IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

7 V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Zoladex, Wymiana do?wiadcze?
V
Dakota
26.09.2009, 19:29

Guru na forum

Zarejestrowana
909
10-11 07
Niemcy
118

Dziewczynki.... dzieki za odzew i Wasze opinie...
Pomimo mojego odwiecznego cykora przed narkoza....
coraz bardziej zblizam sie do tej decyzji......w koncu
stawka jest wysoka, a przede wszystkim c hodzi o spokojna
glowe..... radykalne posuniecie i chociaz w tej kwestii
spokoj.... (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
26.09.2009, 19:29
#

Quote Post
danka58
28.09.2009, 9:38

Guru na forum

Wspiera forum
801
7-11 07
wielkoposka
71

Mam mutacje w genach BRCA2 i NOD 2. W zaleceiach genetyka nic nie mam na temat usuniecia dolu tylko kontrole gin. z usg dopochwowym 1 raz w roku. Tez zastanawiam si? nad usunieciem do?u, chocia? na razie wszystko tam jest w porz?dku.?aden lekarz ani onkolog ani gin. wprost mi nie powiedzia?, ze MUSZ? usun?c janiki. I b?d? tu madra.

--------------------
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile i dla tych chwil warto ?y?.

+Quote Post
Becia
22.11.2009, 18:23

Guru na forum

Wspiera forum
764
6-11 07
Siemianowice ?l?skie
33

Dakota, czy podj??a? ju? decyzj? w sprawie usuni?cia do?u?
Zada?am to pytanie, bo to samo kaza? mi rozwa?y? onkolog w przypadku, gdy wróci mi miesi?czka (ostatni Zoladex dosta?am 2 tygodnie temu, a bra?am go tylko dwa lata), no chyba ?e si? nie zdecyduj? na usuni?cie, to wtedy powróci do podawania zoladexu, ale powiedzia?: "po co k?u? jeszcze przez kolejne trzy lata, jak mo?na zrobi? operacj? i b?dzie pani spokojnie ?y?a jeszcze 30 albo 40 lat". Tak uwa?a drugi onkolog, do którego chodz?.
Natomiast moja onkolo?ka twierdzi, ?e nie ma potrzeby przed?u?ania zoladexu, a gdy spyta?am co b?dzie jak znowu wróci mi miesi?czka, a mój rak by? przecie? hormonozale?ny, to odpowiedzia?a, ?e przy za?ywaniu tamoxifenu mo?na miesi?czkowa?, a tamoxifen to te? antyestrogen (jakbym tego nie wiedzia?a (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) ).
Dla ciekawostki dodam, ?e oboje pracuj? w tym samym CO w Gliwicach, wi?c nie mog? zrozumie? sk?d tak ró?ne zdania na temat dalszego leczenia tej samej pacjentki?? (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif) (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)
Dodam jeszcze, ?e u mnie hormonozale?no?? by?a: ER 80%, PR 60%, nie mia?am bada? genetycznych.

BeataM, prosz? napisz mi jakie hormony mia?a? badane? Czy tylko hormony jajnikowe: estradiol i progesteron, czy jeszcze przysadkowy FSH? Bo chce prywatnie zrobi? sobie te badania.

I jeszcze pro?ba do naszych Ekspertek: jakie jest Wasze zdanie na temat tego co napisa?am? Który schemat leczenia wybra?? Bo naprawd? nie wiem co zrobi?, gdyby wróci?a mi miesi?czka (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ...

----------------
Dakotko, teraz doczyta?am w Twoim w?tku w osobistych, ?e zdecydowa?a? si? na operacj?. Oczywi?cie b?d? pami?ta? o Tobie i trzyma? kciuki!

