IPB

( | )

Reply to this topicStart new topic
> PAROWAR
V
Zosiaa
25.08.2009, 13:35

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
136
23-10 08
1,157
Numer GG: 475843

Czy ktos ma jakies przepisy na potrawy z parowara? Kupilam wczoraj i dzis wyprobowalam.Na dno piers z kurczaka , wyzej ziemniaczki, na koniec fasolka szparagowa, marchewka i seler. Mieso pycha ,reszta twardawe i bez smaku. Nastawilam na 40 min. Co gotowac i jak przyprawic.
Go to the top of the page

+Quote Post
hala1962
25.08.2009, 20:50

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

No to widz? ?e masz taki sam problem co ja - z tym ?e ja ca?y czas planuj? kupi? parowar. Po?yczy?am od kumpeli coby przekona? si? co taki parowar potrafi i sko?czy?o si? na parowaniu marchewek (by?y pyszne). Ta moja kumpela robi wszystko na oko a ja tak nie potrafi?... Z ciekawo?ci? b?d? tu zagl?da? - mo?e kto? sypnie pomys?ami.... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
agawa
25.08.2009, 20:58

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Ja nie mam parowara; mam co?, co si? nazywa termomix i ma specjaln? przystawk? do gotowania na parze. Z ziemniaczkami zawsze bywa problem - ja wkadam na ten sam poziom, co mi?sko; zazwyczaj si? udaje. Co najwa?niejsze - zapachy nie przechodz?. ?mia?o mo?na razem ryb? i warzywa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Gotuj? 'na oko'.
Wk?adam, na co mamy ochot?, polewam oliw?, sypi? przyprawami, dosmaczam czasami sosem sojowym lub inym. I gotowe.

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
MInie
26.08.2009, 10:03

Guru na forum

Wspiera forum
610
23-09 08
954
Numer GG: 8428387

dziewzcyny bo z parowarem trzeba tak ze najpierw daje sie do niego dluzej gotujace sie potrawa a potem stopniowo dodaje sie te krocej gotujace;)ja paruje wszystkie warzywa /ziemniaki przykladowo 40min/parowalam tez roladki miesne i papryke nadziewana..mniam...

kolezance termomixu zazdroszcze....bajera..ale strasznie droga ale moze kiedys SE kupie;)

+Quote Post
Grazyna S
29.01.2010, 20:46

Guru na forum

Zarejestrowana
891
8-11 07
woj swi?tokrzyskie
96

Ja ze wzgledu powiekszonej w?tróbki ,lekarza nie zle mnie nastraszy? i juz dawno kupi?am sobie taki garnek do gotowania na parze ,tak sie przyzwyczai?am do takich potrwa ,ze normalnie ugotowanie nie smakuja mi ,gotuje w nim dos?ownie wszystko .warzywa ,mieso ,ryby,czasem w file owijam mieso lub ryby i gotuje .

Ryba panga w warzywach

1 marchew ,pietruszke ,ma?y seler ,cebule lub pora , czosnek ciacham na tarce jarzynowej ,rybe osuszon? posypuje przypraw? do ryb kupowan? w aptece zielarskiej ,sole i pieprze i obsypuje warzywa i to robi? na noc i k?ade do lodówki na nastepny dzie? przek?adam do garczka i gotuje ,jak sie zagotuje woda w garczu to przykr?cam gaz i na ma?ym gazie gotuje pó? godz , w ten sposób robie te? piersi kurze ,porostu pychota ,ja dodaje sobie wiecej tych warzyw s? przepyszne (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

(IMG:http://img.nokaut.pl/p/f5/d9/f5d9f0e11f1a36a71223cb184495fd3e130x130.jpg)

--------------------
„nadzieja ma skrzyd?a,przysiada w duszy i ?piewa pie?? bez s?ów,

która nigdy nie ustaje,

a jej najs?odsze d?wi?ki s?ycha? nawet podczas wichury”

Emily Dickinson

+Quote Post
luska
29.01.2010, 20:54

Guru na forum

Wspiera forum
2,229
5-11 07
Gdynia
18
Numer GG: 9006789

Termomix super sprawa wszystko w nim robi?

