IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

3 V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> radioterapia
V
justa1970
6.12.2007, 11:34

Guru na forum

Wspiera forum
1,213
6-11 07
centralna polska
36
Numer GG: 8660751

dziewczyny mam pytanie radioterapii-moje wyniki brzmia?y-t1,n1,m0-g3,niehormonalny-nie zalecono mi radio .
Czy mam jednak stara? si? ?eby mie? na?wietlania bo s?ysza?m ró?ne oipnie na ten temat

--------------------
http//www.ebielizna.eu sklep dla amazonek
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
6.12.2007, 11:34
#

Quote Post
Tomasz.
6.12.2007, 13:05

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
92
8-11 07
89

CYTAT(justa1970 @ 6.12.2007, 11:34) *
dziewczyny mam pytanie radioterapii-moje wyniki brzmia?y-t1,n1,m0-g3,niehormonalny-nie zalecono mi radio .
Czy mam jednak stara? si? ?eby mie? na?wietlania bo s?ysza?m ró?ne oipnie na ten temat

Witaj,
My?l?, ?e nikt Tobie nie da jednoznacznej odpowiedzi (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/dry.gif)
Rozwa?aj?c teoretycznie- je?li jest G3 to oznacza to nowotwór o niskim zró?nicowaniu komórek w guzie. Takie komórki s? (zwykle!) wra?liwe na radioterapi?. Natomiast pytanie- czy jest sens j? stosowa?? Je?li by?a operacja i guz by? ma?y (mniejszy jak u mojej ?ony), marginesy itp. by?y zachowane to z tego co ja si? zorientowa?em to radioterapia nie jest niezb?dna. Co innego gdy guz by? du?y, lub by? blisko ?ciany klatki piersiowe czy wr?cz j? nacieka?. Wtedy prawdopodobnie lekarze by to rozwa?ali.
Ale poniewa? jest niehormonozale?ny i zró?nicowanie komórek jest niedu?e wi?c "klasyczna" chemioterapia pewnie b?dzie Ci proponowana. W razie czego z wynikiem hist-pat mo?esz i?? do innego onkologa i zasi?gn?? porady. My z danusi? te? idziemy bo s? choroby wspó?isniej?ce i nie chcemy, aby leczenie jednej choroby pog??bia?o drug?- je?li nie musi tak by?.
W ogóle zauwa?y?em (mo?e to z?udzenie??) ?e pacjentki z ma?ymi guzami i operacj? radykaln? (mastektomia+limfadektomia) s? traktowane tak troch? na "odczepnego". Na zasadzie- "nie ma pani wi?kszych k?opotów"?
A mo?e to moje z?udzenie (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/wink.gif)

Pozdr.
Tomek.

+Quote Post
Al_la
6.12.2007, 13:13

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Radioterapia jest stosowana przede wszystkim po operacji oszcz?dzaj?cej lub kiedy conajmniej 5 w?z?ów ch?onnych jest zaj?tych.

Mój guz by? du?y i te? mia?am tylko chemi?.

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Lonia
6.12.2007, 13:20

Guru na forum

Wspiera forum
1,368
5-11 07
wielkopolska
30
Numer GG: 3043067

Ja mia?am 3 w?z?y zaj?te a guz by? G2 PT1 N1 Et Ca Lobulare in situ multifocalis ; drugi CA DUCTALE INVASIVUM ( NHG2, pT 1 ) , by?a 4 podania AC i tez by?a radioterapia , chociaz Ala ma racje dr radiolog mówi?a ,?e stosuja od 5-ciu zaj?tych w???ów.

+Quote Post
Renacic
6.12.2007, 15:55

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
246
10-11 07
W?oc?awek
122
Numer GG: 3908881

Ja mia?am radio po mastektomii a tylko jeden w?ze? by? zaj?ty. Tylko w moim przypadku guz by? blisko ?ciany klatki piersiowej i mo?e dlatego by?y na?wietlania.

