IPB

( | )

2 V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Magda. Mi?o?? i rak.//pokaz filmu
V
b.angel
13.10.2009, 10:50

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

Magda. Mi?o?? i rak - pokaz filmu w TVP1

W programie TVP1
14 pa?dziernika 2009 o godz. 23.00 odb?dzie si? pokaz znakomitego filmu dokumentalnego "Magda. Mi?o?? i rak".
(IMG:http://www.rakpiersi.pl/download,scale,200,id,1228,file,Raknroll%20(5).jpg)

F
ilm dokumentalny opisuje histori? m?odej kobiety, której rado?? ?ycia sta?a sie lekarstwem na chorob? nowotworow?. Jednak najwa?niejsz? motywacj? do pokonania raka by?a wiadomo??, ?e Magda ma dla kogo ?y?.

Magda Prokopowicz cztery lata temu, w wieku 27 lat, zachorowa?a na rozsiany nowotwór piersi. W tym samym czasie spotyka swojego ?yciowego partnera. Jednak najbardziej wyj?tkow? rzecz?, która dodatkowo zmotywowa?a bohaterk? do walki z chorob?, by?a wiadomo?? o tym, ?e jest w ci??y. Cierpienie podczas trudnych zmaga? z rakiem zw?aszcza podczas radykalnej operacji i chemioterapii, przeplata si? ze szcz??ciem, jakie kobieta prze?ywa b?d?c w ci??y. Najwi?kszym cudem okaza? si? zdrowy synek Leonek, który da? Magdzie si?? i ch?? ?ycia by pokona? chorob?.

O przedpremierowym pokazie filmu i wypowiedziach dr Jerzego Giermka z Kliniki Nowotworów Piersi Centrum Onkologii w Warszawie na temat raka piersi w czasie ci??y mo?na przeczyta? w artykule "Magda. Mi?o?? i rak" - pokaz przedpremierowy.

?ród?o rakpiersi.pl

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
13.10.2009, 10:50
#

Quote Post
gosik
13.10.2009, 22:15

Expert na forum

Zarejestrowana
568
23-11 08
PL
1,275

Czyta?am artyku? o Magdzie w Twój Styl

+Quote Post
basia
14.10.2009, 9:00

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
164
14-12 07
tczew
214
Numer GG: 11718064

Tez mialam okazje przeczytac ten artykul o Magdzie jest swietny , szkoda tylko ze emisja filmu jest tak pozno pozdrawiam

+Quote Post
madzia 61
14.10.2009, 23:14

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Obejrzlam wzruszajacy ,taki prawdziwy obraz, madra dzielna piekna dziewczyna .Wszystko mamy w glowie, wiara i milosc potrafia czynic cuda.

--------------------

Nigdy nie rezygnuj z marzen.Kieruj sie znakami-PAULO COELHO

+Quote Post
Halka
15.10.2009, 9:56

Expert na forum

Zarejestrowana
515
13-11 07
Warszawa
145

Dlaczego takie filmy emitowane s? tak pó?no? Wcze?niejsze godziny s? zarezerwowane dla idiotycznych filmów fabularnych, jak wczoraj ....o w??ach w samolocie...... Wczoraj w czasie wiadomo?ci mign?? mi zwiastun filmu o Magdzie. Oczywi?cie obejrzeli?my z m??em. Obydwoje si? bardzo wzruszyli?my, si?a uczucia Magdy i Bartka, ich zmagania z l?kiem o przysz?o??, z chorob? Magdy i niew?tpliwie strach o zdrowie dzidziusia (o którym nie mówili, ale który s?ycha? by?o w ich wspomnieniach o tamtym okresie), a potem wielka rado?? - ten pewny siebie ton Magdy, gdy mówi?a o postanowieniu nie noszenia peruk. To film nie tylko dla amazonek - powinni go obejrze? wszyscy ludzie, m??czy?ni te?, bo Bartek móg?by stanowi? wzór dla wielu panów.

