IPB

( | )

7 V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Filmy ameryka?skie
V
b.angel
2.11.2008, 22:34

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

a mnie si? ksi??ka baaaaaaaaaaaaaaaaardzo podoba?a , film pami?tam s?abiej bo dawno ogl?da?am a i dzisiaj chyba nie dam rady bo pora pó?na a ja padni?ta ..........

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....
Go to the top of the page

+Quote Post
Doris
3.11.2008, 15:25

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

ksi??ka te? fajna, owszem, ale film równie? - co rzadko si? zdarza!
fajnie by?o razem ogl?da? , szkoda tylko, ?e tam te? by? rak....!!!

+Quote Post
roza3
3.11.2008, 21:21

Guru na forum

Wspiera forum
1,389
5-11 07
mazowiecke
27
Numer GG: 9493197

ogl?da?am......po raz drugi....baaaaaaaardzo mi sie podoba.......
.........Gosiu....chyba zrobie sobie zapas celofanu (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

po raz kolejny stwierdzi?am ,?e TV jest wy??cznie dla emerytów , rencistów i bezrobotnych......o 1,15 by? nast?pny film "Porozmawiaj z ni?" Almodovara....te? bardzo chcia?am zobaczy?......ale jak tu rano wsta? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

+Quote Post
Doris
3.11.2008, 23:46

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

tak Ró?o dla rencistów jest dobry film w TV, i z tego powodu ciesz? si?, ?e jestem rencistk?, uwielbiam film, a <porozmawiaj z ni?> jest w mojej czo?ówce najlepszych filmów!!!!!!!!!!!

+Quote Post
Parabola
4.11.2008, 15:38

Guru na forum

Wspiera forum
1,728
6-11 07
Ma?opolska
68
Numer GG: 6181092

CYTAT(Doris @ 4.11.2008, 0:46) *
tak Ró?o dla rencistów jest dobry film w TV, i z tego powodu ciesz? si?, ?e jestem rencistk?

.......... Doris równie? rencistka ,..... i nocny marek !!!!
Uwielbiam oglada? ... czyta?.... siedzie? na Forum ....jak wszyscy ju? spia...!!! .... i nie wo?aja mamo !!

Ostatnio te? po raz enty oglada?am Stalowe magnolie.....
............i si? znowu wzruszy?am.... (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)

--------------------
?ycie jest twarde, od Ciebie zale?y czy zetrze Ci? na proszek, czy wypoleruje.....

+Quote Post
Doris
4.11.2008, 21:02

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

to samo uwielbiam co Ty Parabolciu!!!!!!!!!!!!! Stalowe s? super!!!!!!!

Ró?a nie odpuszczaj <porozmawiaj z ni?>!!!!!!!!!!

+Quote Post
Doris
14.12.2008, 19:33

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

Australia - teraz czatuj? na ten film!!!! polecam. chyba zaraz po Warszawie b?dzie u mnie najszybciej (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Re?yseria: Baz Luhrmann
Scenariusz: Stuart Beattie, Ronald Harwood, Baz Luhrmann
Producent: Baz Luhrmann

Obsada:
Nicole Kidman jako Lady Sarah Ashley
Hugh Jackman jako poganiacz byd?a

Dystrybutorzy: Imperial CinePix
Rok produkcji: 2008
Data premiery polskiej: 26 grudnia 2008
Tytu? oryginalny: Australia
Zagraniczna strona filmu: http://www.australiamovie.net/
Produkcja: Australia, USA
Gatunek: dramat

Rozgrywaj?ca si? w przededniu II wojny ?wiatowej epicka opowie?? o poganiaczu byd?a, który na zlecenie i w towarzystwie pewnej arystokratki, decyduje si? podj?? zadania przeprowadzenia dwutysi?cznego stada przez niego?cinn? australijsk? pustyni?.

+Quote Post
Doris
28.12.2008, 22:42

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

id? za chwil? na film <Ale jazda> ameryka?ski, uczta kinomana na 1 TVP.

jutro <Ptaki> o 22.25!!

+Quote Post
b.angel
29.12.2008, 23:09

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

ogl?da?am , wraz ze ?lubnym
bardzo_bardzo podoba? si? nam// daje troszk? do my?lenia
w ogóle jak widz? w obsadzie gary oldmana to ju? wiem , ze b?dzie niez?a jazda//bez trzymanki
i ta raz? równie? si? nie zawiod?am

tylko nie kumam poczemu takie filmy s? pó?n?//nocn? pora a o 20-ej po raz enty np. parszywa dwunastka ............