--------------------

Bóg nie obieca? dni bez bólu, rado?ci bez cierpienia, s?o?ca bez deszczu, ale obieca? si?? na ka?dy dzie?, pociech? w?ród ?ez i ?wiat?o na drodze...........

+Quote Post
justa1970
6.12.2007, 20:16

Guru na forum

Wspiera forum
1,213
6-11 07
centralna polska
36
Numer GG: 8660751

Dzi?ki dziewczyny za odpowiedzi,tak mi wyja?ni? lekarz ?e niema takiej potrzeby bo guz by? ma?y i przy samym sutku,dlatego niema takiej konieczno?ci

--------------------
http//www.ebielizna.eu sklep dla amazonek

+Quote Post
sylwia
7.01.2008, 11:03

Expert na forum

Zarejestrowana
364
5-01 08
nadmorze
254
Numer GG: 12143691

U mnie stwierdzono zaj?te 2 w?z?y ch?onne. Po amputacji ca?ej piersi. I planowana jest radioterapia, a to dlatego poniewa? zastosowano chemioterapie przedoperacyjn? i jak mówi pani doktor nigdy sie nie dowiemy, czy wcze?niej komórki rakowe nie znajdowa?y si? równie? w innych w?z?ach. Poza tym badanie his-pat wykaza?o, ?e jedno z ognisk, co prawda to in situ znajdowa?o sie tylko 0,4 cm od podstawy materia?u pobranego do badania/ca?ej piersi/, to chyba za ma?y margines........... Najwi?ksza zmiana inwazyjna mia?a wielko?? 0,8cm. A chemia przed operacj? by?a podana, bo mia?am powi?kszony w?ze? ch?onny pod pach?. By? jak ?liwka, a w piersi nic nie wyczu?am, ale na USG co? znaleziono i to w obu piersiach, zrobiono biopsj? i tak to si? zacz??o....

--------------------
Teraz ju? wiem, ?ycie cudem jest.......
Nie wolno mi marnowa? chwil...........

+Quote Post
sylwia
16.04.2008, 22:47

Expert na forum

Zarejestrowana
364
5-01 08
nadmorze
254
Numer GG: 12143691

Czy jaki? czas po radioterapii czu?y?cie pieczenie, k?ucie i nadwra?liwo?? okolic na?wietlanych. U mnie min?? miesi?c i jako? tak teraz dopiero to odczuwam.... (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/unsure.gif)

--------------------
Teraz ju? wiem, ?ycie cudem jest.......
Nie wolno mi marnowa? chwil...........

+Quote Post
Agaba190
17.04.2008, 10:11

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Ja mia?am 21 na?wietla? i 3 celowane na blizn? i pach?. Nie odczuwa?am ?adnych dolegliwo?ci zwi?zanych z na?wietlaniami (ani w trakcie ani po na?wietlaniach). Ale mo?e ja jestem nietypowa. Dzi? ( 4 lata po) miejsce na?wietlane jest o ton ciemniejsze od pozosta?ej skóry i gdyby nie to, ?e s? bardzo równe granice tej ró?nicy to wygl?da?oby jak lekko niedomyte miejsce na ciele.
Pozdrawiam

+Quote Post
Ajaka
17.04.2008, 10:48

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41
Numer GG: 4306037

Nie mia?am takich objawów....no mo?e takie sw?dzenie i k?ucie,ale to i teraz ,9 miesi?cy po radio te? czasem odczuwam......nie jest to mocne,raczej denerwuj?ce,bo nic nie czuj? kiedy te miejsca podrapi? (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/mad.gif)

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie by?o, ?eby jako? nie by?o" ..... Szwejk

+Quote Post
Jaggoda0
17.04.2008, 12:04

Expert na forum

Zarejestrowana
456
6-11 07
Stargard szczec.
55
Numer GG: 7256784

Ja przesz?am du?o naswietla? bo 41 lamp chociaz mine?o juz 10 lat to jescze odczuwam kucie w miejscach napromieniowanych, i reka tez boli mam takie dretwienia jak nie wyprostuje reki i nie pomacham, wi?c Sylwio to chyba bedzie normalne ze czasem bedziesz odczuwa? takie co?.. (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------
?ycie Jest Darem Od Boga Wi?c Czemu Za Nie P?acimy...???...