+Quote Post
ewela
15.10.2009, 10:04

Expert na forum

Zarejestrowana
444
15-12 08
Bydgoszcz
1,316
Numer GG: 10974489

Film rzeczywiscie by? piekny ,pokazal tam czastke kazdej z nas tego strachu czy bedzie dobrze czy choroba nie wroci ,uk?adania zycia po chorobie i chyba tego najcenniejszego ze dajemy rade .A nasza determinacja jest jeszcze silniejsza jak s? dzieci.Wiecej powinno byc takich filmów.

--------------------
Najwieksz? chlub? nie jest to aby si? nigdy nie potkn?c, ale to aby po ka?dym upadku d?wign?? sie i stan?? na nogi;;;;;

+Quote Post
gosik
15.10.2009, 12:19

Expert na forum

Zarejestrowana
568
23-11 08
PL
1,275

Szkoda, ?e nie mog?am ogl?da? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) przez wichury nie mia?am pr?du (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)

+Quote Post
j2003
15.10.2009, 19:39

Guru na forum

Wspiera forum
721
6-11 07
?yrardów
58

Tez obejrzelismy z ?on? ten film. Podoba? nam sie bo by? o bliskiej nam historii. Mi?o??, wsparcie osób blikich i to opowiedziane w sposób bardzo mi odpowiadaj?cy: rzecowo, konkretnie a przede wszystkim na spokojnie, bez zb?dnej egzaltacji. I co najwa?niejsze: pani redaktor nie gra?a g?ównej roli jak w wielu podobnych programach si? zdarza. Mówi?a Magda i Bartek i zpzyjemno?ci? si? ich s?ucha?o.

+Quote Post
Kat-na
15.10.2009, 19:39

Guru na forum

Zarejestrowana
990
7-09 08
?ód?
911

Halka, ?wi?te s?owa. To by? film dla rodzin kobiet chorych na raka piersi.

Dla tych m??ów, którzy s? jak Bartek i zdaj? na szóstk? ten trudny egzamin.
I dla tych, którzy nie zdaj?, z egoizmu lub z powodu s?abo?ci charakteru.

I jeszcze dla tej cz??ci rodziny, która strasznie si? boi o ukochana osob?, cierpi, cz?sto traci resztki nadziei.

Uderzy?a mnie w Magdzie i w Bartku jaka? taka nieziemsko??, wyj?tkowa szlachetno??.
Oszlifowane diamenty?

+Quote Post
agawa
15.10.2009, 19:46

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Pi?knie to powiedzia?a?... oszlifowane diamenty... (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)
Ja te? ogl?da?am. Wzruszy?am si?. Najbardziej postaw? Bartka. Dobrze, ?e tacy ludzie gdzie? s?. Warto ich szuka?. A przekonanie o tym, ?e ?yj? rzeczywi?cie w?ród nas pozwala mi ci?gle i ci?gle ich szuka?...

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
Kry?kaW1
15.10.2009, 20:04

Guru na forum

Wspiera forum
1,206
12-07 07
Pozna?
12
Numer GG: 1782316

Jasne ,?e to pi?kny wzruszaj?cy film ale s?owa uzanaia te? nale?? si? lekarzowi.
Brawo Panie doktorze Jerzy Giermek.
Co do emisji to szkoda komentarza tylko dzi?ki ,?e to pa?dziernik wi?c po wielu bojach uda?o si?
go wyemitowa?. No có? a przecie? pono? to telewizja publiczna a jak nie ma " brudnej sensacji"
to marne szanse.

