IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

3 V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Przerost endometrium
V
Halka
21.08.2009, 8:43

Expert na forum

Zarejestrowana
515
13-11 07
Warszawa
145

Lulu, dobr? masz ginekolog! Ja niestety ten temat przerabia?am br. dok?adnie, mo?na powiedzie?, ?e jestem m?odszym ekspertem w sprawie endometrium (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) niestety zreszt? (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) Dlatego ?ledz? ten w?tek na naszym forum i staram si? przestrzega? przed niedocenianiem sygna?ów organizmu w postaci rosn?cego endometrium. ALe z drugiej strony Amor ma racj? - u m?odszych dziewczyn jest to normalne przed okresem, dlatego badania powinny by? robione ile? tam dni po okresie. Natomiast u kobiet menopauzowych (w czasie i po) - endometrium 8 mm zdaje si? by? graniczne, z tym ?e niektórzy lekarze (nawet onkolodzy) nie kieruj? na abrazj? nim nie osi?gnie 20 mm. Z mojego do?wiadczenia (i nie tylko mojego) wynika jednak, ?e w naszym interesie jest abrazja, zw?aszcza przy raku hormonozale?nym i leczeniu z tym zwi?zanym. Wynik histopatologiczny ma rozstrzygaj?ce znaczenie (cho? znam przypadek, kiedy i hist. nie do ko?ca by?a jasna).
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
21.08.2009, 8:43
#

Quote Post
justa1970
10.09.2009, 18:30

Guru na forum

Wspiera forum
1,213
6-11 07
centralna polska
36
Numer GG: 8660751

No to dziewczynki mam kolejny powód do stresu (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) ,zadzwonili z poradni poinformowa? mnie ,?e wynik cytologii jest niejednoznaczny,co? im si? nie podoba,
Jutro id? na rozmow? z lekarzem , a do tego jeszcze to endometrium.
Fakt,?e mam nad?erk? do leczenia i mo?e to spowodowao te zmany w cytologii alem mam troche stracha!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ratunku7 bo wyskocze z siebie

--------------------
http//www.ebielizna.eu sklep dla amazonek

+Quote Post
Kela
10.09.2009, 18:36

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Justa spokojnie
je?li masz nad?erk?, to cytologia mo?e wyj?c ?le.
Dobrze, ze juz jutro idziesz na rozmow?, ?e nie musisz d?u?ej czekac i si? marwic.

+Quote Post
Maja048
10.09.2009, 20:50

Guru na forum

Wspiera forum
2,236
5-11 07
Wielkopolska
25
Numer GG: 7557518

Justa nie wyskakuj z siebie... endometrium "przerabia?am" ju? dwa razy...a teraz spoko do stycznia/chyba?/. No ale jutro ju? za kilka godzin wi?c si? dowiesz co i jak...a tak na powa?nie to fajowo ,?e zadzwonili i zaprosili...?pij spokojnie...Pa ...mi?ych snów...

--------------------
"Smutek dzielony z drug? osob? jest po?ow? smutku,rado?? dzielona z kim? drugim jest podwójn? rado?ci?"

+Quote Post
justa1970
12.09.2009, 6:44

Guru na forum

Wspiera forum
1,213
6-11 07
centralna polska
36

Dziewczynki odebra?am wynik cytoligii:
nieprawid?owe komórki nab?omka p?askiego -ASC nieokre?lonego znaczenia(ASC - US)
We wtorek id? na kolposkopie(wziernikowanie pochwy)
Czy mo?e wiecie co? na temat takich wyników ---bo ja nic jednoznacznego nie znalazlam.

--------------------

+Quote Post
Halka
12.09.2009, 20:21

Expert na forum

Zarejestrowana
515
13-11 07
Warszawa
145

Justa, b?dziesz we wtorek u lekarza, popro? o dok?adne wyja?nienie wyniku cytologii. Na tym etapie nie ma jednoznacznej interpretacji, kolejne badanie poka?e, co si? dzieje i jak trzeba b?dzie dzia?a?. Trzymam kciuki

+Quote Post
justa1970
15.09.2009, 14:41

Guru na forum

Wspiera forum
1,213
6-11 07
centralna polska
36

No to dziewczynki mam wyniczki --jeszcze nie wszystkie bo wynik wycinka b?dzie za dwa tygodnie ale w badaniu kolposkowym nic nie ma.
Histo te? jest w?a?ciwie tyko formalno??i? --ale ze wzgl?du na moj? przesz?o?? onkologiczn? pobra?.Nawet nadrzerki nie mam to tylko jaka? zmiana w nabonku.
Wogóle pan doktor powiedzia?a ,?? nad?erki to przesz?o?? -- bo stwierdono?e to w?a?nie na?o?enie si? lub ubytek w nab?onku daje efekt taki jaki dawniej nazywano nadzerk?
Tak naprawd? ylko ok.20 % to prawdziwa nad?erka reszta ma inne pochodzenie,Tak wi?c kolejne strachy na lachy posz?y w las--hurrrrrrrra