+Quote Post
danuta maria
18.02.2009, 22:28

Guru na forum

Wspiera forum
1,266
8-08 08
kujawsko-pomorskie
837
Numer GG: 6389244

Mia?am 20 na?wietla? na blizn?, pach? i okolice obojczyka; zako?czone zosta?y dwa tygodnie temu.
W czasie na?wietla? nie by?o ?adnych dolegliwo?ci. Natomiast teraz odczuwam " ci?gni?cie",
skóra jest pokryta wysypk? ( obecnie ju? przyschni?t? ), odczuwam sw?dzenie,czasem k?ucie, a pod pach?
skóra schodzi. Smaruj? ma?ci? Bepanthen oraz oliwk? dla dzieci 1- 3 razy dziennie.
Po chemii mia?am bardzo ?adnie roz?wiczon? r?k?, natomiast teraz przy ?wiczeniach jest
problem z powodu tego ci?gni?cia ( usztywnienia ) okolic napromienianych.
Czy takie s? skutki uboczne? Jak temu przeciwdzia?a??

--------------------

+Quote Post
astra
18.02.2009, 23:13

Zarejestrowana
87
10-08 08
ma?opolska
843
Numer GG: 287273

Ja na?wietlania sko?czy?am brachyterapi? 15.XII i dopiero po jakim? miesi?cu zacz??am odczuwa? ciagni?cie w okolicy pachy , okolica blizny tez stwardnia?a - pono? to norma . Tez po operacji mia?am super wy?wiczona r?k? i ?adnych problemów z trzymaniem jej w czasie radio nad g?ow? - a teraz jak ?pi? z r?k? do góry to mnie ci?gnie . Nawet chcia?am lecie? do lekarza - bo mnie wystraszy?y te twarde gulki , ale poniewa? jestem przezi?biona to musz? zaczeka? - a moja lekarka rodzinna stwierdzi?a, ?e nie mam po co lata? do onkologa, bo to norma jest , ?e mo?e jeszcze bardziej stwardnie? i k?u? tak przez pó? roku albo d?u?ej ......Powód : w?óknieje wyja?owiona przez radioterapie tkanka - i robi si? twarda . Z czasem mo?e to troch? poluzowa? - ale indywidualnie i te? nie zawsze. Nie wiem na ile internista si? na tym zna - niemniej us?ysza?am, ?e tamoksifen który ogranicza produkcj? estrogenu te? wp?ywa ?le na miejsca po na?wietlaniach , bo brak estrogenu czy jego zmniejszenie sprawia, ?e mi??nie i tkanki nie s? tak elastyczne i szybciej si? starzej? ...... Tak wi?c odosobniona w tym temacie nie jeste? .
Pozdrawiam serdecznie

+Quote Post
Pere?ka
22.02.2009, 22:08

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648
Numer GG: 1268938

Podobnie ja zareagowa?am na na?wietlania. Mia?am 25 + 5 punktowych. W miejscach gdzie mia?am punktowe mam zgrubienia ( takie twarde placki) pier? jest wra?liwa, szczególnie brodawka.
Pacha ci?gnie niemi?osiernie, r?ka nie puchnie, ale boli do ?okcia parzy wykonywaniu ruchów. Id?c na na?wietlania mia?am wy?wiczon? i niebol?ca r?k?. ?wicz? nadal, ale nic to nie daje. Zastanawiam si? czy to mog? by? zmiany trwa?e o czym mnie uprzedzano zanim podda?am si? radioterapii i podpisywa?am zgod?.

