IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

7 V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zoladex, Wymiana do?wiadcze?
V
Tomasz.
11.12.2007, 15:21

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
92
8-11 07
89

Witajcie,
Wydaje mi si?, ze dobrze si? sta?o odno?nie powstania w?tków z wymiany do?wiadcze? po leczeniu.
Chcia?bym aby w tym w?tku wpisa?y si? te z Was, które s? leczone Zoladexem- z zaznaczeniem czy to leczenie wy??cznie tym lekiem czy te? skojarzone z innym.

Odno?nie fal gor?ca i zlewnych potów to jasne, to wiem.
Natomiast co z asteni? (brakiem si?y, jakby wysz?o powietrze), z poddenerowowaniem, zmiennymi nastrojami, bólami ko?ci, ci?nieniem krwi?
Czy u Was Zoladex by? jako lek "pierwszy" (po nim Tamoksyfen lub Aromek) czy odwrotnie?
Jest mo?e w?ród Was leczona tylko Zoladexem??

Pozdr.
Tomek.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
11.12.2007, 15:21
#

Quote Post
Betii
11.12.2007, 15:39

Expert na forum

Zarejestrowana
524
10-11 07
Tychy
121
Numer GG: 1974804

Witam.Ja wpierw w pa?dzierniku 2006 zacz??am bra? tamoxifen,a w grudniu 2006 dosta?am pierwsz? dawke zoladexu.Mam po nich uderzenia gor?ca,oblewanie potem i ostatnimi czasy przyty?am w brzuchu co inni te? zauwa?yli,niewiem czy to nie jest w?asnie po zoladexie.Ostatnio te? nie najlepiej si? czuje,ci?gle co? mnie gdzie? boli,a to po stronie operowanej,a to kolana,a to g?owa.Niewiem czy to normalne?Mo?e która? z was ma podobne dolegliwo?ci co ja?Pozdrawiam.

+Quote Post
Tomasz.
11.12.2007, 16:53

Zarejestrowana
92
8-11 07
89

CYTAT(Betii @ 11.12.2007, 15:39) *
Witam.Ja wpierw w pa?dzierniku 2006 zacz??am bra? tamoxifen,a w grudniu 2006 dosta?am pierwsz? dawke zoladexu.

Czyli rok czasu leczenia. Czy lekarze zdefiniowali jak d?ugo b?d? leczenie Zoladexem stosowa?? Czy z Zoladexem masz przepisywane bifosfoniany (przeciw osteoporoznie)?

Pozdr.
Tomek.

+Quote Post
danka58
12.12.2007, 9:38

Guru na forum

Wspiera forum
801
7-11 07
wielkoposka
71

Ja tez jestem leczona zoladexem i jednoczesnie przyjmuje tamoksifen. Mam wszyskie objawy menopauzalne, poza tym zacz??am chorowac na nadci?nienie, bóle kosci to norma. Biore te leki od sierpnia 2006 r. Zoledax bierze sie ok. 2 lat a tamoksifen 5 lat. Moja p. dr mówila, ze po 2 latach dostane armidex. ?adnych lekow przeciwko osteoporozie nie bior?.

--------------------
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile i dla tych chwil warto ?y?.

+Quote Post
EL?BIETA
12.12.2007, 12:20

Guru na forum

Zarejestrowana
1,137
6-11 07
Kielce/Morecambe
44

ja juz skonczylam zoladex- bralam przez dwa lata jednoczesnie z tamosyfem - zadnych bardziej uciazliwych dolegliwosci nie stwierdzilam....

--------------------
?ycie jest cudownie pi?kne

+Quote Post
agnieszka
12.12.2007, 12:48

Guru na forum

Zarejestrowana
630
6-11 07
lubuskie
37

Tydzie? temu wzi??am drugi zoladex. Oprócz uderze? gor?ca mam jeszcze problemy z za?ni?ciem, co wcze?niej nigdy mi si? nie zdarza?o (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/sad.gif)

+Quote Post
Dakota
13.12.2007, 12:08

Guru na forum

Zarejestrowana
909
10-11 07
Niemcy
118

Od lipca 2007 zaczelam brac zoladex i tamoxifen....zoladex mam zaplanowany na 2 lata

...reakcje na zoladex...standardowe (uderzenia goraca, umiarkowane bole kosci )....bifosfonianow nie biore

