IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

2 V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> NERATINIB, program badan klinicznych - wymiana doswiadczen
V
Dakota
26.02.2010, 17:24

Guru na forum

Zarejestrowana
909
10-11 07
Niemcy
118

Zakladam watek, w ktorym osoby objete programem badan klinicznych
nowego leku o nazwie `Neratinib`beda mialy mozliwosc wymiany wlasnych
doswiadczen i spostrzezen zwiazanych z przyjmowaniem tej substancji...

Zaproponowano mi udzial w tym programie od 02.03.10,...cykl badan trwa 12 miesiecy.
Jak we wszystkich tego typu badaniach, nie wiem czy wylosuje
realny lek, czy placebo..... Z informacji, ktore otrzymalam wynika, ze od poczatku
tego roku rusza seria badan klinicznych Neratinibu w calej Europie. Lacznie beda one obejmowaly
3500 kobiet z calej Europy.....50% lek, 50% placebo....
Uczestniczkami programu maja byc osoby po /lub w trakcie / rocznym, adjuwantowym
leczeniu herceptyna.... Neratinib pelni tu role zapobiegawcza, jako kontynuacja herceptyny.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
26.02.2010, 17:24
#

Quote Post
sylwia_b12
2.03.2010, 15:09

Expert na forum

Zarejestrowana
420
9-01 09
Gda?sk
1,349
Numer GG: 4709235

Ja ju? bior? ten lek od listopada ,by?am pierwsz a pacjentk? w Gda?sku która dosta?a ten lek jako adjuwant.Dakota ja od razu wiedzia?am ,?e bior? lek a nie placebo ,bo si? strasznie ?le czu?am mia?am codziennie lej?ce biegunki (jest to charakterystyczny objaw przy braniu Neratynibitu) teraz ju? czuj si? lepiej i tak jak lek.mówi?a organizm si? do tego przyzwyczai? ,ale nadal mam biegunki mo?e nie codziennie ,ale tak co drugi dzie?,ale ju? jest o wiele lepiej .Na pocz?tku bra?am 6 tabletek ale onk. mi zmniejszy?a na 5 .Warto si? zgodzic na udzia? w tym programie (nawet je?eli dosta?aby? Placebo) poniewa? jeste? pod sta?? kontrol? onk. i masz robione badania co 3 mce ,jeste? pod kontrol? lek przez 5 lat .

+Quote Post
ewela
2.03.2010, 15:39

Expert na forum

Zarejestrowana
444
15-12 08
Bydgoszcz
1,316
Numer GG: 10974489

Oczywiscie ze warto ja jestem tez w takim programie tyle ,ze herceptyna i xeloda tak mi wylosowa? komputer.Jestes pod stala opieka wszystko odbywa sie bez kolejek ,czekania i kontrolne badania co 3mc tak jak pisze Sylwia,ja teraz znowu mialam rezonas ,tomograf ,echo.Naprawde warto ja jestem zadowolona tym bardziej ze widac efekty pozdrawiam Sylwia....

--------------------
Najwieksz? chlub? nie jest to aby si? nigdy nie potkn?c, ale to aby po ka?dym upadku d?wign?? sie i stan?? na nogi;;;;;

+Quote Post
sylwia_b12
2.03.2010, 15:52

Expert na forum

Zarejestrowana
420
9-01 09
Gda?sk
1,349

W?a?nie jest tak jak pisze Ewela ,masz badania bez problemu i nie czekasz w kolejkach w?a?ciwie badania s? robione od r?ki ,Pozdrowienia.

+Quote Post
anna66
2.03.2010, 16:12

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
81
10-07 09
podkarpackie
1,626

Jak si? za?apa? do takiego programu bada? klinicznych?

Czym ró?ni si? Neratinib od Herceptyny?
Czy te? jest kardiotoksyczny?

+Quote Post
sylwia_b12
2.03.2010, 16:20

Expert na forum

Zarejestrowana
420
9-01 09
Gda?sk
1,349

Mnie udzia? w tych badaniach zaproponowa?a lek. ,Neratynib jest lekiem podobnym do Herceptyny a w?a?ciwie to bardziej do Lapatynibu ,ale podobno ma byc jeszcze lepszy od Lapatynibu i jest te? kardiotoksyczny ,dlatego te? wykonuj? EKG i Echo serca ,

+Quote Post
basia1959
2.03.2010, 18:33

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
160
1-04 09
Gda?sk
1,496

Witam,ja rowniez jestem w programie badan klinicznych,tyle ze u mnie jest Lapatynibu+xeloda.Pozdrawiam

+Quote Post
ewela
2.03.2010, 22:23

Expert na forum

Zarejestrowana
444
15-12 08
Bydgoszcz
1,316

U mnie tez zaproponowal to lekarz, poniewaz wczesniej dostawalam tylko hercie ale tak jakby dzialala na mnie nie do konca i dlatego weszlam do programu...

