IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

2 V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> radioterapia+tamoxifen
V
reniula
21.01.2010, 0:08

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
27
20-01 10
Ró?anki/Gorzów Wlkp.
1,820
Numer GG: 1254414

Witam ponownie.

Moja mama ma 66 lat. W listopadzie 2009 zdiagnozowano (po usg, mammografii i biopsji) raka lewej piersi. 08.12.2009 mama przesz?a zabieg oszcz?dzaj?cy, z którego wynik? rak przewodowy inwazyjny w pierwszym stopniu zaawansowania (wyci?to 9,2mm),bez przerzutów do w?z?ów ch?onnych (wyci?tych w?z?ów 12 i wszystkie czyste),pT1bpNoMx.

Rak wyszed? hormonozale?ny:
1) pozytywna ekspresja receptora estrogenowego w komórkach /ER 1D5(+)/
2) pozytywna ekspresja receptora estrogenowego w
komórkach /PR 1A6(+)/
3) Ki-67 - 30% komórek (+).

Obecnie sytuacja wygl?da nast?puj?co: wyniki ze szpitala by?y dopiero 30.12.2009.
Konsultacja wyników onkologiczna by?a ok.07.01.2009, wtedy te? poinformowano dok?adnie o dalszym leczeniu. Tzn. najpierw wygojenie rany, ?ci?ganie ch?onki ( ju? jest bardzo ma?o ch?onki). Mama regularnie codziennie ?wiczy r?k?, nie wyst?puje obrz?k limfatyczny.
Ok. 08.01.2010 po wspólnym uzgodnieniu z onkologiem mama zosta?a zapisana na 20.01.2010 na spotkanie "organizacyjne" z radioterapeut? z Zielonej Góry. Dzisiaj by?y?my z mam? na tym spotkaniu i przerazi? mnie termin rozpocz?cia na?wietla?. ZA 1 M-C!!!!!!! poprostu mamy czeka? a? zwolni si? miejsce w szpitalu. Mamy czeka? na telefon w tej sprawie z Zak?adu Radioterapii w Zielonej Górze. Na?wietlania maj? by? przez 6 tygodni od poniedzia?ku do pi?tku.
Niestety innej mo?liwo?ci na ten moment nie ma, poniewa? do Zielonej z Gorzowa Wlkp.mamy ok.110-120 km. w jedn a stron?. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Rodziny i znajomych te? tam nie mamy.
Troch? mnie przera?a tak odleg?y termin tego wszystkiego ( za 30 dopiero na?witlania + jeszcze 6 tygodni). Czy ten "kolega" nei nabroi czego? wi?cej w tym czasie?
Prosz? o wszelkie info na temat tego o?rodka, ja s?ysza?am kilka bardzo dobrych opinii na ich temat.
Prag? te? nadmieni? i? dzisiaj mamie przepisano Tamoxifen ebewe 20mg. 1 raz dziennie.
Wogóle b?d? wdzi?czna za wszelkie informacje i przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi.
Pozdrawiam Regina.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
21.01.2010, 0:08
#

Quote Post
Pere?ka
21.01.2010, 0:27

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648
Numer GG: 1268938

Ja te? jestem po operacji oszcz?dzaj?cej lewej piersi ( G2 przewodowy inwazyjny, HER2 ujemny, wez?y czyste. Receptory estr.80% (3+) progesteron 90% (3+)

Operowano mnie 24 lipca 2008 r.
Tamoxifen w??czono 27 sierpnia 2008 po otrzymaniu wyników i konsultacji z chemiczka. W??czono go dopiero wtedy , jak sie okaza?o, ?e nie b?d? mia?a chemioterapii. Podczas jej stosowanie nie wolno bra? Tamoxifenu.
Na?wietlania mia?am od 1 pa?dziernika do 13 listopada 2008 r. ( 25 lampek na piers i w?z?y + 5 celowanych na nisze po guzie)
Przed na?wietlaniami jest tzw planowanie. Czyli wyznaczenie miejsca do naswietla?, tatuowanie kropeczek + TK, a to troch? trwa.

