IPB

( | )

Reply to this topicStart new topic
> Trzeba cwiczyc zeby nie zachorowac na raka
V
madzia 61
4.08.2009, 17:00

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

?wicz, aby nie zachorowa? na raka
(IMG:http://img.interia.pl/kobieta/nimg/d/g/Cwicz_najmniej_pol_Cwicz_3467584.jpg)
?wicz co najmniej pó? godziny dziennie /© Bauer Osoby, które ?wicz? regularnie s? mniej nara?one na choroby nowotworowe - wynika z opublikowanych ostatnio bada?.

Kluczowym czynnikiem zmniejszaj?cym ryzyko zachorowania na raka jest wi?kszy wska?nik zu?ycia tlenu , og?osili naukowcy w fachowym pi?mie British Journal of Sports Medicine.

Przynajmniej pó? godziny dziennie

Grup? 2 560 osób mi?dzy 42 a 61 rokiem ?ycia, które nie chorowa?y na raka, badano przez 12 miesi?cy pod k?tem aktywno?ci fizycznej.

czytaj dalej

Po oko?o 16 latach 181 osób z tej grupy zachorowa?o na raka.

Okaza?o si?, ?e osoby, które ?wiczy?y co najmniej pó? godziny dziennie, by?y o po?ow? mniej nara?one wyst?pienie choroby. W najwi?kszym stopniu dotyczy?o to nowotworów przewodu pokarmowego i p?uc. W badaniu wzi?to te? pod uwag? inne czynniki - wiek, spo?ycie alkoholu, wag? i palenie.

?wiczenia pomagaj? chorym

Ile czasu po?wi?casz na ?wiczenia?

co najmniej pó? godziny dziennie
godzin? 2, 3 razy w tygodniu
najwy?ej godzin? tygodniowo
nie ?wicz? regularnie
w ogóle nie ?wicz?
Ile czasu po?wi?casz na ?wiczenia?

Dzi?kujemy. Twój g?os zosta? ju? zarejestrowany(IMG:http://kobieta.interia.pl/s/zobacz_wyniki.gif)

Inpl.Tools.InitPoll(16549, 'ank_options_16549', 'ank_result_16549'); ?wiczenia pomagaj? te? osobom, które ju? zachorowa?y. W Massachusetts General Hospital zorganizowano o?miotygodniowy program ?wicze? dla 25 osób chorych na raka p?uc. Pacjenci uczestniczyli dwa razy w tygodniu w sesjach aerobiku i treningu obci??eniowego.

U osób, którym uda?o si? wykona? program, zaobserwowano znacz?ce z?agodzenie objawów choroby. Poniewa? wi?cej ni? po?owa pacjentów nie by?a w stanie uko?czy? programu, badania nad optymalnym zestawem? ?wicze? nadal trwaj?. Dotychczasowe wyniki opisano w majowym wydaniu Journal of thoracic Oncology.

Same zalety

Zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka to kolejna, ale nie jedyne dobrodziejstwo jakie przynosz? ?wiczenia. Utrzymanie prawid?owej wagi i poziomu cholesterolu, poprawa kr??enia, zwi?kszenie si?y i wytrzyma?o?ci mi??ni - to korzy?ci dla cia?a.

Dzi?ki ?wiczeniom zyskuje równie? psychika. Polepszenie samopoczucia i zwi?kszenie poczucia w?asnej warto?ci to tylko niektóre profity. Nic dziwnego, ?e ?wiczenia s? wykorzystywane w walce z wieloma chorobami, równie? w walce z depresj?.

--------------------

Nigdy nie rezygnuj z marzen.Kieruj sie znakami-PAULO COELHO
Go to the top of the page

+Quote Post
biala700
4.08.2009, 18:04

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
147
12-01 09
1,354
Numer GG: 11673103

Dzi?kii za przypomnienie. W?asnie trza i?? na rowerek.
pa pa.

+Quote Post
Al_la
4.08.2009, 18:33

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Widzia?am ten artyku? w necie i chcia?am wklei?, ale sobie pomy?la?am, ?e zaraz mi odpisze Amorek (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Mo?e Amorek to jeden z wyj?tków (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
dani
4.08.2009, 18:49

Guru na forum

Wspiera forum
3,708
10-07 08
okolice stolicy :-)
765
Numer GG: 9941563

A ja w?a?nie wróci?am z przeja?d?ki rowerowej....i si? teraz objadam... (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

--------------------

"Chcesz roz?mieszy? Boga....Opowiedz mu o swoich planach..."

+Quote Post
ewa1967
4.08.2009, 19:02

Expert na forum

Wspiera forum
368
18-04 08
Warszawa
541

EEEE tam takie gadanie....ja gra?am w tenisa od 12 lat regularnie 2 razy w tygodniu,przynajmniej przez godzine,przez caly rok i w upal i w mroz.... i plywanie i w zimie deska i co .......
(IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) to dla tych co nie lubia cwiczyc i maja z tego powodu wyrzuty sumienia (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

+Quote Post
Doris
4.08.2009, 20:25

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

pewnie, ze ruch dobry, wskazany dla wszystkich, ale jego ewentualny BRAK to tylko jedna z wielu przyczyn raka!

