IPB

( | )

> Zasady Przedstaw si?!!

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/forum/index.php?showtopic=92

Co do dzia?u osobistego prosz?:
-wpisywa? nowe tematy swoich w?tków
-umieszczanie w nich linka do w?tku na starym forum.
-nie pozdrawianie w w?tkach osobistych (od tego jest czat oraz specjalny w?tek pozdrowienia)
-nie wklejanie du?ej ilo?ci grafik (zdj?cia osobiste mile widziane)
-
Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" (dodawanie do ka?dego w?tku kilkudziesi?ciu wypowiedzi na godzin? o tre?ci "Ok", "Aha", "Popieram" itp., maj?ce na celu jedynie zwi?kszenie "rangi" na forum). Osoby notorycznie nabijaj?ce posty otrzymaj? ostrze?enie.
Pami?tajmy ?e ten dzia? nie b?dzie kasowany przez administratora, a wpisane w?tki b?d? zawsze obci??a?y nasz serwer.

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

9 V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> serenia, :) :)
V
Agaba190
2.03.2010, 14:32

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Jestem 6 lat po oszcz?dzaj?cej.Mia?am chemi?, radio i hormonoterapi?.
Czy jest amputacja czy oszcz?dzaj?ca to ma równie? znaczenie po?o?enie guza, jego wielko??, sposób ograniczenia, no i jaki b?dzie efekt kosmetyczny.
Ja mia?am co? oko?o 13 mm, pod piersia (na godz. 18-ej).
Chirurg uzna?, ?e warto zrobic oszcz?dzaj?c?. Niestety wyci?li wszystkie w?z?y i to mi najbardziej dokucza.
B?dziemy za ciebie trzyma? kciuki.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
2.03.2010, 14:32
#

Quote Post
lulu
2.03.2010, 14:35

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Kochana, jeste? na pocz?tku drogi i takie Twoje zachowanie jest naturalne, przecie? boimy si? tego czego nie znamy. Mam nadziej?, ?e Twoja znajomo?c z tym gadem szybko si? zako?czy i b?dzie po strachu. Zdaj si? na lekarzy, Oni wiedz? co robi?, a robi? to co dla nas najlepsze. Nie staraj si? bardzo porównywa? swojej sytuacji do innych, ka?dy przypadek jest odmienny. G?owa do góry, nastaw si? na pozytywne my?lenie i to wszystko co teraz masz robi?. Strach staraj si? opanowa?, on w niczym nie jest pomocny. Trzymaj si? b?dzie dobrze.

+Quote Post
Magda
2.03.2010, 14:47

Guru na forum

Wspiera forum
1,662
12-11 07
Jastrz?bie Zdrój
130
Numer GG: 9935708

(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) wita ci? amazonka lewostronna
od maja 2007 6xFAC chemia
potrójnie ujemna
kochana dasz rad?
widz? ?e nie daleko siebie mieszakmy

+Quote Post
serenia
2.03.2010, 14:52

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
85
2-03 10
Cieszyn
1,858
Numer GG: 15843974

ale ja mam tylko jednego takiego malutkiego gada 12 mm :-( jest na 12 godzinie 2 cm od brodawki i jest dobrze ograniczony :-(

+Quote Post
mag_dag
2.03.2010, 15:15

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

witaj serenia na forum //u?miech

my?l?, ?e masz du?e szanse na oszcz?dzaj?c? - ale i tak lekarz sam musi powiedzie?, ?e jest ona mo?liwa
my, nawet jak napiszemy Ci tu swoje wyniki, to nic z tego nie wyniknie, nie ma co porównywa? si? do innych - bo o operacji oszcz?dzaj?cej decyduj? nie tylko wyniki z biopsji (te masz akurat ca?kiem fajne)
wa?na jest te? wielko?? piersi, jak masz miseczk? A - to gdy wytn? Ci guza z marginesem zdrowej tkanki (to musi by? zawsze) to niewiele Ci zostanie
wa?ne jest te? ogólne zdrowie pacjentki, bo po oszcz?dzaj?cej ZAWSZE jest radioterapia i nie jest ona oboj?tna dla zdrowia - o tym wszystkim powinien Ci powiedzie? lekarz
a je?li nie mówi?, to id? do niego i popro? o rozmow?, niech Ci wyja?ni wszystkie mo?liwe drogi leczenia - b?dzie Ci na pewno ?atwiej

