IPB

( | )

> Zasady Przedstaw si?!!

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/forum/index.php?showtopic=92

Co do dzia?u osobistego prosz?:
-wpisywa? nowe tematy swoich w?tków
-umieszczanie w nich linka do w?tku na starym forum.
-nie pozdrawianie w w?tkach osobistych (od tego jest czat oraz specjalny w?tek pozdrowienia)
-nie wklejanie du?ej ilo?ci grafik (zdj?cia osobiste mile widziane)
-
Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" (dodawanie do ka?dego w?tku kilkudziesi?ciu wypowiedzi na godzin? o tre?ci "Ok", "Aha", "Popieram" itp., maj?ce na celu jedynie zwi?kszenie "rangi" na forum). Osoby notorycznie nabijaj?ce posty otrzymaj? ostrze?enie.
Pami?tajmy ?e ten dzia? nie b?dzie kasowany przez administratora, a wpisane w?tki b?d? zawsze obci??a?y nasz serwer.

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

11 V  « < 9 10 11  
Reply to this topicStart new topic
> jestem nowa, mam taki metlik ze nawet nie wiem co napisa?
V
gonia 10
20.03.2010, 22:20

Expert na forum

Zarejestrowana
505
24-10 08
?ód?
1,163
Numer GG: 12192998

Madziuniu pierwszy raz pisz? w Twoim w?tku
Troch? jestem zdziwiona ?e dali Tobie normaln? chemie a nie s?absza (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif)
Jezeli leukocyty spad?y ponizej normy i masz gor?czke to nastepna chemia powinna by? 20 % mniejsza
A goraczka to moze byc z powodu braku leukocytów po chemii i nazywa sie gor?czka neutropeniczna i powinna by? pod sta?? kontrol? lekarsk?
Ja po podaniu II chemii AT wyl?dowa?am z ci??k? neutropeni? w szpitalu na 9 dni i mialam podany neupogen
A objawy mia?am jak przy infekcji oraz afty
Po podaniu neupogenu bolaly mnie ko?ci ale wytlumaczyli mi ?e to wskutek odbudowy szpiku
Wzmacniaj si? jak do tej pory
i mo?e dodaj jeszcze pokrzyw? oraz guz brzozowy i olej z rekina
Pozdrawiam cieplutko (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
i nadmieniam ?e gadziny pozby?am si? 2006 i do tej pory jest ok
PS
Musisz pilnowa? równie? sama lekarzy ,zadawa? du?o pyta?
Bo jak mi powiedzia?a mloda dziewczyna ,która chorowa?a na ch?onniaka ,?e trzeba samemu pilnowa? swoich spraw bo lekarze maj? bardzo wielu pacjentów i popelniaj? b??dy
Mnie podano tyciu za siln? chemi? a skutki uboczne jak pisalam wy?ej
Buziaczki (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
20.03.2010, 22:20
#

Quote Post
magdunka
24.03.2010, 8:45

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
56
4-01 10
1,806
Numer GG: 2272539

Dzieki Goniu za wszystko co napisa?a?.Temp.pewnie nadal jest ale jak mnie nie telepie a tylko czuj? ?e j? mam , to nawet nie mierz? , bo po co si? stresowa?.
Nie wiem czy to fakt , ?e w poniedzialek mam w planie kolejna 4 chemi? a potem termin zabiegu, czy to taki spadek formy, bo znów do?uje.Jak jeszcze wczoraj obejrza?am Ekspress Reporterów, to ca?kowicie wysiad?am.I jak tu pozytywnie my?le??Jak tu sobie wmawia? WIERZ?? ?e b?dzie dobrze.Nie wyobra?am sobie ?e mo?e by? inaczej ale czasami...I zamiast by? silna i nie dopuszcza? nawet do siebie co mi jest, to becza?am wieczorem, becza?am rano.Nie mog? zapanowa? czasami nad t? moj? g?upi? psych?!Wiem , ?e znów tu wylewam swoje ?ale i marudz? ale wiem te?, ?e niejedna mia?a podobnie a niejedna mo?e powie co? co mn? wstrz??nie znowu.
Jutro mam ko?cowy egzamin na kursie który zacz??am, gdy by?am jeszcze zdrowa(raczej nie?wiadoma gnojka)!Jak macie jaki? wolny kciuk to potrzymajcie ok.15tej a zw?aszcza , ?ebym nie mia?a temperatury, to mo?e jako? ten te?cik napisze.Pozdrawiam gor?co!