+Quote Post
danuta maria
23.02.2009, 9:48

Guru na forum

Wspiera forum
1,266
8-08 08
kujawsko-pomorskie
837
Numer GG: 6389244

Od kilku dni stosuj? krem AQUASTOP, którego próbki wraz z ulotkami rozdawano
w CO w którym si? lecz?. Polecam Wam dziewczyny ten krem, ( jest lepszy ni?
ma?? Bepanthen - takie jest moje zdanie ) gdy? zalecany jest szczególnie
przy radioterapii.

--------------------

+Quote Post
ewa m
10.12.2009, 17:06

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
295
11-03 09
1,462

Witam dziewczyny jestem ju? w po?owie radioterapi ,dzisiaj przyje?am 14 lampk? jeszcze 11 ,i w?a?nie teraz zaczynaj? si? moje problemy od paru dni suchy kaszel i Bardzo mocny ból gard?a po stronie na?wietlanej ,ból jest tak mocny ?e mam trudno?ci z prze?ykaniem jedzenia ,ma?o tego nawet napicie sie wody sprawia ból,moja radiolog powiedzia?a ?e s? to skutki po na?wietlaniachi zaleci?a picie siemienia,oraz p?ukanie gard?a siemieniem i st?d moje do Was pytanie czy mog? zrobi? co? jeszcze,co by z?agodzi?o moje dolegliwo?ci ?do lekarza id? w przysz?ym tygodniu dopiero mo?ecie mi co? podpowiedzie?

--------------------
"Nie dostajemy w ?yciu ci??szego krzy?a ni? ten,jaki jeste?my w stanie unie??",wi?c stwierdzenia :nie dam rady: nie ma w moim s?owniku

+Quote Post
ToJa
10.12.2009, 17:17

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

mnie tez gardlo bola?o, tez by?y podejrzenia, ze od na?wietlania.....a okaza?o si?, ze.......to normalny ból gard?a, jak u ludzisków co o naswietlaniu "ino pomarzyc moga"

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
ewa m
10.12.2009, 17:48

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
295
11-03 09
1,462

Toja by?am tak?e u internisty zbada? gard?o i nawet ?ladu zaczerwienienia nie ma (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) tak wi?c to lampki dodam tylko ?e stosowa?am wszystkie dost?pne ?rodki pocz?wszy od tabletek do ssania na tantum verde sko?czywszy nawet zaaplikowa?am sobie antybiotyk (taki trzy dniowy) i nic a ból jest bardzo uci??liwy chyba zaczn? wszystko miksowa?:(

--------------------
"Nie dostajemy w ?yciu ci??szego krzy?a ni? ten,jaki jeste?my w stanie unie??",wi?c stwierdzenia :nie dam rady: nie ma w moim s?owniku

+Quote Post
ToJa
10.12.2009, 17:50

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

hmmmm, no to kicha....... a mia?am nadziej?, ?e to ....tylko garde?ko.......
buziaczki mocniutkie........

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
anna66
10.12.2009, 18:23

Zarejestrowana
81
10-07 09
podkarpackie
1,626

Witajcie, ja sko?czy?am radioterapi? we wtorek, nie mia?am ?adnych dolegliwo?ci bólowych ale niestety zrobi?a mi si? torbiel od pachy a? do ko?ca blizny. Wczoraj robi?am usg i jest bardzo du?a 4x14cm, dzisiaj za?o?yli mi dren. Ciekawe co jeszcze mnie czeka?
Wracaj?c do na?wietla? to mam troch? czerwon? skór?, nic nie piecze, troszeczk? cieplutka. Smaruje ma?ci? witaminow?. W niedziel? jak b?dzie ok mog? si? wyk?pa?, delikatnie i nie pocieraj?c miejsca na?wietlania.
Pozdrawiam (IMG:style_emoticons/default/tongue2.gif)

+Quote Post
« · Leczenie · »

3 V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 23.02.2020 - 11:16