je?li masz wi?cej pyta?, dawaj ?mia?o //u?miech

buziakowuj? serdecznie //big buziak

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
serenia
2.03.2010, 15:22

Zarejestrowana
85
2-03 10
Cieszyn
1,858

kurcze i znow pocieszajacy post :-) zdaje sobie sprawe, ze kazdy przypadek jest inny---wy juz moj znacie wiec kazda z was cos pozytywnego napisala --co do rozmiaru biustu to chyba nie mam az tak malego w zeszlym roku nosilam 85 c ;-) troszke sie mi schudlo( mogl sie troszke zmniejszyc ) i dzieki bogu bo wykrylam tego chama :-)

+Quote Post
ewela
2.03.2010, 15:42

Expert na forum

Zarejestrowana
444
15-12 08
Bydgoszcz
1,316
Numer GG: 10974489

Witam kolezanko pisz z nami razniej pozdrawiam.

--------------------
Najwieksz? chlub? nie jest to aby si? nigdy nie potkn?c, ale to aby po ka?dym upadku d?wign?? sie i stan?? na nogi;;;;;

+Quote Post
serenia
2.03.2010, 15:52

Zarejestrowana
85
2-03 10
Cieszyn
1,858

(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Janina.S
2.03.2010, 16:12

Guru na forum

Wspiera forum
1,561
24-03 08
Ma?opolska
478
Numer GG: 8015260

Witaj Serenia - ja prawostronna juz 4 lata po - 4 chemie i 20 na?wietla?.
Pocz?tkowo sz?am na ma?y zabieg INTRA - wy?uskanie ale z?o?liwy gad G3 wymusi? ca?kowita mastekt..
i wez?y te? ciachni?to.
Operacjw i chemie mia?am w mojej mie?cinie ale na radio skierowano mnie do Biel..-Bia?ej.
Kontrole mam co pó? roku u dr J.Zygulskiej - mi?a , fachowa i przyjazna pacjentom.
U Ciebie dopiero si? oka?e czy chemia , czy lampy i wogóle jaki zabieg.
Nie zamartwiaj sie lekarze podejm? najlepsz? dla Ciebie opcje i nast. ustal? co dalej.
Pewnie kiedy? spotkamy si? w BCO w BB...... pozdrawiam trzymaj si? dzielnie.

--------------------

.....jesli niebo spada nam na g?ow? , to nie po to by sie z nas ?mia?,
... lecz by podziwia? patrz?c jak sie podnosimy...

+Quote Post
serenia
2.03.2010, 16:22

Zarejestrowana
85
2-03 10
Cieszyn
1,858

wszystkie trzymacie sie dzielnie a ja mam wszystko przed soba :-(--niech to sie wreszcie skonczy :'-(

+Quote Post
dani
2.03.2010, 16:30

Guru na forum

Wspiera forum
3,708
10-07 08
okolice stolicy :-)
765
Numer GG: 9941563

Serenia....
Ty nie mysl sobie,?e z nas to nie wiadomo jakie bohaterki s?.... (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Poczytaj sobie nasze watki.
Oprócz tego,ze sporo si? z nich dowiesz o chorobie,leczeniu,problemach,to zobaczysz te?,ze kazda z nas ma lepsze i gorsze dni..
Prawie ka?da,co jaki? czas,wpada w do?ek.....
Ale wtedy inne próbuj? j? z tego do?ka wyci?gn??.
I tak jako? razem nam ra?niej....
Rozejrzyj si? po forum.
Zauwa?ysz,ze oprócz w?tków o chorobie ( tych w dziale -Przedstaw si? ),s? te? w?tki typowo rozrywkowe...
O filmach,muzyce,hobby,jedzeniu..
Jest nawet watek Pogaduszki......
Tam sobie pijemy kawk? i gaw?dzimy o tzw.d..e Maryni... (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

--------------------

"Chcesz roz?mieszy? Boga....Opowiedz mu o swoich planach..."