Juz branie Tamoxifenu w przypadku raka hormonozale?nego jest zabezpieczeniem. Niektóre kobiety nie maja nawet radioterapii - tylko sama hormonoterapie.

+Quote Post
reniula
21.01.2010, 0:51

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
27
20-01 10
Ró?anki/Gorzów Wlkp.
1,820

Dzi?kuj? za wiadomo??.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ja to wszystko rozumiem. A w?a?ciwie to nie rozumiem jednego-tak d?ugiego oczekiwania na radioterapi?!!! Chcia?abym jako? mamusi pomóc w tej kwestii, ale chyba nie da si? tego przyspieszy?.(IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Onkolog zaraz po otrzymaniu wyników powiedzia?, ?e b?d? na?wietlania i by? mo?e odrazu hormonoterapia.

Ah jeszcze jedno zapomnia?am doda?, ?e ustalono, ?e mama b?dzie mia?a na?wietlan? tylko pier?, bez do?u pachowego.

Pozdrawiam Regina.

+Quote Post
Pere?ka
21.01.2010, 1:00

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648

Pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Tylko w telewizji si? mówi, ?e jeste?my szybko leczone. Po tej stronie barykady to troch? inaczej wygl?da.
Nie wiem jak jest u was, bo u mnie planowanie na?wietla? zaj??o radioterapeucie oko?o miesi?ca.

+Quote Post
reniula
21.01.2010, 1:14

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
27
20-01 10
Ró?anki/Gorzów Wlkp.
1,820

Wcze?niej nie mieli?my z tym do czynienia.
Teraz dopiero wida? jak to wszystko wygl?da w praktyce.
Trzeba mie? stalowe newry i stoicki spokój. Ja na szcz??cie nale?? to takich osób (moja siostra troch? mniej).
Uzbrajamy si? w cieprliwo?? i razem z mam? zaczynamy walk? z t? gadzin?.

Pozdrawiam. Regina

+Quote Post
Agaba190
21.01.2010, 8:37

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Miesi?c czasu to nie jest tak d?ugo. W Co w W-wie czeka si? niestety wi?cej ni? miesi?c.
Nie odpowiem Ci czy tak powinno byc. Ja dostawa?am chemi? i 4 tygodnie po ostatniej chemii rozpocz??am na?wietlania.
Nie by?o przerzutów do w?z?ów ch?onnych to i nie na?wietlaj? do?u pachowego. To wydaje mi si? logiczne.

Pozdrowienia dla Mamy.

+Quote Post
Grazyna S
21.01.2010, 9:01

Guru na forum

Zarejestrowana
891
8-11 07
woj swi?tokrzyskie
96

Miesi?? czasu to nie jest d?ugo ,przecie? w tym czasie musz? przygotowa? taka maske-odlew,ja te? czeka?am na lampki miesiac czasu ,a teraz spokojnie czeka? ,najwazniejsze ze ma juz wyznaczony termin ,zycze duzo zdrówka mamie (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

--------------------
„nadzieja ma skrzyd?a,przysiada w duszy i ?piewa pie?? bez s?ów,

która nigdy nie ustaje,

a jej najs?odsze d?wi?ki s?ycha? nawet podczas wichury”

Emily Dickinson

+Quote Post
reniula
21.01.2010, 11:40

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
27
20-01 10
Ró?anki/Gorzów Wlkp.
1,820

Dzi?kuj? bardzo dorgie Panie.

Mam? ju? od Was pozdrowi?am i równie? Was wszystkie amazoneczki pozdrawia.

Czy która? z Pa? mia?a na?wietlania w Zielonej Górze? Bardzo prosz? o informacje jak tam jest, jaka atmosfera, lekarze itp.