+Quote Post
Maja048
15.10.2009, 20:35

Guru na forum

Wspiera forum
2,236
5-11 07
Wielkopolska
25
Numer GG: 7557518

Widzia?am zwiastun i koniecznie chcia?am zapami?ta? ale w nawale pracy i SKS zapomnia?a.Ale wczoraj wróci?am pó?no do domu bo wypisywa?i?my zaproszenia na 35-lecie Tow.Ziemi Wronieckiej i zm?czona po?o?y?am si? na tapczanik .Troche drzema?am ale intuicja/tym razem jej pos?ucha?am/ podpowiedzia?a mi aby zmieni? program i trafi?am na pocz?tek filmu. Ca?e szcz??cie ,ze moja kicia le?a?a na mnie bo inaczej rycza?abym w g?os. Pi?kny i wspaniale opowiedziany dramat,nadzieja,mi?o?? i zwyci?stwo...Ten film powinni obejrze? wszyscy a przede wszystkim Rodziny chorych i ju? zdrowych.Magda wygra?a "miliard na loterii"...spotka?a Bartka, urodzi?a synka, wygra?a po wielkiej bitwie z rakiem /przypomnia?a mi si? nasza Renatka.../.I tak jak My cieszy si? z tego ,ale s?owa Bartka "sprowadzaj? na ziemi?" i przypominaj?,?e nadal siedzimy na beczce prochu.Du?o bym da?a aby moja Rodzinka obejrza?a ten film...ale o tej godzinie ju? ?pi?... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
"Smutek dzielony z drug? osob? jest po?ow? smutku,rado?? dzielona z kim? drugim jest podwójn? rado?ci?"

+Quote Post
Janina.S
15.10.2009, 21:28

Guru na forum

Wspiera forum
1,561
24-03 08
Ma?opolska
478
Numer GG: 8015260

Te? oglada?am iiii.... ten spokój , opanowanie bez nadmiernych emocji...
a kiedy zobaczy?am ?zy w oczach Bartka ..... te? ociera?am swoje ...ech ?ycie ...?ycie....

--------------------

.....jesli niebo spada nam na g?ow? , to nie po to by sie z nas ?mia?,
... lecz by podziwia? patrz?c jak sie podnosimy...

+Quote Post
tysia757
16.10.2009, 13:24

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
144
5-10 08
?ary
1,088
Numer GG: 8759245

Dla wszystkich którzy nie obejrzeli filmu w telewizji, mo?na go obejrze? na you tube

+Quote Post
gosik
16.10.2009, 13:37

Expert na forum

Zarejestrowana
568
23-11 08
PL
1,275

Wklejam stronk? na you tube o Magdzie ...
http://www.youtube.com/watch?v=3FN2tk3ZZXs
http://www.youtube.com/watch?v=9nTLcX6XYRM
http://www.youtube.com/watch?v=-rEzrcemVnM
http://www.youtube.com/watch?v=oh7GCpkPI2Q
http://www.youtube.com/watch?v=rTJC2niUF1o

+Quote Post
Magda
16.10.2009, 16:56

Guru na forum

Wspiera forum
1,662
12-11 07
Jastrz?bie Zdrój
130
Numer GG: 9935708

pi?kny wzruszaj?cy film,pop?aka?am ja sobie oj pop?aka?am ...........

+Quote Post
Tina
17.10.2009, 14:03

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
300
9-07 08
malopolska
757
Numer GG: 2382919

Ogl?dam (Gosik dzieki za linki)

--------------------
L?k to strata mojego czasu ;)

+Quote Post
mag_dag
22.10.2009, 11:42

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

przysz?am wsadzi? kij w mrowisko...
bo mam ciut inne odczucia, podoba?o mi si? ale nie a? tak //u?miech

to znaczy, owszem, zgadzam si?, ?e film opowiada wzruszaj?c? histori? - bo m?oda kobieta, bo kochaj?cy m??, bo malutkie dziecko - to w zetkni?ciu ze s?owami "rak piersi" jest pora?aj?ce
ale ...
mam kilka zastrze?e?
1. na samym pocz?tku Magda opowiadaj?c o sobie mówi (nie zacytuj? dos?ownie, ale oddam sens) - ?e jej guz "by? G3 - czyli w bardzo zaawansowanym stadium" - a to jest bardzo nie?ci?le powiedziane - bo wiemy doskonale, ?e G to stopie? z?o?liwo?ci i tak? z?o?liwo?? mo?e mie? guz zarówno w stadium zaawansowania choroby pierwszym jak i w czwartym
- wiadomo?? jednak posz?a w eter i kobiety, które nie rozró?niaj? stopnia z?o?liwo?ci od stopnia zaawansowania choroby, maj? prawo by? mocno zaniepokojone maj?c guza G3
- wg mnie takie rzeczy nie powinny si? zdarza? w takich produkcjach - pozostaje mie? nadziej?, ?e emisja filmu o pó?nocy nie pozwoli?a go obejrze? du?ej ilo?ci osób (to z?o?liwa uwaga na temat pokazywania takich filmów o dziwnych godzinach //oczko)

