IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

Reply to this topicStart new topic
> Czas na wyjecie portu?
V
Mamotsa
8.04.2009, 15:08

Guru na forum

Wspiera forum
1,098
25-06 07
Niebieskie Migdaly
2

Ja w tym temacie jestem barrrdzo opozniona ale ...wczoraj z pewna niesmialoscia udalam sie do mojego chirurga "zlote rece" i jestem juz umowiona na zabieg.
W szpitalu ...nie chcieli mnie przyjac, nie bylo lozka, nie bylo miejsca, zmiana procedur wiec ide to zrobic prywatnie.
Napiszcie prosze jak przebiegla taka "przygoda" u Was, czy po kilku dniach wraca sprawnosc reki /mialam problem przy zalozeniu portu.

--------------------
tylko dzisiaj jest dzisiaj..carpe diem
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
8.04.2009, 15:08
#

Quote Post
Doris
8.04.2009, 18:41

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

przeszkadza Ci port? kto? powiedzia?, ?eby? osun??a? czy robisz to sama z siebie?

+Quote Post
elkka
8.04.2009, 19:05

Guru na forum

Wspiera forum
1,491
6-11 07
W-wa,Braunschweig
34
Numer GG: 560533

No niestety - ja swoj jeszcze mam (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
dlaczego niestety- bo dostalam skierowanie do szpitala na usuniecie - ale stchurzylam.....
no i dalej go mam - juz mi nie przeszkadza, wiec niech sobie siedzi.
Wiem, ze to ryzykowne i niepotrzebne, ale taki mam przesyt i wstret do wizyt lekarkich.... ze to silniejsze ode mnie (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

Mamotsik - jak juz usuniesz - to bardzo Cie prosze o relacje....
moze jednak pojde ?
pozdrawiam sedecznie (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

+Quote Post
Mamotsa
9.04.2009, 8:38

Guru na forum

Wspiera forum
1,098
25-06 07
Niebieskie Migdaly
2

Dorotko, port mi absolutnie nie przeszkadza ale...nie plucze go i ciagle slysze ze po dwoch latach powinno sie go wyjac...
"Jest to jednak cialo obce i moze spowodowa komplikacje".
Dopiero niedawno dojrzalam PSYCHICZNIE do tego aby sie go pozbyc...
Wczesniej bylo jak z parasolka, lepiej zabrac z domu wtedy nie pada deszcz....
Skierowanie do szpitala bylo niewystarczajace aby mnie przyjeli na zabieg tam gdzie mi port zalozono...
Tak jak pisalam wczesniej - zdecydowalam sie wiec zrobic to prywatnie i u lekarxa ktory przeprowadzil operacje w 2005 - tak dobrze ze po tygodniu moglam grac w golfa, hi hi
Elkka, co do wstretu - pojmuje - ale ja mam wiekszy wstret do plukania i nie robilam tego od dawna...
Relacje zdam oczywiscie!

--------------------

+Quote Post
Doris
9.04.2009, 9:17

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

Mamotsik a kiedy masz termin, b?d? wspiera?a my?l?. pewnie ju? po ?wi?tach?

+Quote Post
Bajdunia
12.04.2009, 15:39

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Doktor który mi zak?ada? porta mówi?,?e jego ojciec mia? 7 lat (za?o?ony port oczywi?cie).

+Quote Post
ricarda05
24.04.2009, 9:25

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
129
6-11 07
0lsztyn
62

Melduj? pos?usznie ,?e wczoraj opu?ci?am szeregi "portówek"....(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mamotsa, elkka nie ma czego si? ba?....pisze Wam ta ,któr? le??c ju? znieczulona, obmy?la?am jak uciec z gabinetu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))))
wczoraj zarejestrowa?am si? do Polikliniki(nie by?am ich pacjentk?, musia?am by? o 6.20 przed rejestracj?) gdzie przyjmuje lekarz , który za?o?y? mi port,
wysz?am z tego za?o?enia,?e ten co wsadzi? niech wyjmuje (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))
by?am nastawiona ,?e da mi skierowanie do szpitala na zabieg ( usuni?cie portu) w pó?niejszym terminie ,ale wzi?? mnie z zaskaczenia (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
kaza? przyj?? ponownie do przychodni, kiedy sko?czy przyjmowa? pacjentów czyli na godz. 12.00....
do sali zabiegowej(aseptycznej)wesz?am 12.10 a opu?ci?am 12.20....ju? bez portu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
jedyny nieprzyjemny moment to ukucie ig?? przy znieczuleniu, jakie by?o moje zaskoczenie kiedy lekarz powiedzia? ,?e mog? ju? wsta?...
z tego co mi mówi? doktor to dla nich bardziej pracowite jest zak?adanie portu a wyci?ganie to ma?y piku?....
po odej?ciu znieczulenia pozwoli?am sobie na odrobin? leniuchowania ,b?d? co b?d? by? we mnie prawie 4 lata
dzi? czuj? si? znakomicie ,tylko plaster z opatrunkiem( szwy) przypomina mi o porciku....
dziewczyny dezerterujcie z klubu "portówek"...b?d? na Was czeka?a (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))))))))

