co to jest ta neuropatia?
.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
5.03.2009, 12:43
#

Quote Post
Lonia
5.03.2009, 12:53

Guru na forum

Wspiera forum
1,368
5-11 07
wielkopolska
30
Numer GG: 3043067

Witaj ! Ja mia?am takie mrowienie po operacji tzn. po mastektomi . Jak pyta?am doktora dlaczego czuje takie dziwne mrowienie - to odpowiedzia? ,?e popie?ci? mi troch? nerwy , ale to wróci do normy, i wróci?o .
Po chemi te? to mia?am , ale to w moim przypadku by?a niewydolno?? kr??enia ....
Na szcz??cie teraz tego nie czuj? .
Najlepiej popro? onkolog o skierowanie do neurologa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
brodka
5.03.2009, 12:57

Guru na forum

Zarejestrowana
1,381
5-11 07
28
Numer GG: 8613516

P?ymku kofany .
Nic Ci nie doradze ,bo nie mia?am takiej przypad?asci .
Jak Lonia pisze ze przejdzie ,to moze samo przejdzie ,
A neurolog ............... zawsze cos doradzi ,bo przeciez to Jego dzia?ka w leczeniu.
Pozdrawiam .

+Quote Post
mag_dag
5.03.2009, 13:16

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

Plymku, objawy które opisujesz bardzo pasuj? do tych jakie wysy?a kr?gos?up szyjny gdy jest ?le u?ywany //oczko

ból i dr?twienie mo?e pojawia? si? po obu stronach, ale mo?e te? po jednej, ja w?a?nie mam po jednej, ale na razie sam ból - powiedziano mi, ?e dr?twienie to kolejny etap //oczko
charakterystyczne jest te? przechodzenie bólu od ?okcia w dó? r?ki...

proponuj? spotkanie z rehabilitantem, który znam si? na metodzie Mc Kenziego - bez zdj?? RTG powinien powiedzie? czy to jest ból od kr?gos?upa szyjnego, a zaraz potem odpowiednimi ?wiczeniami zaradzi?

a Ty zauwa? czy czasem za du?o nie siedzisz z pochylon? do przodu g?ow?, albo nie ?pisz zwini?ta w k??buszek, zginaj?c g??boko szyj?...

chcia?oby si? rzec - g?owa do góry //oczko

buziakowuj? serdecznie //big buziak

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
Krystyna
5.03.2009, 13:18

Expert na forum

Wspiera forum
455
24-05 08
kujawsko-pomorskie
635

Mnie te? ta przypad?o?? dotyczy.
Ponad pi?? lat po operacji zacz??y mi dr?twie? trzy palce(ma?y,serdeczny i ?rodkowy)zg?osi?am onkowi, twierdzi? ?e to minie ale poprawy nie by?o .Przy nast?pnej wizycie znowu zg?osi?am,skierowa? mnie do neurologa.Ten zapisa? mi leki po których tylko spa?am i ?le si? czu?am.Po dwóch tygodniach przesta?am bra?, na w?asn? r?k? oczywi?cie. Zacz??am sama intensywnie je masowa? i gimnastykowa?.Po oko?o 7 miesi?cach odzyska?am czucie ale nie do ko?ca. Raz jest lepiej a raz gorzej,nie wiem od czego to zale?y. Ja nie mia?am chemii ani radio. Onk powiedzia? ?e to wina poprzerywanych nerwów podczas operacji. Natomiast mam jeszcze problem z palcem u nogi,ten niestety mnie boli, ale to pewnie ju? inna bajka.

