IPB

( | )

> Zasady Przedstaw si?!!

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/forum/index.php?showtopic=92

Co do dzia?u osobistego prosz?:
-wpisywa? nowe tematy swoich w?tków
-umieszczanie w nich linka do w?tku na starym forum.
-nie pozdrawianie w w?tkach osobistych (od tego jest czat oraz specjalny w?tek pozdrowienia)
-nie wklejanie du?ej ilo?ci grafik (zdj?cia osobiste mile widziane)
-
Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" (dodawanie do ka?dego w?tku kilkudziesi?ciu wypowiedzi na godzin? o tre?ci "Ok", "Aha", "Popieram" itp., maj?ce na celu jedynie zwi?kszenie "rangi" na forum). Osoby notorycznie nabijaj?ce posty otrzymaj? ostrze?enie.
Pami?tajmy ?e ten dzia? nie b?dzie kasowany przez administratora, a wpisane w?tki b?d? zawsze obci??a?y nasz serwer.

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

8 V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> maryla, Szcz??cie to po prostu,dobre zdrowie i z?a pami?c...
V
magdam
20.04.2008, 9:49

Guru na forum

Zarejestrowana
956
7-03 08
Gorlice/Kraków/Warszawa
443
Numer GG: 3651862

Jak tylko si? zjawi? to si? odezw? napewno (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/wink.gif) . Ch?tnie bym pojecha?a chocia? na pare dni, ale nie rusz? si? z Krakowa dopóki chodz? na ?ci?ganie ch?onki. W?a?nie mam i?? jutro i czuje ?e si? ju? zebra?o tego. A jak by?am w czwartek to znowu schodzi? mi tylko krwisty p?yn (jak mia?am dren to te? tak by?o). Generalnie czuje si? oki tylko to opuchlizna pod pach? (troch? si? o to martwi? ale licz? ?e zejdzie). No i jeszcze raz lekarka powiedzia?a ?e mo?emy mnie? znieczulice w r?ce od ?okcia do ramienia, ale mo?e te? by? przeczulica - co ja oczywi?cie mam bo ja to prawie zawsze odwrotnie ni? wszyscy (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/wink.gif) Ale to te? minie mam nadziej?. A ?apke to raczej ruchaw? mam tylko teraz ucisk czuj? od zebranej ch?onki.
Pozdrawiam gor?co i buziaczki ?l?
PS Czy?by to by?a Wy.....???

--------------------
Wystarczy odrobina nadziei, pozytywne my?lenie wszystko odmieni!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
20.04.2008, 9:49
#

Quote Post
MM
20.04.2008, 12:56

Expert na forum

Wspiera forum
483
4-04 08
ma?opolska-gdzie? w górach
505
Numer GG: 874429

Masz racj? to jest Wy....
Co do twojej opuchlizny - to jeszcze jaki? czas tak b?dzie , tym si? nie martw. Ja jeszcze teraz mam "chodz?c?" nieczu?o?? pod pach? lub na r?ce.
Bardzo licz? na spotkanie a póki co trzymam kciuki za wynik.

+Quote Post
magdam
21.04.2008, 21:17

Guru na forum

Zarejestrowana
956
7-03 08
Gorlice/Kraków/Warszawa
443
Numer GG: 3651862

Oj postaram si? przyjecha? szybko cho?by na weekend. Bo tak my?la?am ?e jak mi b?d? ch?onke ?ci?ga? to si? wstrzymam, ale.... (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/wink.gif) Niecierpliwiec ze mnie straszny
A wogóle to odebra?am dzi? wyniki (w szoku by?am ?e ju? s? (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/ohmy.gif) ), ale co najwa?niejsze to w?z?y czyste by?y!!!! Reszta opisu u mnie w w?tku jest jak chcesz to popatrz bo ju? nie b?d? si? powtarza?a.
?ciskam mocno!!!!

--------------------
Wystarczy odrobina nadziei, pozytywne my?lenie wszystko odmieni!!!

