IPB

( | )

> Zasady Przedstaw si?!!

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/forum/index.php?showtopic=92

Co do dzia?u osobistego prosz?:
-wpisywa? nowe tematy swoich w?tków
-umieszczanie w nich linka do w?tku na starym forum.
-nie pozdrawianie w w?tkach osobistych (od tego jest czat oraz specjalny w?tek pozdrowienia)
-nie wklejanie du?ej ilo?ci grafik (zdj?cia osobiste mile widziane)
-
Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" (dodawanie do ka?dego w?tku kilkudziesi?ciu wypowiedzi na godzin? o tre?ci "Ok", "Aha", "Popieram" itp., maj?ce na celu jedynie zwi?kszenie "rangi" na forum). Osoby notorycznie nabijaj?ce posty otrzymaj? ostrze?enie.
Pami?tajmy ?e ten dzia? nie b?dzie kasowany przez administratora, a wpisane w?tki b?d? zawsze obci??a?y nasz serwer.

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

8 V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Witam Amazonki !, w?tek Joasi
V
joasia
26.02.2010, 16:44

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
49
26-02 10
Warszawa
1,854

Jestem nowa, a wi?c si? przedstawi?. Mam na imi? Joasia i 49 lat.
Dlaczego teraz z Wami jestem?
W po?owie grudnia zaczela bolec mnie piers oraz wyczulam w niej stwardnienie i mniej wiecej w tym samym czasie (kilka dni przed lub po) wyczu?am powiekszony wezel nadobojczykowy. Wezly pachowe ok.
Piers, pomyslalam, ze boli jak to zwykle co miesiac "przed" , a wezel dokad byl wielkosci ziarnka grochu - pomyslalam, ze pewnie jakas brodawka rosnie. Po miesiacu jednak sie zaniepokoilam i na pocztku lutego poszlam na USG. Wynik BIRADS 5 i pilna wizyta u chirurga onkologa.
Teraz jestem po wi?kszo?ci bada?.
Weze? nadobojczykowy to przerzut, a "gad" w piersi to:
CARCINOMA MICROINVASIUM MAMMAE
MATERIA? G?ÓWNIE UTWORZONY Z CDIS nG3 COMEDO
Przede mn? chemioterapia.
Jestem nieoperacyjna (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
I zazdrosze Wam Amazonki!
Mam nadziej?, ?e jednak przyjmiecie mnie "wyrzutka" do swojego grona (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Licz? na Was!
Pozdrawiam serdecznie wszystkie Forumowiczki (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
26.02.2010, 16:44
#

Quote Post
basica
26.02.2010, 17:22

Zarejestrowana
55
14-12 09
1,793
Numer GG: 2352082

Witam Cie joasiu w gronie amazonek

+Quote Post
manka45
26.02.2010, 17:32

Guru na forum

Wspiera forum
1,089
5-11 07
SABATOWO KUJAWSKIE
20
Numer GG: 1536385

Witam Cie Joasiu . My tu wszystkie owieczki szukaj?ce pomocy przyjmujemy.
Mysle ze bedziesz sie tu dobrze czuc ,bo my to bardzo wielgachna rodzina . (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Jestem 4 lata po mastektomii prawostronnej .

--------------------
Roztancze w sobie swiat na przekór ?zom.......

http://www.youtube.com/watch?v=zB0JISdrSsw...feature=related

+Quote Post
Magda
26.02.2010, 17:33

Guru na forum

Wspiera forum
1,662
12-11 07
Jastrz?bie Zdrój
130
Numer GG: 9935708

Wita ci? amazonka lewostronna
od maja 2007 potrojnie ujemna
kochana pytaj
to co cie nurtuje
napewno espertki sie odezwe
pami?taj pozytywne my?lenie i wiara nam potrzebna

+Quote Post
kgs
26.02.2010, 17:51

Guru na forum

Zarejestrowana
1,310
4-11 08
1,197
Numer GG: 15703715

Witaj!
Ja te? zaczyna?am od chemii bo w?z?y mia?am bardzo powi?kszone, pierwsz? chemi? mia?am we wrze?niu 2008,w styczniu 2009 operacja potem radyjko ateraz zdrowiutka klempa jestem.

+Quote Post
joasia
26.02.2010, 18:18

Zarejestrowana
49
26-02 10
Warszawa
1,854

Dzi?kuje Wam za przyj?cie mnie do grona (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Jestem pod wielkim wrazeniem tego forum. Od kilku dni przeglada?am je.
Jeste?cie wspania?e, ciep?e i m?dre dziewczyny! i ciesze si?, ?e do Was trafi?am.

