IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u : CIEKAWOSTKI ZE ?WIATOWEJ ONKOLOGII

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=21.0

2 V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Chi?ski cud
V
kudlatam
23.03.2010, 22:16

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
204
12-12 07
Kraków
212

Wi?kszo?? chorych , którym lekarz powiedzia? ze nie ma juz nadziei , szukaj? alternatywy . Wiara czyni cudy , wiec czemu nie .
Szkoda jesli na ich drodze pojawi? si? naci?gacze bez skrupu?ów.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
23.03.2010, 22:16
#

Quote Post
MM
23.03.2010, 22:35

Expert na forum

Wspiera forum
483
4-04 08
ma?opolska-gdzie? w górach
505
Numer GG: 874429

W?a?nie sko?czy?am oglada? express reporterów na ten temat...
Smutne to bardzo, szkoda ?e nie ma cudów, ale nadzieja umiera ostatnia...

+Quote Post
Magda
23.03.2010, 22:42

Guru na forum

Wspiera forum
1,662
12-11 07
Jastrz?bie Zdrój
130
Numer GG: 9935708

a mnie ogarn?? zal,bucz?..........

+Quote Post
hala1962
23.03.2010, 22:53

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

spó?ni?am si? i obejrza?am tylko ko?cówk?...rozmawia?am z Viol? przed wyjazdem do Chin, by?a akurat po wideokonferencji z lekarzami - jak twierdzili nie mogli jej zagwarantowa? 100% wyleczenia bo zg?osi?a si? do nich o pó? roku za pó?no (prowadz?ca onka przez kilka miesi?cy nie reagowa?a na sygna?y, ?e boli j? kr?gos?up i biodro), dodali ?e czasami lepiej nie nastawia? si? na co? ?eby nie prze?y? rozczarowania, ale wszystko ?e jest mo?liwe i ?e oni spróbuj?. Gwarantowali jej za to zacementowanie kr?gos?upa ?eby mog?a stan?? na w?asnych nogach. Nie uda?o si? nawet to...
ale rozumiem ?e osoby pokazane w expresie reporterów chwyci?y si? szansy leczenia w Chinach, kto wie czy sama bym tam nie polecia?a w ich sytuacji...
Strasznie dla mnie zabrzmia?y s?owa polskiego lekarza, ?e w najbli?szych latach zachoruje na raka co 4 Polak, co 5 umrze...co si? dzieje ?e ta choroba tak si? rozpanoszy?a???a skutecznego leku niet....

+Quote Post
ewa1967
24.03.2010, 0:33

Expert na forum

Wspiera forum
368
18-04 08
Warszawa
541

Obejzalam program w tv i przeczytalam artykul....mam nadzieje ze jestem wolna od raka.
Zastanawiam sie po co szukac leczenia w Chinach, Stanach....rownie dobrze mozna na ksiezycu, jak juz nic lekarze nie moga zrobic...cudu ozdrowienia trzeba szukac w SOBIE, a nie na ksiezycu.
I caly czas dzwiecza slowa kolezanki, ktora na raka piersi umarla tuz przed moja diagnoza....po co ja marnowalam czas na nieskuteczne leczenie (wiedziala o tym, ale rodzina nie mogla tego faktu przyjac do swiadomosci)....trzeba bylo realizowac marzenia.
Nie jestesmy bogami, nie wiemy kiedy nasz koniec bedzie, a zaby, cieciorki i inne cudowne srodki to sa tylko bodzce ktore maja nas zmobilizowac do dzialania umyslu, zeby to cielsko ozdrowic, to dlaczego nie wierzyc w cudowna moc placebo.....

+Quote Post
Per?a
24.03.2010, 1:57

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

Dziewczyny..musi by? jaki? sposób na to g.... Musi!!!

+Quote Post
Gra?yna1
24.03.2010, 7:59

Guru na forum

Zarejestrowana
1,536
5-11 07
Warszawa
29

Per?o - sposób jaki? napewno si? znajdzie , nagrod? Nobla kto? za to dostanie .......tylko czy my tego doczekamy ??