+Quote Post
MM
15.05.2008, 23:40

Expert na forum

Wspiera forum
483
4-04 08
505

Ju? dawno nic nie pisa?am u siebie - bo wydaje mi sie, ze nic istotnego sie nie dzieje. Sko?czy?am 3 miesi?c rehabilitacji, chodz? na basen, ruszam si? , pracuj? . Czasem napisz? co? u Was - bo forum rzeczywi?cie uzale?nia. Dzi?ki forum pozna?am wirtualnie wielu przyjació?. Na czacie rozmawiam z Jagod? , która mieszka po przeciwleg?ej stronie Polski... W realu pozna?am Brodk?...Od Any dosta?am ksia?k?, która mi bardzo du?o pomog?a... Dzi?ki Wam za to wszystko...

Mia?am napisac zupe?nie co? innego. A tu s?owa same cisn? si? na klawiatur?.

P.S. Czy która? z Was wie co to bliznowiec? Prosz? o wyja?nienie.

+Quote Post
b.angel
16.05.2008, 10:53

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

Co to jest keloid (bliznowiec)?
Czym bliznowiec ró?ni si? od blizny przerostowej?

Bliznowiec (keloid) jest to rodzaj pa­tologicznego gojenia si? skóry po nawet niewielkim urazie powoduj?cym przerwanie jej ci?g?o?ci. Tkanki bliznowca charakteryzuj? si? niekontrolowanym rozrostem poza granice rany. Blizna przerostowa natomiast jest tkank? blizno­wat? rozrastaj?c? si? tylko w obr?bie uszkodzonej skóry i nie rozprzestrze­nia si?. Jest ona gruba, zaczerwieniona, wystaje ponad powierzchni? skóry ota­czaj?cej.

Przyczyna formowania si? blizn przerostowych i bliznowców nie jest znana, cho? cz?sto wyst?puj? rodzinnie. Powstaj? one w zale?no?ci od koloru skóry, p?ci i wieku, a pewne okolice cia?a s? szczególnie predys­ponowane. W pocz?tkowym okresie gojenia si? rany wszystkie blizny wy­gl?daj? prawid?owo. Miejscami nara­?onymi na rozwój blizn przerostowych i bliznowców s?: uszy, dolna po?owa twarzy, szyja, dekolt, okolica mostka, górna cz??? klatki piersiowej, kark, bar­ki, ramiona, przedramiona oraz górna cz??? pleców.

Dawniej uwa?ano, ?e bliznowiec i blizna przerostowa to synonimy, jed­nak dok?adna ocena morfologiczna i hi­stologiczna pozwoli?a odró?ni? te dwie zmiany od siebie.

Blizna przerostowa pojawia si? do?? szybko po urazie i z czasem ma tendencj? do zanikania. Rozrost tkanki bliznowatej ma miejsce tylko w obr?bie blizny. Jest s?a­biej unaczyniona, z czasem blednie i jej chirurgiczne wyci?cie daje w 45% przy­padków dobry rezultat estetyczny.

Bliznowiec natomiast mo?e rozro­sn?? si? po bardzo d?ugim czasie od urazu. Wystarczy nawet niewielkie uszkodzenie skóry. Tkanka bliznowata jest bardzo dobrze unaczyniona, nie ulega regresji, a wyci?cie chirurgiczne najcz??ciej powoduje dalszy niepoha­mowany jej rozrost o nieprzewidywal­nych

rozmiarach.

http://213.180.130.202/24101,,,,bliznowiec,haslo.html

pozdr.

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
MM
17.05.2008, 10:05

Expert na forum

Wspiera forum
483
4-04 08
505

Dzi?ki za odpowied?.
By?am ciekawa czy która? z Was ma co? takiego? Wydaje mi si? ,?e w?a?nie zacz?? mi si? robi? bliznowiec - dlatego zada?am to pytanie. Ciekawe jak wy sobie z tym radzicie ?
Czyta?am ?e s? na to jakie? plastry które pomagaj? go zlikwidowa?. Jest to jeszcze ma?e wi?c musz? zareagowa? szybko - tak my?l?.

