IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

23 V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Herceptyna - wymiana doswiadczen
V
Guest_gibi_*
2.05.2008, 23:59

Guest

Mojej zonie tez odmowili Herceptyny
Zwrocilem sie o pomoc do SuperExprssu zaregaowali bardzo szybki i na drugi dzien dzwonili ze szpitala o wage i wzrost zony pewnie do dawki leki.
Kazali czekac 2 tygodnie w poniedizalek zaczynamy ich nekac SuperExpres zajasie sie powaznie sprawa sa w stalym kontakcie z nami i obiecali ze zrobia wszystko i Herceptyne dostaniemy

Dolanczam artykul z SuperExpresu na temat mojej zony.

17.04.2008 r.

Szef NFZ skazuje mnie na ?mier?

Kolejna ofiara bezdusznego urz?dasa

Prezes NFZ skazuje mnie na ?mier? - mówi za?amana Jolanta Jaskot (34 l.), chora na raka piersi. Czeka?a na podanie leku, który mo?e uratowa? jej ?ycie. W ubieg?y pi?tek poinformowano j? jednak, ?e go nie dostanie... bo NFZ zmieni? zasady i dalsza terapia jej nie przys?uguje. - Jak mo?na w ten sposób traktowa? chorych ludzi, którzy walcz? o ?ycie? - rozpacza pani Jolanta.

Dramat 34-latki z Chmielowa (Podkarpackie) zacz?? si? pó? roku temu, kiedy wyczu?a guzek w swojej piersi. - Jestem piel?gniark? i wiem, ?e nie wolno lekcewa?y? takich rzeczy, dlatego od razu posz?am do lekarza.

Dowiedzia?am si? o raku

Diagnoza by?a przera?aj?ca. - To nowotwór z?o?liwy, konieczna jest operacja. Im szybciej, tym lepiej. Prosz? nie zwleka? - us?ysza?a pani Jolanta.

Po usuni?ciu nowotworu konieczne by?y zabiegi radio- i chemioterapii, które m?oda kobieta przesz?a w szpitalu w Brzozowie (Podkarpackie).

- To by? koszmar - wspomina. - Bardzo ?le znosi?am dawki chemii, ale wiedzia?am, ?e to jest jedyny ratunek - dodaje. Lekarze orzekli, ?e konieczna jest dalsza terapia. Powiedzieli, ?e zaaplikuj? pani Jolancie herceptyn?, która znacznie zwi?kszy jej szanse na wygranie z nowotworem.

- Pojecha?am na umówion? wizyt? do Brzozowa. To 150 kilometrów od nas. Tam powiedziano mi jednak, ?e NFZ zmieni? nagle zasady przyznawania tego leku i mnie on si? nie nale?y. Poczu?am si? jak skazaniec, który us?ysza? w?a?nie wyrok ?mierci - mówi pani Jolanta ze ?zami w oczach. - Jak mo?na tak igra? z ludzkim ?yciem? Herceptyna daje szans? na zahamowanie rozwoju szczególnie agresywnych rodzajów nowotworu. W?a?nie taki wykryto u mnie.

Kolejna ofiara prezesa NFZ

Pani Jolanta to kolejna ofiara prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza (46 l.), który postanowi? oszcz?dza? na ?miertelnie chorych ludziach. Wyda? zakaz leczenia walcz?cych z rakiem drogimi, niestandardowymi lekami. - To wyrok ?mierci dla wielu pacjentów - mówi nam jeden z urz?dników rzeszowskiego oddzia?u NFZ. - Przez to zarz?dzenie zapanowa? straszny ba?agan. Jest nam wstyd, kiedy musimy t?umaczy? ludziom, dlaczego nie dostaj? leków, które mog? ratowa? im ?ycie.

Minister zdrowia Ewa Kopacz (52 l.) zapowiedzia?a, ?e NFZ znowu b?dzie finansowa? drog? niestandardow? chemioterapi?.