--------------------

+Quote Post
roza3
29.12.2008, 23:58

Guru na forum

Wspiera forum
1,389
5-11 07
mazowiecke
27
Numer GG: 9493197

CYTAT(b.angel @ 29.12.2008, 23:09) *

tylko nie kumam poczemu takie filmy s? pó?n?//nocn? pora a o 20-ej po raz enty np. parszywa dwunastka ............

a patomu szto....ta telewizyja jezd jeno dla emerytów i rencistów oraz bezrobotnych
...tak z troski oczywi?cie (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
......bo se pospa? potem mogom do po?ednia....i jak raz po ?niadaniu..."mode na sukces maj?"
(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

.....niestety ja nie ogl?da?am w/w filmu....bo juz si?y nie mia?am o tej porze

+Quote Post
b.angel
2.01.2009, 12:47

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

obejrzeli?my wczoraj ze ?lubnym (na dvd) "wszystko za ?ycie" ( in to the wild) , moim zdaniem polski tytu? zupe?nie nie trafiony ...... w re?yserii Seana Penna ....

polecam , jak kto lubi poduma? nad ?yciem
minus mia? jeden dla mnie , momentami si? d?u?y? ....... (2 godziny 25 minut)- ale widoki i muza cudne- wiec podejrzewam, ze w kine odbiór jest nieco inny ......
wklej? recenzj?:

"Wkrótce po uko?czeniu z wyró?nieniem w 1990 r. Uniwesytetu Emory, maj?cy przed sob? wspania?? przysz?o?? 22 letni Christopher McCandless zrywa kontakty z rodzin?, niszczy swoje dokumenty, oddaje na cele charytatywne oszcz?dno?ci i pod przybranym imieniem Alexander Supertramp rozpoczyna podró? swojego ?ycia. To co stanie si? z nim po drodze zmieni m?odego tu?acza w trwa?y symbol dla wielu ludzi. Czy Christopher Mccandless by? bohaterskim podró?nikiem czy naiwnym idealist?, kolejnym zagubionym ameryka?skim synem czy tragiczn? postaci? walcz?c? z równowaga pomi?dzy cz?owiekiem i natur?"

"Jest to opowie??, w której najwi?ksz? rol? odgrywaj? pragnienia pokonuj?ce najwi?ksze s?abo?ci i przeciwno?ci losu. Christopher McCandless to m?ody cz?owiek, ko?cz?cy w?a?nie jedn? z renomowanych uczelni. Ch?opak posiada wszystko czego potrzebuje: pieni?dze, dom, rodzin?. Lecz pomimo tego nie skupia on uwagi na dobrach, na rzeczach materialnych. Jedyne czego mu brakuje to kochaj?cy si? rodzice, którzy wzajemnie wywo?uj? nowe konflikty. Chris jest typem samotnika, który czyta bardzo wiele ksi??ek i potrafi w odpowiednich momentach rozmowy przytoczy? odpowiednio dobrany cytat.
Ch?opak postanawia oderwa? si? od codziennej fikcji i raz na zawsze zmieni? swoje ?ycie. Wyrusza w dalek? podró? ku Alasce ,pod nazwiskiem Alexander Supertramp, spotykaj?c na drodze ró?nych ludzi posiadaj?cych „swój w?asny ?wiat”. Przez ca?? sw? przygod? nie daje znaku ?ycia najbli?szym.
To pi?kna i pi?knie przeniesiona na ekran historia o ludzkich marzeniach, dla których, okazuje si?, warto po?wi?ci? materialne dobra. Uczucia, jakie dotrzymywa?y kroku Alexowi s? nie do opisania, a satysfakcja i wielkie pragnienie osi?gni?cia zamierzonego celu wygrywaj? z przeciwno?ciami losu i pokazuj? widzowi jak wa?ne jest w ?yciu kierowanie si? sercem. "

--------------------

+Quote Post
Kela
2.01.2009, 13:09

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Brzmi ciekawie, mo?na obejrze w kinach? Z reszt? po co si? pytam (IMG:style_emoticons/default/dry.gif) przecie? na mojej wsi nie ma kina (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

+Quote Post
b.angel
2.01.2009, 13:52

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

... w kinie to raczej nie, bo to film z 2007go roku .......
w necie jest oceniany skrajnie ró?nie od bezkrytycznego zachwytu do ca?kowitej krytyki ......... we mnie postawa bohatera wzbudzi?a mieszane uczucia .....

--------------------

+Quote Post
Doris
9.01.2009, 9:25

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

DZISIAJ POLECAM FILM NA POLONII, troch? pó?no bo o 22 godzinie <<Krowa>> film nagradzany, nie ameryka?ski, nie polski. o prostocie ?ycia, mi?o?ci, pracy i pewnie o krowie!!!