+Quote Post
brodka
17.05.2008, 17:28

Guru na forum

Zarejestrowana
1,381
5-11 07
28
Numer GG: 8613516

Witaj Marylko .
Co to znow masz za problem ,jakis bliznowiec?
Ja nie mam zielonego pojecia co to jest .
Moze udaj sie do lekarza On Ci pomoze.
Marylko przytulam i pozdrawiam

+Quote Post
b.angel
17.05.2008, 22:53

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

Mo?e napisz w?asnie jakie masz objawy .......
Na razie ja my?la, ze mozesz smarowac contratubexem - ta ma?? ma w?asciwosci zmi?kczajace i dzia?a nawet na bardzo star blizny ( wypraktykowa?am na sobie) - trzeba tylko wciera? przez kilka minut w blizn? 2-3 razy dziennie
plasty sa i owszem ale to "droga impreza" - gdziesik mam o tych plasterkach to poszukam ...........

--------------------

+Quote Post
MM
17.05.2008, 23:56

Expert na forum

Wspiera forum
483
4-04 08
505

na bliznie od strony mostka zrobi?o mi sie takie zgrubienie , nie jest to du?e , ma moze 1,5 cm d?ugo?ci. nie wyglada to jak bliznowiec którego zdjecie widzia?am w necie ...ale tamten by? duzy. Jest to twardsze niz pozosta?a blizna i ma bardziej czerwony kolor. Nie boli ani nie sw?dzi. Do onki jad? dopiero 10 czerwca - ona pewnikiem bedzie wiedziec co to jest , bo rodzinna nie bardzo.
Dzi?kuje b.angel za zainteresowanie sie moim problemem - wszyscy dzi? byli zajeci czym innym...
A propos - syndromu pó?kobiety nie mam.

+Quote Post
Gra?yna1
18.05.2008, 3:57

Guru na forum

Zarejestrowana
1,536
5-11 07
Warszawa
29

Ewuniu, ja te? mam podobne zgrubienie na bli?nie a ponadto 4 czerwonawe male?kie zgrubienia w zako?czeniach szwów. Pokaza?am to mojemu onkolowi a ten odes?a? mnie zaraz do chirurga w CO na Ursynowie. Ten obejrza? i stwierdzi? ?e to bliznowiec w?a?nie. No i przepisa? mi ?el "Dermatix" do leczenia blizn którym mam toto smarowa? 2 x dziennie. Jest jeden problem - to cudo kosztuje 160 z? za ma?? tubk? która mi na 1 miesi?c nie starczy , a mam tym smarowa? do skutku , conajmniej kilka miesi?cy. Nie wiem czy s? inne , skuteczne a ta?sze leki . Je?li tak - to jestem tym bardzo zainteresowana.
Pozdrawiam (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
b.angel
18.05.2008, 9:25

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

O dermatixie w?a?nie kiedy? mi Mania pisa?a - drogi bardzo ale podobno te? bardzo skuteczny - bardzo zadowolona z rezultatów dermatixu by?a kole?anka Mani z sali szpitalnej w gryficach

"Dermatix jest ?elem silikonowym do stosowania miejscowego, posiadaj?cym unikalne w?a?ciwo?ci w porównaniu z innymi preparatami miejscowymi. Jest skuteczny zarówno w leczeniu, jak i zapobieganiu bliznom przeros?ym i bliznowcom. Dermatix jest skuteczny w leczeniu blizn pourazowych, pooparzeniowych i po zabiegach chirurgicznych.

Dowiedziono, ?e Dermatix zmi?kcza, sp?aszcza i wyg?adza blizny, redukuj?c dodatkowo odbarwienia, ?wi?d i towarzysz?cy ból."

