IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

12 V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tamoksifen- objawy uboczne
V
Becia
13.03.2009, 9:46

Guru na forum

Wspiera forum
764
6-11 07
Siemianowice ?l?skie
33

Ajaka, chyba co? jest na rzeczy...
ja tak jak lulu wypróbowa?am ju? wszyskie...ale po przeczytaniu o bólach nóg przypomnia?am sobie, ?e kiedy? bardzo bola?y mnie nogi...dolegliwo?ci by?y bardzo podobne do tych, które opisywa?a Katty (rano po wyj?ciu z ?ó?ka chodzi?am kilka minut na zgi?tych nogach, mia?am straszne trudno?ci z wysiadaniem z tramwaju i autobusu)...nie wiem jaki Tamox wtedy bra?am, ale teraz od kilku miesi?cu bior? austriacki: Tamoxifen HEXAL, a przedtem niemiecki "Ebewe"...wychodzi na to, ?e bóle nóg mia?am podczas ?ykania tamoxu od polskich producentów (z firmy EGIS albo z Vipharm)...

Ajaka, dzi?ki (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
13.03.2009, 9:46
#

Quote Post
lotka4
13.03.2009, 14:00

Expert na forum

Zarejestrowana
554
9-11 07
Rybnik
105

Witajcie.A ja bior? Femar? przez rok i te? prawie wszystkie ko?ci mnie bol?,a szczególnie nogi.Pyta?am lekarza , powiedzia? mi,?e mam pecha
bo jak ten ból nie min?? przez pó? roku to ju? tak b?dzie.Pogodzi?am sie z tym ale chodz? jak staruszka szczególnie rano.Pozdrawiam serdecznie

+Quote Post
Halka
13.03.2009, 14:03

Expert na forum

Zarejestrowana
515
13-11 07
Warszawa
145

BETI - ja bra?am od pocz?tku tylko Hexal - i nogi daj? mi popali?! Teraz przesz?am na arimidex (po przesz?o 2 latach tamoksyfenu) i póki co - dalej mnie bol?. Najgorzej z rozruchem rano i wysiadaniem z autobusu.

+Quote Post
Al_la
15.03.2009, 16:57

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Znana nam dr Gruszfeld, osobie (za?ywaj?cej Tamoxifen) pisz?cej o bólu kr?gos?upa i stawów radzi na innym forum przede wszystkim wykonanie badania w kierunku osteoporozy . Je?li zostanie ona potwierdzona trzeba w??czy? bisfosfoniany.

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
handzik
15.03.2009, 19:00

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
17
10-12 08
pomorskie
1,309

Z tego co wyczyta?am w informacjach o tamoksyfenie to to ,?e podnosi on poziom wapnia w organi?mie, w przeciwie?stwie do pochodnych aromatozy które go obni?aj?,powoduj?c osreoporoz? i z?amania.Sama bior? tamo 3 miesi?ce i jak narazie nie mam jeszcze k?opotów ze stawami,cho? latek du?o na karku,ale u mnie oby?o si? bez chemii.Tak?e w zwi?zku z tym przesta?am ?yka? dodatkowo wap?,ale codziennie ?ykam magnez.Ciekawi mnie przyczyna tych dolegliwo?ci stawowych,mo?e mo?na si? tego w jaki? sposób ustrzec.

+Quote Post
hala1962
15.03.2009, 23:48

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Ja bior? polski tamoksifen. Uderzenia gor?ca (lekkie, kilka razy na dzie?) mia?am przez jakie? 3 miechy - teraz ju? ich nie mam, nie przyty?am ani kilograma. Ogólnie znosz? go bardzo dobrze. Kurtka, a mo?e to ?le ?e ja go tak dobrze znosz??....

+Quote Post
Becia
16.03.2009, 8:01

Guru na forum

Wspiera forum
764
6-11 07
Siemianowice ?l?skie
33

Hala, zazdroszcz? Ci...w maju min? dwa lata jak bior? tamox, a od listopada 2007 roku onk w??czy?a mi zoladex...uderzenia gor?ca i poty jak by?y tak s?...tylko nie wiem czy to teraz skutek jednego, czy drugiego leku...mój organizm nie chce si? podda?...jajniki walcz? z farmakologiczn? kastracj?...

+Quote Post
lulu
16.03.2009, 8:23

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Rozumie, ?e u was m?odych jajniki walcz? ale ja by?am ju? po menopauzie jak wykryto chorob? i zacz??am bra? tamoxifen a uderzenia mam do?o wi?ksze ni? podczas menopauzy.