- Rzeczywi?cie, 14 kwietnia dostali?my pismo, ?e mo?emy przyjmowa? wnioski o leczenie niestandardowe - mówi nam jeden z urz?dników NFZ. - Jednak nie wydali przepisów wykonawczych, wi?c nie wiemy, czy mamy rozpatrywa? te wnioski - dodaje.W szpitalu w Brzozowie maj? nadziej?, ?e NFZ zgodzi si? na dalsze leczenie pani Jolanty. - Wniosek w tej sprawie zosta? ju? dawno z?o?ony - mówi dr Maria Jo?ca. (Super Express)

?rod?o: Super Express
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
2.05.2008, 23:59
#

Quote Post
Eva
9.05.2008, 10:20

Guru na forum

Wspiera forum
674
14-11 07
151
Numer GG: 8236321

Izunia wybacz ale uwa?am , ?e nie powinna? tej kobiety "nakr?ca?". Jak ju? wcze?niej napisa? anio?ek ona ma dobre rokowania i szansa na dostanie Herceptyny jest znikoma. Nie powinna? robi? jej nadziei tym bardziej, ?e je?li pójdzie do lekarza i zacznie si? o lek wyk?óca? to pogorszy jedynie relacje z onkiem. My?l? te?, ?e skoro poprzednia lekarka wys?a?a pismo do NFZ to nie "ola?a" kobiety , wr?cz chcia?a jej pomóc. Herceptyna jak wiesz u jednych dzia?a u innych nie, kobieta jak piszsz przerwa?a leczenie podstawowe. Nie ona jedna, ?le znosi?a chemi? czasami warto najpierw zastanowi? si? a dopiero potem dzia?a?.
Piszesz, ?e absurdem jest okre?lenie wymiarów guza ale zdarza si? tak, ?e malutki guzek daje przerzuty do w?z?ów wtedy nikt nie patrzy na te 2 cm.

--------------------
Przeka? 1% podatku dla Kubusia www.kubaostasz.pl

+Quote Post
MOTYL
13.05.2008, 12:46

Guru na forum

Wspiera forum
1,025
6-11 07
okolice Bydgoszczy
42

....Izunia spokojnie......lekarze to nie z?o ca?ego ?wiata......maj? do dyspozycji ró?ne rodzaje chemii....ale nie zawsze uda im si? trafi?.....celowo mówi? trafi?.....nie s? w stanie przewidzie? w stu procentach reakcji organizmu...nowotworu....bo to nie walka z g?upim katarem......
nie mam herceptyny.....bo nie mam plusów....moja znajoma Amazonka podwójna powiedzia?a ?e nie dali jej ze wzgl?du na serce......a skuteczno?? te? jest inna ni? 100%.....nie ma co gdyba? jak jest w ameryce.....jeste?my w polsce.....i tu musimy jako? przetrwa?.....

+Quote Post
b.angel
13.05.2008, 13:43

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

Iza , na temat tego co piszesz o lekarzach wol? sie nie wypowiada? ..........
co do chemii zas i herceptyny to mylisz troche pojecia - chemioterapeutyki maja za zadanie niszczy? (najogólniej mówi??) komórki nowotworowe , herceptyna natomiast ma blokowac nadaktywno?? bia?ka Her2 (które powoduje szybszy wzrost nowotworu) wi?c nie mozna porównywac skutecznosci chemii i herceptyny !!!!!!!!!!

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
Katty
13.05.2008, 17:14

Guru na forum

Zarejestrowana
758
5-11 07
Warszawa
17

Anio?ku, Ty taka m?dra jeste?........nareszcie si? dowiedzia?am jakie ma zadanie chemia a jakie Hesrceptyna.....nie ?artuj?. Ja zielona jestem w tych sprawach......
Mo?e wyja?nisz mi przy okazji jakie ma zadanie ten nieszcz?sny mój Aromek, który mam ?ykac przez pi?? lat i czy by nie da?o rady go omin??.........

--------------------

+Quote Post
Al_la
13.05.2008, 17:20

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Oj Ka?ka, Ty to masz problemy (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif)

Twój rak ?ywi? si? estrogenem, czyli hormonem p?ciowym. Aromek hamuje produkcj? tego hormonu, wi?c gdyby jakie? komórki nowotworowe si? uchowa?y, nie b?d? mia?y po?ywki. Estrogen jest te? w tkance t?uszczowej, wi?c zamiast zadawa? takie pytania, smigaj na rower (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Renacic
13.05.2008, 22:06

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
246
10-11 07
W?oc?awek
122
Numer GG: 3908881