+Quote Post
Amor
22.11.2009, 18:48

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Posz?abym na jeszcze jedna konsultacje do dobrego onkologa!MOze ginekologa-onkologa

+Quote Post
BeataM
22.11.2009, 20:01

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638

Becia

CYTAT
BeataM, prosz? napisz mi jakie hormony mia?a? badane? Czy tylko hormony jajnikowe: estradiol i progesteron, czy jeszcze przysadkowy FSH? Bo chce prywatnie zrobi? sobie te badania.

mia?am takie:

(IMG:http://www.iv.pl/images/mekpw8ic1t0qmxbdqog.jpg)

--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI

+Quote Post
Becia
22.11.2009, 20:18

Guru na forum

Wspiera forum
764
6-11 07
Siemianowice ?l?skie
33

Beatko, dzi?kuj? bardzo za tak dok?adn? odpowied? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
trenia
9.12.2009, 20:13

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
27
10-07 08
764
Numer GG: 9395136

CYTAT(Ana @ 3.06.2008, 7:08) *
To zrób sobie wycieczk? do Krakowa 22 czerwca. Na Marszu Amazonek b?dzie osteobus. Zbadasz kosteczki i kawusi krakowskiej siorbniesz w doborowym towarzystwie, bo licz?, ?e dziewczyny zjad? licznie z rodzinami wzorem lat ubieg?ych.

Witam i bardzo prosze o wasze opinie .od lipca ubiegleg roku bralam tamoxsifen plus zoladex w tym roku w lipcu dostalam male plamienie i odstawiono mi tamoxsifen i mam sam zoladex .jestem chormono zalezna nie mialam innego leczenia .martwie sie czy to jest nie za slabe leczenie .udezenia mam nie milosierne i cisnienie .pozdrawiam[indent][/indent]
[/left][left]

+Quote Post
BeataM
9.12.2009, 20:39

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166

treniu a mo?esz napisac cos wi?cej o swoim przypadku? albo poda? link gdzie co? ju? pisa?a??

--------------------
PUDE?KO NICO?CI

+Quote Post
Al_la
9.12.2009, 21:43

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

CYTAT(BeataM @ 9.12.2009, 20:39) *
treniu a mo?esz napisac cos wi?cej o swoim przypadku? albo poda? link gdzie co? ju? pisa?a??

http://www.amazonki.net/forum/index.php?showtopic=3750

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
BeataM
9.12.2009, 22:24

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166

standartowo dostaje si? przy hormonozale?nym tamoksyfen i zoladex, mi onka powiedzia?a, ?e jest to 100% -owa kastracja, czyli wy??czenie hormonów. A ustali?a? przyczyn? lipcowego plamienia, by?a? u ginekologa?

--------------------
PUDE?KO NICO?CI

+Quote Post
jagrok
10.12.2009, 8:42

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
36
1-09 08
?l?sk
893
Numer GG: 12126790

Witam Dziewczyny!!!
Dawno tu nie zagl?da?am a dzi? patrze i trafi?am akurat na temat który mnie bezpo?rednio dotyczy.Na ostatniej wizycie moja lekarka powiedzia?a mi ?ebym zastanowi?a si? nad dwoma mo?liwo?ciami ---na?wietlanie jajników albo ich ca?kowite usuni?cie.Dodam tylko ?e od maja 2009 bior? Aromek a od sierpnia Zoladex-troch? dziwna kolejno?c no ale co? tak wysz?o.Poza tym co trzy tygodnie herceptyna.Lekarka powiedzia?a mi ?e Zoladex jest podawany jako jedyne leczenie no a ja mam jeszcze hercept.,no i?e to oszcz?dzi mi tych comiesi?cznych uk?u?,w?a?ciwie to sama nie wiem o co chodzi mo?e o to ?e fundusz by musia? na mnie za duzo kasy wy?o?y?????Jestem na etapie zastanawiania si? nad mo?liwo?ci? operacji ale sama nie wiem bo bardzo si? tego wszystkiego boj?.Napiszcie prosz? czy która? z was mia?a taki zabieg albo ten sam dylemat albo podajcie link bo nie mam mozliwo?ci sp?dzania d?ugiego czasu przed komputerem .Pozdrawiam!!!!!

--------------------

"Wa?ne s? tylko te dni ,których jeszcze nie znamy......"
....ale to co prze?yli?my jest tak samo wa?ne!!!!

