IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

3 V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> radioterapia
V
Pere?ka
10.12.2009, 19:28

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648
Numer GG: 1268938

Ewa, mnie pani dr mówi?a, ?eby przed ka?dym na?wietlaniem za?y? siemie.
Dosta?am te? ulotk?, ?e w czasie na?wietla? nie wolno stosowa? ostrych przypraw, je?? i pi? zimnego i gor?cego. Na pocz?tku by?am bardzo zdziwiona, ale potem dowiedzia?am si?, ?e to ma w?a?nie oszcz?dza? ?luzówk? gard?a, krta? i prze?yk przed skutkami na?wietla?.
Jedna z pacjentek, która by?a na?wietlana w tym samym terminie co ja nie stosowa?a si? do tych zalece? i tez mia?a problemy z gard?em. Podczas jednej z wizyt u radioterapeuty dosta?a jakie? leki.
Inna z kolei podobnie jak ty- tak zareagowa?a na na?wietlania stosuj?c wszystkie te zalecenia.
Wydaje mi si?, ?e wszystko zale?y od organizmu.
Na przyk?ad: wiele pacjentek by?o tak samo na?wietlanych jak ja i nie mia?o problemów ze skór?.
Ja w trakcie na?wietla? skór? mia?am czerwon?, podra?nion?, wra?liw?, ale jako? to znios?am. Podczas na?wietla? punktowych moja skóra (w tych miejscach) zacz??a si? ?uszczy? na mokro. Po ostatnim punktowym oblaz?am ca?kowicie ze skóry, mia?am jedn? wielk?, o?limacza?? ran?. Zastosowano Oxycort, piank? Penthanol, antybiotyki i mas? innych prochów, których nazw nie pami?tam. Goi?am si? bardzo d?ugo, bo s?abo dochodzi?o do rany powietrze ( guza mia?am na godz 18:00)
Id?c na na?wietlania mia?am r?k? wy?wiczona do perfekcji. Niestety po nich r?ka nie wraca do poprzedniej sprawno?ci ,a min?? ju? rok od na?wietla?. Podobnie jest z piersi?. Nadal zbiera si? w niej ch?onka, jest wi?ksza od drugiej i pe?na zrostów. Skóra jest opalona i w miejscach po punktowych wyra?nie grubsza i twardsza.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
10.12.2009, 19:28
#

Quote Post
ToJa
10.12.2009, 19:30

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

czyli ja jestem szcz??ciara.......nic a nic mi nie by?o i nie jest (4 dni temu mina? rok od ostatniej lampki (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
Pere?ka
10.12.2009, 19:34

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648

Elu, dlatego mówi?, ?e wszystko zale?y od organizmu, od wra?liwo?ci skóry itd.
Twoja ?apka jest ca?kowicie sprawna? Nic cie nie ci?gnie? Mnie ci?gnie gdy podnosz? ja do góry, lub za bardzo odci?gam w ty?. Podczas wykonywania takich ruchów ci?gnie nie tylko ?apka, ale i cysio.
Lekarz stwierdzi?, ?e " ostro" zareagowa?am na radio.

+Quote Post
ToJa
10.12.2009, 19:40

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

ch?onka mi sie zbiera tylko ciut pod pacha....ale jak se dam czadu z robota (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
?apka ino ciagnie jak se dam czadu z robota (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
wniosek: robota nie zaj?c nie ucieknie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
cysio (kawalek) sprawuje sie git (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
ogolnie rzecz biorac: gdybym nie mia?a w papierach napisane, zem raczka mia?a i gdyby w biustonoszu nie by?o braków widac ,to bym nie uwierzy?a (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
BeataM
10.12.2009, 20:09

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638

mnie pomimo, ?e na?wietlana pier? ino by?a, te? okrutnie m?czy? suchy , cholernie mocny kaszel... szczególnie rano. jako? wi?zka musia?a siegac dalej, ale nie musia?am stosowa? ?rodków zaradczych. potem min?? bezpowrotnie.