Mam wiele pytan, które wci?? pozostaja bez odpowiedzi. Lekarze sa zagonieni i niezbyt chetni do udzielania informacji. Mówi? : prosze wykona? to, zbadac tamto , tu sie zglosic itp. Pytania typu - co ten wynik oznacza - odpowiedz: jest pani nieoperacyjna, bedzie chemia. Ale kiedy dopytuj? o wi?cej konkretów, ko?cz? rozmow?.
Z rozmów z personelem CO wynika, jakby w ogóle nie przewidywali u mnie operacji (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif) .
Chemia, na?wietlania, hormony, chemia itd.
Martwi mnie to, bo wyglada na to, ?e nie ma szans na radykalne wyleczenie. Czy tak jest w rzeczywisto?ci?

Wiem juz tylko (info z internetu ...), ?e przerzut do wez?a nadobojczykowego to jest sprawa o wiele gorsza ni? do w?z?a pachowego.
Czyta?am w?tek Kasi W , m?odej forumowiczki, u której tez w?ze? nadobojczykowy by? juz na poczatku powi?kszony. Po chemii mia?a operacj?. Mysl? i my?l?, dlaczego ja nie...
A jestem w tej chwili w dobrym stanie ogólnym. Chyba widzac mnie, nikomu nie przysz?oby do g?owy, ?e hoduj? skorupiaka. Nawiasem mówi?c bardzo lubie zwiarz?ta, ale akurat nie takie (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Czekam na Wasze opinie i podpowiedzi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Ja tez chce byc zdrowiutka klempa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

PS
Aaa nie napisa?am, ?e receptor estrogenowy 75%, progesteronowy 15%, HER2+ (wynik FISH odbieram w pon.), a gdybym zosta?a Amazonk? to by?abym lewostronna (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Pat
26.02.2010, 18:35

Expert na forum

Wspiera forum
565
12-04 08
znad morza
527
Numer GG: 892494

Witaj Joasiu na naszym forum,
ja jeszcze si? nie spotka?am, ?eby po chemii nie by?o operacji, ale mo?e jeszcze ma?o wiem. (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif) ...ekspertki si? wypowiedz?
KaskaW oprócz przerzutów do w?z?a mia?a te? du?y guz, który bardzo zmala? w trakcie chemii... a jak jest umiejscowiony Twój i jakie ma wymiary???

--------------------

?YCIE JEST PI?KNE I BIEGA NA MALUTKICH NÓ?KACH:-)
...DLATEGO MUSZ? ?Y?...

+Quote Post
Masza70
26.02.2010, 18:44

du?a praktyka na forum

Wspiera forum
159
28-10 09
mie?cinka
1,749
Numer GG: 826551

Witaj Joasiu:) ja te? prawie nowa, lewostronna z listopada 2009r, w trakcie chemii (6xAC).
Te? pono? nie wida? po mnie choroby i to jest w tej chwili najlepszy dla mnie komplement (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Te? mia?am przerzut do w?z?ów ch?onnych do?u pachowego, 2 na 18 zaj?te.
Nie rozumiem co mo?e decydowa? ?e jeden guz jest operacyjny inny nie. ?e mo?e za du?y jest? Z kolei piszesz ?e CDIS, to chyba dobrze , bo to rak niedojrza?y, z kolei skoro jednak zrobi? przerzut do w?z?a to nie tak dobrze. Specjalistki si? na pewno wypowiedz? i wszystko Ci wyja?ni?:) Buziaki i trzymaj si?

--------------------
Nie p?acz w li?cie
nie pisz ?e los ciebie kopn??
nie ma sytuacji na ziemi bez wyj?cia
kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno
odetchnij popatrz
spadaj? z ob?oków
ma?e wielkie nieszcz??cia potrzebne do szcz??cia
a od zwyk?ych rzeczy naucz si? spokoju
i zapomnij ?e jeste? gdy mówisz ?e kochasz
Jan Twardowski

+Quote Post
joasia
26.02.2010, 19:23

Zarejestrowana
49
26-02 10
Warszawa
1,854

Witajcie Pat i Masza (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Dzi?kuj?, ?e zajrza?y?cie tu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Jestem lewostronna, a miejsce to gorna zewnetrzna cwiartka, wielkosc jak zobaczylam pierwszy raz w po?owie grudnia to ok. 2,5-3cm i tak by?o do biopsji. Po biopsji (9.02) stwardnia?e miejsce powiekszylo sie ok. dwukrotnie, ale wg lekarzy to tylko krwiak. Natomiast w opisie USG wykonanego 3.02 wielkosc zmiany litej 13x11 mm (pomimo iz jak wspomnialam wyczuwalny guzek mial ok.3cm) . Mammografia nie wykaza?a zadnych zwapnie?, a obraz by? bardzo dziwny wg pani doktor, ca?kowicie nieksi??kowy. Powiedzia?a, ?e gdyby nie widzia?a wykonanego USG, to uzna?aby wynik mammografii jako prawid?owy. A tak doszukuj?c si? jakich? zmian, mo?na si? dopatrywac nieznacznego zageszczenia tkanki bez okreslonych zarysow.

