IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

2 V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> pestki z moreli, prawda czy mit?
V
werciunia
19.03.2010, 17:41

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
29
5-11 08
dolnysl?sk
1,201

Witam
Prosz? o Wasze opinie: Znalaz?am w internecie informacj? i? pestki z moreli niszcz? komórki rakowe. Ciekawi? mnie Wasze opinie na ten temat. Czy s? tu mo?e kobitki które zjadaj? je systematycznie i czy wp?ywa to w jakim? stopniu na zdrowie?
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
19.03.2010, 17:41
#

Quote Post
agawa
19.03.2010, 18:10

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

hm... nowy cudowny lek...?
Pestki zawieraj? jaki? kwas... ale raczej silnie truj?cy...i niekoniecznie truj?cy raka...

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
dani
19.03.2010, 18:20

Guru na forum

Wspiera forum
3,708
10-07 08
okolice stolicy :-)
765
Numer GG: 9941563

Zawieraj? kwas salicylowy i witamin? B17..
I to chyba o t? witamin? chodzi...
Ale ja sceptycznie podchodz? do tego typu informacji... (IMG:style_emoticons/default/mellow.gif)

--------------------

"Chcesz roz?mieszy? Boga....Opowiedz mu o swoich planach..."

+Quote Post
Per?a
24.03.2010, 17:38

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

Przyznam si?, ?e mnie ta terapia coraz bardziej interesuje. Na razie czytam, czytam, czytam...

+Quote Post
Per?a
26.03.2010, 15:03

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

Wreszcie us?ysza?am o B17 w telewizji! Teleekspress, tvn 24, itd... Ró?a Nowak...wystarczy wklepa? w gooogle. Pojecha?a do Meksyku, gdzie eksperymentalnie b?d? si? mierzy? z jej rakiem trzustki. Na stronie Ró?y, pobyt na bie??co opisuje jej ch?opak Kamil. Mam wielk? nadziej?, ?e nie jest to pic na wod? i jedynie wyci?ganie kasy!

+Quote Post
jano0244
26.03.2010, 15:16

Wspiera forum
134
30-09 09
Mr?gowo
1,726
Numer GG: 9427844

Pewien znany nam dr nauk przyrodniczych zaleca zjadanie tego co w pestkach owoców np. ?liwek jest. Wg niego dziennie powinno si? tych ?rodków pestek zje?? tyle, ile jest si? w stanie zje?? owoców, nie wi?cej. Np. zjad?em 8 ?liwek to i pesteczki z tych ?liwek te? s? do skonsumowania. Wg niego wskazane jest te? jedzenie owoców typu jab?ka, gruszki w ca?o?ci, no mo?e bez ogonków (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) A tak powa?niej to wg niego zwi?zki zawarte w tych pestkach dzia?aj? przede wszystkim na te "z?e" komórki. Mo?e i co? w tym jest....
Tylko o ?liwki takie ?wie?e to teraz wiosn? ci?zko (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Jolar
26.03.2010, 18:58

Guru na forum

Wspiera forum
1,270
9-11 07
Mazowsze
109
Numer GG: 6178287

No nie wiem...czy tak mo?na... ja wiele lat temu s?ysza?am, ?e w pestkach zawiera si? "kwas pruski", czyli cyjanowodór...a jak on dzia?a...ka?dy chyba wie...(jest to silna trucizna), by? mo?e moja wiedza jest ju? "przestarza?a"... na pewno ekspertki Forumowe maj? ?wie?sz? i aktualn? wiedz?...

--------------------
L?k nie mo?e istnie? bez nadziei, ani nadzieja bez l?ku.
— B.Spinoza

+Quote Post
lulu
26.03.2010, 22:39

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

"a wiele lat temu s?ysza?am, ?e w pestkach zawiera si? "kwas pruski","

Ja wiem, ?e pestki wi?ni co? takiego zawieraj?, o innych owocach nie s?ysza?am.