+Quote Post
Maja048
4.08.2009, 23:08

Guru na forum

Wspiera forum
2,236
5-11 07
Wielkopolska
25
Numer GG: 7557518

To dlaczego ja zachorowa?am skoro przez ostatnie kilka lat dwa razy w tygodniu chodzi?am na aerobik? Je?dzi?am rowerem, chodzi?am na obozy w?drowne itd...Mniejsza z tym, ka?dy test wskazuje ,?e nie jestem w grupie ryzyka... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
"Smutek dzielony z drug? osob? jest po?ow? smutku,rado?? dzielona z kim? drugim jest podwójn? rado?ci?"

+Quote Post
sówka
5.08.2009, 0:46

Expert na forum

Wspiera forum
453
12-03 09
Warszawa
1,465

zapobieganie bywa skuteczne je?li si? ma ?wiadomo??, ?e jest si? w grupie ryzyka, cho? i wtedy, cz?sto, zapobieganie nie polega tylko na zdrowym ?yciu, a na zapobiegawczej mastektomii...
ja nie mówi?, ?e to los, loteria... ale czasami... ja nie mia?am (z tabelki ryzyka) ?adnego punktu...
od wielu lat nie ?wiczy?am fizycznie, uzna?am, ?e jestem za stara (idiotka), a poza tym nie chcia?o mi si? - fakt depresja powa?nie os?abia siln? wol?..., je?eli cz?owiek dochodzi do tego, ?e umy? mu si? nie chce...
a teraz w "górce" mam ochot? przekopa? góry skaliste, a si?y nie pozwalaj?... a ja bym tu na basen, sals?, o sprz?taniu i upi?kszaniu cha?upy nie wspomn?....
eh rozmijam si? z ?yciem...

--------------------
Lord, help me be the person, my dog thinks I am

Fundacja Boksery w Potrzebie

+Quote Post
amazonka46
5.08.2009, 7:15

Expert na forum

Zarejestrowana
368
4-08 08
gotelp
827
Numer GG: 9513819

ja na rowerze pokonywa?am dziennie conajmniej 20km i drugie tyle w pracy na nogach. rowerem je?dzi?am bez wzgl?du na por? roku a 8km pokonywa?am w 17 min i co gadzina i tak ulokowa?a si? u mnie,a mo?e lubi?a te przeja?d?ki rowerem (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------
?ycie to jak okr?t na dalekim oceanie wie z jakiego portu wyszed? nie wie w jakim stanie

+Quote Post
Amor
5.08.2009, 9:10

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

A nie przychodzi Wam do glowy mysl ze moze bez tej profilaktyki zachorowalybyscie o wiele wczesniej?Bo ja tak uwazam!W koncu kazdy organizm jest calkiem inny!

+Quote Post
amazonka46
5.08.2009, 10:14

Expert na forum

Zarejestrowana
368
4-08 08
gotelp
827
Numer GG: 9513819

Tak naprawd? my?l? ?e na nasze zachorowanie ma wp?yw wiele innych czynników sportowcy przecie? te? choruj?.Sport ma mo?e wp?yw na to w jaki sposób organizm sobie radzi z chorob? a po?niej na to jak przechodzi si? przez ca?e leczenie.wiem ?e mnie by?o ?atwiej je?li idzie o powrót do sprawno?ci.Szybciej odzyska?am ca?kowita ruchomo??,a? rehabilitantka by?a zdziwiona.Nawet moje kole?anki nie mog?y si? nadziwi? ?e tyle energi we mnie po operacji i w trakcie chemioterapii.Sport daje nam si?? walki i uczy ?e nie mo?na sie poddawa? a nawet kiedy przychodzi depresja to w ko?cu udaje si? j? pokona? nie wiem czy swoj? pokona?am na zawsze czy tylko na jakis czas,ale nadal je?d?? rowerem chodz? na bardzo d?ugie spacery i to pomaga bo kiedy zaczynam odczuwa? do?ek wszystko rzucam i id? na dwugodzinny spacer.To pomaga

--------------------
?ycie to jak okr?t na dalekim oceanie wie z jakiego portu wyszed? nie wie w jakim stanie

+Quote Post
Amor
5.08.2009, 20:38

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Sport nie jest panaceum na raka!Wiadomo jedank ze profilaktyka jest potrzebna-a do tego nalezy nie tylko sport,ale w ogole zdrowy tryb zycia i badania kontrolne.Jak wiemy stosujac to i tak mozna zachorowac.Uwazam ze co komu pisane to i tak bedzie ale jesli m?drzy ludzie podpowiadaja co w jakis sposob moze nas uchronic przed choroba to dobrze by tego przestrzegac chociazby po to by moc spojrzec w lustro i powiedziec-zrobi?am wszystko.A potem cieszyc sie ze z?apalo sie go "o czasie".Pewnie ze do tego i szczescie jest potrzebne .Nasz wielki sportoweic A.Grubba umarl na raka pluc choc nigdy nie pali?.A s? tacy ktorzy zyj? do 100 a pala,pija ...no coz jedne organizmy sa silne ,inne podatne na rozne choroby.Ja tam wole robic wszystko by sie chronic tym bardziej ze sprawia mi to ogromna radosc!Wbrew sobie nie nalezy nic robic -to tez niezdrowe!