+Quote Post
ToJa
24.03.2010, 9:01

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

po 1. - kciuk zacisn?, bo bede w pociagu siedzie?...to bede full czasu mia?a (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
po 2. - pamietaj.....bedzie dobrze....musisz w to uwierzyc.......

.........dziewczyny, które sa juz d?u?ej na forum wiedza, ?e uwielbiam piosenki D?emu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .........dawno dawno temu jecha?am pociagiem z ca?a moja paczk? z Cz. do Twojego miasta na festiwal........siedzielismy sobie w wagonie obok ch?opaków z gitarkami......wypilismy winko marki winko (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .....hehe......w Jarocinie okaza?o sie, ?e ch?opaki z pociagu graja na ma?ej scenie.......publika szala?a.......po kilku latach zespo? by? juz bardzo popularny......lubi?am s?ucha? ich piosenek......mam ich wszystkie p?yty z tamtych lat........hehe jeszcze winylowe....... gdy zachorowa?am......dotar?y do mnie s?owa tych utworów........przedtem zachwyca?am sie muzyka Dzemu.....teraz .... s?owami........
szczególnie

Tylko twa wiara pomo?e Ci
wiara i si?a by wygra? z tym,
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

Rysiek ?piewa? tu o walce z narkotykami.........ON przegra?......
ale JA wygram, bo w to wierze........
wi?c i Ty uwierz.......ta walka jest do wygrania.......

koniec do?ów (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym

+Quote Post
madzia 61
24.03.2010, 9:20

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Magdunka za egzaminek chetnie potrzymam kciukaski /fajnie ze realizujesz wyznaczone cele /,a z tym dolowaniem juz tak jest na poczatku choroby ,ja mialam wrazenie ze tylko o raku mowia i kazdy umiera na niego ,chemia tez dziala na nasz system nerwowy /ja bylam placzliwa ze szok / ale wyciszona ,masz prawo nie byc silna ,masz prawo miec duzo pytan i niepewnosci,moj cudowny onko poradzil l mi sie wyplakac jak nie dawalam sobie ze soba rady.Pomogla mi ksiazka "Potega podswiadomosci" ,ktora doslownie polknelam /szlam wlasnie na 2 chemie i jej przeczytanie dalo mi wiare /,nastepnie poszlam do psychiatry i poprostu powiedzialam nie radze sobie ze soba, z leczeniem ,boje sie smierci ,porozmawial bardzo rzeczowo ,dal depresanty , czekalam z kazdym dniem mam wrazenie bylo lepiej ,po skonczonej chemii zrobilam scyntografie uslyszlam od onka ze po jej wyniku bedziemy wiedziec wiecej i doczekalam sie - uslyszalm jest pani zdrowa ,Magdulenko uwierz przelom nastapi i u Ciebie w co gleboko wierze i Ci z calego serca zycze (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) .A slowa piosenki zacytowane przez ToJe niech beda Twoim celem .

--------------------

Nigdy nie rezygnuj z marzen.Kieruj sie znakami-PAULO COELHO

+Quote Post
gonia 10
24.03.2010, 22:37

Expert na forum

Zarejestrowana
505
24-10 08
?ód?
1,163
Numer GG: 12192998

Madziuniu ja uwa?am ?e jak trzeba pobecze? to trzeba i nie ma mocnych na to a i po co
Ale po ci??kich dniach zawsze s? dobre dni tak jak po nocy jest dzie?
Dlatego wierz ?e b?dzie ok
Powtarzam si? mo?e ale ja mam przyk?ady z mojego ?ycia ?e bywa ok
Wspomn? ?e mam geny zmutowane i w rodzinie nie jestem pierwsza co na raka zachorowa?a
Moja mama jest po operacji i radio oko?o 20 lat i ma si? dobrze
A jej siostra mia?a tylko chemi? i radio i nic wi?cej bo by? rozsiany i by?o to oko?o 16 lat temu i jest tez ok
I wierz ?e jest takich przypadków wiele i to daje nadziej? ?e paskud? mo?na pokona?
Wi?c walcz i nie nie przejmuj si? do?kami ,ka?da z nas je mia?a i miewa do tej pory Taka jest nasza natur

