IPB

( | )

5 V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> filmy polskie
V
mag_dag
30.11.2008, 21:56

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

wczaraj mia?am do wyboru dwa filmy - do p?aczu "Ma?a Moskwa" i do ?miechu "To nie jest tak jak my?lisz, kotku" ... a poniewa? chcia?am si? bardzo po?mia?, to posz?am na ten drugi ... i si? ?mia?am...
nastawi?am si? na ?miech i nawet nie musia?am si? wysila?...
film totalnie absurdalny i przez ten absurd ?mieszny, zapewne du?y wp?yw na ?mieszno?? filmu mia? ten facet z kabaretu Mumio (oczywi?cie zapomnia?am jak si? nazywa //oczko) - zagra? genialnie...
wprawdzie wol? komedie gdzie jest wi?cej odniesie? i my?lenia, ale ten odmó?d?ony rodzaj humoru te? mi dobrze zrobi?...
i nawet brzydko nie mówili - bo ostatnio po "ladies" dziewczyny wybrzydza?y na podwórkow? ?acin? //oczko

agawa, wida? u Ciebie to nie by? dobry czas na taki film //oczko

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---
Go to the top of the page

+Quote Post
b.angel
30.11.2008, 22:11

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

posuni?tamag (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
przeca napisa?am w po?cie 31-ym jak sie ten pan nazywo (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
my wczora ino mieli ma?om moskwe do wyboru a ?e nie kcielim do p?aczu to nie poszlim do kina ........

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
mag_dag
30.11.2008, 22:30

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

posuni?tam, prawda...ale pami?ta?am, ?e? pisa?a tylko pisz?c ju? si? nie da?o wróci? i doczyta? //oczko

aaaa... za to spostrzegawcza jestem wielce ... hehe... ten on w?a?nie, co zapomnia?am jak si? zowie, to we filmie gada? dwa razy przez zamkni?ty telefon, ooooo!!!!

--------------------

---><---

+Quote Post
Kela
30.11.2008, 22:32

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

musia?am si? dwa razy cofa? do 31 -go, zeby obaczy?, jak sie ten Borusi?ski nazywa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
posunieta jestem bardziej ni? Mag (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)

do p?aczu ostatnio mam i bez filmów....
do smiechu - nie ten czas....
i co z tym fantem zrobi??

+Quote Post
roza3
30.11.2008, 22:39

Guru na forum

Wspiera forum
1,389
5-11 07
mazowiecke
27
Numer GG: 9493197

CYTAT(Kela @ 30.11.2008, 22:32) *
do p?aczu ostatnio mam i bez filmów....
do smiechu - nie ten czas....
i co z tym fantem zrobi??

...czas najwy?szy spotkanie na szczycie urz?dzic (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ....skrzy?owac oddechy (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ...wymieni? pogl?dy....ew.?wiatopogl?dy.....zmierzy? humoru poczucie...i takie tam inne (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

+Quote Post
Doris
30.11.2008, 22:56

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

ja znana masochistka, chocia? mam smutno w sercu, to dla dobicia posz?am w?a?nie na <ma?a Moskwa>, w pewnym momencie nawet takie uniesienia tam odczuwa?am, no po prostu o mi?o?ci ten film, a raczej kurde o m?odo?ci, bo pó?niej to ju? tylko........

Aniele-kinomanie, czy tam u Was na wsi ju? <33 sceny> pokazano? i czy Ty by?a??

+Quote Post
b.angel
30.11.2008, 23:19

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

ano u mnie na wsi zabitej dechamy nie grajom jeszcze ............ buuuuuuuuuuuu

a na przysz?y ?ikend nawet jakby grali to nie bedem mia?a z kim i?? bo ?lubny dzi? w nocy leci w delaegacjiu daleko_daleko .........

--------------------

+Quote Post
Doris
30.11.2008, 23:32

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

to tylko jeden Ci on jest na ?wiecie? no, jeszcze zobaczysz ten film. we? kole?ank? pod pach? (albo nie pod pach?) i na Moskw? proponuj?!

+Quote Post
b.angel
30.11.2008, 23:44

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

no niby nie jeden (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

tylko nie ka?da by kcia?a na taki film i?? ( tera my?l? o 33 scenach) a na film smutny o mi?o?ci ni mom weny ...........e

--------------------

+Quote Post
droan
5.12.2008, 9:21

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
67
12-04 08
Republika marze?
530

a ja sie rozczarowa?am 33 scenami. nie potrafie w nim znalesc puenty.
zarty to tylko glupawka po wiekszej ilosci alkoholu. rozpadaj?ce sie malzenstwo?raczej nie powinno to zaskakiwac przy zdradzie.
nie polecalabym filmu osobie chorej,bo widok dzialani srodkow przeciwbolowych raczej nie nastraja optymistycznie. nie podobal mi sie takze pomysl bohaterki na temat jej wystawy fotograficznej - komorki rakowe. choc to juz bardzo subiektywne, bo nie cierpie tej sztuki co ma szokowac.
ale bije brawo autorce, ze nie wybielala rodzicow. problemy ojca nie zawstydzily j? i prawdziwie go ukazala