--------------------

+Quote Post
Lonia
5.03.2009, 13:31

Guru na forum

Wspiera forum
1,368
5-11 07
wielkopolska
30
Numer GG: 3043067

PLYM! Proponuj? ?wiczenia z ugniataniem mi?kkiej pi?eczki w r?ce ...ja takowe wykonywa?am po mastektomi jak mia?am "popieszczone nerwy" - jak nazwa? to lekarz ...pomog?o (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
PLYM
5.03.2009, 13:53

Guru na forum

Zarejestrowana
703
2-07 08
ma?opolska
732

.
kochane moje dziewczyny
dzi?kuj? Wam za cenne podpowiedzi
co? w tym jest ?e z pochylona g?ow? cz?sto siedz? bo ja taka przycupni?ta nieco jestem
gdy maluje ca?ymi godzinami to tez trzymanie p?dzla nie s?u?y ani dobremu kr??eniu ani "nerwów" nie relaksuje
Mag_dziu mam nadziej? ?e to efekt z?ej eksploatacji kr?gos?upa a nie .... nawet tego nie napisz?.....
na koniec radio b?dzie konsultacja z mega mózgiem wi?c go zapytam o ile jeszcze problem b?dzie
Loniu pomys? z pi?eczk? bardzo mi si? podoba, a nawet przypomnia?o mi si? ?e kiedy? widzia?am
takie dwie kuli z dzwoneczkami w ?rodku co nale?y obraca? palcami
g?owa do góry, pier? do przodu, pi?eczka do jednej ?apki, kulki do drugiej
i oto prosz? zamiast czarnowidztwa rekreacja, rehabilitacja, regeneracja
.
.

+Quote Post
sylwia_b12
5.03.2009, 17:22

Expert na forum

Zarejestrowana
420
9-01 09
Gda?sk
1,349
Numer GG: 4709235

Plymku to dr?twienie mo?e byc po chemii ,pewna osoba z mojej rodziny te? mia?a takie objawy ju? w trakcie podawania chemii przy ostatniej zg?osi?a to do lek .i nie otrzyma?a ostatniego zastrzyku ,po kilku mcach to min??o i jest wszystko ok.

+Quote Post
Fiona
5.03.2009, 18:09

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
5
28-02 09
1,441

(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
ja mam podobny problem, dr?twiej? mi palce zw?aszcza u stóp, cz?sto po d?ugim marszu lub ?wiczeniach. (?wicz? du?o, ?eby zrzucic pochemiczne sade?ko (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ) Lekarz powiedzia? mi, ?e to efekt uboczny taxolu i mo?e utrzymywa? si? do roku. To lekarstwo-trucizna zalega d?ugo w organi?mie. Staram si? pi? du?o wody, ale nie wiem co jeszcze mog?abym robi??
Jak wy sobie radzicie?
pozdrawiam
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Ajaka
5.03.2009, 18:57

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41
Numer GG: 4306037

Fiona ja jestem rok i 7 miesi?cy po ostatnim wlewie taxolu i nadal dr?twiej? mi palce u nóg ......troch? mniej ni? na pocz?tku ale czuj? to stale....moja onk powiedzia?a mi ?e tak ju? moze zosta? niestety......

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie by?o, ?eby jako? nie by?o" ..... Szwejk

+Quote Post
Fiona
5.03.2009, 20:00

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
5
28-02 09
1,441

to mnie Ajako nie pocieszy?a? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
czasem dziwnie mi si? chodzi...biega bardzo kiepsko
ale có?, da si? z tym ?y? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
lulu
5.03.2009, 20:09

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Ja te? mam lekkie dr?twienie prawej d?oni a raczej palców, jest to ró?nie, raz krócej, raz d?u?ej (najd?u?ej by?o prawie 24 h) ale jak na razie to mija.

+Quote Post
Grazyna S
5.03.2009, 20:35

Guru na forum

Zarejestrowana
891
8-11 07
woj swi?tokrzyskie
96

wiecie a ja to mia?am takie dretwienie nóg w nocy ,budzi?am si? zaraz w nocy i nachodzi?y (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif) mnie rózne mysli ,po masazu klasycznym mine?y ...