2. pod koniec filmu, m?odzi razem odwiedzaj? lekark? prowadz?c? - znam o niej dobre opinie w okolicy, bo jak wiecie miejsce akcji, to Katowice,
ale tu pani doktor bardzo mi si? narazi?a - zatroskany m??, przeczytawszy bardzo interesuj?c? i przydatn? ksi??k? "ANTYRAK" postanowi? z pewn? nie?mia?o?ci? zapyta? o wp?yw cukru w diecie na rozwój raka - nie dziwi? mu si?, pewnie zauwa?y?, ?e jego ?ona je du?o s?odyczy //u?miech
- a pani doktor dwoma s?owami "prosz? pana" wypowiedzianymi z pob?a?aniem i prze?wiadczeniem, ?e na temat raka wie wszystko, bo przecie? jest onkologiem - da?a mu sygna?, ?e ksi??ka, któr? przeczyta? jest do niczego i mo?e j? postawi? na pó?ce obok innych bajek dla dzieci
- najgorsze jest to, ?e da?a te? taki sygna? wszystkim widzom
- a my?l? sobie, ?e istnieje du?e prawdopodobie?stwo, ?e pozycji tej nie zna
- potwierdzi?a natomiast swoimi s?owami tez? samego autora ANTYRAKA, Davida Schreibera, ?e lekarze nie przyk?adaj? znaczenia do takich rzeczy jak styl ?ycia chorego

te dwa punkty wp?yn??y na to, ?e film a? tak bardzo mnie nie zachwyci? - ale to punkty, ?e tak powiem merytoryczne

natomiast je?li chodzi o sam? histori? Magdy, o której czyta?am te? w pa?dziernikowym Twoim Stylu, to podczas ca?ego filmu chodzi?o mi po g?owie pytanie, a w?a?ciwie dwa:
- kiedy zacz??aby si? leczy?, gdyby nie zasz?a w ci??? - sama nazwa?a ten moment prze?omowym
- jak potoczy?aby si? jej historia choroby, gdyby nie opó?ni?a swojego leczenia o 1,5 roku........

a w?a?ciwie mam jeszcze jedno
- dlaczego m?ody, kochaj?cy facet nie zaprowadzi? jej do lekarza onkologa, tylko potulnie ?azi? z ni? na jakie? bzdurne masa?e - sama Magda pisa?a o tym (lub mówi?a w filmie) ?e za to w?a?nie bardzo go ceni, ?e nie zmusza? jej do niczego - ale przyznam, ?e dla mnie, to nie jest zaleta w tym akurat wypadku - nie musia? zmusza?, móg? dok?adnie wyt?umaczy? ...

i to by by?o na tyle //u?miech

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
hala1962
22.10.2009, 12:16

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Masz racj?, ja te? si? troch? zdziwi?am ?e Magda odmówi?a leczenia i a? odetchn??am z ulg? ?e podj??a si? wreszcie leczenia... w sumie mam takie same spostrze?enia jak magdag... no i jeszcze moje w?asne "troszku" p?ytkie... jakie ona mia?a pi?kne peruki!!! zw?aszcza ta ciemna krótka to rewelacja...
Mam nadziej?, ?e ju? wysz?a na dobre z choroby, trzymam za ni? kciuki.

+Quote Post
jadwiga61
22.10.2009, 12:43

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
279
13-06 08
Zachodniopomorskie
682
Numer GG: 10365731

Macie racj? dziewczyny ...... zgadzam si? z wami
Wczoraj rano w Dzie? dobry TVN w?a?nie opowiada?a o swoim leczeniu .....

+Quote Post

2 V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 31.03.2020 - 16:18