IPB

( | )

> Zasady Przedstaw si?!!

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/forum/index.php?showtopic=92

Co do dzia?u osobistego prosz?:
-wpisywa? nowe tematy swoich w?tków
-umieszczanie w nich linka do w?tku na starym forum.
-nie pozdrawianie w w?tkach osobistych (od tego jest czat oraz specjalny w?tek pozdrowienia)
-nie wklejanie du?ej ilo?ci grafik (zdj?cia osobiste mile widziane)
-
Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" (dodawanie do ka?dego w?tku kilkudziesi?ciu wypowiedzi na godzin? o tre?ci "Ok", "Aha", "Popieram" itp., maj?ce na celu jedynie zwi?kszenie "rangi" na forum). Osoby notorycznie nabijaj?ce posty otrzymaj? ostrze?enie.
Pami?tajmy ?e ten dzia? nie b?dzie kasowany przez administratora, a wpisane w?tki b?d? zawsze obci??a?y nasz serwer.

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Reply to this topicStart new topic
> Moja Mama ma raka
V
swietlikonia
16.04.2010, 8:51

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
2
16-04 10
1,913

Witam,
2 godziny temu Mama powiedzia?a mi, ?e b?dzie mie? operacje, poniewa? ma raka. Nie powiedzia?a mi wcze?niej , chocia? wie ju? od miesi?ca. Jestem zrozpaczona i czuj? si? bezsilna. Nie wiem jak jej pomóc. Ja mieszkam w Warszawie, a rodzice w ?wi?tokrzyskiem. Co powinnam wiedzie? o chorobie Mamy: jakie informacje od niej wyci?gn??? Mama ma 63 lata, cukrzyce i chorob? wie?cow?. Ci??ko si? od niej cokolwiek dowiedzie?. Wiem tylko, ?e guz ma wielko?? 15mm, w?z?y ch?onne s? w porz?dku, by?a na konsultacji u kardiologa i anastezjologa, mia?a USG brzucha (okaza?o si?, ?e ma jak?? torbil na nerce). Jestem przera?ona i nie wiem czy Mama mi mówi ca?? prawd?. Pomó?cie.

Monika
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
16.04.2010, 8:51
#

Quote Post
gonia 10
16.04.2010, 9:11

Expert na forum

Zarejestrowana
505
24-10 08
?ód?
1,163
Numer GG: 12192998

Monisiu przykro ?e ta choroba dopad?a twoj? mam? ale wiedz ?e mo?na z ni? wygra? Wspieraj mam? ale te? mo?esz si? razem z ni? wyp?aka? bo to pomaga
Dowiedz si? od mamy co ma napisane w rozpoznaniu i czy rozmawia?a z onkologiem bo trzeba zacz??
leczenie A z mam? porazmawiaj szczerze i powiedz ?e chcesz zna? prawd? bo to dla ciebie wa?ne
Jak b?dziesz ju? wiedzie? to jest tu sporo dziewczyn co odczytaj? wyniki i pomog?
Trzymaj si? i pozdrawiam cieplutko

+Quote Post
lulu
16.04.2010, 9:13

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Spokojnie, taka wiadomo?? nie jest to na co czekamy ale to nie koniec ?wiata. Ja te? mia?am guza nieco mniejszego i ju? ponad dwa lata po operacji i jest o.k. Dowiedz si? czy by?a biopsja, je?li tak to czy ju? s? wyniki. ?wietna wiadomo??, ?e w?z?y w porz?dku. Je?li mama ma mie? operacj? to powinna troszk? wi?cej wiedzie?. Piszesz, ?e rodzice mieszkaj? daleko od Ciebie, wa?ne aby tata by? przy mamie a Ty z doskoku i te? b?dzie dobrze. Je?li jeszcze co? chcesz wiedzie? pisz. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Al_la
16.04.2010, 9:33

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Moniko, nie zamartwiaj si?. Wida?, ze stan zaawansowania choroby w Mamy przypadku jest niski. Guz zosta? w por? wykryty. To da si? leczy? i wyleczy?.
Najwa?niejsze jest teraz wsparcie mamy. Stron? medyczn? zostaw lekarzom. Oni wiedz?, jakie leczenie zastosowa?. Zawsze mo?esz porozmawia? z lekarzem i dowiedzie? si? o sposobie leczenia mamy, zagro?eniach, a tak?e przekaza? swoje uwagi, w?tpliwo?ci.
Je?li b?dziesz potrzebowa?a naszej pomocy, pisz. Na pewno wszystko wyja?nimy.