--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI

+Quote Post
Dortek
10.12.2009, 22:02

Guru na forum

Wspiera forum
1,148
19-11 08
PL/UK
1,269
Numer GG: 13183421

A mnie ten kaszel do dzi? m?czy. Tak jak piszesz, Beatko- nad ranem zw?aszcza.
Innych ?ladów nie mam. Nawet barwa skóry wróci?a do normalno?ci.

--------------------

+Quote Post
ewa m
11.12.2009, 15:06

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
295
11-03 09
1,462

dzi?ki dziewczyny za odpowiedzi u mnie dzisiaj 15lampka zaliczona ze skór? si? nic nie dzieje no ale zosta?o jeszcze 10pij? to niedobre siemi? i p?ucz? nim gard?o zobaczymy co dalej b?dzie pozdrawiam i zdrówka ?ycz? (IMG:style_emoticons/default/nowink.gif) (IMG:style_emoticons/default/nowink.gif) (IMG:style_emoticons/default/nowink.gif)

--------------------
"Nie dostajemy w ?yciu ci??szego krzy?a ni? ten,jaki jeste?my w stanie unie??",wi?c stwierdzenia :nie dam rady: nie ma w moim s?owniku

+Quote Post
Pere?ka
29.12.2009, 17:27

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648

Ewa jak tam twój gardzio?ek?

+Quote Post
ewa m
29.12.2009, 18:51

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
295
11-03 09
1,462

Witam kobietki (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) w?asnie dzisiaj zako?czy?am lampki moje garde?ko niestety jeszcze potrafi si? odezwa? bardzo bole?nie ,ale co tam teraz to ju? napewno wróci do normy,jezeli chodzi o efekty to s? zmiany popromienne ,ale na szcz??cie bez innych dokuczliwo?ci ,dziewczyny napiszcie prosz? kiedy b?d? mog?a zalegn?? w wannie z b?belkami......

--------------------
"Nie dostajemy w ?yciu ci??szego krzy?a ni? ten,jaki jeste?my w stanie unie??",wi?c stwierdzenia :nie dam rady: nie ma w moim s?owniku

+Quote Post
ToJa
29.12.2009, 18:53

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

wanna z b?belkami i pianka za trzy tygodnie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
dok?adnie u mnie w watku (koniec listopada 2008) by?o pisane co i jak....

--------------------

+Quote Post
ewa m
29.12.2009, 19:06

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
295
11-03 09
1,462

dzi?ki Toju 3 tygodnie mówisz (IMG:style_emoticons/default/dry.gif) to d?ugo ,ale wytrzymam i ju? lec? podczytywa? co tam by?o u ciebie

--------------------

+Quote Post
Pere?ka
29.12.2009, 20:28

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648

U mnie to trwa?o troche d?u?ej, ale mia?am problemy ze skóra.
Pami?taj, ze pierwsze mycie polega nie na szorowaniu cia?a, a praktycznie na lekkim polewaniu wod? z dodatkiem myd?a ( najlepiej dziecinnego). Nie wycierasz sie r?cznikiem, tylko delikatnie wklepujesz go w okolice napromieniowane.

+Quote Post
Pyrunia
31.12.2009, 9:18

Guru na forum

Wspiera forum
749
6-11 07
Kraina Podziemnej Pomara?czy
48
Numer GG: 6615773

Gratuluj? zako?czenia leczenia

Z nowym rokiem nowym krokiem... zdrowym (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Juz sobie przygotuj b?belkowe akcesoria, bo to b?dzie uczta co si? zowie (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Pozdrawiam cieplutko (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

--------------------
"Jest taka cierpienia granica, za któr? si? u?miech pogodny zaczyna”

+Quote Post
Per?a
16.03.2010, 12:32

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

A mnie jako? cycek obrz?k?...no nie monstrualnie, ale...W k?pieli taka boja na wodzie, podczas, gdy drugi podtapia si? normalnie:) No i w staniku s?abo si? mie?ci. Jest troch? obcy, pok?uwa. Sko?czy?am radio w styczniu i mam wra?enie,?e to jakie? reakcje po. Wiem, wiem...trzeba do lekarza, ale wizyt? kontroln? mam 29 marca i poprzysi?g?am sobie, ?e moja noga do tego czasu w szpitalu... Wiem, ?e rozumiecie, troch? luzu od bia?ych kitli si? cz?owiekowi nale?y:) Wi?c tylko tak pytam...bywaj? lekkie sensacje?

