IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

Reply to this topicStart new topic
> schemat AT i alergiczka, za 3 dni chemia...
V
joasia
7.03.2010, 13:07

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
49
26-02 10
Warszawa
1,854

Witajcie kochane! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Jeszcze 2 dni luzu a ju? w ?rod? mam pierwsz? chemi? - schemat AT.
Dosta?am PABI-DEXAMETHASON do wzi?cia po 8 tabletek kilka razy: o 22.00 przed dzien chemii, o 8.00, 10.00, 22.00 w dniu chemii i o 10.00, 22.00 dzie? po chemii.
Dosta?am równie? NEULAST? do wstrzykni?cia 24h po chemii.
Chemia AT ma byc podawana przez 2h (1h jeden sk?adnik + 1h drugi sk?adnik)
Czy to nie za szybko?
Ogólnie wyglada na to, ?e chyba jestem dobrze zabezpieczona....
Jednak to, ?e jestem alergiczk? i juz mia?am ci??kie reakcje po zazyciu niektórych leków (jak równiez mniej ostra np. po podaniu kontrastu dla alergików) , sk?ania mnie do zapytania Was, na co powinnam zwracac uwag? i ewentualnie o co zabiegac bym nie obudzi?a si? "z r?k? w nocniku" za przeproszeniem.
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie i do?wiadczenia (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
7.03.2010, 13:07
#

Quote Post
kgs
7.03.2010, 13:27

Guru na forum

Zarejestrowana
1,310
4-11 08
1,197
Numer GG: 15703715

Joasiu ja te? jestem alergiczk?, uczolona jestem na wiele leków np. penicylin?, salicylany,surwic? przeciwt??cow? i jeszcze inne rzeczy,które nie zosta?y zidentyfikowane - po wprowadzeniu nowych leków uwa?nie obserwuj? reakcj? organizmu , bardzo cz?sto zda?a si? ,?e po za?yciu 1-2 dawek lek musz? odstawi? i lekarze szukaj? czego? innego co mojemu organizmowi b?dzie sie podoba?o (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Wiesz, ?e te? mia?am AT i jako? j? znis?am , z Toba bedzie tak samo. Trzymam za Ciebie kciuki ,b?dzie OK. Pozdrawiam.

+Quote Post
joasia
7.03.2010, 13:36

Zarejestrowana
49
26-02 10
Warszawa
1,854

Dzi?kuj? Krysiu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Widz?, ?e mamy wiele wspólnego ! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
U mnie tez rekcja alergiczna jest zawsze opó?niona - ostatnio na kontrast "dla alergików" (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) po 5 godzinach, kiedy? na pewien lek po 4 (!) dniach... a np. na uk?szenia owadów 2 dni...
Tak wi?c po kontakcie z czymkolwiek nowym - nie znam dnia ani godziny... jest to m?cz?ce...
Serdecznie pozdrawiam (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

+Quote Post
anna66
7.03.2010, 16:01

Zarejestrowana
81
10-07 09
podkarpackie
1,626

Te? alergiczka, za pierwszym razem by?am dwa dni na oddziale, nic si? nie dzia?o.
Nast?pne, w sumie cztery, na dziennym pobycie.
?ycz? Ci du?o wytrwa?o?ci, dasz rad?!!
Pozdrawiam serdecznie!!

+Quote Post
madzia 61
7.03.2010, 18:13

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Joasiu bedzie git ,juz wczoraj obgadalysmy co nie co ,kochana glowa do gory w srode mocno zaciskam kciukaski ,wazne ze zaczniesz leczenie i dalej dasz rade .Pozdrawiam i moc buziakow posylam. (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) .

--------------------

Nigdy nie rezygnuj z marzen.Kieruj sie znakami-PAULO COELHO

+Quote Post
joasia
7.03.2010, 18:21

Zarejestrowana
49
26-02 10
Warszawa
1,854

(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
dziekuj?!!!
Dobre z Was dziewczyny! (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

PS stworzy?am taki temat, który w jednym miejscu zebra?by sprawy zwiazane z alergia i schematem AT. W ten sposób byc mo?e wskazówki do?wiadczonych dziewczyn alergiczek pomog? nowym forumowiczkom, które maja podobne problemy? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Al_la
7.03.2010, 18:56

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Asiu, poczytaj sobie jeszcze ten w?tek http://www.amazonki.net/forum/index.php?showtopic=3307

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
joasia
7.03.2010, 19:38

Zarejestrowana
49
26-02 10
Warszawa
1,854

Dzi?kuj? Allu.
Przeczyta?am tamten w?tek.
W?a?nie tamten w?tek o podawaniu taxolu sk?oni? mnie do zalo?enia w?tku o chemii dwusk?adnikowej AT po?aczonej z dzia?ajacymi os?onowo dodatkowymi lekami.
Chemiczka w?asnie po us?yszeniu, ?e jestem alergiczka zmieni?a koncepcj? z AC na AT. Jak z tego rozumiem, schemat AT dawany jest alergikom.
My?l?, ?e taki w?tek mo?e byc ciekawy nie tylko dla mnie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
EDYTKA3001
7.03.2010, 19:43

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
13
12-01 10
PU?AWY
1,814

witaj Joasiu
Ja te? bra?am 6 cykli chemii AT.Po 1 wlewie pobolewa? mnie ?o??dek ale Controloc 2 razy 40 mg doustnie mi pomóg?.Dla zabezpieczenia organizmu przed wymiotami bra?am Zofran.Nie mia?am biegunek.Najbardziej dokucza? mi brak snu,wi?c przez pierwsze 2 dni bra?am estazolam.
Po neula?cie bola?y mnie ko?ci.
Tylko takimi dolegliwo?ciami si? nie przejmuj ,wszystko mo?na przetrwa?.Wa?ne by wyt?pi? zbuja.Ostatni? chemi? wzi??am 25 pa?dziernika2009,potem mia?am radioterapi?.Leczenie zako?czy?am 15 .12.2009.
pozdrawiam Edyta

+Quote Post
« · Leczenie · »

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 5.04.2020 - 1:41