+Quote Post
b.angel
13.12.2008, 23:43

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

no to obejrza?am w ko?cu 33 sceny .........
mi_si? podoba? bardzo, ?lubnemu memu te? ...
fakt mo?e si? wydawa? momentami drastyczny ale dla mnie bardzo prawdziwy, nie upi?kszaj?cy rzeczywisto?ci ..... unikaj?cy pompatyczno?ci ...
... alkohol obecny w filmie chyba nie bardziej ni? w ?yciu, cz?sto ......... zapijanie l?ków , samotno?ci .........
puenty mi nie brakuje ........ po prostu przerwana opowie?? ........ ale ?ycie toczy si? dalej ...
to tyle tak na gor?co (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ...

--------------------

+Quote Post
Doris
13.12.2008, 23:54

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

tak, prawdziwy do bólu, równie? uwa?am ?e w?a?nie takie jest ?ycie, a nie takie jak np. w <na dobre i na z?e>.

+Quote Post
roza3
14.12.2008, 12:30

Guru na forum

Wspiera forum
1,389
5-11 07
mazowiecke
27

ja te? ju? obejrza?am i podoba? mi si? bardzo....w?a?nie dlatego ?e jest prawdziwy
..... ch?opu memu o dziwo te?, aczkolwiek w ?rodku filmu ...na przyk?adzie jednym......musia?am wyt?umaczy? dlaczego chcia?am ,?eby tez go zobaczy? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

....najwa?niejsze ,?e mu sie w kinie spodoba?o...i we wzwi?zku z tym zaraz lece na ma?? moskw? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

+Quote Post
Doris
14.12.2008, 19:28

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

dzisiaj lecisz Ró?o? znowu, czy za czas jaki??

mój (ch?op czyli) nie ogl?da?, ale ja czuj? ?e te? powiedzia?by, ?e super!!! (szczególnie sceny na cmentarzu np.)

+Quote Post
roza3
14.12.2008, 21:45

Guru na forum

Wspiera forum
1,389
5-11 07
mazowiecke
27

Dorcia...sceny na cmentarzu tez mi sie podoba?y (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .....ja mam jedn? w pamieci z ?ycia wziet? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) .....do dzis nie wiem czy sie smiac czy p?akac na to wspomnienie
.....ale z filmu to najbardziej pamietam t? w szpitalu.....chora z papierosem w ?ó?ku...pewnie tak samo bym sie zachowywa?a w razie cu? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ......widzia?am siebie w takiej sytuacji

....wróci?am z " Ma?ej Moskwy".............cudny....i smutny....pop?akalimy se troche.......ale te? prawdziwy.......historycznie
......przypomnia?o mi sie jak mamy brat...wojskowy...mieszka? w jednostce.....i jego ?ona przed porodem je?dzi?a do rodziców.....do innego miasta........?eby urodzi? dzieci.....po to,?eby ich od razu przy okazji ochrzci? po kryjomu (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post
Doris
14.12.2008, 22:56

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

mój wujek by? kapitanem wojska polskiego i jak chrzci? synów to od razu do ko?cio?a z walizeczk? szed?, bo po mszy by? aresztowany i tak trzy razy (trzech synów)!!!!! - lubi? t? rodzinn? opowie??.

+Quote Post
droan
28.12.2008, 16:33

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
67
12-04 08
Republika marze?
530

mój brat nie wierzy, ze kiedys trzeba bylo paszport po powrocie oddawac. uwaza to za wielka glupote, hm...

a Mala Moskwa piekna: "ludzie kiedys mieli duzo czasu, mogli sie do siebie zblizac powoli, bez chamstwa i skrotow" i "ona jest z tych co predzej w nieszczescia jak w szczescie uwierza. prawdziwa slowaianska dusza"

no i zaraz kupilam muzyke Demarczyk (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post
Jolar
12.02.2009, 21:19

Guru na forum

Wspiera forum
1,270
9-11 07
Mazowsze
109
Numer GG: 6178287

Ja by?am ostatnio na filmie..."Ile wa?y ko? troja?ski"?, do ogl?dni?cia i do "pochachania si?" (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , dobry film jak i pozosta?e filmy Juliusza Machulskiego.

--------------------
L?k nie mo?e istnie? bez nadziei, ani nadzieja bez l?ku.
— B.Spinoza

+Quote Post
agawa
12.02.2009, 21:41

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Mi te? si? podoba? baaardzo... Bawi?am si? znakomicie. Tylko po seansie mój Szanowny troch? smutny... skojarzy?, ?e niektóre teksty podobne do jego "wyst?pów"...

