IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

7 V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zoladex, Wymiana do?wiadcze?
V
BeataM
9.01.2009, 23:21

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638

dzisiaj by?am u onkologa na kontrolnej wizycie (zdj?cia rtg ko?ci i inne duperele), i po raz pierwszy us?ysza?am, ?e przy moim hormonozale?nym guzie, po 2 latach brania zoladexu, czyli blokowaniu hormonów, pan doktor oznajmi? mi, ?e mog? zupe?nie spokojnie sobie miesi?czkowa? (pod warunkiem, ?e miesi?czka wróci - 48 lat mam) ???
zatka?o mnie! stwierdzi?, ?e jajniki i hormony produkowane przez nie nic do guza w piersi nie maj? i nie ma niebezpiecze?stwa, ?e sobie co? nowego wyprodukuj?! mam bra? tamoksyfen i tyle.
To po co bra?am przez 2 lata zoladex? co o tym s?dzicie?!

--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
9.01.2009, 23:21
#

Quote Post
Kela
10.01.2009, 12:48

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Beata moja onk mówi?a to samo. PIsa?am ju? chyba, ?e powiedzia?a " "Jesli okres wróci, to bardzo dobrze"
Ma?o tego, powiedzia?a jeszcze, ?e zastanowi si?, czy nie odstawi Tamoxifenu, bo podobno po 3 latach on ma znikome dzia?anie. Przyj??am jej s?owa jako pewnik i tego sie trzymam.

+Quote Post
Renata_70
10.01.2009, 13:15

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
247
6-11 07
Rzeszów
59

Moj lekarz tez twierdzi , ze zoladex powinno sie brac przez dwa lata , a pozniej odstawic i miesiaczka moze sobie spokojnie wrocic .
Nagadywalam go troche o przedluzenie tych zastrzykow , ale on twierdzi , ze nie mozna mnie tak bez potrzeby truc , bo w koncu
zoladex nie jest obojetny dla organizmu .
Wiem , ze na ten temat sa zdania podzielone mi jeszcze zoatalo piec zastrzykow i pewnie bede miala pietra jak mi je odstawi .
Dlaczego niektore biora zoladex po cztery lata ?

+Quote Post
dani
10.01.2009, 13:19

Guru na forum

Wspiera forum
3,708
10-07 08
okolice stolicy :-)
765
Numer GG: 9941563

Pogubi?am si? ca?kiem.......... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
W czasie chemii ( 6 x FEC ) mia?am okres.
Po chemii lekarz kaza? bra? mi tamoksifen...A kiedy zapyta?am go,czy po nim przestan? miesi?czkowa?....zdziwi? si?,?e nadal mam miesi?czk? ( mam 41 lat ).....Doda? mi zoladex.
Jestem oczywi?cie hormonozale?na: Er - 60 %, Pgr - 90 %.
Wyt?umaczcie mi,jak krowie na miedzy,czy sam tamoksifen nie za?atwi?by sprawy....

--------------------

"Chcesz roz?mieszy? Boga....Opowiedz mu o swoich planach..."

+Quote Post
hala1962
10.01.2009, 13:45

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Ja bior? sam tamoksifen, a wykupiony zoladex le?y u mnie w domu i czeka na ew.powrót miesi?czki, która zatrzyma?a mi si? po 3 kursie AC. Gdybym miesi?czkowala tak jak Ty to te? musia?abym mie? zastrzyki z zoladexu. Planuje podawa? mi tamoksifen przez 2 lata a pó?niej przej?? na co? dla kobiet po menopauzie... nie pami?tam na co...

Ostatnio pyta?am moj? onk? o skuteczno?? tamoksifenu przy Her2+++, bo czyta?am w necie, ?e ma w takim przypadku os?abione dzia?anie. Powiedzia?a, ?e s? takie podejrzenia, nie poparte jednak ostatecznymi dowodami, a kobietom przed menopauz? nie ma co innego zaproponowa?...
Nadmieni?a, ?e Her2 +++ jest teraz "na tapecie", ?e du?o tego... w sensie ilo?ci zachorowa??... nie mia?am odwagi zapyta?...