+Quote Post
serenia
2.03.2010, 16:39

Zarejestrowana
85
2-03 10
Cieszyn
1,858

dani b?d? pewna , ?e do??cz? do Was na tym forum gdzie gadacie o d...e Maryni :-) ---uchodz? za dusz? towarzystwa wi?c czekajcie na moje ?mieszne historie a mam ich wiele w zanadrzu hahahaha........

+Quote Post
joakil
2.03.2010, 16:43

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
337
21-09 08
Mazowsze
944
Numer GG: 9009053

Witaj. Wydaj mi si?, ?e wczoraj , no mo?e tydzie? temu pisa?am tu pierwsze posty po operacji...... a tu ju? min??o 1,5 roku. Mam usuni?t? praw? pier? i wszystkie w?z?y pachowe. W marcu ko?cz? leczenie. Dziewczyny w zasadzie napisa?y ju? wszystko. Strach parali?uje ale w ko?cu mija. Powoli uczymy si? ?y? z my?l?, ?e nas to dotkn??o. Dzisiaj trudno w to uwierzy?, ale ju? nie d?ugo b?dziesz ?mia?a si? razem z nami.
Teraz najwa?niejsze jest, ?eby usun?? gada a o piersi pomy?lisz potem....
Jestem niewiele starsza, rozmiar biustu podobny..... a o rekonstrukcji nie my?l?. Dobrze mi tak jak teraz. Protezy s? teraz dobre i to nie koniecznie te z górnej pó?ki.
Pozdrawiam serdecznie

+Quote Post
mag_dag
2.03.2010, 16:48

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

serenia, Ty we? jutro u tego doktora dok?adnie zapytaj o interpretacj? tego "in situ" co masz w wyniku, bo to rak przedinwazyjny i wg mnie jak nic zrobi Ci oszcz?dzaj?c? - ale tu jeszcze wa?ne jest to, co tam jeszcze masz w tej piersi ...
zapytaj te? czy robi? co? takiego jak wycinanie samego w?z?a wartowniczego - warto ocali? te? w?z?y - to wa?ne dla r?ki

na HER2 dodatni nale?y si? herceptyna, ale jak masz ma?ego guza in situ i czyste w?z?y, to mo?esz si? nie ?apa? - te? o to zapytaj - koniecznie!
zanotuj sobie pytania na kartce - bo si? cz?sto zapomina j?zyka w g?bie przy doktorach //oczko

buziakowuj? serdecznie //big buziak

--------------------

---><---

+Quote Post
serenia
2.03.2010, 16:58

Zarejestrowana
85
2-03 10
Cieszyn
1,858

kurcz? my?l? , ?e jutro czeka tego doktora ........100 pyta? do.... haha---ok ok zapytam o wszystko --tylko je?li natrafi? na pani? doktor która jest dobra ale stawia diagnozy i nie ma dyskusji z ni? za bardzo (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) wi?c nie wiem czy w ogóle da si? z ni? dyskutowa? ----powie pier? do usuni?cia a ja si? chyba po.....am ---chcia?a bym mie? wybór (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) i szanse na pe?ne wyleczenie (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

mag dag piszesz , ze nie wiadomo co jeszcze mam w piersi hm na usg nic nie wykryto (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

+Quote Post
mag_dag
2.03.2010, 17:13

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

je?li to "in situ" b?dzie dla tej pani doktor wa?ne, a pier? masz (oprócz tych 12 mm) w usg i na mammografii czyst?, to nie powinno by? k?opotu z oszcz?dzaj?c?