--------------------

+Quote Post
Kela
15.09.2009, 17:52

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31

Wspania?a wiadomo?c
odetchn??as wreszcie

+Quote Post
justa1970
12.10.2009, 16:45

Guru na forum

Wspiera forum
1,213
6-11 07
centralna polska
36

No to nie jest tak weso?o jak by? miao.
Badane histo wykaza?o dyspazj? 4 stopnia --22 pa?dziernika id? do szpitala na jeszcze nie wiem zabardzo co lekarze zdecyduj? na bierz?cy .
Mo?liwe ,?e tyylko wyczyszcz? macic? z przerostu endometrium,mo?liwe --bardzo prawdopodobne ,?e wytn? kawa?ek szyiki --ale rówqnie? mo?liwe ,?e zalec? usuni?cie wszystkiego.
Jak zwykle --spokój nie jest mi dany--hi,hi.
Ale na razie spokój poczekam do wizyty w szpitalu.
W ?rod? jad? do Warszawy do CO mo?e tam udam si? na konsulktacj? ---chocia? wiem co mi powiedz? --to co rok temu usuna? wszystko profilaktycznie.
ale mnie to jako? nie bardzo si? widzi --przeciem jeszcze taka m?oda---i mnie macica czasami si? przydaje. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

--------------------

+Quote Post
Kela
12.10.2009, 21:22

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31

Justa wa?ne, ze trzymasz r?k? na pulskie i wczesnie mo?na interweniowac
mo?e jednak wyci?c wszystko i miec spokój
trudna decyzja

do czego ci macica potrzebna? planujesz jeszcze ci???? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post
BeataM
12.10.2009, 21:51

Guru na forum

Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638

w?a?nie (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) do czego ta macica Ci si? przydaje ?!

--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI

+Quote Post
justa1970
13.10.2009, 6:42

Guru na forum

Wspiera forum
1,213
6-11 07
centralna polska
36

No do czego --wiecie jak mam to mam --no a teraz powa?nie--rozwa?am tak? mo?liwos? coby jej nie mie? --bo nie wk.... jak mam co chwil? przechodzi? stresa i si? zamartwia? i faszerowa? tabletkami szcz??cia to dzi?ki ja wysiadam i niech j? sobie dol?cz? do kolekkcjii.

--------------------

+Quote Post
Halka
13.10.2009, 11:41

Expert na forum

Zarejestrowana
515
13-11 07
Warszawa
145

Justa - lekarze zdecyduj? i wtedy nie ma zmi?uj! Wa?niejsze zdrowie od maj?tku (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) A ?ycie bez macicy te? nie jest z?e (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Ela63
13.10.2009, 18:09

Guru na forum

Wspiera forum
1,438
7-11 07
zachodniopomorskie
75

Iza pozwol? sobie podpowiedzie? co? w tej kwestii, wed?ug mnie je?li masz co jaki? czas trz??? portkami i zamartwia? si? o wynik to najlogiczniejszym wyj?ciem by?oby usuni?cie problemu.
Przesz?am operacj? w lipcu i my?l? ?e podj??am s?uszn? decyzj? rozwa? wszystkie za i przeciw wspólnie z lekarzem i dokonaj s?usznego wyboru.

Nigdy przed mastektomi? nie mia?am problemów z "do?em" ?adnych nad?erek,mi??niaków itp. ale po nolwadeksie niestety to si? zmieni?o ros?o endometrium i wszystko co tam sobie mo?na wyhodowa? / polipy,mi??niaki i torbiele / i dobrze ?e zd??y?am na czas bo pan na R móg? niebawem tam zago?ci? / to s? s?owa profesora / a teraz mam to z grzywki i spokój który jest nam potrzebny.

+Quote Post
agnieszka
12.02.2010, 17:32

Guru na forum

Zarejestrowana
630
6-11 07
lubuskie
37

Czy która? z was, oprócz Keli mia?a bóle do?u brzucha przy powi?kszonym endometrium? Badanie robi?am latem czyli ok 7 miesi?cy temu i wszystko by?o ok. Od 4 dni boli mnie dó? brzucha, szczególnie przy siadaniu i wstawaniu...tak jakby za chwil? mia?o mi wszystko wypa??....my?la?am ?e to p?cherz, bo i cz??ciej odwiedzam toalet?, ale Furagin nie pomóg? ......zrobi?am wyniki morfologii i moczu, które s? do odbioru w poniedzia?ek, ale tak my?l? czy nie przyspieszy? planowanej wizyty u ginekologa....na krótko pomagaj? mi nasiadówki (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

+Quote Post
lulu
12.02.2010, 19:04

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Ja wyra?nych bóli nie mia?am ale czasami jak nacisn??am dó? brzucha to takie nieprzyjemne odczucie, nie koniecznie bolesne. Parcie na p?cherz to mia?am, trudniej mi by?o utrzyma? mocz. Teraz po usuni?ciu do?u jest du?o lepiej.

+Quote Post
Jaggoda0
12.02.2010, 22:53

Expert na forum

Zarejestrowana
456
6-11 07
Stargard szczec.
55
Numer GG: 7256784

Agnieszko ja mam takie bole w dole brzucha a endometrium mam duze przed miesiaczk? mia?am 14 mm po miesiaczce mam 7 mm i bole sa teraz minimalne a przed miesi?czka podobnie jak ty przed wstawaniem i przy siedzeniu tez mnie bola?o podbrzusze bardzo.. wi?c sie wystraszy?am i pobieg?am do gin. narazie jest ok teraz czekam na nastepne badanko 3 marca lakarz onk. zadecyduje co dalej...

--------------------
?ycie Jest Darem Od Boga Wi?c Czemu Za Nie P?acimy...???...

+Quote Post
agnieszka
13.02.2010, 9:27

Guru na forum

Zarejestrowana
630
6-11 07
lubuskie
37

Kurcze nie miesi?czkuj? od drugiej chemii czyli 2 i pó? roku, wi?c mo?e ta miesi?czka ma zamiar mi wróci? (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)

+Quote Post
« · Leczenie · »

3 V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 7.04.2020 - 21:35