IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

3 V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Przerost endometrium
V
Kela
25.01.2009, 22:11

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Wczoraj odwiedzi?am ginekologa. Zmusi? mnie do tego ból w dole brzucha.
Okaza?o si?, ?e moje endometrium naros?o od pa?dziernika z 3 mm na 10 mm
Doktor zaproponowa? biopsj?(ostro?ny,bom pacjentka onkologiczna)
Zgodzi?am si?, umówi?am na sobot? (wizyta prywatna)
Teraz mam w?tpliwo?ci. Poczyta?am na forum, co pisa?y?cie o swoich problemach z endometrium, rozmawia?am z kilkoma osobami i chyba jeszcze si? wstrzymam.

Tylko ?e dó? brzucha, jajniki nadal mnie bol?...doktor skoncentrowa? si? na endometrium i zapomnial z czym przysz?am. Czy przy przero?cie e. boli brzuch?
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
25.01.2009, 22:11
#

Quote Post
brodka
25.01.2009, 22:20

Guru na forum

Zarejestrowana
1,381
5-11 07
28
Numer GG: 8613516

Kelu, ja mia?am endometrium na 13 mm ,nie zaproponowali nic ,lekarz gin- onkolog powiedzia? ze jest ok ,moze tak byc tylko trzeba kontrolowac przez USG,
Po tygodniu po USG dostalam okres ,wiec mysle ze dlatego endometrium by?o na 13 mm

Mnie brzuch nie bola?.............. ale kazdy organizm jest inny i inaczej reaguje,moze u Ciebie tak jest.
Ja na Twoim miejscu tez bym poczeka?a ,moze okres bedziesz mia?a?
Poczekaj ,skontroluj Usg i jak sie nie zmieni to wtedy idz na biopsje ...........ja tak mysle .moze inne dziewczyny inaczej Ci podpowiedza.

+Quote Post
lulu
25.01.2009, 22:28

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Ja w?a?nie te? wybieram si? na kontrol? bo po pierwsze zbli?a si? termin, po drugie od kilku dni te? czuj? ból do?u brzucha. Pól roku temu gin mówi? co? o 8 mm.

+Quote Post
Maja048
26.01.2009, 0:03

Guru na forum

Wspiera forum
2,236
5-11 07
Wielkopolska
25
Numer GG: 7557518

ja 2 lata temu mia?am 11 mm i zaraz dosta?am przekaz na abrazj?, pó? roku temu mia?am ok. 8 mm i te? skierowanie do szpitala- gin powiedzia?,?e w moim przypadku lepiej usun?? i usune?am, 3 lutego jad? do kontroli

--------------------
"Smutek dzielony z drug? osob? jest po?ow? smutku,rado?? dzielona z kim? drugim jest podwójn? rado?ci?"

+Quote Post
amazonka46
26.01.2009, 9:55

Expert na forum

Zarejestrowana
368
4-08 08
gotelp
827
Numer GG: 9513819

ja po pó? roku po chemii dosta?am krwotoku wy?y?eczkowali mnie i od czsu do czsu mmam ma?e krwawienia co 2 3 tyg nie wiem do czego to zaliczyc brzuch mnie bola? ostatnio cz?sto przed tymi krwawieniami mo?e mój organizm chce sobie przypomnie? dawne czsy kiedy miesi?czkowa?am chodz? jednocze?nie do dwóch ginekologów mojego z o?rodka zdrowia i gin onkologicznego i pono? wszystko by?o wporz?dku a brzuch bola? teraz min??o kontrole mam w kwietniu i maju mam nadzieje ?e wszystko ok aletak jak zawsze zna?am swój organizm i niemal z zegarmistrzosk? precyzj? mog?am okre?li? dni plodne i niep?odne to teraz dla mnie czarna magia nic nie wiem to mnie dra?ni (IMG:style_emoticons/default/ph34r.gif)

--------------------
?ycie to jak okr?t na dalekim oceanie wie z jakiego portu wyszed? nie wie w jakim stanie