tak czy siak - szanse na pe?ne wylecznie i tak s? - ja jestem po mastektomii ju? prawie 10 lat, a 3,5 po rekonstrukcji
?yj? jak zdrowa osoba //u?miech

--------------------

---><---

+Quote Post
serenia
2.03.2010, 17:31

Zarejestrowana
85
2-03 10
Cieszyn
1,858

bardzo ale to bardzo Wam dzi?kuj? --teraz id? da? troszk? odpoczynku mojej g?owie bo tysi?ce my?li si? w niej pojawi?o---zajrz? jeszcze dzisiaj do Was tymczasem wszystkim Wam ?ycz? du?o zdrówka (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
ToJa
2.03.2010, 18:01

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

CYTAT(serenia @ 2.03.2010, 14:03) *
..... ale w dalszym ciagu nie wiem jakie byly wasze wyniki badan ze zalapalyscie sie na oszczedzajaca :-(

hejka (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
ja tez po oszczedzajacej...zanim mnie po?o?yli na stó? chirurg powiedzia?, ze raczej bedzie oszczedzajaca - o ile okaze sie, ze to raczek (guzek ma?y 13 mm, dobrze polozony - godz.12, innych wyników nie mia?am, bo by?am po biopsji cienkoig?owej, nawet nie mieli 100% pewno?ci ze to raczek) ..... hm.....wtedy nie mysla?am, ?eby oszcz?dzic cycka......nawet mu (znaczy chirurgowi) powiedzia?am, ze mnie interesuje zycie a nie cycek....niech se robi co chce (hehe, dobrze, ze mnie nie poci?? na kawa?ki (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) ...... no to zrobi? co chcia?...... mia?am oszczedzajaca, ale za to wywali? mi 17 wez?ów.....hm....móg? obci?c cycek, a weze? wywalic jeden....eh.....teraz wiem, ze lepiej jak w?z?y zostaja a nie cycek

trzymam kciuki...... buziaczki

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
agawa
2.03.2010, 19:21

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Witaj (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Ja te? po in situ... i wyci?li mi tylko w?z?y wartownicze - koniecznie zapytaj, czy to mo?liwe...
I trzymam kciukasy z ca?ej si?y.

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
Hanka
2.03.2010, 23:06

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
185
25-05 08
warmi?sko - mazurskie
638

Witaj, Serenia:) U mnie bylo tak - guzek w prawej piersi , nagodz 12 , nad brodawka - na usg i mammo wlk 12mm. Chirurg wyt?umaczy? mi , ?e male piersi, ?e nic nie zostanie i przekona? do mastektomii.Uzna?am racj? i zgodzilam si?. Operowal inny chirurg i po operacji obudzilam si? z piersi?. Przyznam, ?e poczatkowo by?am w?ciek?a, ze tak bez porozumienia sam zadecydowa?...I co? czego do dzi? nie rozumiem - po operacji okazalo si?, ?e guzek mial 2,1 cm... Jakim cudem tak uros? w ciagu 2 tygodni ? Dzi? jestem zadowolona z ocalonej piersi, przesz?am chemie, radioterapi?, herceptyn? / bo her mia?am +3/ Nied?ugo minie 2 lata, mam si? dobrze i my?l? sobie, ?e trzeba zaufa? lekarzowi, w koncu widzi, co tnie....
Ale podobnie jak Toja, chetnie zamieni?abym pier? na w?z?y (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ...Ciachneli mi 34 szt, a wszystkie byly wolne....
Nie zamartwiaj si? juz, dziewczyno, bedzie dobrze, a lekarz wybierze najlepsze dla Ciebie rozwi?zanie.
Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki:)

--------------------
[font="Times New Roman"][/font][size="2"][/size][color="#0000FF"][/color]

+Quote Post

9 V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 7.12.2019 - 22:30