--------------------

+Quote Post
MM
18.05.2008, 17:46

Expert na forum

Wspiera forum
483
4-04 08
505

Dzi?kuj? za informacje - jak zwykle na Anio?a zawsze mozna liczy?.
Przepyta?am telefonicznie wszystkich znajomych lekarzy i dowiedzia?am si? ze plastry na bliznowiec s? - nazywaj? si? Granuflex Extra Thin i kosztuj? ok 14 z? . Jeden plaster nosi si? ok 14 dni -i pono? bardzo pomagaj?. Jutro zamówi? sobie na prób? jeden - zobaczymy.
Gra?ynko 1 - jak przetestuj? to o wszystkim poinformuj?.
Pozdrowienia dla Wszystkich

+Quote Post
Ana
18.05.2008, 17:48

Guru na forum

Zarejestrowana
965
29-06 07
11

no nareszcie jest po ludzku ...
Maryla to maryla i ju? nie b?dzie mi si? ki?ka? ... (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/laugh.gif)

+Quote Post
brodka
22.05.2008, 18:42

Guru na forum

Zarejestrowana
1,381
5-11 07
28
Numer GG: 8613516

Marylko .
Dziekuje za przemile spotkanie i kawke z torcikiem.
Jestem pod wrazeniem Twojej okolicy i ciszy w ktorej mieszkasz.

Mam nadzieje ze dziewczyny dadza sie namowic na sabacik u Ciebie .
Przesylam caluski

+Quote Post
MM
22.05.2008, 20:16

Expert na forum

Wspiera forum
483
4-04 08
505

Oj Tereniu, deko przesadzasz, to mnie by?o bardzo mi?o, ?e mnie odwiedzi?a?.
Wiesz jak bardzo ciesz? mnie spotkania z Tob?. Poza tym mog?am poznac cz??c Twojej rodziny.
Jesli chodzi o okolic? to rzeczywi?cie , ciesz? sie ?e mog? mieszkac w tak pi?knym zak?tku naszego kraju.
A sabacik - oczywi?cie bardzo ch?tnie...
Ca?uski

+Quote Post
Kela
22.05.2008, 20:37

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

CYTAT(Ana @ 18.05.2008, 18:48) *
no nareszcie jest po ludzku ...
Maryla to maryla i ju? nie b?dzie mi si? ki?ka? ... (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/laugh.gif)

i mnie te?, bo tyle mamy Ew na forum, ze trzeba zawsze wyt???? umys?, by doj?c , ktora jest ktora (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
MM
25.05.2008, 15:29

Expert na forum

Wspiera forum
483
4-04 08
505

Witajcie ,
w galerii zamie?ci?am dla was niespodziank?, za?o?y?am swój album w cz??ci ogólnej.
Zapraszam i pozdrawiam
W galerii s? 3 zdj?cia - najwazniejsze jest to trzecie ( zamiesci?am je jako pierwsze) ale chyba co? pokr?ci?am i najmniej wazne pokazuje sie jako pierwsze.

+Quote Post
Kris
25.05.2008, 15:59

Guru na forum

Wspiera forum
904
26-06 07
Rzym
10

Witaj Marylko...bylam w galerii...widzialam...milo bylo cie poznac...

...a krajobraz piekny...

+Quote Post
ewa1967
26.05.2008, 22:11

Expert na forum

Wspiera forum
368
18-04 08
Warszawa
541

Kochana Marylko.
Dziekuje w swoim imieniu i innych dziewczyn za O?tarz dziekczynny ,ktory zrobila? na Boze Cialo,dla nas amazonek za to,ze jeszcze jeste?my.Tak i dlugo bedziemyyyyyy. (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif)
Opis zdjecia jest obok,latwo go pominac,a jest najwazniejszy.Tyle serca i pracy wlozylas w przygotowanie oltarza a my nawet nie podziekowalysmy (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/blush.gif) ,przepraszamy.Bedziemy teraz jeszcze bardziej podziwia?. Dzieki Tobie mia?ysmy i mamy swoj oltarz.
Marylko za skromna jestes ,nastepnym razem krzycz,tup,niech huczy forum.
Ca?uski.

+Quote Post
mgie?ka
26.05.2008, 22:50

Guru na forum

Wspiera forum
1,568
27-12 07
233

Dzi?kuj? Marylko... wzruszona mgie?ka...

--------------------
jest ból, który boli bardziej ni? ból i smutek wi?kszy ni? smutek...
.............................................................
"Dusza ?ywi si? tym, z czego si? cieszy"
?w. Augustyn
................................................................................
Nie p?acz... kamienie nie p?acz?...

+Quote Post

8 V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 6.12.2019 - 11:17