+Quote Post
Per?a
27.03.2010, 0:11

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

Có?, moja wiedza i fascynacja amigdalin? (w innych ?ród?ach nazywana wit.B17),opiera si? g?ównie na materia?ach dost?pnych w internecie... Chocia?...kilka dni temu spotka?am osob?, chemiczk?, admiratork? jedzenia pestek moreli. Wyja?ni?a to tak: Generalnie w organizmie cz?owieka amigdalina w ogóle si? nie wch?ania, bo nie mamy enzymów do jej przemiany w cyjanki. Tylko komórki nowotworowe maja ten enzym. Dlatego amigdalina dzia?a tylko w nich powoduj?c ich ?mier?.Organizm musi tylko przerobi? (wydali?) martwe komórki rakowe. Dlatego przyjmowanie B17 trzeba uzupe?nia? kuracjami oczyszczaj?cymi( odpowiednie zio?a, preparaty, zabiegi body detox). No, to tyle ja wiem.. I wiem, ?e nied?ugo b?d? je?? te pestki,tylko si? jeszcze troch? porozgl?dam (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) Do tego nasz cudowny macerat z papryki i mam nadziej? nigdy, przenigdy nie dosta? ju? chemii w ?y?y! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
lulu
27.03.2010, 11:02

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327

Króciutko:

Amigdalina (z ?ac. amygdalum – migda?, z gr. αμυγδάλη – migda?) – organiczny zwi?zek chemiczny z grupy glikozydów (nitrylozyd) wyst?puj?cy w nasionach migda?owca zwyczajnego (Amygdalus communis), pigwy pospolitej (Cydonia oblonga), czeremchach (Padus) i niektórych drzew owocowych (np. moreli, wi?ni, ?liw, brzoskwi?). Wyst?puje w pestkach tych owoców nadaj?c im specyficzny gorzki smak i aromat. W organizmie rozk?ada si? na glukoz?, aldehyd benzoesowy i cyjanowodór. Amigdalin? po raz pierwszy wyodr?bniono z gorzkich migda?ów w 1830 roku. W niektórych ?ród?ach okre?lana jest jako witamina B17, nie jest jednak powszechnie klasyfikowana jako witamina.
Zastosowania medyczne [edytuj]

W latach 20. XX wieku Ernst T. Krebs og?osi?, ?e odkryta przez niego witamina B17, sprzedawana pod nazw? handlow? Laetrile, jest skutecznym lekiem na raka[1]. W ?ród?ach niemedycznych preparaty amigdaliny w dalszym ci?gu opisywane s? jako skuteczne ?rodki przeciwrakowe[2]. Systematyczne badania naukowe dowiod?y jednak brak jakiegokolwiek dzia?ania antynowotworowego amigdaliny[1][3], natomiast jej stosowanie bez nadzoru lekarskiego mo?e prowadzi? do powa?nych zatru? cyjanowodorem, np. w wyniku interakcji z witamin? C[4].

+Quote Post
Per?a
27.03.2010, 12:54

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

To ja poprosz? o nadzór lekarski! Znacie jakiego? lekarza, który...tja...
Lulu, zacytowa?a? info z Wikipedii, dla mnie ma?o...Wydaje mi si?, ?e nie dojdziemy w tym w?tku do consensusu. Ja si? chyba wy??cz?, bo jestem za, a nie chc? by? pos?dzana o propagowanie tak kontrowersyjnego specyfiku. Nie chc? sko?czy?, jak Jason Vale (te? wystarczy wklepa? w Google i nie myli? z facetem od soków), m?ody ch?opak, który twierdzi, ?e wyleczy? si? z raka jedz?c w ca?o?ci morele i jab?ka. Potem spamowa? gdzie si? da chc?c (jak mówi) da? ludziom nadziej?..Ju? "za nied?ugo" siedzia? w pierdlu, bo firma farmaceutyczna wytoczy?a mu proces...To s? takie tam, pewnie historie wyssane z palca, dajmy sobie spokój! Podobnie z cieciorkami, kapsaicyn? itp.rewelacjami. Nie ma to, jak chemia, cudowny, nietoksyczny ?rodek, po którym mamy gwarancj? pe?nego powrotu do zdrowia.

