IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

Reply to this topicStart new topic
> radioterapia a rekonstrukcja piersi
V
PLYM
13.03.2009, 14:06

Guru na forum

Zarejestrowana
703
2-07 08
ma?opolska
732

.
dzie? doberek Kochaniutkie moje Babeczki, ja w sprawie Betik
.
Betik mia?a mastektomi? z jednoczesn? rekonstrukcj?
Jak w takich wypadkach wygl?da radioterapia?
Wykonuje si? co? takiego wogóle?
.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
13.03.2009, 14:06
#

Quote Post
Ajaka
13.03.2009, 15:06

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41
Numer GG: 4306037

Ja te? mia?am mie? jednoczasówk?, ale kiedy podczas operacji doktorka zobaczy?a ?e w?z?y s? zmienione to mi jej nie zrobi?a.Potem powiedzia?a mi ze na pewno b?dzie potrzebna radioterapia i ?e wtedy lepiej jak nie ma protezy, bo trudniej ustawi? k?ty przy na?wietlaniu......wiem jednak ze s? dziewczyny, które mia?y radio po jednoczasówce.......widocznie jest to mo?liwe....

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie by?o, ?eby jako? nie by?o" ..... Szwejk

+Quote Post
Pat
13.03.2009, 15:13

Expert na forum

Wspiera forum
565
12-04 08
znad morza
527
Numer GG: 892494

U mnie jak u Iwonki, mia?am miec jednoczasówke, ale po rezonansie i drugiej biopsji gruboig?owej, wiadomo by?o, ?e w?z?y s? zaj?te i istnieje du?e prawdopodobienstwo, ?e potrzebne b?dzie radio.
Profesorek si? nie myli?, najpierw by?am z?a, ale mia? racj?, bo przecie? jeszcze w trakcie chemii mia?am wznow?.

--------------------

?YCIE JEST PI?KNE I BIEGA NA MALUTKICH NÓ?KACH:-)
...DLATEGO MUSZ? ?Y?...

+Quote Post
mag_dag
13.03.2009, 16:59

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

jest tak jak pisz? Ajaka i Pat - jak lekarze s? pewni przed operacj?, ?e potrzebne b?d? na?wietlania, to odst?puj? od jednoczasówki, bo na?wietlania s? wtedy utrudnione, a nie chodzi o to ?eby by?o trudniej, tylko lepiej //u?miech

nie znam nikogo kto mia? na?wietlania po rekonstrukcji - na forum raczej nie ma takiej osoby //my?li

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
betik
21.03.2009, 6:45

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
183
3-12 08
1,301
Numer GG: brak

czy jest mozliwe ze po rekonstrukcji przezuty sa w to miejsce gdzie wycieli obslizglego ? tylko zaraz, zaraz jak wycieli cala piers z obslizglym to gdzie moze byc przezut pod sztuczna piers czy jak? a moze na skorze ? Moze znacie taki przypadek bo mi mowia ze jak nie wezme radiac. to bede miala przezuty ale jak zapytalam gdzie ? czy w to samo miejsce gdzie mialam tego na R to nic nie odpowiedzieli i badz tu madry

+Quote Post
mag_dag
21.03.2009, 11:16

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

betik, w tym miejscu co wyci?li mo?e by? tak zwana wznowa - jak uci?li nawet ca?? pier?, to jednak zostaje przecie? cz??? skóry, na bli?nie te? mo?e zrobi? si? wznowa - robi si? tak, gdy jakie? pojedyncze komórki si? gdzie? w pozostawionym materiale zakamufluj? i po pewnym czasie zaczynaj? szale?
wznowa jednak, to nie przerzut - na forum jest kilka osób po wznowie (ale bez rekonstrukcji) - na przyk?ad Amorek

przeczytaj materia? w linku, który zostawi?am w Twoim w?tku - s? tam opisane na?wietlania u kobiet z implantem - bo przecie? takie kobiety, które powi?ksza?y sobie piersi te? czasem choruj? na raka

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
Al_la
21.03.2009, 11:17

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Betik, radioterapia jest po to, ?eby wybi? komórki nowotworowe, które ewentualnie zosta?y po wyci?ciu guza. Komórki takowe (przy raku inwazyjnym) opuszczaj? guza (odrywaj? si? od niego) i w?druj? z limf? w kierunku w?z?ów. Nigdy nie wiadomo na 100%, czy chirurg wycinaj?c guza wyci?? równie? wszystkie te oderwane komórki. Przy du?ej sprawno?ci naczy? limfatycznych mog?y zaj?? daleko (onka mi mówi?a, ?e nawet na ca?? pier?). Je?li wyci?ta by?a ca?a pier?, to mimo to mog?o co? zosta?. Dlatego daje si? radio.
A przerzuty mog? si? zrobi?, bo te komórki nie dobite mog? razem z limf? i krwi? dotrze? do ka?dego narz?du, nawet daleko po?o?onego. Je?li zrobi si? "przerzut" w miejscu guza, to nie jest przerzut tylko wznowa miejscowa i mniej gro?na ni? przerzut.

Lekarz ma racj?, ?e radioterapia jest wa?na, ale mimo to nie zabezpiecza na 100%. Mamy na forum przypadki przerzutów mimo radioterapii.
My?l?, ze moim wyk?adem (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) Ci nie pomog?am, bo nadal nie wiesz, co robi?. Tak to jest z t? nasz? chorob? (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
sylwia_b12
21.03.2009, 13:16

Expert na forum

Zarejestrowana
420
9-01 09
Gda?sk
1,349
Numer GG: 4709235

Tak to prawda co napisa?a Al-la ,?e mimo radioterapii te? s? przerzuty ,tego nikt nie wie dlaczego u jednych choroba si? rozprzestrzenia a u innych nie gdyby by?o to wiadomo rak by?by zawsze uleczalny ,ale nie znaczy to ,ze je?eli nie wiadomo co b?dzie u kogo to nie trzeba podejmowac leczenia ,nie wiem Betiku z jakiego powodu masz teraz miec radioterapi? ,ale na pewno w jakim? procencie ona zapobiega rozprzestrzenianiu si? choroby (tak samo jak chemiotrapia).

+Quote Post
« · Leczenie · »

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 9.04.2020 - 4:35