--------------------
Ciesz si?
drobnymi rzeczami,
gdy? pewnego dnia
mo?esz odkryc,
?e by?y one wielkie.

+Quote Post
Agaba190
29.01.2010, 20:59

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Tez kupi?am sobie, tak ze dwa lata temu, taki parowar. Gotowa?am w nim tak ze dwa miesiace. Efekt by? fantastyczny - schud?am 4 kg i próby w?trobowe z górnej granicy przesz?y w doln?. Na pewno jest to zdrowe jedzenie, ale..... DLa mnie to parowanie bardzo d?ugo trwa. Duzo szybciej gotuje normalnie w wodzie (wiem, ?e mnie zdrowo), a poza tym nie umia?am si? przyzwyczic do smaku tych potraw.
Ale jak tak zachecacie, to mo?e wyci?gn? go z piwnicy i zaczne od nowa.

+Quote Post
Hanna
29.01.2010, 22:03

Expert na forum

Wspiera forum
440
9-07 08
759
Numer GG: 11374864

CYTAT(MInie @ 26.08.2009, 10:03) *
kolezance termomixu zazdroszcze....bajera..ale strasznie droga ale moze kiedys SE kupie;)

Mnie te? wydawa?o si?, ?e drogi ten termomix, ale kupi?am na raty. Zosta?y mi do sp?acenia jeszcze dwie. I zasada moja jest taka: dzie? bez termomixu dniem straconym. Bajer wart swojej ( niestety wysokiej) ceny. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post
agawa
29.01.2010, 22:14

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Bajer, bajerem... ale jak mo?na gotowa? bez termomiksa? ... nie pami?tam...
Ja swój te? kupi?am na raty. Ponad rok sp?aca?am. Jestem zachwycona. Kilka wysokiej jako?ci urz?dze? w jednym. W dodatku bezawaryjnym i bezkonserwatowskim (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------

+Quote Post
mag_dag
29.01.2010, 22:17

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

jak takie mundre jeste?cie w tym urz?dzeniu, to wrzu?cie jakie? mnóstwo ?atwych przepisów, bo ja juz dawno kcia?am drog? kupna naby? takie ustrojstwo, ale si? go bojam, bo ja ma?o kumata w kuchni jestem ...

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
ToJa
29.01.2010, 22:26

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

chcialam zobaczyc w necie co to takiego ten termomix, ale ino mi sie zagramaniczne po ?obcemu strony wy?wietlaja....a ja nijak nie kumam po ichniemu......
szto eto termomix i skolko dienieg za niewo ?

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
jadwiga61
29.01.2010, 22:29

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
279
13-06 08
Zachodniopomorskie
682
Numer GG: 10365731

W?a?nie te? przejrza?am w necie cena oko?o 4.000 tys
tylko nie wiem jak to wygl?da

+Quote Post
Jaggoda0
29.01.2010, 22:51

Expert na forum

Zarejestrowana
456
6-11 07
Stargard szczec.
55
Numer GG: 7256784

Jadziu przyjedz do mnie to sobie obejrzysz jak wyglada termomix ja mam ju? z 8 lat bardzo jestem do tego urzadzenia przywiazana robie bardzo duzo w nim , gotuje , robie dzemy ciasto dzisiaj w?asnie robilam ciasto na pierogi w nim i ciasto kruche na jablecznik dla ciebie mag specjalnie jakis przepis wrzuce i powtarzam za Agab? ?e jeden dzie? bez termomixa to dzie? stracony.....

--------------------
?ycie Jest Darem Od Boga Wi?c Czemu Za Nie P?acimy...???...