+Quote Post
grazyna007
16.03.2009, 8:40

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
98
26-09 08
Gdynia
967

Te poty to koszmar. Ja mam usuniety caly dol juz od 12 lat. Stosowalam przez caly ten czas HTZ - Systen 50 i wyhodowalam sobie hormonozalezna gadzine. Od pazdziernika oczywiscie odstawilam, od paru dni tamoxifen biore - pare razy na dzien mokra jestem jakbym spod prysznica wyszla (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)
Zyje nadzieja, ze z kazdym miesiacem te dolegliwosci beda slably.
Mam jeszcze pytanie do pan pomenopauzalnych stosujacych tamoxifen - czy zauwazylyscie u siebie oznaki przyspieszonego starzenia sie skory? Ja mimo skonczonych 60 latek wygladalam jak dotad na sporo mniej i zastanawiam sie, czy juz czas przygotowywac sie na to, ze wkrotce bede wygladac jak zwiedniete jabluszko? (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif)

--------------------

+Quote Post
lulu
16.03.2009, 8:45

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Na podstawie swoich do?wiadcze? nie mog? stwierdzi? aby tamoxyf ?le dzia?a? na wygl?d, Poniewa? ja jednak przyty?am "troszk?" to skóra lekko si? wyg?adzi?a.

+Quote Post
PLYM
16.03.2009, 17:56

Guru na forum

Zarejestrowana
703
2-07 08
ma?opolska
732

.
ja z takim pytaniem? Czy to mo?liwe ?eby tamoksifen zatrzyma? okres?
Brzuch mnie pobolewa i nic. Ca?? chemi? by? regularnie i po ch te?, zaraz na pocz?tku brania tamoksa.
teraz znik? pierwszy raz.
Dodam ?e nie bior? zoladeksu.
Nie panikuj? tu specjalnie bo akurat nie wiem czy to dobrze czy nie je?li okres si? utrzymuje.
Jak to fizycznie wygl?da wiecie mo?e, dziewczyny?
.

+Quote Post
handzik
16.03.2009, 18:53

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
17
10-12 08
pomorskie
1,309

Pierwsza onkolog która zapisywa?a mi tamo powiedzia?a ,?e im dokuczliwsze skutki uboczne tym lepiej hormon dzia?a.Potem b?d?c na kontroli powiedzia?am innej onkolog ,?e prawie nie odczuwam skutków ubocznych typu uderzenia gor?ca czy poty, a ona na to ,?e to bardzo dobrze.I b?d? tu cz?owieku m?dry.Gdzie? czyta?am ,?e ?rodki uspokajaj?ce czy p/depresyjne zmniejszaj? skuteczno?? dzia?ania tamoksyfenu.Przez ten okres 3 m-cy równie? ni? nie przyty?am ,ale skóra niestety wydaje mi si? bardziej zwi?dni?ta.

+Quote Post
hala1962
16.03.2009, 19:31

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Moja doktórka nie skomentowa?a tego, ?e lekko przechodz? ter.hormonaln?. Jedynie poci?gni?ta za j?zyk potwierdzi?a, ?e "kr??? s?uchy, nie potwierdzone naukowo" ale jednak.... ?e przy her2 dodatnim tamoksifen ma zmniejszon? skuteczno?? i ?e za 2 lata zmieni mi na co? innego. upsss!

+Quote Post
zuzanna
16.03.2009, 20:07

Guru na forum

Zarejestrowana
702
11-11 07
Gdynia
126
Numer GG: 898827

mnie onkolozka zmienila na Lamette po 2.5 roku tamoxyfenu
ale nie komentowala dlaczego ? powiedziala tyle ze mniej toksyczna
pozdrawiam

+Quote Post
Pere?ka
16.03.2009, 23:28

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648
Numer GG: 1268938

Ostatni? miesi?czk? mia?am tu? przed operacj? w lipcu ubieg?ego roku.
NolvadexD bior? od sierpnia i do tej pory nie pojawi?a mi si? miesi?czka. Mia?am i czasami mam do tej pory pobolewanie brzucha jak przed miesi?czk?, ale krwawienie si? nie pojawia. Lekarze twierdz? ?e bardzo dobrze, ?e dobrze zareagowa?am na leczenie.
Od listopada mam problemy z nogami ( bol?, puchn?).
Skóra staje si? bardziej sucha i zaczynam dostawa? zmarszczki. Jednym s?owem starzej? si?.
Od sierpnia przyty?am 8,5 kg ( wcze?niej nigdy nie mia?am problemów z wag?)
Uderzenia gor?ca mia?am do grudnia. Przed Bo?ym Narodzeniem wary mnie opu?ci?y z czego si? ucieszy?am. Niestety moja radocha by?a przedwczesna, bo powróci?y pod koniec lutego.
Co jeszcze zauwa?y?am ciekawego. Odk?d bior? Nolvadex przyjmuje duzo wi?cej p?ynów niz przed leczeniem.