Pozdrawiam.

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Kris
16.04.2010, 10:38

Guru na forum

Wspiera forum
904
26-06 07
Rzym
10

Witaj, Moniko

Napisze ci, ze dokladnie 6 lat temu zdiagzowano mi carcinoma, guz byl duzo wiekszy - 3,5 cm

i zajete 2 wezly chlonne ( tez duze!)..poddalam sie mastektomii, potem przeszlam 8 kursow chemii

bez jakichs specjalnych sensacji...i zyje sobie dalej i mam sie bardzo dobrze..

A relacje miedzy toba a mama nie musza sie przeciez jakos zmienic...

...jesli sie bedziesz zamartwiac i stresowac, to wcale mamie tym nie pomozesz...

Ja mialam wtedy 56 lat i z moja corka bylo tak zwyczajnie...jak zadawala pytania,

to jej odpowiadalam...a ona razem ze swoim mezem szperala w internecie i o wielu rzeczach

wiedziala jeszcze przede mna...np. o rehabilitacji reki...

...a nasze forum jest taka kopalnia wiedzy...czytaj i pytaj...Pozdrawiam Ciebie i Mame

+Quote Post
swietlikonia
16.04.2010, 17:54

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
2
16-04 10
1,913

Dzi?kuj? wam wszystkimza s?owa otuchy.
Mama przeczyta?a mi wyniki :
carcinoma ductale invasivum B5
receptory: ER (-) total score 0/8 nagative
PR (-) 0/8 negative
HER -2 (1+) ujemny

Nie wiem czy nie ma tu pomy?ki , bo Mama czyta?a mi przez telefon.
Lekarz mia? do niej zadzwoni? z umówieniem terminu operacji, ale min?? miesi?c a jeszcze si? nie odezwa?.
Czy w przypadku raka operacja nie powinna odby? si? jak najszybciej?

Mama bardzo boi si? operacji , bo w zwi?zku z cukrzyc? i problemami kardiologicznymi jest zagro?enie III stopnia. Mówi, ?e mo?e si? nie obudzi?. Bo?e, ja te? si? boj?. Pocieszam j?, ?e wszystko b?dzie dobrze. Ale Ona szykuje si? ju? chyba na najgorsze.

+Quote Post
lulu
16.04.2010, 18:20

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Lekarze maj? jej wyniki, skoro zapad?a decyzja o operacji to znaczy, ?e mama si? nadaje i tego si? trzyma?. Specjalistki od wyników pewnie si? odezw? ale na moje ch?opskie oko to nie jest ?le. Ten termin móg?by by? szybszy.

+Quote Post
agawa
16.04.2010, 18:25

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Moniko, bardzo wa?ne jest, abys po prostu by?a dla mamy dost?pna. Na pewno potrafisz stworzy? tak? atmosfer?, aby wiedzia?a, ?e mo?e do ciebie zadzwoni? zawsze i ze wszystkim. To jest normalne, ?e ona jest przera?ona. Boi sie narkozy. Mo?e bólu. Pewnie my?li o najgorszym. Dobrze by by?o gdyby mog?a o tym rozmawia?. Strach dzielony z kim? maleje. To taka 'matematyka' emocji... (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ALe te? dobrze by by?o, gdyby? ty w rozmowach z ni? nie zara?a?a jej swoim strachem. Je??i ci powie: 'boj? si?...' Mo?esz odpowiedzie?: 'wiem, ?e si? boisz. To normalne. Ale ja wierz?, ?e b?dzie dobrze.'
Tak jak dziewczyny pisz? - rak to nie wyrok. Zobacz ile nas tutaj jest. Wszystkie po raku. Przesz?y?my to. Te? si? ba?y?my. I ?yjemy. Mamy si? nie?le. Czasami nawet bardzo dobrze.
Moniko, a mo?e poka? mamie nasze forum. Niech si? z nami przywita (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Opowie o sobie, o chorobie. Czasami tzw. obcym (cho? tu obcych nie ma (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) jest ?atwiej powiedzie? o trudnych sprawach ni? najbli?szej osobie.
A ty czytaj. Przede wszystkim o rehabilitacji, masa?u limfatycznym...
I nie bój si?. B?dzie dobrze. Bo niby dlaczego mia?oby by? inaczej? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
U?ciski zostawiam.