--------------------
„nadzieja ma skrzyd?a,przysiada w duszy i ?piewa pie?? bez s?ów,

która nigdy nie ustaje,

a jej najs?odsze d?wi?ki s?ycha? nawet podczas wichury”

Emily Dickinson

+Quote Post
Amor
5.03.2009, 21:07

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Mam od czasu chemii odretwia?y wskazujacy palec u zdrowej reki.Masowana jestem regularnie przez te 3 lata i niestety zadnej poprawy.Mialam jednak pare miesiecy przed operacja tez to samo ale po jakims czasie ustapilo.Mowia ze to od kregosupa szyjnego ale wlasciwie nie mialam tego zdiagnozowanego.Jak mam jeszcze to sprawdzac i latac do lekarza to juz mi sie odechciewa.

+Quote Post
PLYM
6.03.2009, 13:15

Guru na forum

Zarejestrowana
703
2-07 08
ma?opolska
732

.
dziewczyny Kochane
to ja mo?e zadam to pytanie
a jak odrózni? ?e dr?twienie/ból w ?okciu/w kolanie jest pozosta?o?ci? po ch
a nie pocz?tkami przerzutów na ko?ci.
czy lekarz jest w stanie to okre?li? tylko na podstawie wywiadu z pacjentem.
Nie chc? panikowa? ale tak mnie dra?ni ból w ?okciu ?e zaczynam si? z?o?ci? na to nieprzyjemne uczucie.
kiedy sa podstawy do skierowania na scyntografi??
.

+Quote Post
Al_la
6.03.2009, 13:39

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Ból w ?okciu pochodz?cy z ?okcia, czyli po chemii albo ze staro?ci (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) jest t?py, niezbyt uporczywy i przechodzi po tabletce przeciwbólowej
Ból w ?okciu promieniuj?cy z kr?gos?upa i jeszcze spowodowany przerzutami do kr?gos?upa jest ostry, niejednostajny, taki jakby pr?d pora?al i nie przechodzi po tabletkach. To tak w uproszczeniu.
Mo?esz sobie zrobi? rtg to przestanie Ci? g?owa bole? od my?lenia (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Amor
6.03.2009, 13:46

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Ja po chemii ( moze ktora pamieta) mialam ze 3 tygodnie silny bol od kregoslupa przez ramie do reki.....Tabletki tez niewiele pomagaly tylko masaz,a na poczatku masazystka nawet nie mogla dotkac W czerwcu stuknie 3 lata.mialam Peta w grudniu to chyba nie jest zle.

+Quote Post
jagrok
8.01.2010, 7:58

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
36
1-09 08
?l?sk
893
Numer GG: 12126790

Witam!Ja równie? chcia?am do??czyc do grona odr?twia?ych.....Od tygodnia mam mrowienia w palcach obu r?k ,puchn? mi w nocy a do tego trzy palce lewej r?ki tak bardzo mi dr?twiej? w nocy ?e powoli wysiadam.Staram si? spa? w optymalnie korzystnych pozycjach i nic.W ciagu dnia te? te palce takie dziwne s? jakby odmro?ne.Dodam ?e amputacj? lewej piersi mia?am w kwietniu 2008,poza tym bior? Aromek i ten nieszcz?sny Zoladex.W przysz?ym tygodniu jade na herceptyn? to musz? te? zapyta? moj? onko co jest mo?e zleci jakie? badania .Pozdrawiam

--------------------

"Wa?ne s? tylko te dni ,których jeszcze nie znamy......"
....ale to co prze?yli?my jest tak samo wa?ne!!!!

+Quote Post
zuzanna
8.01.2010, 8:05

Guru na forum

Zarejestrowana
702
11-11 07
Gdynia
126
Numer GG: 898827

mnie jak dretwialy to dr.stwierdzil - sprawa kr??enia

+Quote Post
jagrok
8.01.2010, 8:11

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
36
1-09 08
?l?sk
893
Numer GG: 12126790

Ja te? my?la?am ?eby zacz?? brac cos na kr??enie ale chyba poczekam do wizyty a potem napisz? wam jak by?o...ha!!!Ha!!!

--------------------

"Wa?ne s? tylko te dni ,których jeszcze nie znamy......"
....ale to co prze?yli?my jest tak samo wa?ne!!!!

+Quote Post
« · Leczenie · »

2 V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 26.02.2020 - 5:37