PS
A tak przy okazji wspomn? ?e uwielbiam ogl?da? t?cz?
A gdzie? czyta?am ?e to jest znak od Boga Jego przymierza z lud?mi ?e nas nie opu?ci
Wi?c jak ujrzysz kiedy? t?cz? to pomy?l ?e jest On z Tob?

(IMG:http://www.e-gify.strefa.pl/gify/przyroda/tecza/tecza5_(www.e-gify.pl).gif)

+Quote Post
magdunka
28.03.2010, 20:37

Zarejestrowana
56
4-01 10
1,806

Goniu dzi?kuj?!
Jutro jad? na czwarte tankowanie.Potem decyzja kiedy zabieg.Pozdrawiam gor?co!pa!

+Quote Post
agawa
28.03.2010, 21:22

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Magdunko, trzymaj si? dzielnie na tankowaniu (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) A gdy b?dziesz mia?a si?? - skrobnij, co s?ycha?, no i kiedy termin zabiegu...

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
Amor
28.03.2010, 21:26

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Trzymaj sie ! Pamietaj czas szybciutko biegnie! Napisz jak poczujesz sie lepiej ! Pozdrawiam

+Quote Post
Hanna
28.03.2010, 21:39

Expert na forum

Wspiera forum
440
9-07 08
759
Numer GG: 11374864

Magdunka! Pewnie to Ci? nie pocieszy, ale ja p?aka?am pó? roku. Ka?da z nas inaczej radzi sobie z emocjami, a wiadomo, ?e w tej chorobie bez emocji nie obejdzie si?. Musisz wierzy?, ?e czas leczenia szybko minie, a zdrowie i si?y powróc?. Pozdrawiam Ci? bardzo serdecznie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Pere?ka
31.03.2010, 22:28

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648
Numer GG: 1268938

Magdunka, wpadasz w do?ek, bo zbli?a si? termin operacji, czyli kolejny etap twojego leczenia, etap nieznany. Ja tez si? ba?am.
Kiedy dowiedzia?am si?, ?e mam raka najpierw by? szok. Czu?am jakbym dosta?a obuchem przez ?eb. ?wiat stan?? w miejscu. By? taki moment, ?e powiedzia?am do m??a, ?e nie podejm? leczenia - ze strachu. P?aka? razem ze mn?, b?aga?, ?ebym nie gada?a g?upot, przekonywa?, ?e mam dla kogo ?y? itd. Nie kto inny jak on namówi? mnie, ?ebym w internecie poszuka?a jakiego? forum. Wiedzia?, ?e sam sobie ze mn? nie poradzi.
Znalaz?am to forum. Odwa?y?am si? i napisa?am swój pierwszy post. Po kilku dniach by?am tak bojowo nastawiona na walk?, ?e odwag? mog?abym sie podzieli? z 10 innymi osobami.
Niestety, kiedy mia?am odroczony termin operacji raz, drugi, potem trzeci znów si? za?ama?am. Od momentu diagnozy do operacji nosi?am w sobie t? gadzin? ponad 2, 5 miesi?ca.
Opu?ci?a mnie odwaga,panikowa?am, po trzecim odroczeniu ba?am si? nawet wej?? na forum i opisa? wszystko co czuj?. Wmówi?am sobie, ?e prze?laduje mnie pech, ?e nie dam rady, ?e nie b?d? swoja panik? zawraca? g?ów innym. To by? b??d. Mia?abym silna grup? wsparcia jak na pocz?tku, dziewczyny by mnie sprowadzi?y szybko na ziemi?.
Zrobi? to m??. Ile przy tym sam prze?y? nie b?d? pisa?.
Kiedy trafi?am na oddzia? znów mia?am kryzys.
Bardzo ba?am sie narkozy. Mia?am w swoim ?yciu juz dwie operacje i bardzo ?le znosi?am znieczulenie ogólne.
Potem okaza?o si?, ?e strach ma wielga?ne oczyska. Medycyna posz?a do przodu przez te kilkana?cie lat i narkoza cho? d?uga by?a dla mnie jak kaszka z mleczkiem. Zasn??am jak niemowl?, a obudzi?am si? bez ?adnych sensacji. Po 3 i pó? doby by?am ju? w domciu.
Nie jestem specem, ale wydaje mi sie, ?e twój kryzys jest spowodowany w?a?nie terminem zbli?aj?cej si? operacji. Je?li tak to nie bój si?. Nie pozwól, ?eby strach ci? parali?owa? tak jak zrobi? to ze mn?. Gra nie jest warta ?wieczki.
JUz ci kiedys pisa?am, ze w tej chorobie mamy wzloty i upadki. Dobre i z?e chwile, przechodzimy kryzysy i jest to rzecz? normaln?.
Teraz my?l o jednym. Chemia zabi?a ci tego sukinsyna a chirurg wyci?gnie jego trupa z twego cia?a. Postaw mu krzy?yk na drog?, niech spada!!!!!!