--------------------

+Quote Post
baniula
15.01.2008, 19:17

Guru na forum

Zarejestrowana
607
6-11 07
Leszno
35
Numer GG: 8589603

Witaj Tomasz. Bior? Zoladex w po??czeniu z Armidexem ju? dwa lata i dzi? okaza?o si? ,?e jeszczze mog? bra? jestem z tego powodu szcz??liwa -przed?u?ono mi leczenie . Objawy uboczne jakie u mnie wyst?pi?y to uderzenia gor?ca, zmienno?? nastroju no i wzrost ci?nienia, ale mimo tego jeste szcz??liwa poniewa? my?l? , ?e te leki zabezpieczaj? mnie przed nawrotem choroby jestem do?? m?oda mam 38 lat no i w wyniku tego leczenia mam menopauz?. Pozdrawiam

+Quote Post
Tomasz.
17.01.2008, 17:46

Zarejestrowana
92
8-11 07
89

Witam,
Mamy z Danusi? porównanie pomi?dzy leczeniem obecnym a tym sprzed 10-ciu laty (wtedy by? inny lek ale te? analog gonadoliberyny- jak Zoladex).

Objawy "wypadowe" s? obecnie sporo s?absze, by? mo?e aktywno?? jajników w momencie wprowadzania leczenia ma znaczene- im kobieta m?odsza (lub im aktywno?? jajników wy?sza) tym objawy wypadowe silniejsze.
Moje domniemanie jest takie- u tych z Was, gdzie przed klimakterium podany Tamoxyfen nie spowodowa? wygaszenia cyklu i potrzebny by? dodatkowo Zoladex- objawy wypadowe mog? by? szczególnie silnie zaznaczone.
I szukamy jakiego? niedrogiego punktu (najlepiej na NFZ...) aby wykona? densytometri?. Warszawa i okolice. Mo?e co? wiecie??

Pozdr.
Tomek.

+Quote Post
Pyrunia
17.01.2008, 21:57

Guru na forum

Wspiera forum
749
6-11 07
Kraina Podziemnej Pomara?czy
48
Numer GG: 6615773

Od pa?dziernika 2006 ?ykam Tamoxifen, od listopada2006 bior? Zoladex.
jak na razie ?adnych ubocznych skutków nie odczuwam.
Czasami nachodz? fale ciep?a ( nie uderzenia gor?ca ), chwilowe uczucie.

Nic dodatkowego nie za?ywam

--------------------
"Jest taka cierpienia granica, za któr? si? u?miech pogodny zaczyna”

+Quote Post
EL?BIETA
18.01.2008, 11:58

Guru na forum

Zarejestrowana
1,137
6-11 07
Kielce/Morecambe
44

CYTAT(Tomasz. @ 17.01.2008, 18:46) *
Witam,
Mamy z Danusi? porównanie pomi?dzy leczeniem obecnym a tym sprzed 10-ciu laty (wtedy by? inny lek ale te? analog gonadoliberyny- jak Zoladex).

Objawy "wypadowe" s? obecnie sporo s?absze, by? mo?e aktywno?? jajników w momencie wprowadzania leczenia ma znaczene- im kobieta m?odsza (lub im aktywno?? jajników wy?sza) tym objawy wypadowe silniejsze.
Moje domniemanie jest takie- u tych z Was, gdzie przed klimakterium podany Tamoxyfen nie spowodowa? wygaszenia cyklu i potrzebny by? dodatkowo Zoladex- objawy wypadowe mog? by? szczególnie silnie zaznaczone.

nie zgadzam sie z twoja teoria ze im mlodsza kobieta tym silniejsze objawy wypadowe
To bzdura
wszystko zalezy od predyspozycji danego organizmu

--------------------
?ycie jest cudownie pi?kne

+Quote Post
BeataM
30.05.2008, 10:53

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638

"podrzucam" temat do góry, bo jak ju? wspomnia?y?cie by? temat przed?u?ania terapii zoladexem omawiany w Ciechu! Napiszcie koniecznie co tam nowego wieje ze ?wiata nauki (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)
ja ko?cz? w pa?dzierniku zoladex po normalnym dwuletnim "za?ywaniu" (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif) , mam 47 lat i obawiam si?, ?e wróci mi miesi?czka -, czyli jajniki znowu wznowi? swoj? dzia?alno?? (w moim przypadku PR+, HER2 ujemny).
Chcia?abym dojecha? do naturalnej menopauzy (teraz 47 lat) , ju? bez wi?kszych niespodzianek!
Piszta Dziewczyny!