+Quote Post
b.angel
14.01.2009, 21:51

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

nie jest to film ameryka?ski ino angielsko- jaki?tam (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
ale bardzo_bardzo_podoba?_si?
"Slamdog, milioner z ulicy" dla mnie bomba (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) wzbudzi? we mnie ca?e mnóstwo uczu? pozytywnych_wielce
dzi? ca?y dzie? s?ucham muzy zez filma - bollywood hihi (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

cyt. "Jamal, mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku 18 lat bierze udzia? w hinduskiej wersji "Milionerów". Od fina?owej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zd??y na nie odpowiedzie?, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chc? si? dowiedzie? jak ch?opak - analfabeta mo?e wiedzie? tak du?o. Jamal opowiada prawdziw? histori? dzieci?stwa, przemocy i mi?o?ci swojego ?ycia. To ulica i slamsy by?a jego szko??. Szko?? przetrwania..."

ps. 1. od siebie dodam, ?e pi?kne zdj?cia i pokazane prawdziwe Indie - tak przynajmniej twierdzi mój ch?op, któren by? w zesz?ym roku tam miesi? prawie "na robotach" .... przys?owiowy bród_smród_i_ubóstwo ....

ps. 2. film otrzyma? 10 nominacji do oskara (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) w tym za muzyk? .....

--------------------

+Quote Post
Amor
13.02.2009, 22:43

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

W?asnie wrocilam z kina.Obejrzalam piekny film-"Droga do szcz?scia".Bardzo mi sie podobal -polecam,to film po ktorym czlowiek mysli i chce dyskutowac.....jestem pod wrazeniem

+Quote Post
b.angel
13.02.2009, 23:24

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

taaaaaaaaaak
pi?kny bardzo wiele daj?cy do my?lenia film (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
szczególnie Kate Winslet mi si? podoba?a, by?a bardzo przekonuj?ca ........... choc Leonardo di Caprio równie? przeszed? d?uga drog? od titanica (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

... czy realizowa? marzenia za wszelk? cen? ......... czy zdroworozs?dkowo rezygnowa? z nich w imi? jakiego?tam dobrobytu ...... oto jest pytanie ...

--------------------

+Quote Post
agawa
14.02.2009, 11:04

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

"droga..." przede mn?... mia?am dzisiaj z m??em, ale si? rozchorowa?...
Za w zesz?ym tygodniu by?am na "dziewny przypadek Beniamina Buttona" - ale mi si? podoba?... Siedzi?am jak zaczarowana... absolutnie absurdalna historia opowiedziana w wzruszaj?cy sposób; du?o my?lenia, ale takiego - gdy odrzuci si? absurd - o ?yciu, przemijaniu, odpowiedniej chwili, o dojrzewaniu, o odchodzeniu, o byciu doros?ym... hm, mniam.....
By?am na nim ze swoim 14-latkiem - podczas filmu zerka?am na niego niespokojnie... czy nie zbyt powa?ny ten film dla niego... w sam raz; pó?niej ciekawe rozmowy przy herbatce z malinami: okazuje si?, ?e poj?cie odpowiedzialno?ci za kogo? i za siebie samego widzimy w podobny sposób. Fajnego mam syna; fajnego - czyli takiego, co my??i podobnie do mnie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
b.angel
14.02.2009, 12:04

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

taaaaaaaak

"przypadek ...." te? mi si? bardzo_bardzo podoba? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

a w szczególno?ci rola Cate Blanchett ......

muzyka wci?gaj?ca

no i jak na tak d?ugi film w ogóle si? nie d?u?y?o ogl?danie .....

i kolejny film po obejrzeniu , którego pojawia si? chwila zadumy ...... tym razem nad rado?ci? ?ycia i smutkiem ?mierci , nad tym czego czas nie jest w stanie zmieni? ........

--------------------

+Quote Post
PLYM
20.02.2009, 11:02

Guru na forum

Zarejestrowana
703
2-07 08
ma?opolska
732

.
a lubicie Tarantino?...ja nie wszystkie jego filmy jestem w stanie strawi?,
ale
Grindhouse vol.1. Death proof
- roz?o?y? mnie na ?opatki, po cz??ci ze ?miechu po cz??ci z emocji. Trzyma w napi?ciu od pocz?tku do ko?ca.
Mo?e to nie jest film z g??bszym przes?aniem, do przemy?lenia ale nie zawsze przecie? mamy ochot? na zadumanie.
polecam
.
a na "przypadek.." tez si? wybieram
.

+Quote Post
« · Film · »

7 V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 30.05.2020 - 19:28