--------------------
Najwieksz? chlub? nie jest to aby si? nigdy nie potkn?c, ale to aby po ka?dym upadku d?wign?? sie i stan?? na nogi;;;;;

+Quote Post
Bajdunia
3.03.2010, 11:08

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Czy to si? podaje równolegle herceptyn??
I czy tylko dla kobiet, które maj? herceptyn? na rok?
Bo jak jak mam do ko?ca ?ycia, to ju? bym si? nie za?apa?a?

+Quote Post
Dakota
3.03.2010, 11:29

Guru na forum

Zarejestrowana
909
10-11 07
Niemcy
118

Programem badan klinicznych sa objete kobiety po rocznym przyjmowaniu herceptyny,
.... ale z tego co wiem .....,po zakonczeniu programu , neratinib bedzie podawany prawdopodobnie
zarowno przy przerzutach jak i w adjuwancie ..... .Szacunkowo zaklada sie, ze program badan
klinicznych zostanie zakonczony w 2011/2012...

--------------------

+Quote Post
Hanka
4.03.2010, 18:00

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
185
25-05 08
warmi?sko - mazurskie
638

W?asnie wczoraj dosta?am list z Polikliniki w Olsztynie z zaproszeniem do udzia?u w tym badaniu.
Dzi? zadzwoni?am i umówi?am sie na spotkanie 8 marca. Herceptyn? zako?czy?am w grudniu.
Sylwio, jak cz?sto s? badania kontrolne, wizyty u lekarza? Czy lek jest w postaci tabletek ? Dostajesz si? je" na zapas"?
Napisz, prosz?, co? wi?cej.Pozdrówka:)

--------------------
[font="Times New Roman"][/font][size="2"][/size][color="#0000FF"][/color]

+Quote Post
Dakota
4.03.2010, 20:37

Guru na forum

Zarejestrowana
909
10-11 07
Niemcy
118

....akurat tu zajrzalam.... zanim Sylwia napisze ( ona wsrod nas ma najwieksze doswiadczenie )
...powiem, co wiem na ten temat..... lek jest w postaci tabletek...
w mojej klinice wyglada to tak :
> przed programem musialam zrobic badania tj.mammografie, usg brzucha, rtg pluc, ekg, krew, scynty kosci...
> przedwczoraj zaczelam udzial w programie....na wizycie u onka dostalam buteleczke z tabletkami...mam
brac codziennie szesc tabletek i za cztery tygodnie wizyta u onka plus kontrolne EKG
.....po dwoch dniach brania jedynym objawem jest lekka biegunka, ... zobaczymy co bedzie dalej (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)

--------------------

+Quote Post
ewela
4.03.2010, 22:55

Expert na forum

Zarejestrowana
444
15-12 08
Bydgoszcz
1,316

U mnie to tak wyglada przed samym wejsciem do programu musialam zrobic tomograf, rezonas glowy scyntygrafir kosci,echo,ekg i krew.A teraz to wyglada tak ze co 3 tyg jade na wlew herci gdzie odbywa sie to na oddziale i dostaje do domu 112 tabletek xelody ktora biore rano 5 tabl a wieczorem 4 co 12 godz i tak przez 2 tyg potem tydzien przerwy i znowu wlew i tak wko?o macieju.Czuje sie ok zadnych sensacji typu biegunka nic tak jak bm ?ykala rutinoskorbin, i tak to u mnie wyglada.A co 3 miesiace powtorne badania...

--------------------

+Quote Post
Hanka
5.03.2010, 10:24

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
185
25-05 08
warmi?sko - mazurskie
638

Dakoto, dzi?ki za ten w?tek - jak na moje zamówienie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Pewnie wkrótce b?dzie nas tu wiecej....
No cóz, wchodz? w to, nawet jesli wylosuj? placebo, to dost?p do badan wart jest wszystkie pieni?dze (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )
A - s?dz?c po pierwszych objawach- chyba mia?a? fart i wylosowa?a? lek, prawda?

Ewela,dzieki za te szczegó?y, troch? mi rozja?ni?a?...My?l?, ?e badania kliniczne nowych leków odbywaj? si? wg podobnych schematów.
Badania o których piszesz, to dla mnie jak bajka - ja mia?am w trakcie leczenia tylko usg, rtg, echo i krew i teraz , po blisko 2 latach od operacji odczuwam pewien niepokój. Chocia? na szcz??cie nic mi nie dolega....