+Quote Post
brodka
10.01.2009, 17:28

Guru na forum

Zarejestrowana
1,381
5-11 07
28
Numer GG: 8613516

ja mia?am zoladex 2 lata i tamoxsifen 5 lat .
Po skonczeniu tamoxsifenu po po? roku okres wroci? ,chyba normalnie bo mam co 21 dni .
Mam 47 lat a mysla?am ze to juz koniec z okresem /
Poty przesz?y ......i to najwazniejsze.

+Quote Post
baniula
10.01.2009, 18:52

Guru na forum

Zarejestrowana
607
6-11 07
Leszno
35
Numer GG: 8589603

Heh , a ja bior? zoladex ju? 3 lata i armidex mam 38 lat ................. mnie ka?? bra? dalej?

+Quote Post
betty
10.01.2009, 19:42

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
342
9-11 07
mazowieckie
111
Numer GG: 4972897

ja si? tak zastanawiam nad zoladexem - w lutym minie 4 lata jak go bior? - s?dz? ?e jest powód aby mi go odstawiono, g?sto?? ko?ci polecia?a.... tylko ?e najbli?sz? wizyt? mam mie? w kwietniu (najpierw musz? zadzwoni? jakie s? wyniki ostatnio robionych bada?, brrr), a nie wiem czy nie powinno si? ju? odstawi?........

mam do Was jeszcze jedno pytanie - czy robi?y?cie cytologi? w trakcie brania zoladexu? Moja ginko przepisa?a mi globulki przed cytologi?, ale onk zabroni?...

ja nie wiem, mo?e ju? o tym by?o, ale moje dziury pochemijne maj? chyba wielo?? kraterów............

+Quote Post
Kela
10.01.2009, 19:46

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Robi?am cytologi? w trakcie brania zoladexu, ale nie mia?am ?adnego leczenia, bo wszystko by?o ok.

+Quote Post
EL?BIETA
10.01.2009, 20:57

Guru na forum

Zarejestrowana
1,137
6-11 07
Kielce/Morecambe
44

skonczylam zoladex poltora roku temu i miesiaczka wrocila - ostatni cykl trwal 32dni i mam nadzieje ze kolejny juz bedzie w normalnym terminie i wszystko bedzie ok
Badania ginekologiczne powiedzialy ze z tymi sprawami wszystko jest ok Jajniki pracuja, macica jest zdrowa
cytologia w trakcie branaia zoladexu byla zaburzona - tzn pokazywalo 2gi stopien (czyli ok ale trzeba uwazac bo srodowisko jest bardziej zasadowe niz powinno i moga sie rozwijac stany zapalne), natomiast po odstawieniu zoladexu, po okolo 9 miesiacach cytologia wyszla mi wzorcowa Wiec mysle ze jest OK
No i caly czas biore tamosyf Jeszcze poltora roku tego paskudztwa mi zostalo Oj juz sie nie moge doczekac konca!!!!!!

--------------------
?ycie jest cudownie pi?kne

+Quote Post
BeataM
10.01.2009, 22:41

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638

ja w trakcie brania zoladexu te? robi?am cytologi?, na szcz??cie by?a w normie czyli dwójka i oprócz tego mój gin. ca?y czas "monitoruje" moje endometrium, które niestety z powodu tamoksyfu pogrubia?o...
Zaraz przy pierwszej wizycie przepisa? mi globulki " Cicatridina", po których zdecydowanie odczuwa?am du?? ró?nic? na du?y + ! Z pocz?tku przez 7 dni bra?am codziennie, a potem do tej pory 1 na tydzie?.
16 stycznia b?d? mia?a biopsj? endometrium, jak zaznaczy? gin. "w?a?ciwie na wyrost" , ale ju? pogrubia?o do 8mm i chce wiedzie? co tam si? dzieje...
To co? wychodzi na to, ?e mo?na po 2 latach miesi?czkowa?? a ja ?y?am w przekonaniu, ?e ju? mi nie wolno produkowac hormonów, i b?d? tu m?dra...