ps.....ju? nie musz? zaprz?ta? swojego sumienia co paro miesi?cznym p?ukaniem portu (a w?a?ciwie brakiem) ... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ))))
trzymam kciuki

+Quote Post
Mamotsa
24.04.2009, 10:09

Guru na forum

Wspiera forum
1,098
25-06 07
Niebieskie Migdaly
2

Ricardo, bravo!!!
Ja zameldowalam sie w klinice o 10.45 w sobote, w poludnie bylam w domu ale z ogromnym bolem, moj porcik bardzo sie do mnie przywiazal i przyrosl...Brak troski o niego /czyt. 0 plukania od daaaaawna /tez chyba nie pomogl.
Teraz porcik mam ...w sloiczku.
Szwy chyba sciagne w poniedzialek, goi sie wszystko pieknie ale swedzi potwornie.
Dziewczyny, ktora nastepna?

--------------------

+Quote Post
lilaW
24.04.2009, 15:47

Zarejestrowana
37
7-10 08
k/Wroc?awia
1,096
Numer GG: 2983561

cholera a ja chcia?am zap?aci? za znieczulenie ogólne, bo taki mam zawa? serca...... tzn. jeszcze go nie wyci?gam, bo mi potrzebny, ale gdzie? ju? sobie o tym my?l? i boj? si? strasznie, ale mnie pod?adowa?y?cie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
elkka
24.04.2009, 19:51

Guru na forum

Wspiera forum
1,491
6-11 07
W-wa,Braunschweig
34
Numer GG: 560533

... no to chyba nic innego mi nie pozostalo , jak isc w Wasze slady......

+Quote Post
Bajdunia
26.02.2010, 19:10

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Mamotsa co to znaczy z ogromnym bólem?
Bola?o wyjmowanie czy ju? po wyj?ciu?
Mi te? przyrós? i jest jakby schowany, obro?ni?ty t?u?cink?.
No i te? mam stracha.
Jeszcze nie wyjmuj?, bo ci?gle herceptyne biore.

+Quote Post
Mamotsa
28.02.2010, 0:10

Guru na forum

Wspiera forum
1,098
25-06 07
Niebieskie Migdaly
2

Bajduniu, nie moglo tak bardzo bolec bo juz zapomnilam ha ha.
Tak powaznie to faktycznie bolalo ale ja chwile po wyjeciu wybralam sie do domu wiec jak tylko znieczulenie przestawalo dzialac bylo kiepsko.
Tym razem mam znacznie wieksza blizne niz po wsadzeniu portu ale kto by sie tym przejmowal?

--------------------

+Quote Post
ewac
7.04.2010, 15:22

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
11
5-04 10
1,902
Numer GG: 17443314

Cze?? dziewczyny
Wy juz ko?czycie przygod? z portem, a ja chce j? zacz??. Mo?e podpowiecie mi, gdzie w Wawie zak?adaj? szybko i sprawnie port i jak si? do tego przygotowa?, oczywi?cie oprócz psychy.
Dzi?ki i pa

+Quote Post
dani
7.04.2010, 15:32

Guru na forum

Wspiera forum
3,708
10-07 08
okolice stolicy :-)
765
Numer GG: 9941563

Ja mia?am zak?adany port w CO na Ursynowie...
Chcia?am prywatnie ( by?oby szybciej ),ale wtedy kosztowa?o to ko?o 3 tysi?cy...Tak mówi?y piel?gniarki...
Troch? czeka?am,dwa razy przek?adali mi termin..
Ale w ko?cu doczeka?am si?...
Popro? lekarza o skierowanie na za?o?enie portu..
Pomarud?,?e nie ma ju? gdzie si? wk?uwa?....
I ju?.
Zapisz?,termin ustal?...
Aha...Port mia?am zak?ady na tej samej sali operacyjnej,gdzie mia?am mastektomi?...
Niemi?e uczucie...