+Quote Post
Amor
26.01.2009, 12:36

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Mam nadzieje ze mowisz ginekologom o tych krawieniach bo to nieprawidlowe co 2,3 tygodnie.Miesiaczki powinny byc miedzy 26-32 dniem cyklu.Domyslam sie ze nie masz menopauzy - to czas co najmniej roku od ostatniej miesiaczki.Pozniej wszystkie krwawienia powinny byc kontrolowane i konsultowane.Pozdrawiam

+Quote Post
manka45
26.01.2009, 19:44

Guru na forum

Wspiera forum
1,089
5-11 07
SABATOWO KUJAWSKIE
20
Numer GG: 1536385

Abrazje mia?am w maju ubieg?ego roku .Endometrium 10 .Jestem na zoladexie i tamosyfie .
Od maja do stycznia naros?o 6.
Gin powiedzia? ze przy braniu tamosyfu moze wystapic obrzek podsció?kowy czy cós takiego i na usg moze pokazywac przerost endometrium.

Ale ze nie mozna tego sprawdzic czy to obrzek czy przerost to czyszcz? .Zw?aszcza ze my onkologiczne pacjentki ,wiec lepiej dmuchac .Kelusia jezeli gin chce zrobic biopsje to znaczy ze w?asnie w ten sposób moze sie przekonac czy wszystko jest ok .Bez skrobania
Jestem pewna ze ostatnio by? obrzek bo nawet po zabiegu nie krwawi?am ,Wys?ali wycinek by?o ok .
Teraz jak bede mia?a 10 nie pójde tak szybko ,poczekam do 15 he he (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)

--------------------
Roztancze w sobie swiat na przekór ?zom.......

http://www.youtube.com/watch?v=zB0JISdrSsw...feature=related

+Quote Post
Ela63
26.01.2009, 20:14

Guru na forum

Wspiera forum
1,438
7-11 07
zachodniopomorskie
75

Widz? ?e na te biopsje i abrazje endometrium jest Nas tu spora grupka....ja równie? mam skierowanie na biopsj? ale musz? czeka? bo przychodnia w której maj? mi to zrobi?/prywatna/nie podpisa?a jeszcze umowy z NFZ....maj? termin do ko?ca stycznia wi?c nie pozosta?o mi nic tylko cierpliwie czeka?.

Endometrium ro?nie/14mm./ torbiel mu towarzyszy i do tego jeszcze ból brzucha......a ja czekam.Dobrze ze mog? tutaj ponarzeka?.

+Quote Post
Jolar
26.01.2009, 22:49

Guru na forum

Wspiera forum
1,270
9-11 07
Mazowsze
109
Numer GG: 6178287

Mnie przy 12 mm ?y?eczkowali... i nic nie "wyskrobali", za ma?o by?o nawet materia?u do badania.... (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) Opisywa?am... sposób w jaki mi zrobiono to ?y?eczkowanie.....(nie chc? straszy?).... uwa?am,?e trzeba si? kontrolowa?..... Sama pójd? na USG "dowcipne"... w kwietniu.....
Tamoksifen daje nieraz z?udny obraz "du?ego endometrium", ale musi to stwierdzi? ...do?wiadczony lekarz...
Lekarz, który robi? mi USG stwierdzi?,?e w moim przypadku kontrola raz na rok wystarczy... ostatni wynik...a by?o to w kwietniu ub. roku by? 5mm. Zastanawiaj?ce... nic nie "uskrobali"... i nagle z 12 mm zrobi?o si? 5 mm.... ciekawostka... (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) , ale Kelu?... bólu nie odczuwa?am ?adnego....
.

--------------------
L?k nie mo?e istnie? bez nadziei, ani nadzieja bez l?ku.
— B.Spinoza

+Quote Post
amazonka46
28.01.2009, 6:32

Expert na forum

Zarejestrowana
368
4-08 08
gotelp
827
Numer GG: 9513819

CYTAT(Amor @ 26.01.2009, 12:36) *
Mam nadzieje ze mowisz ginekologom o tych krawieniach bo to nieprawidlowe co 2,3 tygodnie.Miesiaczki powinny byc miedzy 26-32 dniem cyklu.Domyslam sie ze nie masz menopauzy - to czas co najmniej roku od ostatniej miesiaczki.Pozniej wszystkie krwawienia powinny byc kontrolowane i konsultowane.Pozdrawiam

akurat krwawi?am jak by?am 2 raz u ginekologa onkol i na razie kaza? to zostawi? ja miesi?czkowa?am za" m?odu"co 28 dni pó?niej co 25 a teraz mój organizm si? budzi do ?ycia po chemiii lekarz mówi? ?e jajniki próbuja zastartowa? czy im si? to uda to pytanie bez odpowidzi (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

