IPB

( | )

8 V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> literatura nie tylko piekna
V
Doris
29.11.2007, 0:06

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

czyta?am ,,mi?o?? w czasach zarazy" po czym posz?am na film, polecam wra?enia super!
Go to the top of the page

+Quote Post
mag_dag
29.11.2007, 12:13

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

Dorciu ja te? si? wybieram, bo te? czyta?am... ale jako? wybra? si? nie mog?...
nie wiem czy nie jest to spowodowane obaw? czy re?yser podo?a? i nie spapra? cudownej ksi??ki... bo przecie? mamy setki dowodów na to, ?e nie jest to takie trudne - nakr?ci? z?y film, na podstawie cudnej ksi??ki //oczko

powtórz? stary dowcip (na pewno ju? go pisa?am na starym forum, ale co mi tam //oczko - licz? na liczne dziury pochemijne ... i inne... hehe)

otó? siedz? dwie kozy i jedz? ta?m? filmow?
jedna koza mówi: "dobre, nie?"
a druga na to: "dobre, ale ksi??ka by?a lepsza"
hehehe, zawsze mnie to ?mieszy
i jakie? prawdziwe, prawda?

buziakowuj? mole ksi??kowe i filmowe //big buziak

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
Doris
30.11.2007, 0:04

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

Femina Daza - ta sama aktorka gra bohaterk? w wieku 21 lat i pó?niej 72 letnia!!!! tylko lekkie zmarszczki doklejone i bia?y puder na twarzy, nie lubi? tak, Florentino Ariza dwóch aktorów gra. czytaj?c ca?kiem, ca?kiem inaczej wyobra?a?am sobie Florentina!!!!

super dowcip!!!! jestem t? drug? koz?!!!!!

Marquez choruje na raka!!!!!

+Quote Post
Doris
30.11.2007, 0:06

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

<ojciec chrzestny > fim podoba? mi si? bardzo, ksi??ka troch? nudna dla mnie!!!!

+Quote Post
Doris
30.11.2007, 22:23

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

a jutro to ja do teatru id?!!!! (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gif) m??owi zaproponowa?am taki prezent na imieniny i si? zgodzi? (a zrobi?am tak ?eby i swoj? potrzeb? zaspokoi? - te baby to zawsze takie interesowne???!!!) idziemy na <idiot?> ju? ma?o miejsc by?o tylko balkon zosta?, no trudno wróc? to napisz? co?.

?eby nie by?o tak jak z moim m??em:
ja mówi? do niego - powiedz co?!
on mi odpowiada - co?.

+Quote Post
Doris
4.12.2007, 21:46

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

o 22 , za moment czyli ,,wszystko o mojej matce" zaczyna si?, mówi?, ?e mo?na uwielbia? ten film albo za nieciekawy kompletnie uwa?a?. ciekawe czy Wam si? podoba?

+Quote Post
Kela
4.12.2007, 22:04

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Poleca?as go kiedy?, wi?c kupi?am p?yt? i jeszcze nie obejrza?am....

+Quote Post
Doris
5.12.2007, 0:29

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

znowu ogl?da?am, w paru momentach dech mi zapiera na tym filmie i ci?gle pytam siebie dlaczego?!!!

ona, ta aktorka w filmie tak dzielnie i pi?knie znosi ból najgorszy chyba na ?wiecie, ból po stracie syna! super gra, wida? to cierpienie i klas? kobiety, nie rozpi?a si?, nie popad?a w depresje tylko ?yje pomaga innym, chocia? (a mo?e w?a?nie dlatego) bardzo cierpi!!!!!! a jeszcze bardzo podobaj? mi si? te hiszpa?skie mieszkania (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif) , kafelki, brak segmentów w pokojach (mebli takich zakrywaj?cych ca?? ?cian? itp.).

+Quote Post
sylwia
6.01.2008, 18:01

Expert na forum

Zarejestrowana
364
5-01 08
nadmorze
254
Numer GG: 12143691

A ja w drodze do szpitala zaopatrzy?am si? w ksi??ki Kofty, Durczoka, Markiewicz. Chcia?am czyta? tylko o takich, którym sie uda?o wygra? z chorob?. Durczoka polecam bardzo. Kofta...., no te? mo?e by?, cho? dopiero gdzie? od po?owy ksi??ki porusza problem choroby.

--------------------
Teraz ju? wiem, ?ycie cudem jest.......
Nie wolno mi marnowa? chwil...........

+Quote Post
Doris
7.01.2008, 10:21

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

Sylwia a kto to Markiewicz? co pisze?

+Quote Post
b.angel
7.01.2008, 12:20

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

..... ja poch?aniam ostatnio literatur? bardzo rozrywkow? ........ trilery znaczy ....... fajnie odmó?d?aj? (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/wink.gif) ostatnio na tapecie H. Coben, A.Cava.... dobrze mi si? czyta?o ksi??ki z medycyna w tle E. Segala (tego od Lave story)
a ostatnio przeczyta?am babsk? ksi??k? "Ksi?ga Ma?gorzaty" J. Merkle Railey w której opisane sa losy kobiety zyj?cej w po?owie XIV wieku w Angli z ciekawie zarysowanym t?em obyczajowym .......
szukam obecnie drugiej cz??ci tej ksi?zki ........
... mam tylko jeden mankament (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/wacko.gif) czytam bardzo szybko i szybko zapominam tre?? ksi??ki ........ zazwyczaj ksi??ka która ma stron trzysta z kawa?kiem wystarcza mi na jedno popo?udnie ......... (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/sad.gif)

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
Parabola
7.01.2008, 12:58

Guru na forum

Wspiera forum
1,728
6-11 07
Ma?opolska
68
Numer GG: 6181092

CYTAT(b.angel @ 7.01.2008, 12:20) *
zazwyczaj ksi??ka która ma stron trzysta z kawa?kiem wystarcza mi na jedno popo?udnie ......... (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/sad.gif)

........... o matko.. !!