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
mag_dag
24.05.2009, 19:59

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

mia?am cudny_filmowo_wzruszaj?cy weekend
dwa filmy z?apa?am w kinie, trzeci obejrza?am na dvd, bo jak by? w kinach, to przegapi?am...

lecimy wg ogl?dania:
"Tatarak" - film Wajdy z Krystyn? Jand?, która jest te? autork? cz??ci scenariusza (s? to zapiski-wspomnienia z czasu choroby jej m??a)

zastanawiam si? co by to by? za film, gdyby nakr?cili go wtedy, gdy re?yser po raz pierwszy zg?osi? si? do Jandy z tym pomys?em...
gdyby jej m?? wtedy nie chorowa?, ani nie chorowa? wcale, to pewnie Wajda zrobi?by zwyk?? adaptacj? opowiadania Iwaszkiewicza "Tatarak"...
i wtedy pewnie film by mi si? nie podoba?, bo ja jako? za Wajd? szczególnie nie przepadam, cho? to mo?e nie wypada //oczko

czyta?am, ?e kr?cenie filmu odk?adano, by? te? pomys? nakr?cenia go gdzie? blisko Warszawy, by Janda mog?a doje?d?a? na plan nie opuszczaj?c na d?u?ej choruj?cego m??a...
ale w ko?cu do realizacji dosz?o dopiero po ?mierci m??a Jandy ...
my?l?, ?e to da?o filmowi ciut inny rys, bo trafi?y do niego sceny w których Janda gra sam? siebie - Krystyn? Jand? - i wspomina czas diagnozy, leczenia i ?mierci swojego m??a - Edwarda K?osi?skiego
sceny te wplecione s? w sceny z opowiadania "Tatarak" i wg mnie s? wielk? warto?ci? tego filmu... mówi? o ?mierci ale innej ni? ta zawarta w opowiadaniu Iwaszkiewicza...
reasumuj?c - podoba?osie bardzo

teraz z innej beczki - przez ca?y czas wydawa?o mi si?, ?e sceny nad Wis?? kr?cili w P?ocku, bo tam taki most jest (a przynajmniej mi si? tak wydaje) a potem w napisach ko?cowych doczyta?am, ?e to by?o w Grudzi?dzu... aurora, Ty we? obejrzyj "Tatarak" //oczko
jeszcze jedno - obok Jandy widzimy w filmie inn? nasz? godn? uwagi aktork? - Jadwig? Jankowsk?-Cie?lak ... hm ... i tu zadziwienie totalne...
bo mnie ju? nie chodzi o urod? w ogólnym poj?ciu, ale Janda (rocznik 52) wygl?da w filmie na lat 45 (co? jako ja) a Jankowska-Cie?lak (rocznik 51)na 85 (co? jak ciocia mojego m??a) - ...dziwne_dziwne...

lecimy dalej:
"Jeszcze nie wieczór" Jacka B?awuta -re?yser to wg mojej wiedzy autor wielu g??bokich filmów dokumentalnych, które pokazuj? jego wra?liwo?? i talent, a tak?e znany operator filmowy ("Dzie? ?wira", "Kratka")

rzecz dzieje si? w Domu Aktora w Skolimowie i mamy tam wielu cudnych_zapomnianych_bo_starych aktorów ... znaczy, kto ich pami?ta, to pami?ta, ale m?odzi ludzie, to raczej nie...
Danuta Szaflarska, Irena Kwiatkowska, Nina Andrycz, Teresa Szmigielówna, Wie?czys?aw Gli?ski ... ech, pami?tacie Lisa Witalisa? ja pami?tam...
jest te? znany dawniej bardzo, teraz ju? pewnie nikt go nie pami?ta, tancerz i choreograf Witold Gruca...
oj, po prostu to film o przemijaniu, ale i dla samej przyjemno?ci obejrzenia tych starych ju? ludzi - warto i?? ...
jest jeszcze Jan Nowicki, który wprowadza si? do tego domu_przechowalni dla starych aktorów i namawia ich do zagrania "Fausta" ...
wzruszaj?cy i m?dry film, pokazuje staro?? bez idealizowania, ale te? nie za dos?ownie...

lecimy dalej:
"Pora umiera?" Doroty K?dzierzawskiej, któr? pami?tam z kilku dobrych filmów - to czarno-bia?y film opowiadaj?cy prawdziw? histori? starszej pani, która uwodzi nas poczuciem humoru i bezkompromisowym podej?ciem do ?ycia...
ciut to, w porównaniu z filmem B?awuta, ug?askane i ?liczne, ale warto bardzo obejrze? cho?by dla samej kreacji Danuty Szaflarskiej, a pierwsza scena filmu po prostu odjazdowa //oczko

jednym s?owem, dwa s?owa - kino polskie ?yje i ma si? wy?mienicie, polecam //u?miech

--------------------

---><---

+Quote Post
« · Film · »

5 V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 26.10.2020 - 22:09