+Quote Post
kudlatam
24.03.2010, 9:56

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
204
12-12 07
Kraków
212

CYTAT(ewa1967 @ 24.03.2010, 0:33) *
Obejzalam program w tv i przeczytalam artykul....mam nadzieje ze jestem wolna od raka.
Zastanawiam sie po co szukac leczenia w Chinach, Stanach....rownie dobrze mozna na ksiezycu, jak juz nic lekarze nie moga zrobic...cudu ozdrowienia trzeba szukac w SOBIE, a nie na ksiezycu.
I caly czas dzwiecza slowa kolezanki, ktora na raka piersi umarla tuz przed moja diagnoza....po co ja marnowalam czas na nieskuteczne leczenie (wiedziala o tym, ale rodzina nie mogla tego faktu przyjac do swiadomosci)....trzeba bylo realizowac marzenia.
Nie jestesmy bogami, nie wiemy kiedy nasz koniec bedzie, a zaby, cieciorki i inne cudowne srodki to sa tylko bodzce ktore maja nas zmobilizowac do dzialania umyslu, zeby to cielsko ozdrowic, to dlaczego nie wierzyc w cudowna moc placebo.....

Ewuniu zgadzam si? z Tob? w 100% , mój onkolog stwierdzi? ze rak jest " form? inteligencji " bo kazdy nowy lek jest skuteczny przez jakis czas
Rozwi?zanie jest na poziomie naszego systemu immunologicznego i genetyki.

+Quote Post
ToJa
24.03.2010, 12:09

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

nie lubie czytac d?ugich artyku?ów.....?adnych....nie tylko o gadzinie......
ten przeczyta?am....ledwo ledwo, ale dobrne?am do konca......
jestem z tych, którzy wierza tylko i wy?acznie lekarzom (nie wszystkim......intuicja podpowiada mi, ktoremu zaufa?....mojej intuicji tez wierze (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) )

nie wiem jednak co zrobi?abym gdyby.......no w?asnie ....gdyby.......

nadzieja......
ilez o niej powsta?o utworów

Czerwone Gitary - "Pani Nadziejo"
IRA - "Nadzieja"
Hey - Moja i Twoja nadzieja
Rh+ - Nadzieja
Format - Nadzieja

no i jeszcze moja ulubiona, nie wiem wprawdzie dlaczego tutaj tytu? jest "zamiast"

http://www.youtube.com/watch?v=CQaP2sA-Vps...feature=related

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
MM
24.03.2010, 14:56

Expert na forum

Wspiera forum
483
4-04 08
ma?opolska-gdzie? w górach
505
Numer GG: 874429

CYTAT(ToJa @ 24.03.2010, 12:09) *
nie wiem jednak co zrobi?abym gdyby.......no w?asnie ....gdyby.......

nadzieja......
ilez o niej powsta?o utworów

no i jeszcze moja ulubiona, nie wiem wprawdzie dlaczego tutaj tytu? jest "zamiast" [/color]

http://www.youtube.com/watch?v=CQaP2sA-Vps...feature=related

Toja, ?wi?te s?owa , ja te? nie wiem ....co zrobi?abym gdyby...
ale póki co jest nadzieja... i tak ma by?.

Dzisiaj w ogóle jaki? taki dzie? ... jak w piosence Edyty... bardzo ja lubi?, dzi?kuj? , ze j? tutaj wrzuci?a?...

+Quote Post
Dortek
24.03.2010, 23:47

Guru na forum

Wspiera forum
1,148
19-11 08
PL/UK
1,269
Numer GG: 13183421

Przeczyta?am artyku?, reporta?u nie mia?am i nie mam mo?liwo?ci obejrze? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Musz? przyzna?, ?e mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony wielka nadzieja, ?e gdzie? w dalekim ?wiecie s? lekarze, którzy wiedz? jak wyleczy? ludzi z tej podst?pnej choroby.
Z drugiej strony logika nakazuje zastanowi? si? – dlaczego TAM, a nie np. w wysoko rozwini?tych krajach Zachodu?
W Wielkiej Brytanii na przyk?ad jest specjalny Instutut Bada? nad Rakiem (National Cancer Research Institute) wspierany przez ks.Karola, z ramienia którego zlecane s? badania kliniczne. W USA podbonie (na ich stronach inernetowych mo?na na bie??co ?ledzi? post?py prac badawczych).
Po drugie t?umaczenie pana Franka , ?e „Kiedy pojawia si? guz, uciska on i zmienia ten gen” nie trzyma si? dla mnie kupy, bo to w?a?nie zmieniony gen powoduje powstanie guza, a nie odwrotnie.

Nie jest jednak dla mnie nowo?ci?, ?e od dawien dawna choroby i (nie)skuteczne ich uleczanie jest wod? na m?yn przemys?u farmaceutycznego i pomys?em na niez?y zarobek. Nie bez kozery wspomn? tutaj o przedstawicielach farmaceutycznych wystaj?cych przed gabinetami lekarskimi. Cz?owiek ma do tego tak? mentalno??, ?e gorzki (=drogi) lek najlepiej leczy.