+Quote Post
lulu
27.03.2010, 13:04

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327

Cytuj?c to chcia?am zwróci? uwag? na niebezpiecze?stwa. Poinformowano mnie kiedy?, ?e kompoty z wi?ni stoj?ce d?u?ej ni? dwa lata s? niebezpieczne z racji tego zwi?zku który zawieraj? pestki, powinno si? ich nie u?ywa?. Tylko przestrog? mia?am na my?li a nie zniech?canie, czy krytyk?.

+Quote Post
Per?a
27.03.2010, 13:25

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

Ja wiem, wiem...Wszyscy poruszamy si? we mgle. Po prostu ja akurat wg??bi?am si? w temat troch? bardziej i...jakie? niezbadane nici intuicji ci?gn? mnie w t? stron?:) Np. na metod? Ashkara nie mia?abym odwagi, a B17 jako?...przemawia do mnie. Lulu, Dziewczyny, je?eli z tym zaczn?, podziel? si? "wra?eniami", na razie ?ledz? w?tek Ró?y, z ni? si? nie cykaj? i ?aduj? jej amigdalin? w du?ych dawkach . Chocia? rak trzustki, kurcze... z tym ci??ko wyra?.

Mimo zainteresowania tematem, czuj? si? dyletantk?, wi?c polecam poczyta? na ten temat np na www.eioba.pl
Przytocz? cytat t?umacz?cy, to co dla nas jest kontrowersj?:
"Witamina jest nieszkodliwa dla zdrowych tkanek z bardzo prostego powodu: ka?da moleku?a B 17 zawiera jedn? jednostk? cyjanku, jedna jednostk? benzaldehydu i dwie jednostki glukozy(cukru) ‘zamkni?te’ razem. Po to, aby cyjanek móg? sta? si? niebezpieczny trzeba najpierw ‘otworzy?’ molekul?, aby go uwolni?, trick którego jest w stanie dokona? jedynie pewien enzym, zwany beta-glucosidase, który jest obecny w ca?ym ciele ludzkim w male?kich ilo?ciach przy czym jego ilo?? znacznie wzrasta do znacznych ilo?ci ( stukrotnie wy?szych) tylko w jednym miejscu: w siedlisku z?o?liwego naro?la rakowego. Tak wi?c cyjanek bywa jedynie jakby ‘otwierany’ w miejscu, gdzie znajduje si? rak, z drastycznymi efektami, które ca?kowicie niszcz? komórki rakowe, poniewa? benzaldehyd ‘otwiera’ si? w tym samym czasie. Benzaldehyd jest ?miertelnie niebezpieczn? trucizn?, która wówczas dzia?a ??cznie z cyjankiem, wytwarzaj?c trucizn? sto razy silniejsz?, ni? ka?dy z nich z osobna. Po??czony efekt tych zwi?zków na komórki rakowe najlepiej pozostawi? wyobra?ni. Ale co z niebezpiecze?stwem dla reszty komórek cia?a? Inny enzym, rhodanese, zawsze obecny w daleko wi?kszych ilo?ciach ni? ‘otwieraj?cy’ enzym beta-glucosidase w zdrowych komórkach, posiada prost? zdolno?? kompletnego rozdrobnienia i przetworzenia zarówno cyjanku jak i benzaldehydu w produkty korzystne dla zdrowia. Jak mo?na przewidzie?, komórki rakowe nie zawieraj? w ogóle rodanezu, co pozostawia je kompletnie na ?asce tych dwu niebezpiecznych trucizn."

