IPB

( | )

3 V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Problemy z kwiatami domowymi
V
Kela
6.09.2008, 20:03

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

jeszcze jedno pytanie
podlewa? normalnie, do doniczki? czy wk??da? doniczk? do miski z wod? i zostawi? tak na troch??
Go to the top of the page

+Quote Post
roza3
6.09.2008, 21:16

Guru na forum

Wspiera forum
1,389
5-11 07
mazowiecke
27
Numer GG: 9493197

Kelu?.......byle ta kora w której rosnie by?a wilgotna......jak s? same li?cie to malutko........bo zgnije.....bezpieczniej do miski wstawi?
jak juz kwitnie.....to raczej stale lekko wilgotn? utrzymywa?.....Parabolka instrukcje napisa?a (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ....no cudne ma te storczyki (IMG:style_emoticons/default/cool.gif)

+Quote Post
luska
7.09.2008, 13:44

Guru na forum

Wspiera forum
2,229
5-11 07
Gdynia
18
Numer GG: 9006789

Storczyk nie lubi przeci?gów

--------------------
Ciesz si?
drobnymi rzeczami,
gdy? pewnego dnia
mo?esz odkryc,
?e by?y one wielkie.

+Quote Post
gawron
25.09.2008, 11:34

Guru na forum

Zarejestrowana
1,545
25-11 07
Le?na Polana
177
Numer GG: 7402642

.... czytam i czytam o waszych k?opotach z kwiatami ...
podam kilka rad dotycz?cych storczyków ...
mam ,,ABC ro?lin doniczkowych - dom pe?en kwiatów"
--------------------
1.przy storczykach nie trzymajmy misek z owocami, bo wydzielaj? etylen, który skraca kwitnienie

2.storczyki lubi? ?wiat?o, ale nie ostre s?o?ce... trzeba wtedy ?wiat?o rozprasza? np. firanka ...
zim? ro?liny wymagaj? do?wietlenia, dlatego w pomieszczeniu gdzie si? znajduj? nale?y zostawia? zapalon? lampk?

3.lubi? ?wie?e powietrze , ale nie przeci?gi , i sta??, wysok? wilgotno?? otoczenia.

4. substancje zawarte w wodzie z kranu wp?ywaj? niekorzystnie na rozwój storczyków,
dlatego do podlewania najlepiej u?ywa? ostudzonej przegotowanej wody.

5.nie dopuszcza? do gromadzenia si? wody w doniczce i podstawce

6.zasila? nawozami dla storczyków tylko w okresie aktywnego wzrostu ro?lin .

--------------
w tej chwili mam opisy 15 rodzajów storczyków (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ... i ka?dy ma troch? inne upodobania ....
... Kelu gdybym zna?a nazwy twoich storczyków ... odnalaz?abym wskazówek dotycz?cych piel?gnacji , podlewania i nawo?enia oraz stanowiska ...

--------------------------- Gawron-doradca kwiatowy (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

... Alu o skrzyd?okwiecie wskazówki s? takie :

... jest to bylina tropikalna , wi?c trzeba regularnie i obficie zrasza? jej li?cie, szczególnie latem ,
mo?na równie? ustawi? doniczk? na kamykach w pojemniku z wod?.

- je?li jest zbyt ch?odno , przenie?? w cieplejsze miejsce...

- usychaj?ce kwiaty oraz li?cie nale?y ucina? tu? przy podstawie.

- aby zwi?kszy? wilgotno?? wstawia si? doniczk? z ro?lin? do drugiej wi?kszej i powsta?? przestrze? wype?nia si? mchem.

-od wiosny do lata ro?lina mo?e rosn?? w pó?cieniu, a zim? mo?na ustawi? w pe?nym s?o?cu...