+Quote Post
madzia 61
16.03.2010, 12:44

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Perla bywaja i maja prawo bywac ,ja tez tak mialam ,przeciez piers przypalali co nie co (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) ,nawet teraz po 4 latach po radio widze ze jak reke za bardzo obciazam to piers rosnie ale jak pocwicze troche, piers robi sie normalna ,dlugo tez nie spalam na boku po stronie operowanej piersi ,zreszta do dzis jej nie sciskam, ukladam sie niby na boku ale tak kontrolujac sytuacje .

--------------------

Nigdy nie rezygnuj z marzen.Kieruj sie znakami-PAULO COELHO

+Quote Post
BeataM
16.03.2010, 15:26

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638

CYTAT(Per?a @ 16.03.2010, 12:32) *
A mnie jako? cycek obrz?k?...no nie monstrualnie, ale...W k?pieli taka boja na wodzie, podczas, gdy drugi podtapia si? normalnie:) No i w staniku s?abo si? mie?ci. Jest troch? obcy, pok?uwa. Sko?czy?am radio w styczniu i mam wra?enie,?e to jakie? reakcje po. Wiem, wiem...trzeba do lekarza, ale wizyt? kontroln? mam 29 marca i poprzysi?g?am sobie, ?e moja noga do tego czasu w szpitalu... Wiem, ?e rozumiecie, troch? luzu od bia?ych kitli si? cz?owiekowi nale?y:) Wi?c tylko tak pytam...bywaj? lekkie sensacje?

po 3 miesi?cach od na?wietla? mia?am tzw. odczym popromienny, pier? mocno rwa?a , by?a gor?ca i "du?a". Pos??am biegiem do onka , dosta?am detralex i antybiotyk, szybko przesz?o i nie wróci?o...
pier? w dalszym ci?gu jest inna od zdrowej i nawet lepiej wygl?da (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) , ot paradoks.

--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI

+Quote Post
Per?a
16.03.2010, 17:43

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

Czyli mój z lekka powi?kszony i cieplejszy balon, to co? w tym stylu...Nie ma tragedii, najbardziej mnie wkurza, ?e wy?azi "gór?" ze stanika. No nic, za par? dni poka?? to komu trzeba. Dziewczyny, wielkie dzi?ki!

+Quote Post
evia007
17.03.2010, 8:14

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
17
8-01 10
?ory
1,808

Ja jestem na przygotowaniu,maski i te cuda.Pisa?y?cie ?e dobrze pi? siemie i nie je?? ostrych przypraw i czego jeszcze unika? bo mnie dopiero czeka 25 lampek.Pozdrowionka!

+Quote Post
madzia 61
17.03.2010, 9:56

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Evia unikac mycia strony naswietlanej ,posypywac kazde jedzonko przyprawa kurkuma ,podobno kisiel jesc /pic/,talkiem/zasypka dziecieca / cycusia po naswietlaniach posypywac zreszta wszystko jest w poradniku pacjenta na naszej stronie ,oszczedzac sie ,mozna ecomerem sie wzmacniacz no, to na tyle na szybko.

--------------------

Nigdy nie rezygnuj z marzen.Kieruj sie znakami-PAULO COELHO

+Quote Post
Per?a
30.03.2010, 14:22

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

No i pokaza?am radiolo?ce moj? nabrzmia??, cieplejsz? pier?...I co...mam sobie kupi? jaki? diosmineks (na kr??enie) i chyba cieszy? sie, ?e mi nie odpad?a:). To posz?am najpierw na targ i teraz siedz? w "staniku" z kapusty:) Czy znacie jeszcze jakie? naturalne metody na obrz?ki? Wiem , ?e aloes super koi rany, ale czy opuchlizn?? Kurcze, jak wida? na za??czonym obrazku, mam totaln? awersj? do prochów,do jakiejkolwiek chemii. Wszystko we mnie krzyczy, ?e na razie dosy?!

+Quote Post
« · Leczenie · »

3 V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 8.04.2020 - 19:43