Z tego co wyczyta?am w internecie, jesli jest przerzut do wez?a nadobojczykowego to taki przypadek kwalifikuje sie z miejsca do stopnia zaawansowania IIIc . I nie ma znaczenia wielkosc guza. Moze byc mikroskopijny. Nie znalaz?am jednak wyt?umaczenia, dlaczego tak jest.

A ja jestem strasznie dociekliwa. To taka moja natura. Chyba mam co? z dociekliwego naukowca. I dobrze si? czuje jak wszystko wiem. Choc wiem, ?e to "wszystko" nie musi by? takie pozytywne.

Lekarz, z którym ostatnio rozmawia?am, tez zwróci? uwage na CDIS, ale doda?, ?e jesli jest to takie pocz?tkowe stadium i od razu przerzut do wez?a nadobojczykowego, to musi byc niezwykle z?o?liwe... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Co to jest za licho? ...

Masza, ciesze si?, ?e ?wietnie wygl?dasz (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Ja tez postaram si? podczas chemii wygladac tak dobrze (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Jak widze to jest mo?liwe!

Buziaki!

+Quote Post
luska
26.02.2010, 19:26

Guru na forum

Wspiera forum
2,229
5-11 07
Gdynia
18
Numer GG: 9006789

Witam Ci? w naszym gronie .....jestem obustronna od wrze?nia 2005 roku

--------------------
Ciesz si?
drobnymi rzeczami,
gdy? pewnego dnia
mo?esz odkryc,
?e by?y one wielkie.

+Quote Post
kgs
26.02.2010, 19:27

Guru na forum

Zarejestrowana
1,310
4-11 08
1,197
Numer GG: 15703715

Na forum s? specjalistki co si? wypowiedz?.Ja na Twoim miejscu posz?abym prywatnie do jakiego? dobrego onkologa,tak pogada? ,spisz sobie na karteczce swoje pytania.My?l? ,?e dziewczyny polec? ci kogo? w twojej okolicy. Pozdrawiam.

+Quote Post
basia1959
26.02.2010, 19:28

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
160
1-04 09
Gda?sk
1,496

Witaj Joasiu jestem prawostronna od 10 lat

+Quote Post
Kat-na
26.02.2010, 19:29

Guru na forum

Zarejestrowana
990
7-09 08
?ód?
911

Witaj na forum!
Najwy?sza z?o?liwo?? to G3, du?o tu takich. Za to "comedo" to chyba nieinwazyjna posta? raka.
By?o na forum o tym...
Ja tez pocz?tkowo nie kwalifikowa?am si? do operacji, chirurg oceni? mnie na trzeci stopie? zaawansowania choroby.
Po chemii nie by?o ?ladu po raku. W kwietniu minie mi dwa lata od diagnozy.

A Ty masz tak? ?adn? hormonozale?no?? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post
aurora
26.02.2010, 19:33

Guru na forum

Wspiera forum
1,559
8-11 07
kujawy i pomorze
88

Witaj Joasiu.
Us?ysze? ?e jest pani nieoperacyjna to nie jest to o czym którakolwiek z nas marzy?a....ale nie jeste? jedyna.

Ja wprawdzie mia?am niedu?ego guza i za?apa?am si? w 2005 roku na zabieg oszcz?dzaj?cy lew? pier?, ale w 2009 roku niestety dziadostwo powróci?o i w listopadzie zaliczy?am mastektomi? prawej ............tak ?e obecnie jestem chyba pó? dubeltówk? hihi.

Co do wyników nie wypowiem si? gdy? nie jestem znawc? tym bardziej ?e dla mnie wiele rzeczy si? wyklucza. Ja te? za drugim razem mia?am w po?owie guza Comedo i gdzie? doczyta?am wówczas ?e jest to rak nie daj?cy przerzutów zreszt? podobnie jak In Situ czyli przedinwazyjny.