Ja bior? herceptyne od listopada 2007 r. co 3 tygodnie. Echo serca mam co 3 miesi?ce. Po ka?dym podaniu na drugi dzie? przechodzi?am jednodniowa gryp?. Tzn. bole mi??ni, podwy?szona temperatur? i ogólne rozbicie. Onka powiedzia?a, ze to po herceptynie, ale nie ka?dy ma takie objawy.
HER mia?am na 2+ i dodatkowe badanie fish kwalifikuj?ce do herceptynki

--------------------

Bóg nie obieca? dni bez bólu, rado?ci bez cierpienia, s?o?ca bez deszczu, ale obieca? si?? na ka?dy dzie?, pociech? w?ród ?ez i ?wiat?o na drodze...........

+Quote Post
Bajdunia
19.05.2008, 9:21

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Chcia?abym sie dowiedzie? ile kobiet w waszych o?rodkach zdrowia dostaje herceptyne?
Od kogo zale?y czy dostanie ten lek?
U nas podaje si? w pi?tki i teraz zdoby?am troch? informacji od babek,które juz d?u?ej bior? herc.
Nasz ordynator bardzo si? stara,?eby jak najwi?cej kobiet dosta?o herc.

+Quote Post
Katty
19.05.2008, 9:55

Guru na forum

Zarejestrowana
758
5-11 07
Warszawa
17

CYTAT(Al_la @ 13.05.2008, 18:20) *
Oj Ka?ka, Ty to masz problemy (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif)

Twój rak ?ywi? si? estrogenem, czyli hormonem p?ciowym. Aromek hamuje produkcj? tego hormonu, wi?c gdyby jakie? komórki nowotworowe si? uchowa?y, nie b?d? mia?y po?ywki. Estrogen jest te? w tkance t?uszczowej, wi?c zamiast zadawa? takie pytania, smigaj na rower (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif)

Alu ja w?a?nie tyj? od tego Aromeku i od tej ca?ej menopauzy i z braku estrogenów....... W tym mam problem. Do 60kg jeszcze nic nie mówi?am ale to si? nie zatrzymuje....idzie dalej....jestem zszokowana do ilu kilogramów mi mo?e doj??. Ja nie od jedzenia tyj?!!! I wcale tak znowu nie jestem nieruchoma. Ja si? ruszam. Chodz?, nie le?? ca?ymi dniami....a? tak ?le ze mn? nie jest. A tyj?.

--------------------

+Quote Post
Ela63
19.05.2008, 12:07

Guru na forum

Wspiera forum
1,438
7-11 07
zachodniopomorskie
75

Kasiu a mo?e zapisz sie na aerobik lub basen.......w grupie zawsze razniej jest ?wiczy?.Pozdrawiam i do zobaczenia na sabacie.

+Quote Post
Katty
19.05.2008, 13:14

Guru na forum

Zarejestrowana
758
5-11 07
Warszawa
17

Ela, to my?lisz, ?e ja od tego aerobicu czy basenu schudn?? Mnie si? wydaje, ?e ja przez to klimakterium to mam inny metabolizm i ju? mi nic nie pomo?eeeeeeeee.........Buuuuuuuuu.........

--------------------

+Quote Post
Agaba190
19.05.2008, 13:23

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Kasiu kochanie niestety masz racj?. Brak estrogenów powoduje, ?e mamy spowolniony metabolizm. I tak jesz normalnie jak kiedy? a to jest o 1/2 za du?o. Ja uty?am oko?o 15 kg i teraz stoj? w miejscu. Tzn od 2 tygodni chodz? na basen a od jutra zaczynam je?dzi? na rowerze. Do tej pory schud?am oko?o 3 kg. Ale dodatkowo przesz?am na diet? (bez t?uszczu, sma?onego mi?sa, s?odyczy itp. u?ywek). Szczerze mówi?c mam ju? do??, ale mam zamiar schudn?? jeszcze 10 kg wi?c musz? wytrwa?. Czego i tobie ?ycz?.