Dzi?kuj? za uwag?:)))

+Quote Post
Melodia
28.03.2010, 13:46

Zarejestrowana
72
30-09 09
Gda?sk
1,727

To chyba prawda z witamin? B17. Zapadamy podobno na raka z powodu niedoboru tej witaminy, podobnie jak np. choruje si? na szkorbut z braku wit C. Ponadto ka?da moleku?a B17 zawiera jedn? jednostk? cyjanku. Po to, aby cyjanek móg? sta? si? niebezpieczny trzeba najpierw otworzy? moleku??, aby go uwolni?. Tricku tego jest w stanie dokona? jedynie pewien enzym obecny w ciele ludzkim, a jego ilo?? wzrasta tylko w miejscu komórek nowotworowych. Tak wi?c cyjanek zostaje otwierany w miejscu, gdzie znajduje si? rak. Tak to podobno sprytnie zmajstrowa?a natura. Tej witaminy nie dostaniemy w aptece, ona wyst?puje w przyrodzie. Jednak te ogromne ilo?ci wit B17 zosta?y usuni?te z ?ywno?ci lub sami w niewiedzy j? usuwamy. Najwy?sze st??enie mo?na znale?? w nasionach owoców: jab?ka, morele, nektarynki, brzoskwinie, ?liwki, gruszki. Ponadto: bób,migda?y, jagody, len, sezam, owies, j?czmie?, br?zowy ry?, gryka, pe?noziarnisty chleb.
No có?...Tak wyczyta?am... Ostatnio wcinam sezam, len , migda?y i jem jab?ka w ca?o?ci, a wyrzucam tylko ogonki. Moreli jeszcze w sklepach nie rzucili, ale nadejdzie sezon. A mo?e troch? wytruje ten cyjanek te komórki rakowe, kto wie...

+Quote Post
Melodia
28.03.2010, 13:49

Zarejestrowana
72
30-09 09
Gda?sk
1,727

hahaha, teraz dopiero zauwa?y?am, ?e powtarzam to, co napisa?a Per?a. Ale to tylko dowód na to, ?e co? w tym musi by? i na pewno jest:) Smacznego wcinania pestek:)

+Quote Post
Parabola
28.03.2010, 14:49

Guru na forum

Wspiera forum
1,728
6-11 07
Ma?opolska
68
Numer GG: 6181092

Pare lat temu jad?am gorzkie migda?y, które dosta?am od znajomych z Niemiec.

W?asnie ze wzgledu na wit.B17....

--------------------
?ycie jest twarde, od Ciebie zale?y czy zetrze Ci? na proszek, czy wypoleruje.....

+Quote Post
gonia 10
28.03.2010, 22:36

Expert na forum

Zarejestrowana
505
24-10 08
?ód?
1,163
Numer GG: 12192998

ojej
a ja wcinam wymienione nasionka
a jab?uszka i gruszeczki to tylko w?asnie ogonek zostaje a nie wiedzia?am o wit.B17
chyba nos mi to podpowiada? (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
i chyba spróbuj? morelek z pestkami
bo ja w natur? wierz?

+Quote Post
Melodia
29.03.2010, 17:26

Zarejestrowana
72
30-09 09
Gda?sk
1,727

Tak sobie my?l?, jak prze?kn?? te pestki z moreli hihi, ale po prostu zgniot? je jak orzeszki - chyba o ten ?rodek chodzi... Ja te? wierz? w natur?. Podobno wystarczaj?co skuteczna dawka dzienna, aby st?amsi? raka to 17 pestek np. moreli....

+Quote Post
Amor
29.03.2010, 18:28

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

My?le ?e jezeli bys ich nie zgniotla to pewnikiem wysz?yby w ca?osci! Hi,hi :(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
Per?a
29.03.2010, 18:43

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

Melodio (ale czadowy nick:), te pestki moreli gorzkiej, s? ju? bez ?upin. Wygl?daj? i smakuj? prawie, jak migda?y:)Odwa?y?am si? i jestem w posiadaniu kilku paczek. Te? mam info o 16-17 dziennie, ale na razie zjadam po 5...no dobra, dzi? ju? by?o 8. Bardzo dok?adnie trzeba je prze?u? i popi? du?? ilo?ci? wody.Mo?e ze mn? co? nie tego, ale mnie te pestki bardzo smakuj?. Aha, gwoli info na opakowaniu jest napisane "bezpieczna dawka 4 sztuki:) No, to macie na forum królika do?wiadczalnego...musz? jeszcze dopyta?, jak d?ugo to przyjmowa?.

+Quote Post
« · Leczenie · »

2 V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 31.03.2020 - 20:47