Z drugiej strony: nie ma co si? oszukiwa?- pa?stwowa s?u?ba zdrowia (czy to polska czy jakakolwiek inna) nie inwestuje w przypadki nierentowne. W UK lekarze mówi? wprost kiedy dalsze leczenie nie ma sensu. W USA kosztuje to krocie i trzeba by? ubezpieczonym, by mie? dost?p do najlepszego leczenia. Chiny wi?c daj? nadziej?.

Poza tym polscy lekarze i naukowcy wyje?d?aj? najcz?sciej na stypendia zagraniczne na Zachód, powielaj? wi?c ‘naukow? my?l zachodni?’ i wszelkie odst?pstwa z góry traktuj? jako absurdalne. Chiny rz?dz? si? tymczasem innymi prawami. Dlaczego? Bo ka?dy przypadek jest inny.

Optymistyczne wypowiedzi polskich lekarzy te? do mnie nie przemawiaj?. By? mo?e s? o?rodki serwuj?ce wymienione w artykule metody terapii. Ale co z dost?pem do nich? Chemia owszem (s?ysza?am o warunkach, czyta?am wpisy kole?anek o stoj?cych godzinami w kolejkach chorych),radioterapia i bradychardia równie?. Ale terapia celowana... mam w?tpliwo?ci co do jej powszechnego –jak podano w artykule- stosowania (ju? gdzie? kiedy? pisa?y?my, ?e w PL guz musi mie? 2 i wi?cej cm, zeby si? zakwalifikowa? na Herceptyn?).
Krioterapia natomiast w przypadku nowotworów skóry jak najbardziej, ale nie s?dz?, ?eby by?a stosowana tak entuzjastycznie np. w n. w?troby. Prawd? mówi?c widzia?am jak to si? robi (ogl?da?am program o Farah Fawcett, która je?dzi?a na te zabiegi do Niemiec). Nie jest to prosty zabieg. Wszystko odbywa sie pod os?on? tomografu komputerowego (hmm).

„Po co lata? do Chin i szuka? czego?, co nale?y si? nam w ramach ubezpieczenia?”-pyta dr. Tujakowski. Czy to rzeczywi?cie pytanie retoryczne? A ile z Was p?aci?o z w?asnej kieszeni za badania diagnostyczne nie mog?c doczeka? si? terminu w ramach NFZ, je?li wogóle lekarz by? sk?onny wystawi? skierowanie?

Mimo wszystko mam ci?gle g??bok? nadziej?, ?e kiedy? (mo?e ju? nied?ugo) naukowcy znajd? lekarstwo i poskromi? tego gada. Historia medycyny pe?na jest takich przypadków, gdzie nieuleczalna wcze?niej choroba dziesi?tkuj?ca ca?e pokolenia zosta?a wyeliminowana w tak prosty sposób, ?e w naszych czasach jest w?a?ciwie nieznana lub niegro?na (np. czerwonka, czy ospa). Czasem o takim prze?omowym odkryciu decyduje przypadek, czasem niekonwencjonalne metody badawcze.

I nikomu nie wolno odbiera? tej nadziei.

--------------------

+Quote Post
agawa
24.03.2010, 23:57

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Napisa?a?, Dortek, dok?adnie to wszystko, co mi si? niejasno po g?owie ko?ota?o.
Bardzo bym chcia?a, aby wszystkie metody, które podaje dr w artykule, by?y rzeczywi?cie dost?pne. Ale nie s?. Taka jest niestety nasza prawda...
Chce mie? nadziej?, ?e cho?by w Chinach, spróbuj? metod, do których tu nie ma dost?pu. I co z tego, ?e s? to metody eksperymentalne? Ale mo?e skuteczne. Skoro u nas bywa problemem rozró?nienie zwyrodnienia a raka?
To, co napawa mnie przera?eniem, i na co nie potrafi? znale?? w sobie zrozumienia, jest ludzka pazerno?? w obliczu nieszcz??cia... To - o panu, który u?atwia wyjazdy Polaków do Chin....