--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI

+Quote Post
betty
11.01.2009, 6:16

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
342
9-11 07
mazowieckie
111
Numer GG: 4972897

No w?a?nie mam takie mieszane uczucia.
Z jednej strony marz? ?eby ju? mi odstawili zoladex, z drugiej mam obawy, co b?dzie pó?niej.
Rozwa?a?am usuni?cie jajników, ale gina mówi ?e same jajniki nie wystarcz?.
Co? mi si? wydaje, ?e na najbli?szej wizycie zajm? onkowi sporo czasu:D

Mam 36 lat, wi?c miesi?czka raczej wróci. I co wtedy????

Bardzo ?a?uj?, ?e na naszym forum nie udzielaj? si? doktory, rozwialiby nasze w?tpliwo?ci...

+Quote Post
EL?BIETA
11.01.2009, 12:10

Guru na forum

Zarejestrowana
1,137
6-11 07
Kielce/Morecambe
44

Moj onk mowil ze miesiaczka ma powrocic po odstawieniu zoladexu - to normalne i nie ma nic w tym zlego Organizm musi wrocic na normalne tory po najintensywniejszej fazie leczenia
Dlaczego sie boicie miesiaczkowania? przeciez swiadczy ono ze nasze cialo normalnie funkcjonuje A hormony zawsze sa przez organizm produkowane Zoladex tez ich nie niweluje calkowicie
Nie popadajmy w paranoje

--------------------

+Quote Post
ilka
16.01.2009, 12:30

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
173
7-11 07
Boles?awiec
78
Numer GG: 6985311

No to i ja do??czam do grupy tamoxifen+ zoladex
na szcz??cie ?e tu wlaz?am,obaw po zoladexe mam mnóstwo.
Poty norma,os?abienie norma,bóle ko?ci norma,bezsenno?? norma
No i co ja si? g?upia martwi?am.
Napisz? tylko tyle ?e podczas chemii nie miesi?czkowa?am,potem dosta?am tamoxifen i te? nie,a? tu nagle w kwietniu zesz?ego roku pojawi?a si? czerwona zaraza,doktor mówi?a ?eby poczeka? czy si? pojawi za miesi?c ...nie by?o no to spokój potem znów si? pokaza?a w sierpniu i wrze?niu wi?c przy nast?pnej wizycie we Wroc?awiu mówi? pani doktor jak sprawa wygl?da,zleci?a badania endometrium i poziomu estradiolu w organizmie,zrobi?am pojecha?am, popatrzy?a na wyniki,i zapisa?a zoladex.Przy tej kontroli lutowej mam si? przypomnie? i da skierowanie na badania kontrolne.Dodam tylko tyle ,ze jak mia?am sam tamoxifen non stop mia?am zapalenie pochwy,nawet ginekolog nie pyta? mnie ju? po co tylko wypisywa? recept?,Kontrola cytologiczna wypad?a na IIIstopie? i okaza?o si? ?e u mnie jest zbyt du?a nad?erka,st?d te zapalenia a jeszcze doszed? tamoxifen.Z tego co powiedzia?a pani doktor to on w?a?nie u niektórych powoduje takie efekty czyli zapalenie pochwy.Poniewa? u mnie wymro?enie nie by?o mo?liwe podda?am si? ma?emu zabiegowi ?ci?cia tej paskudnej nad?ery.Teraz czekam na histopatologi?.
Zoladex bior? od trzech miesi?cy, z miesi?czk? mam spokój,zapalenia usta?y.natomiast skoczy?o ci?nienie,pojawi?o si? ?omotanie serca,a niech mnie kto? zdenerwuje to musz? si? hamowa? ?eby nie.....zabi?.W najgorszym uk?adzie dr? si? niesamowicie.najgorzej jest w sklepie jak mnie kto? wkurzy....Po prostu sta?am si? okropna.
UFF przeczyta?am co napisa?am i chyba dzi? sprawdz? czy mój mi?y ma ju? aureole ?wi?tego nad g?ow????Chyba mu zrobi? go??bki....