Pozdrawiam. Regina

+Quote Post
danka58
21.01.2010, 12:01

Guru na forum

Wspiera forum
801
7-11 07
wielkoposka
71

Jestem te? po oszczedzaj?cej i z czystymi w?z?ami. Te? 1 stopie? zlo?liwo?ci. Operacje usuniecia zmiany mia?am w pa?dzierniku 2005 r, w listopadzie usunieto mi w?z?y, a radioterapi? rozpocz??am 13 grudnia. Naswietlana mia?am te? tylko pier? bez dolu pachowego. Obecnie bior? tamoxifen.
A moze spróbujcie w WCO w Poznaniu, czy nie b?dzie szybciej. Pozdrowienia dla mamci i niech si? trzyma.

--------------------
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile i dla tych chwil warto ?y?.

+Quote Post
Helena5
21.01.2010, 15:43

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
33
6-11 09
1,758

Witaj Regino.
Czas to jest to czego my nie mamy, a na wszystko trzeba czeka?. Jestem po oszcz?dzaj?cej, na etapie przygotowania do lampek. Jestem w CO w Warszawie i czekam d?u?ej ni? miesi?c. Podobno to nie przeszkadza. Wa?ne aby nie dopu?ci? do depresji. Nie my?le? ci?gle o up?ywie czasu, bo to nic nie pomaga.
Jestem z Tob?.

+Quote Post
Jaggoda0
21.01.2010, 19:20

Expert na forum

Zarejestrowana
456
6-11 07
Stargard szczec.
55
Numer GG: 7256784

witaj Regina miesiac to nie jest duzo ja czeka?am przesz?o 2 miesiace na radio jestem po oszczedzajacej mia?am 41 lamp a chemie podali mi dopiero po lampach 1,5 miesiaca przerwy poniewaz mia?am 3 wez?y ju? zajete mialam inne leczenie bo to bylo 12 lat temu a tamoxsyfen w?aczyli mi zaraz po chemi ...pozdrawiam ciebie i mam? ..

--------------------
?ycie Jest Darem Od Boga Wi?c Czemu Za Nie P?acimy...???...

+Quote Post
Pere?ka
21.01.2010, 20:35

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648

Dziewczyny miesi?c trwa?o planowanie,
Od operacji do na?wietla? min??y ponad 2 miesi?ce.

+Quote Post
reniula
22.01.2010, 0:45

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
27
20-01 10
Ró?anki/Gorzów Wlkp.
1,820

Dzi?kuj? dziewczyny za wsparcie i wszyskie mi?e s?owa.

Najwa?niejsze to jest to, ?e nie tracimy wiary i humoru, a mama w szczególno?ci.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

A, ?e trzeba poczeka? ten 1 m-c -trudno poczekamy.

B?dzie dobrze!!!

?ycz? tego Wam równie?. Pozdrawiam Regina:)(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
reniula
5.02.2010, 11:39

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
27
20-01 10
Ró?anki/Gorzów Wlkp.
1,820

Hejka dziewczyny.

Okazuje si?, ?e mama b?dzie mia?a najpierw planowanie (jak wcze?niej pisa?a Pere?ka), a dopiero potem ok.2-3 tygodnie czeka si? na rozpocz?cie na?wietla?.
Napiszcie prosz? na czym to planowanie polega.
Mi powiedziano, ?? jest to TK (inna ni? taka tradycyjna), kropkowanie i zdj?cia.
Czy jakie? specjalne czynno?ci przed tym planowaniem trzeba wykona??

Pozdrawiamy Was gor?co.