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
ewa1967
25.03.2010, 16:34

Expert na forum

Wspiera forum
368
18-04 08
Warszawa
541

... w zyciu trzeba szczescie miec.....
- jak trafimy na samym poczatku leczenia do dobrego lekarza to zaleczy/wyleczy,
- leczenie celowane jest stosowane w Polsce, przyklad mojej tesciowej (chemia i brochynoterapia)
zdrowa i nawet operacja byla niepotrzebna,
- metody eksperymentalne sa eksperymentalne dlatego ze statystyki umieralnosci nie sa publikowane, a podejmujac decyzje chcialabym wiedziec czy wiecej szkody niz pozytku z takiego leczenia, czy przypadkiem nie bede przypadkiem leczonym dobre tylko pacjent nie przezyl
( np. leczenie biologiczne)
-nasuwa sie pytanie dlaczego nie ma danych z Chin odnosnie leczenia wczesnego stadium choroby, czy ludzie tak masowo tam sie lecza z Europy/Stanow, czy po prostu wykorzystuja nisze, jak juz nic nie mozna zrobic to Ci Chinczyk moze pomoze, notabene szkolony na Zachodzie...
-dla mnie to tylko i wylacznie biznes, jak kazdy inny i albo sie kupuje produkt chinski, albo nie.
-na sluzbe zdrowia mozna duzo narzekac, nic i tak to nie zmieni bo jestesmy skazani na jej uslugi.
....trzeba szczescie miec....

....czy ktos ma informacje odnosnie leczenia zlotem?....bardzo jestem ciekawa.

+Quote Post
Pyrunia
25.03.2010, 17:07

Guru na forum

Wspiera forum
749
6-11 07
Kraina Podziemnej Pomara?czy
48
Numer GG: 6615773

(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

http://au100.pl/Historia-Leczenia-Zlotem.html

http://www.zlotenici.eu/content.php?menus=...=&artwyb=24

prawdziwe ciekawostki...

--------------------
"Jest taka cierpienia granica, za któr? si? u?miech pogodny zaczyna”

+Quote Post
Al_la
29.03.2010, 8:21

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

http://wiolaszczerba.pl/

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
agawa
29.03.2010, 9:45

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Dzi?kuj? Al_lu.
Szczególnie dzi? bardzo mi potrzeba przywrócenia wiary... W cokolwiek...

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
Hanna
29.03.2010, 12:22

Expert na forum

Wspiera forum
440
9-07 08
759
Numer GG: 11374864

Jak dobrze, ?e taki artyku? napisano!!! Kamie? spad? mi z serca...Przepraszam pana Franka, ?e o nim ?le my?la?am.

+Quote Post
lulu
29.03.2010, 13:42

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

A ja dalej nie mam wyrobionego zdania na ten temat. Mo?na sterowa? reporta?em, mo?na napisa? tendencyjny artyku?, mo?na gani?, mo?na chwali?. To wszystko jest na zasadzie"ka?da sroczka swój ogonek chwali", ale pewnie nie chcia?abym osobi?cie przekona? si? jaka jest ta prawda.

+Quote Post
Ajaka
29.03.2010, 14:47

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41
Numer GG: 4306037

W ?rod? leci do Chin moja kole?anka...b?d? mia?a wie?ci z pierwszej r?ki....ale i tak ciut mi lepiej po przeczytaniu posta od Wioli...

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie by?o, ?eby jako? nie by?o" ..... Szwejk

+Quote Post
strawberry
29.03.2010, 15:46

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
34
16-12 09
1,794

Przeczyta?am artyku?, przeczyta?am blogi dziewczyn lecz?cych si? w Chinach. Zszokowa?a mnie wypowied? brata Izy Soko?owskiej, który prowadzi od pocz?tku jej blog. Pisa?, ?e rok temu nie chodzi?a,by?a sparali?owana. Lekarze w Polsce stwierdzili, ?e wróci w trumnie!!!!
Zada? retoryczne pytanie: Dlaczego w Polsce lekarze nie zaproponowali w jej przypadku ?adnego leczenia??
cytat z blogu :
"w Wyborczej pojawi? si? artyku? o Chinach.. polecam poczyta?. Co mnie zaciekawi?o to zrobienie z Franka osoby bez nazwiska.. (dla tych co snuj? teorie spiskowe Frank ma na nazwisko Kamp Mortensen ) oraz to, ?e to wszystko co Izie robili w Chinach mo?na by?o zrobi? w Polsce i to zupe?nie za darmo, bez kolejki.. to czemu mojej siostrze nikt tego nie zaproponowa? i mówili, ?e wróci w trumnie? Szkoda równie?, ?e nie napisali o tym jak ten szpital pe?en naci?gaczy i hochsztaplerów ?ci?le wspó?pracuje z ameryka?skimi szpitalami? ehh mia?em tego nie komentowa? ale mnie ponios?o. Pozdrawiam"