+Quote Post
Maja048
5.08.2009, 23:33

Guru na forum

Wspiera forum
2,236
5-11 07
Wielkopolska
25
Numer GG: 7557518

Ja zacze?am chodzi? na aerobic gdy wykryto u mnie osteoporoz?. W zaleceniu - gimnastyka. To by?o dobre bo sta?am si? sprawniejsza a przecie? NIKT za mnie nie wejdzie na parapet, drabin? itd. I mo?e to te? sprawi?o,?e po operacji moja r?ka by?a ca?y czas sprawna bez przykurczy.A i dzisiaj wchodz? na wanne aby zamkn?? lub otworzy? okno w ?azience, a teraz bez problemu maluj?,oklejam drzwi wchodz?c, schodz?c z drabiny...Ja to nie robi? dla urody, choroby/nie wiedzia?am o tym/ ale dla sprawno?ci... i oby tak trwa?a ta sprawno?? jak najd?u?ej ... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
"Smutek dzielony z drug? osob? jest po?ow? smutku,rado?? dzielona z kim? drugim jest podwójn? rado?ci?"

+Quote Post
EL?BIETA
6.08.2009, 10:32

Guru na forum

Zarejestrowana
1,137
6-11 07
Kielce/Morecambe
44

no to ja obal? t? teori?....
przez zachorowaniem chodzilam regularnie na aerobic (1 lub 2 godz dziennie 4 -5 razy wtygodniu) przek ladnych kilka lat... I co? dostalam raka

wielu sportowcow tez na raka chorowalo

aktywnosc fizyczna nie gwarantuje zdrowia

--------------------
?ycie jest cudownie pi?kne

+Quote Post
b.angel
6.08.2009, 10:55

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

ale tu nigdzie nie jest napisane, ?e wysi?ek aktywno?? fizyczna gwarantuje zdrowie tylko, ?e zmniejsza ryzyko

zachorowania na raka ........ a czynników, które sprzyjaj? zachorowaniu jest wiele .......akurat ten jeden jest od nas zale?ny

i mo?emy na tym polu co nieco zdzia?a? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

w "antyraku" D.S. te? o tym pisze ....... i popiera wynikami bada? .......

ps. ja chodzi?am 3Xw tyg na si?owni? (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
Amor
6.08.2009, 11:35

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Elzbietko ale nikt nie mowi ze gwarantuje!Nigdzie tez nie jest napisane ze niepalenie papierosow gwarantuje ze nie zachorujesz na raka p?uc!

+Quote Post
akwe
6.08.2009, 13:37

Guru na forum

Wspiera forum
993
9-11 07
114

nadmierny wysi?ek fizyczny równie? niewskazany (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------

+Quote Post
biala700
7.08.2009, 11:50

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
147
12-01 09
1,354
Numer GG: 11673103

?wiczy? prosz?
 Skakanka.gif ( 1,89 ) : 0

+Quote Post
Dortek
10.08.2009, 13:39

Guru na forum

Wspiera forum
1,148
19-11 08
PL/UK
1,269
Numer GG: 13183421

Zachcia?o mi si? gimnastyki, sportu, rozruszania ko?ci, czy cus i da?am si? namówi? córce na gr? w tenisa. No i mam... naderwane ?ci?gno!
Oczywi?cie z mojej winy, bom posz?a ca?kiem nieprzygotowana, niemal prosto z ?ózka (wcze?niej ksi?zk? czyta?am pó? dnia).
I se pogra?am... raptem 10 minut. Zrobi?am wykrok, cos trzasn??o, poci?n??o mnie do ziemi i tak zosta?o...
Troszke si? wystraszy?am, czy to aby nie zerwanie ?ciegna, bo urlop mia?abym na mur ku?tykaj?ce...
Dobra rada: nigdy nie rozpoczynajcie treningu bez rozgrzewki! (m?dry Polak po szkodzie hehe)

--------------------

+Quote Post
Nisia
10.08.2009, 19:08

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
17
30-07 09
1,656

Ano ka?dy intensywniejszy ruch trzeba poprzedzi? ?wiczeniami, nawet g?upie brzuszki.
Tylko rozgrzewki maj? ca?? swoj? teori? - np., ?e zaczyna si? od delikatnych ruchów, ?e nie nalezy rozci?ga? mi??ni "do bólu", ?e po wzmacnianiu mi??ni (np. ?wiczenie ud), trzeba natychmiast rozci?ga? i, ?e rozgrzanych mi??ni i stawów nie wolno ch?odzi?. Jak si? robi rozgrzewk? ?le, mo?na sobie krzywd? zrobi?.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 3.04.2020 - 5:26