--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI

+Quote Post
grazyna52
30.05.2008, 15:33

Guru na forum

Zarejestrowana
794
8-01 08
Hiszpania
262
Numer GG: 6371580

Odnosnie objawow po Zoladexe.
W grudniu 2005 zaczelam brac Zoladex i rownolegle Arimidex.Mialam wowczas ponad 49 lat i regularna miesiaczke.Miesiaczka zatrzymala sie.Mialam bardzo silne uderzenia goraca.Kilka razy dziennie mokre wlosy i pot plynal ciurkiem po twarzy i plecach..brrr.
Zaczely sie tez problemy z bezsennoscia,ktore trwaly ok.roku.Bolaly mnie dotkliwie kosci,szczegolnie rece i nogi(tak jak bole reumatyczne,na zmiane pogody..)W grudniu 2007 zakonczylam Zoladex.W kwietniu dostalam normalna miesiaczke,ktora trwala 4 dni (mam obecnie 52 lata).Jestem w tej chwili w trakcie badan ginekologicznych.....
i jeszcze jedno,zawsze bylam niskocisnieniowcem,a w tej chwili kontroluje codziennie cisnienie i wciaz mam podwyzszone.
Przeciw osteoporozie zadnych lekow nie biore,zazywam tylko codziennie Calcium-Sandoz forte D,no i jem jogurty,bialy ser...na co uczulila mnie p.onkolog.

+Quote Post
betty
31.05.2008, 9:38

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
342
9-11 07
mazowieckie
111
Numer GG: 4972897

A ja bior? Zoladex ju? czwarty rok. Dwukrotnie mia?am wykonane badanie na g?sto?? ko?ci, jak narazie jest ok, wszystko w normie wiekowej. Czy która? z Was mia?a zoladex tak d?ugo jak ja??

+Quote Post
Renacic
31.05.2008, 19:12

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
246
10-11 07
W?oc?awek
122
Numer GG: 3908881

Bior? zoladex od wrze?nia 2007r. Objawy takie jak menopauzalne. Cz?sto budz? si? w nocy zlana potem. W dzie? równie? dokuczaj? mi uderzenia gor?ca po??czone z silnym biciem serca. Bardzo m?cz? si?, gdy wchodz? po schodach lub id? szybkim krokiem. Nie wiem jednak, czy to przyczyna zoladexu, czy herceptyny. Moja onkolo?ka powiedzia?a, ?e zoladex mam na 2 lata.

--------------------

Bóg nie obieca? dni bez bólu, rado?ci bez cierpienia, s?o?ca bez deszczu, ale obieca? si?? na ka?dy dzie?, pociech? w?ród ?ez i ?wiat?o na drodze...........

+Quote Post
Doris
31.05.2008, 20:56

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

dwa lata bra?am! tylko? a??

+Quote Post
Guest_MZ_*
1.06.2008, 7:22

Guest

A czy która? z Was w trakcie kuracji Zoladexem (zablokowany cykl, objawy uderze? itp) mia?a wykonane badanie na poziomy
FSH i estradiolu? Je?li tak to jakie by?y poziomy?
MZ

+Quote Post
Mamotsa
3.06.2008, 4:06

Guru na forum

Wspiera forum
1,098
25-06 07
Niebieskie Migdaly
2

Zoladez biore juz 3 rok, Arimidex zazywam po okresie brania Tamosyfu a Herceptyne skonczylam w ubieglym roku.
Tez nie moge wchodzic po schodach, nadal meze si estrasznie choc badanie serca nie wykazalo wiekszych problemow.
Nigdy natomiast nie badalam kosci.

--------------------
tylko dzisiaj jest dzisiaj..carpe diem

+Quote Post
gra?yna
3.06.2008, 7:00

Zarejestrowana
81
30-01 08
?ód?
311
Numer GG: 13348011

widze ?e ka?da z was bra?a zoladex na zahamowanie miesi?czkowania, mnie doktórka z nie przepisa?a tego typu leku, biore tylko nolvadex.. zg?asza?am doktórce ?e mam regularny okres i w czasie chemii te? mia?am rzadko ale mia?am. powiedzia?a mi ?e je?eli po nolvadeksie okres mi sie nie zatrzyma? to bede mia?a. mimo ?e zoladexu nie biore zauwa?y?am u siebie objawy jak podwy?szone ci?nienie,szybko sie m?cze i mam uderzenia gor?ca. czy mam dopyta? swoj? pania onkolog o zoladex, dlaczego nie otrzymuje?

+Quote Post
Ana
3.06.2008, 7:08

Guru na forum

Zarejestrowana
965
29-06 07
11

CYTAT(Mamotsa @ 3.06.2008, 4:06) *

Nigdy natomiast nie badalam kosci.

To zrób sobie wycieczk? do Krakowa 22 czerwca. Na Marszu Amazonek b?dzie osteobus. Zbadasz kosteczki i kawusi krakowskiej siorbniesz w doborowym towarzystwie, bo licz?, ?e dziewczyny zjad? licznie z rodzinami wzorem lat ubieg?ych.

+Quote Post
« · Leczenie · »

7 V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 2.04.2020 - 16:58