+Quote Post
trenia
10.12.2009, 9:57

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
27
10-07 08
764
Numer GG: 9395136

CYTAT(BeataM @ 9.12.2009, 22:24) *
standartowo dostaje si? przy hormonozale?nym tamoksyfen i zoladex, mi onka powiedzia?a, ?e jest to 100% -owa kastracja, czyli wy??czenie hormonów. A ustali?a? przyczyn? lipcowego plamienia, by?a? u ginekologa?

Witam bylam i wylondowalam w szpitalu juz bylam przygotowana do abrazji ale mi nie zrobiono bo sie anastazjologowi wynik hormonow tarczycy nie spodobal .zrobilam prywatnie usg. ilekarz stwierdzil ze narazie jest ok.i co chwile mam jakies jaja jeden mnie kieruje do szpitala a drugi mowi ze narazie nie .Tydzien temu robilam znowu usg w krakowie ioto wynikmacica nieco niejednorodna ale bez wyraznych ognisk endometrium5 mm niezbyt jednorodne jajnik prawy. 42x 24 z3 pecherzykamisrednicy12,15,11mm jajnik lewy podobnej budowy z2 pecherzykami wolnego plynu brak. Lekarz etwierdzil ze to dobry wynik . Wlipcu zadnych pecherzykow nie bylo .Nie wiem co mam robic .Nie pamietam linku gdzie moja Corka pisala napisze jeszcze raz ja na kompie dopiero sie ucze mam 53 lat Receptor estrogenowy ER dodatni Natezenie reakcji +++ odsetek dodatnich komorek >50% stopien w skali Remmelego ix Receptor progesteronowyPgr dodatni naterzeniereakcji+++ odsetekdodatnich komorek>80% stopien w skali ...... xii Receptor Her2 odczyn ujemny natezenie reakcji slabe[+] .Bardzo prosze o rade.Pozdrawiam wszystkie.

+Quote Post
Pyrunia
17.03.2010, 14:40

Guru na forum

Wspiera forum
749
6-11 07
Kraina Podziemnej Pomara?czy
48
Numer GG: 6615773

?esz kurcze...

W ubieg?ym miesi?cu by?am na podaniu Zoladexu. Chodz? do szpitala onko
bo wiem, ?e dobrze podadz?.Nie wierz? innym piel?gniarkom.
Dotychczas odbywa?o si? w ten sposób:
wchodz? na korytarz do przychodni, po chwili która?
pielegniarka idzie, wchodzimy do gabinetu, podaje mi zastrzyk, wychodz?.

Ostatnio okaza?o si? , ?e nie ma tak dobrze! Przed ka?dym podaniem
musi mnie widzie? lekarz, podbi? 2 albo 3 arkusze papieru bo nfz wymy?li?
sobie , ?eby "u?atwi?" ?ycie pacjentkom.

u was te? tak jest???

Nie odwa?e si? samam wstrzykiwa? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

--------------------
"Jest taka cierpienia granica, za któr? si? u?miech pogodny zaczyna”

+Quote Post
betty
17.03.2010, 15:10

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
342
9-11 07
mazowieckie
111
Numer GG: 4972897

No tak, grunt to odpowiednia "racjonalizacja", coby nam za dobrze nie by?o.......
Mo?e jednak spróbuj w swojej przychodni, pogadaj z piel?gniarkami która si? odwa?y to robi?.
U mnie nie by?o z tym ?adnego problemu - tylko pierwszy zoladex dosta?am w CO (bo akurat w tym samym dniu zaczyna?am chemi?), a reszt? w swojej przychodni. Zawsze by?o OK podane.

+Quote Post
Eda
21.03.2010, 15:44

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
318
2-09 08
Mazowieckie
898
Numer GG: 9237261

W Wawce w CO te? nie by?o problemów, do pielegniarki i ona robi?a.
Jak jest teraz nie wiem. Sama sobie robi? te zastrzyki.
Ale mo?e jak mnie co najdzie to pójd? sprawdzi? w nast miesi?cu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------
... prze?yj ?ycie swoje jak tylko zechcesz ...

+Quote Post
« · Leczenie · »

7 V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 26.02.2020 - 5:41