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
Dortek
16.04.2010, 18:46

Guru na forum

Wspiera forum
1,148
19-11 08
PL/UK
1,269
Numer GG: 13183421

Moniko, bardzo dobrze Ciebie rozumiem, bo te? jestem w znacznej odleg?o?ci od swojej mamy, z która porozumiewam si? g?ównie telefonicznie. Jak pisze Agawa ten kontakt jest bardzo wa?ny i musisz stan?? na wysokosci zadania, by utwoerdzi? J? w przekonaniu, ze jest w dobrych r?kach i lekarze wiedz? co robi?. Moja Mama ma 78lat i wiele problemów zdrowotnych. Niektóre z nich musia?y by? rozwi?zywane w drodze operacji, których strasznie si? ba?a i niemal ?egna?a ze ?wiatem na t? okoliczno?c wydaj?c nawet 'ostatnie' dyspozycje.
Ostatnio lekarze znow brali pod uwag? kolejn? operacj?, ale ze wzgl. na ogólny stan zdrowia wstrzymali si? na jaki? czas.
My?l?, ?e obydwie musicie zaufa? lekarzom, bo to oni ostatecznie decyduj? o kolejnych etapach leczenia.
Nie widze te? podstaw, dla których Twoja Mama nie mówi?aby Ci ca?ej prawdy, skoro poinformowa?a Ci? o wynikach USG i biopsji. My?l?, ?e zrobi?a to, bo potrzebuje Twojego wsparcia.
Ka?da z nas po wst?pnej diagnozie przesz?a swoisty szok i oczekiwa?a zrozumienia i zapewnie?, ?e wszystko b?dzie dobrze.
My?l?, ze na to samo liczy Twoja Mama.
B?d? dzielna i swoj? si?? daj Jej wi?cej si?!

--------------------

+Quote Post
Al_la
16.04.2010, 19:08

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Moniko, mamy rak do przewodowy - najbardziej popularne.

ER i PgR to receptory hormonalne (estrogen i progesteron). Oba maj? wska?nik ujemny, a to oznacza, ?e rak Mamy nie zale?a? od hormonów, wi?c nie b?dzie leczenia blokuj?cego hormony.
HER-2 ujemny mówi o tym, ?e nie ma nadekspresji bia?ka wyst?puj?cego na powierzchni komórek nowotworowych. To dobrze, bo rak nie nale?y do bardzo agresywnych.
Wszystkie 3 receptory s? wi?c ujemne, czyli mama jest w grupie "potrójnie ujemnych". Ja te? w niej jestem (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
danuta maria
16.04.2010, 20:22

Guru na forum

Wspiera forum
1,266
8-08 08
kujawsko-pomorskie
837
Numer GG: 6389244

Witaj Moniko, jestem prawostronna, w lipcu min? dwa lata od operacji. Z Twoj? mam? jeste?my prawie równolatkami.
Te? jestem trójujemna. Od mojej córki otrzymywa?am (i otrzymuj? nadal) wsparcie duchowe i pomoc.
Ona te? pierwsza dowiedzia?a si? ode mnie o diagnozie, któr? us?ysza?am od lekarza. To by? szok dla niej i dla mnie.
Przesz?y?my przez to wszystko: operacja, chemia, radioterapia, rehabilitacja. Wprowadzi?a mnie na forum.
Lekarze wiedz? co maj? robi?, a Ty wspieraj swoj? mam?, pomagaj w miar? mo?liwo?ci.
Bardzo wa?ne jest pozytywne nastawienie... pozdrawiam Ciebie i mam?, dobre my?li posy?am (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 19.02.2020 - 4:42