- od marca do wrze?nia zasilanie co 10 dni uniwersalnym nawozem p?ynnym

--<<<<< je?li li?cie nie trac? ciemnej barwy zieleni , to nawóz stosowa? co 3-4 tygodnie

- temperatura od wiosny do lata , to 21 stopni... zim? ni?sza, ale nie mo?e spa?? poni?ej 13-tu stopni

------------------------------------------------

... czy te wiadomo?ci okaza?y si? przydatne ??? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Al_la
25.09.2008, 17:19

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

CYTAT(gawron @ 25.09.2008, 12:34) *

... czy te wiadomo?ci okaza?y si? przydatne ??? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

....sie oka?e (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Niemniej jednak dzi?ki za wskazówki (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Kela
28.10.2008, 19:53

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31

Zagl?dam wczoraj do storczyka i co widz????? dwa p?dy kwaiatowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Parabolciu chyba dzia?asz na odleg?o?? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

+Quote Post
Parabola
28.10.2008, 20:49

Guru na forum

Wspiera forum
1,728
6-11 07
Ma?opolska
68
Numer GG: 6181092

......no to super !!!!...
hmm przypomnia?o mi sie, ?e moje domagaja sie podlania.... (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Jak zobaczy?am Twój nick w tym w?tku, to przez ?epetyne przelecia?a mi my?l...
ocho ususzyli Keli kwiaty (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
A tu taka niespodzianka... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------
?ycie jest twarde, od Ciebie zale?y czy zetrze Ci? na proszek, czy wypoleruje.....

+Quote Post
Maja048
28.10.2008, 23:07

Guru na forum

Wspiera forum
2,236
5-11 07
Wielkopolska
25
Numer GG: 7557518

Kwiaty domowe... ju? po raz który? z rz?du przemoczy?am alpejski fio?ek...a by? taki pi?kny w kolorze starczyka,który kilka dni temu straci? ostatni kwiat. I nie wiem czy jestem kumata...mam zostawi? go w spokoju i wstawia? do wody co kilka tygodni i nie przycina??A pozosta?e jako? rosn?- mam filodendrona, który kilka lat temu jak by?am na zimowisku zmarz?, li?? rozwin?? si? br?zowy,a,?e by? bardo wyro?n?ty, to mówi? sobie, a niech padnie. Ale nie pad? i na wiosn? go poobcina?am i po ukorzenieniu w wodzie posz?y do doniczek. Co za rado?? moja jak zobaczy?am nowy zal??ek li?cia... i znowu ro?nie jak wariat... Pozdrawiam, Parabolciu- pi?kne storczyki

--------------------
"Smutek dzielony z drug? osob? jest po?ow? smutku,rado?? dzielona z kim? drugim jest podwójn? rado?ci?"

+Quote Post
Jolar
1.11.2008, 13:46

Guru na forum

Wspiera forum
1,270
9-11 07
Mazowsze
109
Numer GG: 6178287

Dziewczyny jak wzmocni? mi?t?, przez lato by?a ?adna dorodna, a po przesadzeniu jej do skrzynki (nowa ziemia)... zrobi?a si? kar?owata, li?cie malutkie (nawo?enie niewiele daje). Jak j? przechowa? w warunkach domowych (centralne)?
Co? widocznie jej "nie pasuje", a tak chcia?abym mie? przez zim? ?wie?? mi?te....

--------------------
L?k nie mo?e istnie? bez nadziei, ani nadzieja bez l?ku.
— B.Spinoza

+Quote Post
dani
1.11.2008, 16:45

Guru na forum

Wspiera forum
3,708
10-07 08
okolice stolicy :-)
765
Numer GG: 9941563

Dziewczyny,a co radzicie zrobi? z takim cudakiem.Storczyk wyhodowa? sobie na ?ody?kach po kwiatkach ma?e ro?linki.Mam to oderwa? i wsadzi? do doniczek?Jedna z tych roslinek to ma jaki? korzonek,ale u drugiej nic nie wida?.... (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

--------------------

"Chcesz roz?mieszy? Boga....Opowiedz mu o swoich planach..."

+Quote Post
Parabola
1.11.2008, 17:54

Guru na forum

Wspiera forum
1,728
6-11 07
Ma?opolska
68
Numer GG: 6181092

Dani Twój storczyk ma przyrosty..... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Nie urywaj na razie dopóki nie bedzie mia? wiecej korzeni ...jeden to za ma?o !!
W m?drych ksi??kach napisane, ze m?oda roslinka ma by? na roslinie matecznej 6 miesi?cy....
Jak bedzie mia? kilka korzeni to kup ziemie do storczyków z w?óknem kokosowym // polecam Vitahum // i wsadz do oddzielnych doniczek.
Powodzenia w hodowli ....

--------------------
?ycie jest twarde, od Ciebie zale?y czy zetrze Ci? na proszek, czy wypoleruje.....

