IPB

( | )

Reply to this topicStart new topic
> zupa gulaszowa
V
BeataM
23.08.2009, 18:30

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638

1 kg wo?owiny
1 porcja roso?owa
4 spore cebule
40-50 dag pieczarek
1 kg ziemniaków
1 ?redni s?oik czerwonej papryki marynowanej
1 ?redni s?oik korniszonów
1 torebka sosu pieczeniowego ciemnego Amino
ziele angielskie
li?? laurowy
1 ?y?ka przecieru pomidorowego

w du?ym garnku wstawi? porcj? roso?ow? z w?oszczyzn?, zielem angielskim i li?ciem laurowym, wsypa? veget?, kucharka, delect? lub co u?ywacie i niech si? powolutku gotuje,
pokroi? wo?owin? w kostk? lub s?upki (jak wolicie) i podsma?y? na ma?ej ilo?ci oleju (wiadomo, trzeba mocno mi?so odparowa?), nie rumieni? mocno, a pod koniec wrzuci? pokrojon? cebul? i pozwoli? jej tylko si? zeszkli?,
wyj?? porcj? roso?ow?, wyj?? w?oszczyzn? (jak by?a pokrojona w s?upki, to przecedzi?, ?eby wywar by? czysty), w?o?y? do wywaru wo?owin? z cebulk? i gotowa? do mi?kko?ci.
W tym czasie przygotowa? ziemniaki, tzn. pokroi? w kostk?, pokroi? pieczarki, papryk? (w paski) i korniszony.
Ja po 45 minutach od po??czenia wywaru z mi?sem wrzuci?am najpierw pokrojone pieczarki i gotowa?am 15-20 minut. Potem wrzuci?am pokrojon? ziemniaki, jak si? ugotowa?y, wrzuci?am papryk? i korniszony (te gotowa?y si? w?a?ciwie 5-10 minut).
Zup? doprawia i zaci?ga si? rozpuszczonym w ma?ej ilo?ci sosem pieczeniowym ciemnym.
Doprawi?am przecierem pomidorowym, pieprzem cytrynowym, czarnym pieprzem i wla?am 1 ?y?k? przyprawy maggi.

uk?ad wk?adanych sk?adników jest dowolny (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) wszystko zale?y od inwencji, mo?na te? wrzuca? kolorowe papryki surowe, albo kiszone ogórki. mo?na doprawi? te? mielon? papryk?, zale?y czy lubicie bardzo pikantne potrawy (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
W powy?szym sk?adzie sk?adników, zupa gulaszowa wysz?a mi lekko kwa?nawa, aromatyczna i rewelacyjnie smaczna (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) na 4 osoby na 2 dni (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (czyli jutro/poniedzia?ek mam spokojn? g?ow? o 15-tej (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) = "co zrobi? szybko na obiad po powrocie z pracy" (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) )

smacznego !

--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI
Go to the top of the page

+Quote Post
andrzej1975
24.08.2009, 10:19

Expert na forum

Wspiera forum
541
22-03 09
Ruda ?l?ska
1,480
Numer GG: 1388959

Mniam

+Quote Post
MInie
24.08.2009, 17:20

Guru na forum

Wspiera forum
610
23-09 08
954
Numer GG: 8428387

smacznie sie czyta..zrobie jak przyjda jesienne chlody;)

+Quote Post
Gra?yna1
25.08.2009, 4:52

Guru na forum

Zarejestrowana
1,536
5-11 07
Warszawa
29

Beatko, a co rozumiesz przez poj?cie "porcja roso?owa" ? U mnie w rodzinie ka?da gospodyni gotuje rosó? z innch, ró?nie dobranych gatunków mi?sa. Ja sama robi? rosó? z kurczaka, skrzyd?a z indyka i roztbefu wo?owego.

+Quote Post
BeataM
25.08.2009, 7:27

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638

Gra?ynko ja kupuj? w Tesco porcj? roso?ow? na tacce, to s? grzbiety kurczaków, które zostaj? po dzieleniu ich na elementy. Oczywi?cie ka?da z nas inaczej gotuje rosó? lub bulion lub wywar na zup? w zale?no?ci od swoich upodoba? i smaku. Generalnie chodzi?o mi o to, ?e wywar/rosó? musi stanowi? smaczn? podstaw? (tak jak w chi?skich zupach), dodawanie wo?owiny w zupie gulaszowej z wo?owiny chyba nie ma sensu.

--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 3.04.2020 - 6:23