IPB

( | )

Reply to this topicStart new topic
> "Nic nie zdarza si? przypadkiem", Tiziano Terzani
V
agawa
22.06.2009, 9:21

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Buszuj?c po ksi?garniach i szukaj?c potrzebnych mi w tej chwili ksi??ek - zamówi?am w?a?nie t?... Opis: fascynuj?ca podró? do Indii. Hm, pomy?la?am - dla mnie. W domu otworzy?am i si? wklei?am, bo przecie? nic nie zdarza si? bez przyczyny (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Autor ksi??ki, znany dziennikarz i publicysta, zachorowa? na raka. Ksi??ka jest ?ywym, pe?nym barw, emocji, faktów, zapisam jego drogi przez chorob?.
*
Cytat z ok?adki:
Historia tej podró?y nie jest dowodem na to, ?e nie ma lekarstwa na pewne choroby i ?e wszystko, co uczyni?em, szukaj?c go, niczemu nie pos?u?y?o. Przeciwnie: wszystko, ??cznie z chorob?, pos?u?y?o bardzo wielu rzeczom. W ten sposób by?em zmuszony zrewidowa? moje priorytety, zastanowi? si?, zmieni? perspektyw?, a przede wszystkim zmieni? ?ycie. I to w?a??ie mog? poleci? wszystkim: zmieni? ?ycie, ?eby si? leczy?, ?eby zmieni? siebie. Co do reszty, ka?dy musi przeby? t? drog? sam. Nie ma skrótów, które móg?by wskaza?. ?wi?te ksi?gi, mistrzowie, guru, religie s? przydatne, ale tak jak windy, które zawo?? nas na gór?, pozwalaj?c oszcz?dzi? si?y. Ostatni fragment drogi, ta drabinka prowadz?ca na dach, z którego wida? ?wiat, albo na którym mo?na si? wyci?gn?? i sta? si? chmur?, ten ostatni fragment - trzeba przej?? na piechot?, samotnie (...) ?yj? teraz z poczuciem, ?e wszech?wiat jest nadzwyczajny, ?e nic nigdy nie zdarza si? przypadkiem i ?e ?ycie to nieustanne odkrywanie.
A ja mam szczególne szcz??cie, bo teraz bardziej ni? kiedykolwiek ka?dy dzie? jest naprawd? jeszcze jednym obrotem karuzeli.
*
Polecam (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....
Go to the top of the page

+Quote Post
Dakota
22.06.2009, 21:47

Guru na forum

Zarejestrowana
909
10-11 07
Niemcy
118

Od jakiegos czasu bacznie obserwuje, co mi sie przydarza...... drobne sprawy,
wydarzenia traktuje jak znaki....to fascynujace i ciekawe..... fragmenty zycia,
to nasze puzzle... " nie znamy pelnego obrazu".....
Agawo.... ksiazka zapowiada sie ciekawie..... dzieki, ze nam ja polecilas....
....juz wiem, ze bedzie mi sie podobala.... na pewno przeczytam

--------------------

+Quote Post
agawa
23.06.2009, 8:26

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Czytam, ci?gle czytam... bo czasu ma?o, a ksi??ka z tych gruba?nych.
Ciekawe fragmenty opisu ró?nych socjologiczno/obyczajowych sposobów radzenia sobie z traum? choroby. Ale te? pasjonuj?ce spostrze?enia dotycz?ce ró?nych kultur. Autor przyja?ni? si? z Kapu?ci?skim. Styl ró?ny, ale inteligencja ... ta sama (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
« · Ksi??ka · »

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 26.10.2020 - 22:24