+Quote Post
elapysio
16.01.2009, 20:17

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
30
24-02 08
?widnica
418
Numer GG: 15908709

El?bieta Twój onk mówi ze miesi?czka ma powróci? , mój wprost przeciwnie, zwariowa? mo?na.
Ja mam 47 lata ,jestem po Zoladexie przez dwa lata i obecnie bior? Femar?. Mysla?am ?e ju? mam spokój a yu bach jajniki si? zbudzi?y.
Moja onk sugeruje wyci?cie ca?ego do?u.Mnie sie ten pomys? nie bardzo si? podoba, tym bardziej ?e onkologicznie dó? jest w porzadku, bez ?adnych zmian.Chyba jestem bardzo przywi?zana do swoich jajników hi, hi
Podobno mog?abym brac znowu zoladex zeby przyblokowa? jajniki.
Nie wiem co mam robi?, na operacje mi raczej nie ?pieszno, to ja ju? sama nie wiem czy te jajniki mog? pracowa? , czy to jest niekorzystne dla nas ??

+Quote Post
EL?BIETA
16.01.2009, 22:04

Guru na forum

Zarejestrowana
1,137
6-11 07
Kielce/Morecambe
44

w wieku okolomenopauzalnym czyli kolo 50tki miesiaczka moze sie nie pojawic po zoladexie -obaj lekarze maja racje
ja mam dopiero 34 lata i moje jajniki bardzo chca pracowac dalej a ja wcale im nie bronie

a z tym wycinaniem dolu to nie ma co sie spieszyc... moze byc potem wiecej klopotu niz radosci Czytalam o wypadaniu pochwy i innych przykrych dolegliwosciach Oraz o tym ze onkolodzy zbyt pochopnie stosuja profilaktyczne usuniecie "dolu" Czesto jest to calkiem zbyteczne
Co innego jak sie cos tam na dole zle dziac zaczyna...ale to inna kwestia

--------------------

+Quote Post
manka45
16.01.2009, 22:27

Guru na forum

Wspiera forum
1,089
5-11 07
SABATOWO KUJAWSKIE
20
Numer GG: 1536385

elapysio jestesmy w tym samym wieku .Zoladex z tamosyfem biore juz 3 rok .Jestem hormonozalezna w 100%jeden i drugi.
Po 2 latach posz?am do lekarza i pytam sie co robimy dalej.Dowiedzia?am sie ze jestem w wieku oko?omenopauzalnym/eureka/ i nie ma co fundowac sobie hustawki hormonów ,przeciagnac to jeszcze z 2 lata i bedzie finisz .Ale decyzje zostawi? mi. Na wyk?adzie dr Górnas mówi?a ze jezeli nie ma zajetych wez?ów ch?onnych to wystarczy sam Zoladex .I badz tu madry (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)

--------------------
Roztancze w sobie swiat na przekór ?zom.......

http://www.youtube.com/watch?v=zB0JISdrSsw...feature=related

+Quote Post
Eda
5.02.2009, 11:50

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
318
2-09 08
Mazowieckie
898
Numer GG: 9237261

Mam pytanie (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Czy zastrzyk z Zoladexu mog? zrobi? sobie sama? Czy potrzeba do tego "fachowca"?
Obecnie przebywam za Warszaw? i nie u?miecha mi si? jecha? 100 km na jeden zastrzyk.
W zwyk?ym (nie onkol.) szpitalu nie bardzo chc? je robi?...

--------------------
... prze?yj ?ycie swoje jak tylko zechcesz ...

+Quote Post
brodka
5.02.2009, 12:10

Guru na forum

Zarejestrowana
1,381
5-11 07
28
Numer GG: 8613516

Eda
Zoladex to implant i musi go zrobic lekarz ,mnie nawet pielegniarka nie robi?a ,tylko lekarz.
Sama sobie nie zrobisz i nawet nie powinnas ,
Taki zastrzyk jest zapisywany w kartotece,ze by? podany

+Quote Post
Becia
5.02.2009, 12:17

Guru na forum

Wspiera forum
764
6-11 07
Siemianowice ?l?skie
33

Brodka ma racj?!

Eda, nawet "zwyk?a" piel?gniarka nie mo?e go zrobi?, mnie robi zastrzyk wykwalifikowana w podawaniu takich zastrzyków piel?gniarka, która pracuje w por. onkologicznej.

+Quote Post
« · Leczenie · »

7 V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 23.02.2020 - 11:37