IPB

( | )

Reply to this topicStart new topic
> sauna, korzystanie
V
zuzanna
6.01.2009, 17:43

Guru na forum

Zarejestrowana
702
11-11 07
Gdynia
126
Numer GG: 898827

dziewczyny czy mo?na korzysta? z sauny po rekonstrukcji ???
Go to the top of the page

+Quote Post
b.angel
6.01.2009, 17:45

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

z tego co wiem to sauna jest niewskazana dla osób po raku .........

a co do rekonstrukcji to nie wiem jakie by mog?y by? przeciwwskazania .......

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
luska
6.01.2009, 17:47

Guru na forum

Wspiera forum
2,229
5-11 07
Gdynia
18
Numer GG: 9006789

Zuziu po mastektomii nie wolno korzysta? z sauny .....ze wzgl?du na wysoka temperatur? ....rekonstrukcja nic nie zmienia

--------------------
Ciesz si?
drobnymi rzeczami,
gdy? pewnego dnia
mo?esz odkryc,
?e by?y one wielkie.

+Quote Post
agawa
6.01.2009, 21:07

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Ale dlaczego? Jako? mog? sobie wyt?umaczy?, ?e podczas leczenia chemi? czy na?wietleniami, no ok - gdzy ma si? raka. Ale gdy jest si? ju? zdrowym, a po mastektomi? Dlaczego nie?

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
Amor
6.01.2009, 21:27

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Wiesz my jedank zawsze bedziemy w grupie ryzyka i lepiej nie prowokowac ciala ...na pewno te 5 lat po ataku choroby trezba odczekac a potem pytac sie onka.Tak bylo kiedys z zabiegami sanatoryjnymi ,dopiero po 5 latach mozna bylo sie zalapac .Teraz to wszystko sie zmienia wiec chyba lepiej sluchac lekarza.Sauna oslabia serce ale nie wiem naprawde co moze tam zaszkodzic...

+Quote Post
luska
6.01.2009, 22:09

Guru na forum

Wspiera forum
2,229
5-11 07
Gdynia
18
Numer GG: 9006789

Dlatego ?e nie mamy w?z?ów ch?onnych ....i jest problem z odprowadzanie ch?onki ....bardzo wysoka temperatura ...lub bardzo niska temperatura nam nie pomaga .....dlatego tez nie wolno nam si? opala? ..chodzi? do solarium do sauny .. bra? zabiegów , krioterapii ...ka?da gwa?towna zmiana temperatury jest dla nas nie wskazana ...bo wtedy organizm produkuje wi?cej ch?onki ......a u nas jak wiadomo jest problem z jej odprowadzaniem ...i mo?e wyst?pi? obrz?k

--------------------
Ciesz si?
drobnymi rzeczami,
gdy? pewnego dnia
mo?esz odkryc,
?e by?y one wielkie.

+Quote Post
agawa
6.01.2009, 22:12

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

No i wszystko jasne...
Dzi?ki Luska:)

--------------------

+Quote Post
Al_la
6.01.2009, 23:11

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

A ja mam w domu +22 a na zewn?trz jest -15 to te? jest krioterapia?
Je?li tak, to si? z domu nie ruszam i mam wymówk? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
zuzanna
7.01.2009, 11:12

Guru na forum

Zarejestrowana
702
11-11 07
Gdynia
126
Numer GG: 898827

no tak , a je?li mam ju? obrzek?
to mo?e zadzia?a w drug? stron? /ale se wykombinowa?am/

+Quote Post
agawa
7.01.2009, 11:27

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Z korzystaniem z sauny to chyba trzeba by by?o zasi?gn?? j?zyka u ?róde?, czyli w Szwecji czy Nowrwegii, bo sobie kombinuj?, ?e u nas w ogóle lekarze bardzo ma?o wiedz? o tym przybytku. Np w Szwecji kobieta podczas ci??y dostaje wr?cz zalecenie (!), aby nie zapomina? o chodzeniu do sauny. U nas rzadko kto rozró?nia saun? mokr? od suchej - a przecie? to ogromna ró?nica. W mokrej temperatura mo?e by? o wiele ni?sza, za to jest bardzo wysoka wilgotno?? - nast?puje oczyszczenie dróg oddechowych i porów skóry, a przez to oczyszcza si? ze z?ogów ca?y organizm... co do tzw suchej - to w niej (chyba... ja laik jestem) nadwyr??a si? uk?ad kr??enia, wzrasa t?tno, zwi?ksza si? wydolno?? organizmu i to ona w?a?nie na pewno jest przeciwskazana przy chorobach serca, nadci?nieniu itp.
Tylko - co z t? ch?onk?? Bo przy wysokiej temperaturze zapewne wzrasa ilo?? ch?onki produkowanej, by mechanizm 'ch?odzenia' organizmu dzia?a? sprawniej; tylko czy przy tym dochodzi do obrz?ków?
Ostatnio by?am w saunie kilka dni temu i nie zwróci?am uwagi, czy mam jakikolwiek obrz?k - tylko mi wyci?li jedynie 'wartowniki', ca?e 3 sztuki, wi?c mog? nie by? 'miarodajna'...
Ale dzisiaj sobie zrobi? przyjemno?? i pójd? do sauny, a co (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Bo uwielbiam (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
I b?d? obserwowa? - spuchn? czy nie...(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) I Wam napisz? jutro:)
To b?dzie tzw.: eksperyment uczestnicz?cy (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
Agaba190
7.01.2009, 12:00