+Quote Post
amado
1.11.2008, 19:19

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
866
6-11 07
mazowieckie
39

CYTAT(Jolar @ 1.11.2008, 14:46) *
Dziewczyny jak wzmocni? mi?t?, przez lato by?a ?adna dorodna, a po przesadzeniu jej do skrzynki (nowa ziemia)... zrobi?a si? kar?owata, li?cie malutkie (nawo?enie niewiele daje). Jak j? przechowa? w warunkach domowych (centralne)?
Co? widocznie jej "nie pasuje", a tak chcia?abym mie? przez zim? ?wie?? mi?te....

U mnie troszk? mi?ty ro?nie w male?kim ogródku, ro?nie sama jak szalona, ale teraz nie ma po niej ju? ani ?ladu, nie wiem jak wygl?da hodowla w doniczce, ale mo?e troch? zmarnieje, a potem pi?knie odro?nie, bo to chyba bylina jest.

+Quote Post
dani
1.11.2008, 20:47

Guru na forum

Wspiera forum
3,708
10-07 08
okolice stolicy :-)
765
Numer GG: 9941563

Dzi?ki Parabolciu..A ju? mia?am zamiar to oderwa? i posadzi?.Lepiej 10 razy zapyta?,ni? raz co? zmarnowa?.... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

"Chcesz roz?mieszy? Boga....Opowiedz mu o swoich planach..."

+Quote Post
gawron
4.11.2008, 15:53

Guru na forum

Zarejestrowana
1,545
25-11 07
Le?na Polana
177

Jolu proponuj? poszpera? w internecie... np. http://www.stylistka.pl/chwila-dla-ciebie/...iola-w-doniczce (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ... bo u mnie mi?ta , to w ogródku ro?nie od wiosny do pó?nej jesieni ... zim? robi? przerw? od mi?ty (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post
Kela
29.01.2009, 22:01

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31

Mój storczyk, do którego codziennie zagl?dam i nie mog? si? doczekac kwiatow, chyba nie zakwitnie (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
jego paki zaczynaj? usychac, ju? 4 usch?y (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) dlaczego?

+Quote Post
gawron
29.01.2009, 22:24

Guru na forum

Zarejestrowana
1,545
25-11 07
Le?na Polana
177

... jak cz?sto podlewasz??? mo?e je przela?a????
-------------------------------------
a mo?e tu co? znajdziesz ... podczytaj przebieg rozmowy...
maj? dobre rady (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

http://www.storczyki.org.pl/forum/wiadomos...22135&ofs=8

i jeszcze

Przyczyn zrzucania (usychania) p?czków i kwiatów mo?e by? kilka:
-zmiana warunków w otoczeniu ro?liny,
-znaczny spadek lub wzrost temperatury,
- zbyt wysok? ró?nic? temperatur mi?dzy dniem a noc?
-spadek wilgotno?ci powietrza,
-ci?g?e przestawianie storczyka,
-przeci?gi,
-ustawione w pobli?u owoce -etylen,
-du?e st??enie CO2 w powietrzu,
- brak sk?adników pokarmowych,
- spryskanie kwiatów,
-z?y stan korzeni,
-ma?o ?wiat?a...

Co? mog?o si? zmieni? w domu.I to pewnie jest przyczyna.

My?l?, ?e dobrze by?oby sprawdzi? stan korzeni.

+Quote Post
luska
29.01.2009, 22:24

Guru na forum

Wspiera forum
2,229
5-11 07
Gdynia
18
Numer GG: 9006789

Ja te? nie umiem hodowa? storczyków ....moje storczyki zamiast kwiatków .....wypuszczaj? wci?? nowe li?cie ...?odygi na których maj? by? kwiatki usychaj?. Ostatnio wszystkie kwiaty mi „zdychaj?” Benjamin gubi li?cie jak szalony, ju? puste ?odygi stercz? …..zawsze mia?am du?o ?adnych kwiatów ..odk?d zachorowa?am …wszystko pada ….paprotki nie mam ju? ?adnej ….nawet kaktusy umieraj?.

--------------------
Ciesz si?
drobnymi rzeczami,
gdy? pewnego dnia
mo?esz odkryc,
?e by?y one wielkie.