--------------------
?ycie to jak okr?t na dalekim oceanie wie z jakiego portu wyszed? nie wie w jakim stanie

+Quote Post
Lonia
28.01.2009, 8:49

Guru na forum

Wspiera forum
1,368
5-11 07
wielkopolska
30
Numer GG: 3043067

Kelu, z tym endometrium to jest ró?nie ...jak zapewne pami?tasz ja mia?am 13 mm ,dwa razy mia?am abrazj? ...minimalnie si? zmniejszy?o ,ale prawie nic nie da?o - wyniki dobre ,wówczas bra?am tamoksifen ...
teraz kontroluje si? u dr gin. onkologa w WCO, robi mi co 3 miesi?ce usg dowcipne i obserwujemy , jajniki nie pracuj? ... po zaprzestaniu brania tamoksifenu spad?o do 8 mm...ostatnio (w pa?dzierniku) chyba by?o
11 mm ...nast?pna kontrol? mam w lutym , sama jestem ciekawa jakie b?dzie tym razem ...

+Quote Post
Amor
28.01.2009, 9:12

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

CYTAT(amazonka46 @ 28.01.2009, 6:32) *
akurat krwawi?am jak by?am 2 raz u ginekologa onkol i na razie kaza? to zostawi? ja miesi?czkowa?am za" m?odu"co 28 dni pó?niej co 25 a teraz mój organizm si? budzi do ?ycia po chemiii lekarz mówi? ?e jajniki próbuja zastartowa? czy im si? to uda to pytanie bez odpowidzi (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

No to jesli konsultowalas to z ginem to najwazniejsze.Ja przekazuje tylko wiedze ktora podala mi gina.Po meznopauzie- a o takiej sie mowi jesli orgaznizm nie miesiaczkowal przez 1 rok!-kazde najmniejsze krwawienie powinno byc konsultowane z ginekologiem!I tylko tego trzeba przestrzegac.

+Quote Post
Lonia
28.01.2009, 9:20

Guru na forum

Wspiera forum
1,368
5-11 07
wielkopolska
30
Numer GG: 3043067

W zupe?no?ci zgadzam sie z Amor ,mój gin. onkolog na wst?pie zada? mi pytanie - czy wyst?puj? krwawienia ?- ja jestem w wieku , gdzie miesi?czka nie wróci ( chodzi?o o krwawienia przy przero?cie endometrium)...na szcz??cie u mnie nie by?o - pewnie dlatego obserwujemy ...

+Quote Post
Halka
28.01.2009, 14:32

Expert na forum

Zarejestrowana
515
13-11 07
Warszawa
145

Z tym endometrium to nie taka prosta sprawa. Ju? pisa?am o tym wcze?niej, ?e ka?dy przerost endometrium w naszym przypadku wymaga kontroli - generalnie onkolodzy uwa?aj?, ?e do 18 mm kontrolowa? badaniami, natomiast ginekolodzy - zalecaj? abrazj? czyli czyszczenie powy?ej 8 mm. Jest na tym forum kilka osób, które mia?o "rutynowe" czyszczenie, a wyniki histop. - powalaj?ce. Nie chc? straszy?, chcia?abym tylko uczuli? na problem, przestrzec po prostu. ?atwiej wybra? si? na zabieg na jeden dzie? do szpitala (nic nie boli, abrazj? robi si? pod narkoz?, po zabiegu kilka godzin wychodzi si? juz do domu) - oczywi?cie w uzasadnionym przypadku, ni? potem...... Je?eli bierze si? tamoksyfen, a macica jest mi??niakowata - chyba ka?dy ginekolog b?dzie doradza? radykaln? operacj?. St?d - je?li krwawisz, trzeba sprawdzi?, czy nie ma mi??niaków. Poza tym sama cytologia nie jest JEDNAK miarodajna - bo wskazuje tylko na stan szyjki macicy! Po raku piersi trzeba robi? usg dopochwowe co 6 miesi?cy, oczywi?cie cytologi? i inne badania. U jednych dziewczyn endometrium samoistnie podobno po jakim? czasie maleje, ale ka?d? nieprawid?owo?? najlepiej skonsultowa? ze specjalist?. Przepraszam za "sierioznyj" ton, ale jest to dla mnie temat bolesny i chcia?abym, ?eby?cie unikn??y wszelkich komplikacji. Pozdrawiam serdecznie