--------------------

+Quote Post
sylwia_b12
5.03.2010, 21:43

Expert na forum

Zarejestrowana
420
9-01 09
Gda?sk
1,349

Witajcie ,u mnie wygl?da?o to tak ,pierwsza wizyta kompleksowe badania krwi ,-morfologia ,próby w?trobowe ,elektrolity nawet wap? i magnez ,kreatynina ,mocznik ,( kompleksowe badania s? przy ka?dej wizycie),rtg p?uc ,mammografia ,EKG ,Echo serca ,to s? takie badania podstawowe je?eli nie ma przerzutów ( pozosta?e badania takie jak TK RMI i scyntygrafie czy te? RTg ko?ci ,s? dodatkowo je?eli zaistnieje taka potrzeba ).Druga wizyta by?a po miesi?cu i krew oraz EKG i Echo serca oprócz tego macanko przez onk i na takim elektronicznym palmptopie musz? wype?niac tak? ankiete dotycz?c? jako?ci ?ycia ( nawet mam do tego ustrojstwa swój PIN) no i oczywi?cie resztk? leku lub puste opakowanie musz? przynie?, za ka?dym razem dostaj? nowe opakowanie,no i wype?niam tak? k?i??eczk? .Nast?pne wizyty s? co 3 mce i te? krew ,macanko ,EKG i Echo serca.Razem z Herceptyn? tego leku nie podaj? ,bo oba s? kardiotoksyczne,ja jestem pierwsz? pacjentk? w Gda?sku ,która dosta?a ten lek w adjuwancie po leczeniu Herceptyn? ,ale onk.mówi?a mi ,?e przede mn? ju? dostawa?y panie i dostaj? ,które maj? przerzuty.Neratynib s? to tabletki chyba przewa?nie daj? po 6 tabletek ,ale ja si? na tych 6 ?le czu?am i onk. zmniejszy?a mi do 5 i jako? si? przyzwyczai?am.Lek b?de przyjmowac przez rok a potem przez jeszcze 4 lata kontrola co 6 mcy .Pozdrawiam Aha ,jeszcze zapomnia?am napisa? ?e tak jak onk.mi mówi?a to wyskoczy?y mi te? takie wypryski ,ala syfki nastolatki na twarzy ,ale tak ok. miesi?ca si? to utrzymywa?o ,a teraz ju? jest ok.

+Quote Post
Hanka
6.03.2010, 10:56

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
185
25-05 08
warmi?sko - mazurskie
638

Dzi?kuj? Ci , Sylwio za wiadomo?ci (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Reszt? doczyta?am w Twoim w?tku i w poniedzia?ek nie b?d? ciemna jak "kot w worku":)
Tylko takie mnie nachodz? watpliwo??i - skoro Neratynib jest lekiem o uznanej skuteczno?ci, stosowanym przy przerzutach, to po co badania z podwójn? ?lep? prób? / tzn lek i placebo/ ? Przecie? tu o raka chodzi, a nie o moczenie nocne. Jakby calkiem inny ci?zar gatunkowy...Do bada? i statystyk jest juz przecie? mnóstwo chorych po herceptynie - jako grupa kontrolna...
No, ale to takie tam, na marginesie....
Pozdrawiam:)

--------------------

+Quote Post
Marike
6.03.2010, 22:49

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
2
4-03 10
Katowice
1,860

CYTAT(Dakota @ 26.02.2010, 17:24) *
Zakladam watek, w ktorym osoby objete programem badan klinicznych
nowego leku o nazwie `Neratinib`beda mialy mozliwosc wymiany wlasnych
doswiadczen i spostrzezen zwiazanych z przyjmowaniem tej substancji...

Szukam kontaktu z osob? przyjmuj?c? neratinib! Marike

+Quote Post
Marike
8.03.2010, 13:31

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
2
4-03 10
Katowice
1,860

Prosz? o kontakt z osobami które s? w programie naukowym -testowanie Neratinibu.
Jestem w tym programie i chcia?abym porozmawia? z innymi kobietami w tej samej sytuacji.
Prosz? piszcie!
Marike

+Quote Post
b.angel
8.03.2010, 13:42

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

Dani (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
po??czy?am w?tki (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
dani
8.03.2010, 13:55

Guru na forum

Wspiera forum
3,708
10-07 08
okolice stolicy :-)
765
Numer GG: 9941563

Zauwa?y?am Anio?ku i dlatego wykasowa?am swój wpis... (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

--------------------

"Chcesz roz?mieszy? Boga....Opowiedz mu o swoich planach..."

+Quote Post
« · Leczenie · »

2 V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 31.03.2020 - 20:44