+Quote Post
Ajaka
29.01.2009, 23:07

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41
Numer GG: 4306037

Lusiu objawy o których piszesz wyra?nie wskazuj? na zbyt suche powietrze w twoim domu....Kwiatom nie s?u?y centralne ogrzewanie....dla wi?kszo?ci z nich zim? optymalna temperatura to 15-18 stopni a w naszych domach z regu?y jest cieplej......Ja radz? sobie w ten sposób ?e kwiaty trzymam tylko w salonie i tam mam troch? przykr?cony kaloryfer.....Pomóc mo?e te? codzienne /nawet kilkukrotne/ zraszanie li?ci tak? odsta?? wod? /nie podlewanie!!!!/
Kelu przypuszczam ze ogrzewasz mieszkanie w?glem a w zwi?zku z tym masz w domu skoki temperatury.....i jeste? nadopieku?cza (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) w stosunku do swojego storczyka.....najlepiej by by?o gdyby? go traktowa?a po macoszemu......zamiast tradycyjnego podlewania spryskuj mu codziennie wystaj?ce z doniczki korzenie.....najlepiej wod? która stoi w butelce ze 2 dni.......nie dokarmiaj, nie przestawiaj........storczyk to wspania?y kwiat dla leniuszków....im gorzej si? go traktuje tym pi?kniejsze ma kwiaty.....

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie by?o, ?eby jako? nie by?o" ..... Szwejk

+Quote Post
agnieszka
30.01.2009, 11:16

Guru na forum

Zarejestrowana
630
6-11 07
lubuskie
37

Lu?ka je?li chodzi o benjaminka to mój zawsze gubi li?cie w grudniu i styczniu i wygl?da jak miot?a (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ...od wczoraj zaczyna wypuszcza? m?ode listki.

+Quote Post
Janina.S
18.03.2009, 13:27

Guru na forum

Wspiera forum
1,561
24-03 08
Ma?opolska
478
Numer GG: 8015260

No to ja sie tez pochwale "jakam zdolna" - zala?am ju? 4 storczyki - posz?y do kosza .
Obecnie mam 2 ale pilnuj? zeby od czasu do czasu kora w doniczce by?a ca?kiem sucha .

Alunia - skrzyd?okwiat tez mnie nie lubi -dosta?am 3 duze kwitn?ce od siostru która ciagle o nich zapomina?a
a one i tak kwit?y i ros?y , ros?y - zosta? mi jeden - juz b, oszcz?dnie podlewam.

Kelu a czy kora wTwoim storczyku bywa ca?kiem sucha - czasem powinna.

Dani- faktycznie poczekaj az odrosty na Twoim storczyku bed? mie? po 4- 5 tych zielonych korzonków.

Ostatnio sasiadka powiedzia?a mi "?em ca?kiem sfiksowa?a"- sama to wiem bez jej s?ów.
...zrobi?am po zimie porz?dek z doniczkami gdyz niektóre by?y z jednym kikutem lub ca?kiem puste - wyrzuci?am ..
reszte pouzupe?nia?am , nawozi?am i policzy?am - zosta?o 78 szt -tak ,tak dok?adnie 78- ot dyrdum fixum- moje..

..no ale ja mam 5 normaln. rozmiarów okien i jedno duuuuuze balkonowe / oszklona s?uzbówka przy kuchni/
gdybym zrobi?a zdjecia to i tak mi nie uwierzycie - pomy?la?ybyscie ze to u wszystkich moich sasiadów.

...Faktycznie kwiaty z kwiaciarni - róznie , szybko pedzone po krótkim czasie gin? - tak posz?y 4paprotki.
.. cos chyba w tym jest " jak w domu jest choroba to kw......itd..../
..ostatnio rozmna?am s?polie czyli fio?ki afryka?skie - sadz? listeczki w ma?ych doniczkach i juz po pó? roku maja 3 listki..
...uda?o mi sie wyhodowac fio?ka alpejskiego z nasion kwiatu kupionego na targu - przekwit? i zawiaza? kwiaty w kulki z nasionami.
..fikus Beniamina tez zrzuci? liscie zw zimie - mia? za ciep?o obok kaloryf. - wynios?am do ch?odniejszego pokoju - rosnie
... no to teraz czekam pochwalcie sie swoimi osiagnieciami -0 ja uwielbiam ten temat....

--------------------

.....jesli niebo spada nam na g?ow? , to nie po to by sie z nas ?mia?,
... lecz by podziwia? patrz?c jak sie podnosimy...

+Quote Post
« · ro?liny · »

3 V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 23.10.2020 - 22:39