+Quote Post
Kela
28.01.2009, 19:47

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31

Jestem po wizycie u onkoloda. Doktor zamieni?a tamoxifen na arimidex .
Zastanawia?a si? tez nad ca?kowitym odstawieniem mi hormonów. Moj receptor estrogenowy by? tylko na jeden + (10%)
Za miesi?c mam powtórzyc badanie usg, zeby sprawdzi , czy endometrium zmniejszy?o si? , czy nie.

+Quote Post
brodka
28.01.2009, 19:57

Guru na forum

Zarejestrowana
1,381
5-11 07
28
Numer GG: 8613516

Moje endometrium by?o 13 mm,ale jak powiedzia?a mi onk,ze nic sie nie dzieje ,bo jest wyraznie napisane ,ze endometrium jednorodne............. moze ktoras wie o co to chodzi?????

Przez 5 lat bra?am tamoxsifen i by?o ok ,,,,,,endometrium by?o zawsze 3 mm
Po pó? roku jak przesta?am brac tamoxsifen ,cos sie dzieje ,czy to tez po tamoxsifenie?

Kelu ,moze jednak to JEDNORODNE ma jakie? znaczenie

+Quote Post
Kela
28.01.2009, 19:59

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31

Mnie te? pyta?a , czy by?o jednorodne. Nie umia?am odpowiedziec, bo gin nie da? mi opisu.

+Quote Post
lulu
28.01.2009, 20:20

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

"W okresie pomenopauzalnym, u kobiet nie otrzymuj?cych leków hormonalnych endometrium powinno by? jednorodne, o do?? wysokiej echogeniczno?ci, cienkie, o równych granicach zewn?trznych z widocznym obrazem echa centralnego."
Jest to urywek z artyku?u o zast?pczej terapii hormonalnej.

+Quote Post
Amor
28.01.2009, 20:41

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

CYTAT(brodka @ 28.01.2009, 19:57) *
Moje endometrium by?o 13 mm,ale jak powiedzia?a mi onk,ze nic sie nie dzieje ,bo jest wyraznie napisane ,ze endometrium jednorodne............. moze ktoras wie o co to chodzi?????

Przez 5 lat bra?am tamoxsifen i by?o ok ,,,,,,endometrium by?o zawsze 3 mm
Po pó? roku jak przesta?am brac tamoxsifen ,cos sie dzieje ,czy to tez po tamoxsifenie?

Kelu ,moze jednak to JEDNORODNE ma jakie? znaczenie

W okresie menopauzy kobiety maja takie same problemy-endometrium czesto narasta i trzeba ?yzeczkowac.To normalne k?opoty w tym okresie.A jednorodne to prawid?owe.

+Quote Post
danka58
27.04.2009, 11:13

Guru na forum

Wspiera forum
801
7-11 07
wielkoposka
71

W sierpniu 2008 r sko?czy?am zoladex, nadal bior? tamoxifen.
W piatek zacz??am krwawi?. Nie wiem czy wróci?a mi miesi?czka, czy mo?e przerost endometrium. W listopadzie mia?am usg i by?o wszystko ok.
Zapisa?am sie na wizyte do gin. termin dopiero na 25.05. Czy przy endomertium ca?y czas sie krwawi,czy z przerwami. Jak mi nie przejdzie przez tydzie? to chyba pójde prywatnie do gin.

--------------------
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile i dla tych chwil warto ?y?.

+Quote Post
« · Leczenie · »

3 V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 30.03.2020 - 2:33