Przecie? na przyk?adzie w?a?nie Izabeli Soko?owskiej wida?, ?e lekarze mog? pope?ni? b??d skre?laj?c kogo? za ?ycia. Je?eli nie rokujesz nadziei, to paliatywne i dzi?kujemy pani/u. W Chinach nie podali jej mikstury zio?owej i kazali zap?aci? fortun?. Zrobili jej operacj?, zastosowali leczenie onkologiczne , którego jej odmówiono w Polsce.
Prawda jest taka, ?e wi?kszo?? z nas mia?a spotkanie z rakiem w I etapie, gdzie leczenie dla lekarzy jest ?atwe. Operacja , chemia, radio , hormony i koniec historii z rakiem.
Ale s? osoby, które maj? spotkania kolejne, s? osoby, na których stawia si? przys?owiowy krzy?yk. I co wtedy?? Takie osoby maj? prawo walczy? !! Nie nam ocenia? co s?uszne a co nie!! Bo my nawet po tym 1 do?wiadczeniu z rakiem za ma?o wiemy albo i nic nie wiemy jak to jest jak na prawd? si? walczy o ?ycie, gdy s?yszy si? pani/u ju? dzi?kujemy, gdy pada wyrok.
Bo co innego us?ysze? ma pani raka, ale go usuniemy, damy chemi? itd a co innego us?ysze?, ma pan/i par? miesi?cy ?ycia i nie mamy nic do zaproponowania tylko leczenie paliatywne.
Chiny daj? nadzieje wielu osobom, wiele osób wychodzi zwyci?sko z choroby w?a?nie dzi?ki onkologom chi?skim. Na jednym z blogów pisze amazonka te? Izabela, o Dunce, która te? us?ysza?a wyrok :
"Dwa dni temu przyjecha?a kontynuowa? swoje leczenie w chi?skiej klinice Birte z Danii.Wspania?a kobieta,opowiedzia?a
nam histori? swojej choroby .W Chinach leczy si? ju? przesz?o dwa lata - powiedzia?a ?e w Danii lekarze nie dawali jej
szans na prze?ycie.Dzi?ki Bogu,swojej wytrwa?o?ci i lekarzom ?yje i cieszy si? ka?dym dniem !!!! To niesamowita
osoba s?ucha si? jej z otwartymi ustami."

W Danii nie dawali ju? ?adnej szansy na prze?ycie a kobieta dzi?ki leczeniu si? w Chinach ?yje!!!!!!!

Co dalej pisze :
Czwartek 25.03.2010
Witajcie Kochani!
S?ysza?am o reporta?u który mia? mi pomoc , a z tego co si? dowiedzia?am to tylko skompromitowa? Franka
lekarzy i klinik? w Chinach .Frank nazywa si? Kamp,wszyscy nazywaj? Go Frankiem , tak jak mnie tutaj Izabel? .
Frank robi tutaj dla nas rzeczy niemo?liwe do za?atwienia, mo?na liczy? na niego 24 godz. na dob?.
Codziennie jest w szpitalu , rozmawia z lekarzami o naszym leczeniu i potrzebach.Bez Franka nie daliby?my sobie tutaj rady!!
Chi?scy Profesorowie je?d?? na konsultacj? do USA - nie s? ?adnymi szamanami którzy lecza za pieni?dze jak to przedstawi? nasz znajomy reporter M.K.!! To od niego w trakcie robienia wywiadu us?ysza?am - "jed? do Chin, ale zrób to z g?ow? i skontaktuj si? jeszcze z lekarzami w Polsce".No i pojecha?am na rozmow? z lekarzami w Polsce a co us?ysza?am to tego nie napisz? bo a? wstyd i nie chc? ?eby to moje dzieci przeczyta?y.Lekarze naprawd? si? staraj?, mia?am zrobione tyle bada? ile w Polsce nie mia?am przez ca?? chorob?.Ca?y czas walcz? i nie poddam si? za CHINY LUDOWE!!!
Dusza zdrowa , my?li pozytywne a cia?o do naprawy i mam nadziej? ze je tu naprawi?!!
Do znajomego reportera M.K.- nie wiedzia?am ?e ob?uda ma taki wyraz twarzy i potrafi wzbudzi? takie zaufanie w ?ród ludzi,
nie tylko ja to zauwa?y?am ...

Ja tam wypije lampk? szampana za Chiny Ludowe i lekarzy lecz?cych nasze kole?anki z tego paskudztwa.

+Quote Post

2 V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 13.12.2019 - 9:19