IPB

( | )

Reply to this topicStart new topic
> Lody
V
amado
24.11.2009, 12:55

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
866
6-11 07
mazowieckie
39

To specjalnie dla ToJa, troszk? si? spó?nili z tymi wynalazkami:
(jak b?d? mia?a chwilk? to przet?umacz?)

Using ice cream to combat side effects of chemo

Cz, pa?dziernik 29, 2009

WELLINGTON (Reuters Life!) - New Zealand scientists are developing an ice cream that is so good for you, it could come with a doctor's prescription.

Researchers at the University of Auckland are working with dairy giant Fonterra to create a "medical dessert" which has shown encouraging signs in combating the side effects of chemotherapy in cancer sufferers.

The ice cream, called ReCharge, is using active ingredients from dairy products to relieve diarrhoea, anemia and lack of appetite in people undergoing chemotherapy.

Participants in a trial have been eating a 100 gram tub of the strawberry-flavoured ice cream each day.

"The two bio-active milk components developed for ReCharge have the unique potential to assist the body in coping with the side effects of chemotherapy," Fonterra's chief technology office Jeremy Hill said in a statement.

Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
24.11.2009, 12:55
#

Quote Post
lulu
24.11.2009, 13:19

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Amadku jak co? nie tak to popraw to t?umaczenie. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Korzystanie z lodami do zwalczania skutków ubocznych chemioterapii Cz, pa?dziernik 29, 2009 Wellington (Reuters Life!) - Nowa Zelandia Naukowcy opracowuj? lody, które b?d? tak dobre dla Ciebie, ?e mo?e je przepisa? lekarz. Naukowcy z Uniwersytetu Auckland przy wspó?pracy z gigantem przemys?u mleczarskiego Fonterra tworz? "medycznych deser", który wykaza? zach?caj?ce sygna?y w zwalczaniu skutków ubocznych chemioterapii u chorych na raka. Lody, zwane ReCharge za pomoc? aktywnych sk?adników z produktów mlecznych maj? pomaga? w ?agodzenia biegunka, anemia i brak apetytu u osób poddawanych chemioterapii. Uczestnicy badania dostali 100 gram (nie wiem co z t? "tub" wann?) i lody o smaku truskawki ka?dego dnia. "Dwa bio-aktywne sk?adniki mleka maj? wyj?tkowy potencja? do wspierania organizmu w radzeniu sobie ze skutkami ubocznymi chemioterapii, szef Fonterra technologii biurowych Jeremy Hill powiedzia?.

+Quote Post
ToJa
24.11.2009, 15:13

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

w piatek wlewali mi chemi?.....wieczorkiem jad?am krupnik, w sobote rano i w poludnie jad?am krupnik, a wieczorkiem by?y lody, ale ma?o...nie mia?am odwagi by je?c wiecej......w niedziele tez po obiadku serwowa?am sobie troszke....a od poniedzia?ku lody to juz by?a normalka.....
chemie mialam od czerwca do konca wrzesnia, lodami sie zajada?am (jak zwykle zreszta), hm....teraz sobie tak mysle, moze ja dlatego tak lekko chemie przechodzi?am i nie obejmowa?am sie zbyt czule i czesto z Panem Ceramicznym.......he he wiedzia?am, ze lody dobre na wszystko......
no to smacznego Wam zycze.....

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
Eda
24.11.2009, 15:50

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
318
2-09 08
Mazowieckie
898
Numer GG: 9237261

Hmm... ToJa... co? w tym musi by?...
Ja te? lody jad?am i chemi? przesz?am bez "oddawania" (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Lody jako jedyne mia?y smak dla mnie wiec jad?am ile si? da?o.
Pomimo zimy za oknem (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
... prze?yj ?ycie swoje jak tylko zechcesz ...

+Quote Post
Anna_07
24.11.2009, 16:33

Guru na forum

Wspiera forum
1,042
5-11 07
Zachodniopomorskie
23
Numer GG: 1018389

Zgadzam si? ...co? w tym jest (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ... W nocy wstawa?am i lodami waniliowymi z bakaliami si? zjada?am . Do dzisiaj tylko takie lubi? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

+Quote Post
amado
25.11.2009, 12:37

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
866
6-11 07
mazowieckie
39

dzi?ki wielkie Lulu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
mgie?ka
25.11.2009, 13:10

Guru na forum

Wspiera forum
1,568
27-12 07
233

Chemi? bra?am pa?dziernik - grudzie?. Pami?tam jak powiedzia?am m??owi, ?e mam ochot? na lody. Kupi?. Mo?e to nie by?a przypadkowa zachciewajka?

--------------------
jest ból, który boli bardziej ni? ból i smutek wi?kszy ni? smutek...
.............................................................
"Dusza ?ywi si? tym, z czego si? cieszy"
?w. Augustyn
................................................................................
Nie p?acz... kamienie nie p?acz?...

+Quote Post
mag_dag
25.11.2009, 13:14

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

ja jestem jaki? odmieniec
moja onkolo?ka poradzi?a mi lody zakupi? i zje?? w celach p/wymiotnych
to by?o chyba przed pierwsz? chemi? - znaczy 9 lat min??o latem tego roku

pos?ucha?am, m?? polecia? zakupi?, by?y tylko na patyku w bia?ej czekoladzie...
pomog?y na tyle, ?e przez 3 lata nie jad?am lodów w ogóle
a do dzi? nie mog? nawet patrze? na te w bia?ej czekoladzie, brrrrrrrrrrrr....

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
« · ENGLISH · »

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 7.12.2019 - 23:38