To Ty j? po?ykasz a nie czytasz.... !!

300 stron wystarcza mi na 2 - 3 dni..... jak mnie oczywi?cie wci?gnie...

A Cobena bardzo lubi?.....

--------------------
?ycie jest twarde, od Ciebie zale?y czy zetrze Ci? na proszek, czy wypoleruje.....

+Quote Post
Baba Jaga
7.01.2008, 13:10

Guru na forum

Wspiera forum
2,364
6-11 07
Jagolandia
43

a ja si? boj?...... ten rodzaj lektury omijam ....... strachliwa jestem.... (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------
mi?dzy cisz?, a cisz? sprawy si? ko?ysz?
i id?, i p?yn? póki nie przemin? .......

+Quote Post
madzia 61
7.01.2008, 13:44

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

W mojej pamieci na dlugo zagoscila ksiazka Szkatulka z motylem -Santa Montefiore ,wzruszajaca opowiesc o milosci potrzebie uczuc i wewnetrznej przemianie ,poprostu babska ksiazka.

--------------------

Nigdy nie rezygnuj z marzen.Kieruj sie znakami-PAULO COELHO

+Quote Post
Doris
14.01.2008, 14:12

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

z miesi?c nic nie czyta?am, spragniona jestem, prosz? o jakie? propozycje ostatnio przeczytane, zas?yszane. co? kobiecego, m?drego , mo?e by? grubego, nie krymina?y nie fantastyczne.

+Quote Post
gabii
14.01.2008, 14:15

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
298
8-12 07
Gdynia
202
Numer GG: 13634488

Mo?e si?gnij po MNISZKóWNE wspaniale pisa?a (IMG:http://www.amazonki.net/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post
b.angel
14.01.2008, 14:34

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

a "Skafander i motyl" czyta?a? Dorota ????????? autora nie pomne ale zaraz poszukam ..........
ostatni rzuci?a mi sie w tv reklama ekranizacji filmowej ........ a ksi??ka piekna wzruszaj?ca ............

--------------------

+Quote Post
Kela
14.01.2008, 14:43

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Dorciu a mo?e "Panny i wdowy" Nurowskiej? Ja nastawiam si? na przeczytanie tej ksi??ki, ma kilka tomów.

Anio?, o matko, to obejmujesz wzrokiem ca?? stron? chyba. czy przy takim tempie ma sie przyjemno?? z czytania? Wolno czytam, chyba musze pój?c na jaki? kurs. coby udoskonali? t? umiejetno??

+Quote Post
Doris
14.01.2008, 17:59

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

dzi?kuj? !!! prosz? o jeszcze, jeszcze!

a ten motyl w skafandrze to czyj Anio?ku?

+Quote Post
b.angel
14.01.2008, 18:33

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

wklejam króciótka recenzj? z merlina ........ a napisa? t? ksi??k? Jean-Dominique Bauby

"Zdr?twia?em. Usi?uj? rozkurczy? mi??nie. Skafander mnie ugniata i duch mo?e ulecie? jak motyl".

By? estet? i kocha? ?ycie. Ale ?ycie nie wzi??o tego w rachub?. Jak w skafandrze zamkn??o go w jego w?asnym ciele. Wylew krwi do mózgu zaskoczy? go w chwili, gdy wypróbowuj?c nowy model BMW, jecha? na spotkanie z now? towarzyszk? ?ycia. By? 8 grudnia 1995 roku. ?wiadomo?? odzyska? w styczniu. Ale by?a to ?wiadomo?? zamurowana jak w wi?zieniu, w znieruchomia?ym ciele, nad którym nie mia? ?adnej kontroli. Widzia?, s?ysza?, nie straci? powonienia - ale straci? swoje cia?o. Nie móg? nawet prze?yka? pokarmów ani oddycha? bez pomocy aparatury medycznej, a jedynym zewn?trznym wyrazem obecnego w ciele ?ycia by?a mrugaj?ca jak motyl lewa powieka i nieznaczne poruszenie g?ow?. Skafander i motyl. W takim stanie napisa? t? ksi??k?. Ksi??k? przejmuj?c? i poruszaj?c?, która daje du?o do my?lenia. O losie i o ?yciu, rzecz jasna, ale tak?e o stosunku duszy do cia?a, o stosunku my?lenia i odczuwania do w?asnej cielesno?ci. Napisa? ksi??k?, której znaczenie nie sprowadza si? do sensu czysto literackiego czy nawet filozoficznego, bo jest ona zdarzeniem splataj?cym w niepodzieln? ca?o?? literatur? i egzystencj?."

polecam jeszcze "czu?e s?ówka" ci?g dalszy Larry McMurtry
i "niania w Nowym Joorku" N. Krausa

--------------------

+Quote Post
« · Ksi??ka · »

8 V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 28.10.2020 - 3:29