+Quote Post
Agaba190
5.02.2010, 12:20

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Wszysto si? zgadza. Robili mi (chyba) TK w takim optwartym aparacie. Le?ysz na ?ó?ku i ono jest zako?czone takim du?ym ko?em. Czyli g?ow? mia?am poza tym ko?em, a ono by?o tak jakby nad moimi piersiami , pó?niej le?a?am na takim samym stole-?ó?ku jak przy normalnych na?wietlaniach i ustawiali aparat i siedzisko, pó?niej tatua? (mam dwie kropki do dzi?). I o lie pami?tam to wszystko, ?adnych innych prze?wietle? nie mia?am.
Niektóre dziewczyny by?y jeszcze malowane flamastrami i nie wolno tego by?o zmywa?, a wr?cz przeciwnie musia?y sobie poprawia? te rysunki.
Ja u siebie tego nie pami?tam. Ale mo?e to juz SKS u mnie (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Generalnie trzeba uzbroi? si? w du?o cierpliwo?ci. U mnie tca?e planowanie trwa?o od 9 rano do 16. By?am wyko?czona.

+Quote Post
Hanna
5.02.2010, 13:47

Expert na forum

Wspiera forum
440
9-07 08
759
Numer GG: 11374864

Takie planowanie to nic innego, tylko bardzo precyzyjne oznaczenie, gdzie promienie b?d? skierowane w czasie na?wietla?. Dlatego tak d?ugo to trwa. Ja nie by?am malowana, tylko mia?am wykonany taki plastikowy model, który mi zak?adano na czas na?wietla?, nazywano go ,,mask?". I w?a?nie na tej masce by?y wyrysowane linie. Ale dla pacjenta to czarna magia. Wa?ne, ?e to nie boli.
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoja Mam?

+Quote Post
tysia757
5.02.2010, 15:50

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
144
5-10 08
?ary
1,088
Numer GG: 8759245

Witaj Reniula. Ja u ciebie pierwszy raz. By?am na?wietlana w Zielonej Górze, przez 5 tygodni doje?d?a?am na na?wietlania, tylko ja mieszkam w ?arach, a to 50 km od Zielonki. Je?eli chodzi o atmosfer? to jest wspania?a, cudowni m?odzi i bardzo ?yczliwi lekarze. No i pi?kny, nowy o?rodek . Po znakowaniu czeka?am na na?wietlania dwa tygodnie.

+Quote Post
reniula
5.02.2010, 16:04

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
27
20-01 10
Ró?anki/Gorzów Wlkp.
1,820

Dziewczyny dzi?ki wielkie!!!!

tysia 757 Ciebie szczególnie pozdrawiam jako ?e? Lubuszanka (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

A o o?rodku w Zielonej Górze ju? si? troszk? dowiedzia?am i te? same dobre opinie s?ysza?am. Tak wi?c pozostaje tylko cierpliwo??, cierpliwo?? i jeszce raz cierpliwo?? no i hymor oczywi?cie. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Pozdrawiam ja i moja mama (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Ella
5.02.2010, 17:11

Guru na forum

Wspiera forum
1,842
7-11 07
Lubuskie
85
Numer GG: 4100022

Witaj, Reniula (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Widz? Ciebie w ró?nych w?tkach, ale nie wiedzia?am, ?e mieszkasz niedaleko Go (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Gdyby? potrzebowa?a pogadania, albo mama chcia?aby spotkac si?, to jest nas tu na forum dwie z Go.
Ja nie pomog? w sprawie radioterapii, mia?am chemi?, ale BeataM jest po radio, tyle ?e w Szczecinie.
Inny szpital, ale pewnie procedura podobna.
Mama ma dobre wyniki, wi?c z pewno?ci? dacie sobie rad?, czego serdecznie ?ycz?.
Pozdrowienia dla mamy (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
Jeste?my sprawcami czynów, które spe?niamy, a nie narz?dziami ró?nych si?.
(Leszek Ko?akowski)

+Quote Post
reniula
11.02.2010, 22:46

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
27
20-01 10
Ró?anki/Gorzów Wlkp.
1,820

Dziewczyny trzymajcie kciuki. Jutro mama ma komisj? w ZUSIE!!!

Pozdrawiamy.

Ja i moja mama. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post
« · Leczenie · »

2 V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 23.02.2020 - 12:03