IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

2 V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Ile jeszcze cykli chemii przed operacj??
V
gonia 10
5.04.2010, 20:01

Expert na forum

Zarejestrowana
505
24-10 08
?ód?
1,163
Numer GG: 12192998

Monisiu lekarka wie co robi ale jak mo?e si? zorientowala? teraz jest lepiej bo pier? mo?na zrekonstruowa?
szkoda ?e w ?odzi nie robi? usuni?cia i rekonstrukcji za jednym zamachem
Dla mnie by to by?o super bo jestem dudek i do tej pory nie podda?am si? rekonstrukcji
PS
mnie po chemii przedoperacyjnej te? guz w piersi znik? ca?kowicie tylko we w?z?ach troszeczk? pozosta?
ale z tym upora?a si? operacja i chemijka oraz radio
a teraz jest ok
wyniki ok
chodze do pracy i jest ok
czyli jestem zdrowa klempa
czego Tobie ?ycz?
Tylko musisz przej?c leczenie by wyrzuci? skorupiaka
A jaka chemi? bierzesz
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
5.04.2010, 20:01
#

Quote Post
Monia_B
5.04.2010, 20:40

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
16
1-04 10
?ód?
1,897
Numer GG: 1505595

Z t? rekonstrukcj? to nie jestem do ko?ca przekonana (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ale nie b?d? si? wypowiada?, bo póki co mam jeszcze wszystko na swoim miejscu i nie wiem jak b?d? postrzega? problem braku piersi za kilka miesi?cy. By? mo?e si? pogodz? z faktem amputacji, a by? mo?e i tak, ?e b?dzie to dla mnie du?y problem. Lekarka powiedzia?a mi, ?e na rekonstrukcj? jest czas, ?e lepiej poczeka? 2-3 lata i obserwowa? czy nie ma ?adnych przerzutów.

--------------------

+Quote Post
gonia 10
5.04.2010, 20:53

Expert na forum

Zarejestrowana
505
24-10 08
?ód?
1,163
Numer GG: 12192998

Monisiu ja od pocz?tku mówi?am ?e mam byc zdrowa i potem zrobie sobie rekonstrukcj? (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
A lekarz ?mia? sie ze mnie ?e na pocz?tku to wszystkie chc? a potem ci??ko namówi?
I w moim przypadku mia? racje bo ja teraz wymi?k?am a mo?e te? na to wp?yne?o to ?e nie odczuwam tak strasznie braku piersi
?e przyzwyczai?am si? do protezy.
?e m?? te? mnie taka akceptuje
Mo?e to wzystko a mo?e co? innego
Bo wiem ?e wa?niejsze dla mnie jest zdrowie
ale mo?e kiedy? sie zdecyduj? kto wie

+Quote Post
Kat-na
5.04.2010, 21:43

Guru na forum

Zarejestrowana
990
7-09 08
?ód?
911

"Lekarka powiedzia?a mi, ?e na rekonstrukcj? jest czas, ?e lepiej poczeka? 2-3 lata i obserwowa? czy nie ma ?adnych przerzutów. "

Fajna ta lekarka...niech si? sama obserwuje... (IMG:style_emoticons/default/ph34r.gif)

+Quote Post
Ajaka
6.04.2010, 1:07

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41
Numer GG: 4306037

Kat-na czemu tak lekcewa??co piszesz o tej lekarce...moja onka te? radzi?a poczeka? ok.3 lat /je?li by?o radio/ .....i jak wida? mia?a racj?. Wszystko zale?y od rozpoznania-wielko?c guza, stan w?z?ów itp.....Rekonstrukcja to indywidualna sprawa....czasem mo?na zrobi? od razu /jednoczasówka/ a czasem dobrze jest poczeka? kilka lat.....

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie by?o, ?eby jako? nie by?o" ..... Szwejk

+Quote Post
b.angel
6.04.2010, 9:24

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

Lekarze ka?? odczeka? 2 lata, poniewa? je?eli "trafiaj? si?" przerzuty to w oko?o 90 % w okresie do 2 lat (po leczeniu) a ka?da interwencja chirurgiczna mo?e przyspieszy? rozsiew choroby ..... Wol? wi?c na zimne dmucha? ... Natomiast takie s?awy jak np. prof. Towpik pisa?y w artyku?ach, ?e z medycznego punktu widzenia wystarczy zaczeka? pó? roku po zako?czeniu kuracji:

http://www.amazonki.net/forum/index.php?s=...post&p=6104

Natomiast je?eli mia?a miejsce radioterapia to te 2 lata s? potrzebne na to aby na?wietlana skóra mog?a si? zregenerowa? .

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
Kat-na
7.04.2010, 21:02

Guru na forum

Zarejestrowana
990
7-09 08
?ód?
911

Ajaka, lekcewa??co to nie...po prostu chyba nie powinno si? tak tego t?umaczy? komu? "pocz?tkuj?cemu". Mo?e przesadzam.
Nie wiedzia?am, ?e rekonstrukcja mo?e przy?pieszy? rozsiew choroby.
Czemu dziewczyny ze stwierdzonymi przerzutami id? na ten zabieg? Czy Im to nie zaszkodzi?

+Quote Post
Doris
7.04.2010, 21:34

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

tak Kat-na my?l? ?e mi to zaszkodzi?o.... ale absolutnie nie znaczy to, ze zaszkodzi komukolwiek innemu, poza tym ja nie ?a?uj?, ja niczego nie ?a?uj? w swoim ?yciu.

ja wiem ?e jak kto? nie ma przerzutów stwierdzonych to bardzo dra?ni jak lekarze mówi? o nich, wiem, rozumiem, ale te kurde przera?aj?ce wielu przerzuty s? faktem, cz?sto s? faktem....... i lekarz musi?powinien? bra? je pod uwag?.

+Quote Post
Kat-na
8.04.2010, 15:54

Guru na forum

Zarejestrowana
990
7-09 08
?ód?
911

Ja raczej m?czy?am lekarzy pytaniami o przerzuty. Zbywali mnie przewa?nie.
Jednocze?nie sama ( i wi?kszo?? z nas chyba) reagowa?am , zw?aszcza na pocz?tku, na ka?dy niespodziewany ból czy inny objaw.
Je?li do tego jaki? lekarz by mi powiedzia?, ?e mam si? obserwowa?, to bym chyba ju? zwariowa?a.
Co do rekonstrukcji, nie wiem ju? co mam robi?...

+Quote Post
« · Leczenie · »

2 V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 26.02.2020 - 5:34