+Quote Post
ToJa
1.04.2010, 8:38

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

???????????????????/mia?as napisa? na kiedy si? umówi?as z dr Wasiewiczem................... czekam???????????????????????/

--------------------

+Quote Post
magdunka
2.04.2010, 15:52

Zarejestrowana
56
4-01 10
1,806

Eluniu PRZEPRASZAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dziewczyny kurcz? jak Wy potraficie postawi? na nogi!Powiem szczerze, jak wroci?am we wtorek z Poznania to w ?rode albo w czwartek wzi??am kompa do r?k ale jako? nie mia?am werwy ?eby pisa?.S?aba by?am i troche nadal jestem, jak to po ,,przepiciu"!W ko?cu tankowa?am nie?le w poniedzia?ek!Dzi? jest lepiej, jak na razie nie nie mia?am ?adnych omdle? i takich tam.Dzisiaj te? bada?am leukocyty i jak zwykle u mnie spadek 1,51.No i neupogen w ruch!
Umówiona na zabieg jestem na 22 kwietnia i tak jak piszesz Pere?ka wyjm? ze mnie tego trupa ;)Boj? sie ale któ? si? nie boi.Jak Wy da?y?cie rad? to ja te?.Wa?ne ?eby wszystko po zabiegu by?o dobrze , ?eby nie zaskoczyli mnie jeszcze jakim? dziwnym wynikiem i przede wszystkim ?eby ?Y?!!!!!!!!
WSZYSTKIM ?YCZ? SPOKOJNYCH , RADOSNYCH ?WI?T!!!

+Quote Post
ToJa
2.04.2010, 16:01

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644

no odetchne?am......
bo jak nic nie napisa?as to nie mia?am odwagi teln??.......mysla?am, ?e cos nie teges.....ale widze, ?e wszystko teges (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
jak 22 idziesz do szpitala to znaczy, ?e 23 juz gadzine zamkn? w s?oiku...... (tez sz?am w czwartek a w piatek by?am na stole)........ bedzie git (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

+Quote Post
Pere?ka
2.04.2010, 18:23

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648
Numer GG: 1268938

Nie martw sie Magdunka
22 kwietnia mocno zaci?niem kciukasy.