+Quote Post
agawa
29.01.2010, 23:18

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

?atwy i przyjazny w obs?udze. Ksi??k? kucharsk? daj? razem w komplecie (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Ale otwiera?am j? tylko przez pierwszy tydzie?...
Kiedy? ToJi podawa?am przepis na humus; prosz?: razem z wykonaniem w termomiksie :
http://www.youtube.com/watch?v=eukwGHp-CB4&feature=fvw

--------------------

+Quote Post
Grazyna S
29.01.2010, 23:30

Guru na forum

Zarejestrowana
891
8-11 07
woj swi?tokrzyskie
96

dziewczyny mój kosztowa? 125 z? kupi?am go w Biedronce gotuje w nim na gazie ,wychodzi mi taniej ,za gaz p?ace rycza?t (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)

--------------------
„nadzieja ma skrzyd?a,przysiada w duszy i ?piewa pie?? bez s?ów,

która nigdy nie ustaje,

a jej najs?odsze d?wi?ki s?ycha? nawet podczas wichury”

Emily Dickinson

+Quote Post
Jaggoda0
30.01.2010, 0:13

Expert na forum

Zarejestrowana
456
6-11 07
Stargard szczec.
55
Numer GG: 7256784

Agawko mam identyczny co pokaza?as ...teraz sa nowszej generacji bylam juz na pokazie maj? wi?cej obrotów (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------
?ycie Jest Darem Od Boga Wi?c Czemu Za Nie P?acimy...???...

+Quote Post
agawa
30.01.2010, 0:16

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Ja te? mam identyczny (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Ju? ponad 9 lat...

--------------------

+Quote Post
ToJa
30.01.2010, 8:03

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

no dobra....to teraz konkretnie
gdzie to sie kupuje (czy tylko na pokazach)
ile do mycia....czy tylko to naczynie...czy toto mozna myc w zmywarce.......
czy instrukcja i ksi??ka kucharska jest po naszemu czy znowu po ichniemu
4 kawalki....hm....dla mnie to przogromna kwota (okna musze wymieniac to teraz wszystko na okna przeliczam)..... czy to cos co na filmiku sta?o za termomixem to te? kawa?ek urzadzenia......jesli tak to czy to sie sk?ada razem, czy musi byc osobno....bo wtedy chyba duzo miejsca zajmuje.....
hm....jak wymienie okna to pomysle znowu.....ino mi Aga przypomnij (gdzies ko?o wrzesnia), ?e mia?am pomysle? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
agawa
30.01.2010, 15:57

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Po kolei:
*do mycia tylko du?e naczynie z pokryw?, w nim ?róba (wiert?o) wyjmowane ewentualnie. Do tego jeszcze stalowa nadstawka z plastikow? pokrywk? do gotowania na parze (u?ywane opcjonalnie), a jeszcze taki opcjonalny 'motylek' wk?adany do ?rodka do ubijania delikatnych rzeczy (piana, ?mietana....) i jeszce specjalna ?opatka do wyjmowania potrawy ze sródka... (to na filmiku za termomiksem nie nale?y do kompletu, to chyba jest frytkownica?...)
*mo?na w zmywarce, mo?na r?cznie, materia? bardzo ?atwy do mycia...
*ksi??ka kucharska po polsku
*kupi?am na pokazie, mo?na te? zamówi? w necie; gdy ty zrobisz prezentacje w domu, to dostaniesz np nadstawk? gratis (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
*u mnie w kuchni stoi zawsze na wierzchu, gotowe do u?ycia, bo korzystam 2-3 razy dziennie. Za to schowa?am i praktycznie nie korzystam z miksera, garnka do gotowania na parze, m?ynka do kawy, tarka do warzyw... ect.
*Pozyskane oszcz?dno?ci codzienne: lody g?ównie domowe, bu?ka tarta zawsze w domu, serek homogenizowany zawsze ?wie?y i domowy, masek?o w?asne...
W jad?ospisie pojawi?y si? potrawy, których wcze?niej nie robi?am, bo pracoch?one... g? zupy przecierane (robi? si? same), chleb w?asnego wypieku (?atwo?? wyrobu ciasta), warzywa tylko na parze...
*Przypomn? po wakacjach jak b?d? pami?ta?a (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) W?ze?ek na tr?bie sobie wi??? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 3.04.2020 - 5:22