Zreszt? cokolwiek by nie napisali to uwierz ?e chemia wyt?ucze, a potem b?dziesz mia?a szans? na zabieg i powrót do pe?ni zdrowia. Przed Tob? trudna i wyboista droga ale do przej?cia, czego jeste?my dowodem.

+Quote Post
BeataM
26.02.2010, 19:33

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638

witam Ci? Joasiu, nic ciekawego Ci nie napisz? o Twoim przypadku, bo mój by? w porównaniu z Twoim malutkim pikusiem... trzymam kciuki, ?eby leczenie jak najbardziej si? powiod?o !
to dobrze, ?e masz dociekliw? natur?, im wi?cej pyta? zadajesz, tym lepiej i nie oszcz?dzaj lekarzy (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , niech zajm? si? Tob? jak trzeba!

--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI

+Quote Post
b.angel
26.02.2010, 19:40

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

witaj joasiu

te? tak my?l?, ?e chemia na tyle zmniejszy guz, ?e b?dzie mo?na wykona? operacj? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

same wyniki dziwne - gdy? przy takiej histopatologii nie powinien by? taki agresywny ......

dlatego trzeba si? trzyma? opcji, ?e chemia wyt?ucze co trzeba a operacja doko?czy dzie?a (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
Masza70
26.02.2010, 20:08

du?a praktyka na forum

Wspiera forum
159
28-10 09
mie?cinka
1,749
Numer GG: 826551

By? mo?e jaka? ma?a cz??? guza jest inwazyjna i ta cz??? da?a przerzuty. Mo?emy sobie tu pogada? ale tak na prawd? to tylko lekarz, dobry lekarz mo?e oceni? co u Ciebie za paskudztwo jest. Wcale Ci si? nie dziwi?, ?e czytasz o swojej chorobie, ja te? tak mia?am. Przestrzegam Ci? jednak przed czytaniem rokowa? bo to wszystko co pisz? to g...no prawda jest, to tylko statystyki. Mo?na sobie wyci?? par? dni z ?yciorysu na rozpacz i wcale niepotrzebnie.
Faktycznie dziwne te Twoje wyniki, co amazonka to inny wynik, doktoraty tu na nas mog? porobi?:)
Jedna w modziutkim wieku ma raka, którego absolutnie nie powinna mie?, bo to tylko u staruszek ro?nie, druga ma CDIS co daje przerzuty. I jak tu wierzy? tym ich statystykom?

--------------------
Nie p?acz w li?cie
nie pisz ?e los ciebie kopn??
nie ma sytuacji na ziemi bez wyj?cia
kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno
odetchnij popatrz
spadaj? z ob?oków
ma?e wielkie nieszcz??cia potrzebne do szcz??cia
a od zwyk?ych rzeczy naucz si? spokoju
i zapomnij ?e jeste? gdy mówisz ?e kochasz
Jan Twardowski

+Quote Post
Al_la
26.02.2010, 20:11

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Witaj Joasiu!

Mój guz te? nie by? operacyjny, bo du?y i po?o?ony nietypowo - nad piersi?.
Dosta?am 3 chemie przed operacj? i zako?czy? swój ?ywot.
Potem si? nawet do oszcz?dzaj?cej kwalifikowa?am, ale posz?am na ca?o?? i nie ?a?uj? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Na razie spokojne przyjmij leczenie, a pó?niej mo?e sytuacja si? ca?kowicie odmieni?, czego Ci ?ycz? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Klaudia
26.02.2010, 20:13

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
16
18-01 10
Rybnik
1,819

I ,ja ci? witam lewo strona od 2003 roku
ale w 2007 guz podobojczykowy nie operacyjny
wi?c chemia i radio terapia zrobi?a swoje ,
wi?c widzisz ?e bez operacji tez mo?na ?y? .
Pozdrawiam .

+Quote Post
Amor
26.02.2010, 20:16

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Witaj Joasiu na naszym forum! Pewnie ?e lepiej by bylo to forum np.zakochanych nastolatek a nie kobiet po takich przejsciach ale co?...
Nie martw sie ?e guz nioperowalny bo to wlasnie tak jak Alla napisala. POdlecza cie chemia ,guz sie zmniejszy i jeszcze Cie ciachna-nie boj ?aby. Choc mam znajoma ktora wlasnie leczyli tylko chemia ( guz byl okolo 2 cm) miala za rok przysc do kontroli bo chemia zlikwidowala swinstwo..... ( przynajmniej taka wersje slyszalam , a nie wiem co potem sie dzialo bo bylo to 4 lata temu- kobita zyje to wiem ).{ozdrawiam

+Quote Post

8 V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 15.12.2019 - 19:21