+Quote Post
trenia
23.04.2009, 11:46

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
27
10-07 08
764
Numer GG: 9395136

Witam dziewczyny, potrzebuje waszej pomocy odnosnie tamoksifenu. W zeszlym roku w czerwcu mialam operacje usuniecia piersi i lekarze ustalili dla mnie leczenie hormonalne zoladex+tamoksifen. Do tego mam jeszcze leki (sindronad, bonefos) na kosci bo byl rozsiew w zebrze po stronie operowanej. Do tej pory bylo wszystko dobrze az do wtorku 21.04. Zaczelam krwawic z drog rodnych. Lekarz powiedzial ze jest przerost endometrium, wynosi on 10, i odkryli ze to zebro do ktorego byl rozsiew jest zlamane. Mam miec robione lyzeczkowanie w ten piatek z powodu tego endometrium i lekarz zaproponowal mi odstawienie tamoksifenu i pozostanie tylko przy zoladexie. Pomozcie prosze, czy te skutki uboczne moga byc spowodowane prze ten tamoksifen wlasnie i czy jego odstawienie w czyms pomoze???? Ponadto boli mnie strasznie skura, piecze jak diabli ponizej blizny a troche powyzej brzucha, czy to moze byc od tego zebra i czy to zlamanie moze byc od tamoksifenu czy moze bonefos byl za slaby (bo w ostatnim czasie sindronat zmienili mi na bonefos) Pomozcie dziewczyny i doradzcie czy odstawienie tamoksifenu to dobre rozwiazanie??????

+Quote Post
Agaba190
23.04.2009, 11:55

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Witam Ci?,
Nie chc? sia? zam?tu, ale ja po Tamoksifenie te? mia?am przerost endometrium i krwawienie, Oczywi?cie natychmiast polecia?am do ginekologa na USG (endometrium 12 mm) i ten?e ginekolog kaza? natychmiast ?y?eczkowac. Da? skierowanie do szpitala(w którym pracuje). Nast?pnego dnia tam by?am i jakie? by?o moje zaskoczenie - drugi ginekolog powiedzia?, ?e absolutnie nie ?y?eczkowa?, tylko obserwowa?. Za 3 m-ce zrobi?am znowu USG i endometrium wynosi?o 5 mm.
Podobno przy Tamoksyfenie tak w?a?nie jest. Wiem, ?e kilka dziewczyn mia?o ju? kilka razy ?y?eczkowanie. Nie jest to jak wida? metoda leczenia problemu.
Co do reszty to nie wypowaidam si?, bo nie wiem. Mysl?, ?e w?tpliwo?ci powinien rozwia? lekarz onk.
Powodzenia

+Quote Post
Al_la
23.04.2009, 12:05

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Witaj Trenia,

Uwa?am, ?e to za powa?na sprawa, ?eby?my Ci mog?y radzi? i ?eby? mia?a si? na tych naszych radach nie daj Bo?e opiera? (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Od tego s? lekarze i trzeba im zaufa?. Je?li masz w?tpliwo?ci, czy to dobra decyzja, id? do innego lekarza i zapytaj go o opini?.

Tamoxifen ma rzeczywi?cie takie dzia?ania uboczne, ?e po nim przerasta endometrium. Osobom po menopauzie zamieniaj? na inne leki i to jest wyj?cie. U Ciebie chyba nie bardzo jest na co zamieni?.
Z?amanie ?ebra nast?pi?o najprawdopodobniej na skutek zmian osteolitycznych ko?ci.
Odno?nie skuteczno?ci biofosfonianów nie b?d? si? wypowiada?, bo to pewnie indywidualna sprawa. Na innych dzia?aj? mniej, na innych bardziej.

Pozdrawiam i powodzenia ?ycz?.

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Kela
23.04.2009, 12:15

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Witaj Trenia
Niedawno by?am w podobnej sytuacji. Moje endometrium mia?o 18 mm. Onkolog zmieni?a tamoxifen na arimidex a po 10 dniach kaza?a odstawic hormony, bo dosta?am okresu. jednka ka?dy przypadek jest indywidualny i to lekarz musi zdecydowac, co dalej robic. Moja onk zanim podj??a decyzje sprawdza?a jeszcze raz moje receptory, mój histopat, analizowa?a sposoby leczenia...

Bonefos to dobry lek, on by? pierwszy...Sindronat to tez klodronian, tylko inny producent

+Quote Post
trenia
23.04.2009, 16:17

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
27
10-07 08
764
Numer GG: 9395136

Dziewczyny bardzo dziekuje za wypowiedzi jestem bardzo skolowana i roszczesiona bo mam same problemy i jestem z tym sama juz mam dosc .Pozdrawiam

+Quote Post
« · Leczenie · »

12 V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 31.03.2020 - 20:57