+Quote Post
Kasia W
10.04.2010, 20:24

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
331
13-08 08
Zdu?ska Wola
846

masz Tu na forum anio?a stró?a w osobie ToJki wiesz (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ?
nie wiem jak to si? sta?o, ?e przegapi?am Twój w?tek, do tej pory...przepraszam
przepraszam bo mia?am podobne przej?cia do Ciebie i pewnie mog?am Ci czym? poradzi?, ale có? gapa jestem
czytaj?c Twoje zmagania z temperatur? w?osy d?ba mi stawa?y - ja mia?am gor?czk? neurpopeniczn? po 1 i 6 chemii - k?adli mnie do szpitala,bez dyskusji, bo bia?e cia?ka zje?d?a?y mi prawie do 0.

u Ciebie czytam ju? po chemioterapii - to wa?ny etap Twojego leczenia! nic nie piszesz, albo przegapi?am, o tym czy wyczuwasz zmniejszaj?ce si? guzy ale s?dz?, ?e tak, inaczej lekarze nie "torturowali" by Ci? t? a nie inn? chemi?.

Ja dowiedzia?am, si? o chorobie gdy mia?am prze?uty do w?z?ów pod pach? (t? ?liw?-sobie wymaca?am) i do w?z?ów nadobojczykowych. Dosta?am siln? chemi? TAC i po tyg od pierwszego wlewu by?y ju? wyczuwalne zmiany. Ko?cz?c chemioterapi? nie da?o si? ich wyczu? r?k?.

Piszesz,?e boisz si? mastektomii oj jak ja to pami?tam-jeszcze tydzie? przed operacj? chcia?am us?ysze?, zrobimy Pani oszcz?dzaj?c? i b?dzie super. Niestety chirurg powiedzia? decyzja nale?y do Pani, lecz prosz? pami?ta?, ?e po oszcz?dzaj?cej jest wi?cej wznów. Ale by?am na niego w?ciek?a! Moja onkolog podj??a decyzj? o pe?nej, po obejrzeniu wyniku z rezonansu- mój bydlak, by? rozleg?y i nie bardzo by?oby co oszcz?dza?. NIGDY nie, ?a?owa?am tej decyzji.

data 22 kwietnia to dla Ciebie wa?na data (ja mia?am operacj? w sylwestra (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ) dla mnie równie?. Moja córeczka sko?czy tego dnia 3 latka!!! gdy dowiedzia?am si? ?e mam R ona mia?a 15m-cy! Dzi? ?yjemy z Zo?k? jak gdyby nigdy nic! Tobie i Twojemu synkowi te? si? tak uda! Daj Wam tylko troch? czasu a wszystko si? dobrze u?o?y, zobaczysz (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
pozdrawiam
Kasia

--------------------

"wczoraj przemine?o bezpowrotnie, jutro dopiero nadejdzie, dzisiaj to Twój dzie?, uczy? go najlepszym dniem Twojego ?ycia"

+Quote Post
magdunka
14.04.2010, 14:41

Zarejestrowana
56
4-01 10
1,806

Dzi?ki Kasiu za to , ze si? odezwa?a?!W ogóle musz? Ci najpierw powiedzie?, ?e masz ?liczn? laluni? Zosi?!
Czas p?ynie a ja tak sobie licz? ile mi jeszcze zosta?o do zabiegu.S? chwile, ?e my?l? sobie niech ju? to b?dzie, niech gnoja wyr?n? i po sprawie!?e mo?e inaczej poczuj? si?, gdy b?d? wiedzia?a,ze go nie ma! Ale boj? si? te? co tam we mnie zobacz?.S? te? chwile, ?e ogarnia mnie paniczny strach i do?uj?!Zastanawiam si? czasami gdzie si? podzia?a ta moja si?a , któr? zawsze mia?am...Ale ja WY DA?Y?CIE RAD? TO JA TE? MUSZ?!!!!Pozdrawiam gor?co!

+Quote Post
kgs
14.04.2010, 17:08

Guru na forum

Zarejestrowana
1,310
4-11 08
1,197
Numer GG: 15703715

Dasz rad?!!! Gada do s?oika i niech tam siedzi! A Ty zdrowa klempa po ??czce b?dziesz ?miga? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Kciuki masz zapewnine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post

11 V  « < 9 10 11
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 9.12.2019 - 12:27