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Co do sauny to jak s? wyci?te w?z?y to nie wolno.
Co do krioterapii to chyba nam wolno, bo ja np. dostawa?am Krio na r?k? przy obrz?ku. Zleca?a mi to rehabilitantka w CO w W-wie.
Jak masz wyci?te tylko 3 w?z?y to faktycznie chyba nie ma przeciwskaza? do sauny. Ale z tym spuchn? czy nie to ju? nie jest tak weso?o, bo jak spuchniesz, to masz ma?e szanse ?eby ta opuchlizna zesz?a ca?kowicie. Niestety nasz obrz?k ma to do siebie, ?e ju? zostaje (prawie zawsze) a nawet je?eli chwilowo zejdzie to niestety ma tendencj? do wracania.

Pozdrowienia

+Quote Post
roza3
7.01.2009, 13:47

Guru na forum

Wspiera forum
1,389
5-11 07
mazowiecke
27
Numer GG: 9493197

skoro wysoka temperatura rozszerza naczynia krwiono?ne, to zapewne i limfatyczne.............i skoro one nape?ni? sie juz ch?onk?.......a nie mamy wszytkich w?z?ów, które by potem mog?y odprowadzic j? z naczy?......to ch?onka zalega.......a mo?e nawet wydostac sie poza naczynie limfatyczne, które nie wytrzyma wysokiej temperatury
....wtedy juz obrz?k gotowy..........gor?ce k?piele tez nie s? wskazane dla nas

...zapewne sporadyczne kapiele ...czy sauny nie zaszkodz?.......ale generalnie nale?y ich unika? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
gabi
8.01.2009, 19:03

Expert na forum

Zarejestrowana
575
19-12 08
Gdansk
1,325
Numer GG: 5510763

nnnnna sto% niewskazane dzisiaj mia?am ma?a konsultacje odnosnie mojej opuchnietej prawostronnie szyji -skytki goracej kapieli-zachcia?o mi si? roz?uzni? przed mamografi?,teraz ?ykam pigu?y chodz? w apaszkach zeby nie by?o b?upich gadek i tylko my?le czy to przejdzie

--------------------
Przyjaciel to cichy anio?,który podnosi nas,gdy nasze skrzyd?a zapominaj?,jak lata?...

+Quote Post
amazonka46
10.01.2009, 11:00

Expert na forum

Zarejestrowana
368
4-08 08
gotelp
827
Numer GG: 9513819

ja ostatnio mam d?o? opuchni?t? nie zdarza?o mi sie w upa?y teraz gdy by?y mrozy to w domu mia?am 10 -13 stopni a d?o? obrzmia?a jest sztywna i boli ?wiczenia na niewiele si? zdaj? ale wida? tak musi byc anie mia?am ju? zadnego obrz?ku kimo ?e nie mam 13 w?z?ów

--------------------
?ycie to jak okr?t na dalekim oceanie wie z jakiego portu wyszed? nie wie w jakim stanie

+Quote Post
Maja048
10.01.2009, 19:25

Guru na forum

Wspiera forum
2,236
5-11 07
Wielkopolska
25
Numer GG: 7557518

No to i ja dodam troch? teorii i praktyki...Jak wiecie mam obrz?k ju? kilka lat. Korzysta?am z krioterapii ale na kolana,w tym roku mia?am zapisan? krioterapi? na chor? r?k? tzn na nadgarstek...rehabilitantka od razu powiedzia?a ,?e nie , ja chcia?am spróbowa?...spróbowa?am i po chyba 4 zabiegach zrezygnowa?am-robi? si? wi?kszy obrz?k na d?oni.Natomiast chodz? na odnow? tzn. hydromasa? w wannach i jacuzi. Ostatnio wesz?y?my do obu saun na chwilk?, nic nie by?o ,ale to by?y dos?ownie 1-2 minuty.D?u?ej siedzia?y?my w parowej...a? do granicy wytrzyma?o?ci mojej (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Ale z tego co mi mówiono- nie wolno. Tymbardziej gdy jest ju? obrz?k. Natomiast pozosta?e zabiegi s? wskazane - ja po tych masarzach mam mniejszy obrz?k, kr?gos?up mniej boli i wogóle ... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Pozdrawiam

--------------------
"Smutek dzielony z drug? osob? jest po?ow? smutku,rado?? dzielona z kim? drugim jest podwójn? rado?ci?"

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 3.04.2020 - 4:23