+Quote Post
magda 24
19.05.2008, 15:02

Guru na forum

Zarejestrowana
631
5-11 07
Olsztyn
16
Numer GG: 6710847

CYTAT(BAJDUNIA @ 19.05.2008, 10:21) *
Chcia?abym sie dowiedzie? ile kobiet w waszych o?rodkach zdrowia dostaje herceptyne?
Od kogo zale?y czy dostanie ten lek?
U nas podaje si? w pi?tki i teraz zdoby?am troch? informacji od babek,które juz d?u?ej bior? herc.
Nasz ordynator bardzo si? stara,?eby jak najwi?cej kobiet dosta?o herc.

w Olsztynie dostaj? wszystkie pacjentki z Her2 +++ i zajetym cho?by jednym w?z?em, a decyduje o tym onkolog prowadz?cy ( w moim przypadku jest to jednocze?nie wojewodzki konsultant ds. onkologii). Jednocze?nie znam te? Amazonke, która mia?a czyte wez?y, ma?ego guza i Her 2 +++ i tez ma herceptyne, wi?c jak kto? sie uprze to dostanie, byle mia? Her2+++.

+Quote Post
Bajdunia
20.05.2008, 12:31

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Dzi?uj? Ci Magdo za odpowied?,to znaczy,?e nie wsz?dzie s? problemy z otrzymaniem herceptyny,jak
pisa?y niektóre dziewczyny.
U nas jest 16 kobiet,a s?ysza?am,?e w innych o?rodkach jest po kilka?Dlatego pytam.

+Quote Post
Dakota
5.06.2008, 14:53

Guru na forum

Zarejestrowana
909
10-11 07
Niemcy
118

...mam cos do uzupelnienia odnosnie skutkow ubocznych
herceptyna itp....w zasadzie to stosunkowo nowy objaw, ale
zwazajac, ze koleguje sie z hercia ju prawie rok (zostalay mi jeszcze
2 kroplowki) ....to objawy moga sie nasilac....a zatem od niedawna mam
skurcze miesni lydek, bole sciegien ....ostatnio mam bole miesni
i sciegien w partii krzyzowej...nie jest to ostry bol, ale od czasu
do czasu odczuwalny...

--------------------

+Quote Post
Bajdunia
5.06.2008, 17:10

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Ja tez mam takie bóle i nieraz skurcze i drgania.Mam przypisany lek,jeszcze nie wykupi?am.
ASPARGIN.Jest to magnez z potasem ok.5 z?.

+Quote Post
roza3
6.06.2008, 20:38

Guru na forum

Wspiera forum
1,389
5-11 07
mazowiecke
27
Numer GG: 9493197

Dakota.....takie bóle nóg to raczej nie po herceptynie.........ja jej nie biore
....a pare miesi?cy po leczeniu bardzo bola?y mnie nogi...i kr?gos?up.......taki w?a?nie mia?am przukurcz
.....na forum dziewczyny pisa?y o asparginie.....?yka?am przez 3-4 miesi?ce.....pomog?o
...aspargin mo?na kupi? bez recepty

(IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Dakota
8.06.2008, 13:01

Guru na forum

Zarejestrowana
909
10-11 07
Niemcy
118

Zaobserwowalam nasilenie w/wymienionych symptomow
w okrasach przyjmowania kroplowek z herceptyna...
dlatego skojarzylam je z tym tematem....ale pewna nie jestem..

--------------------

+Quote Post
Krysiag
8.06.2008, 19:22

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
43
7-06 08
Ruda ?l?ska
663
Numer GG: 1669291

Zgadzam si? z tym,?e skurcze i bóle mi??ni mo?e wywo?ywa? herceptyna.Wiecie jak sobie radz? z tym problemem?Staream si? ,aby wolno kapa?a kroplówka.W przeciwnym wypadku dochodz? do tego jeszcze palpitacje.Herceptyn? bior? od stycznia 2007 co tydzie?.Pocz?tkowo bra?am j? wraz z chemi?.Narazie u mnie dzia?a i z tego si? ciesz?.Znam osob?,która dostaje wlew co tydzie? od pi?ciu lat.Mam nadziej?,?e w moim przypadku te? tak b?dzie.

+Quote Post
Katty
8.06.2008, 19:34

Guru na forum

Zarejestrowana
758
5-11 07
Warszawa
17

[b]Ja te? mam bóle mi??ni czy ko?ci, sama ju? nie wiem ale moja onkolog twierdzi, ?e Herceptyna nie ma z tym nic wspólnego i ?e to wina Aromeku, który bior? ju? prawie rok.[/b]

--------------------

+Quote Post
« · Leczenie · »

23 V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 23.02.2020 - 12:39