--------------------

"Chcesz roz?mieszy? Boga....Opowiedz mu o swoich planach..."

+Quote Post
hala1962
7.04.2010, 18:41

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Ewa jak zakwalifikowa?am si? do programu klinicznego to raz dwa za?o?yli mi port - czeka?am tydzie?, w znieczuleniu miejscowym - tak ?e po pó?godzinie mog?am wyby? do domku, dosta?am antybiotyk na trzy dni a na czwarty by? ju? pierwszy wlew herci. Podejrzewam, ?e ten zabieg nie szed? na konto NFZ tylko z pieni?dzy sponsora programu. No i lekarze dostaj? za ka?dego pacjenta extra pieni??ki, wi?c te? s? zobowi?zani wobec nas podwójnie. Porozmawiaj? z lekarzem od tego programu i powiedz ?e jest Ci potrzebny port - b?dziesz wiedzia?a na czym stoisz.

+Quote Post
ewac
7.04.2010, 21:30

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
11
5-04 10
1,902
Numer GG: 17443314

Dzi?ki dziewczyny
Wasze porady s?... bezcenne. Teraz z ka?dym dniem czuj? si? coraz lepiej, bo cho? troch? pewniej. Czekam na potwierdzenie HER2 dodatniego i ruszam do boju. Tak jak radzicie, poprosz? lekarza o port, mo?e si? uda. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Czy która? z Was korzysta?a z pomocy Amazonek w CO na Ursynowie? Mo?e jakie? porady psychologa lub prawnika? Teraz jestem chyba w najgorszym nastroju, bo juz mam diagnoz?, a jeszcze nie wiem, jakie b?dzie leczenie i kiedy si? zacznie? To oczekiwanie mnie przerasta, pewnie te? dlatego tak Was n?kam, ale Wasze odpowiedzi dodaj? mi otuchy. Dzi?ki Wam wiem, ?e mo?na przez to wszystko przej??!

+Quote Post
dani
7.04.2010, 21:41

Guru na forum

Wspiera forum
3,708
10-07 08
okolice stolicy :-)
765
Numer GG: 9941563

Po operacji mia?am rehabilitacj? w CO...
Jednym z jej elementów by?o kilka spotka? z psychologiem...
Grupowych spotka?.
Ale je?li ktos potrzebowa? indywidualnych,móg? o nie poprosi?...
Co do Amazonek z CO...
Jedna z nich by?a u mnie po operacji...
Nie chcia?am tego...
Ale nie potrafi?am si? wymiksowa?.
Pomog?o mi to spotkanie....
Fajna,zadbana starsza pani...
Cz?sto J? spotykam na korytarzach CO i...mówi? Jej dzie? dobry...
Wiem,?e nie mo?e mnie pami?ta?,ale....jaka? wi?? mnie z Ni? ??czy...

--------------------

"Chcesz roz?mieszy? Boga....Opowiedz mu o swoich planach..."

+Quote Post
Katty
7.04.2010, 22:25

Guru na forum

Zarejestrowana
758
5-11 07
Warszawa
17

Dziewczyny, sorry, ?e w tym portowym w?tku zapytam...... A ile czasu mo?e siedzie? w nas ten kranik po rekonstrukcji? To te? taki porcik......
Ja mam juz dwa lata i nie wiem czy bed? jeszcze co? zmienia?a w piersiach, byc mo?e nie, ale nie jestem do ko?ca pewna. Nie wiecie jaki jest maksymalny czas by mo?na go w sobie mie?? Nic mi si? z nim nie dzieje, nie boli, nie uwiera ale to cia?o obce.

--------------------

+Quote Post
Krysiag
8.04.2010, 16:35

Zarejestrowana
43
7-06 08
Ruda ?l?ska
663
Numer GG: 1669291

Dziewczyny je?li macie port do usuni?cia to lepiej nie zwlekajcie z tym.U mnie dodz?o do zaka?enia krwi.Mia?am gor?czki po 40 stopni,trzepa?o mn? strasznie ,a przez dwa miesi?ce nikt nie wpad? na to aby zrobi? mi posiew krwi.Na szcz??cie z urlopu wróci?a moja lekarka,która od razu powiedzia?a ,?e to wina portu.Nie b?d? si? rozpisywa?a jakie ponios?am konsekwencje tzw"rutyny"do?wiadczonych lekarzy.Nie chc? nikogo straszy?,ale lepiej dmucha? na zimne.Je?li port nie jest konieczny to radz? go usun??.

+Quote Post
« · Leczenie · »

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 30.05.2020 - 19:22