IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

3 V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Przerost endometrium
V
lulu
27.04.2009, 11:16

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Ja w lutym mia?am mierzone i by?o 8 milimetrów a w kwietniu ju? 1,8 cm a ?adnego krwawienia nie mia?am. Jestem ju? po zabiegu.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
27.04.2009, 11:16
#

Quote Post
amazonka46
28.04.2009, 7:03

Expert na forum

Zarejestrowana
368
4-08 08
gotelp
827
Numer GG: 9513819

oj te nasze problemy ja ginekologa to odwiedzam cz??ciej ni? onka bo co chwile jakie? krwotoki.endodermium w normie jeden ma?y mi??niaczek.ginekolog ztwierdzi? ?e wszystko ginekologicznie ok.,ze to burza hormonów i mój organizm nie wie czego chce sa to miesi?czki po tak d?ugim czasie przerwy.s? krwotoczne ale po 5-7 dniach ust?puj?.tylko nigdy nie wiem kiedy sie pojawi? raz co 14 rraz28 (IMG:style_emoticons/default/nowink.gif) dni to znów inny termin. wielka niewiadoma skoro po chemi sobie posz?y to mog?y ju? nie wraca? a przynajmiej nie odstawia? mi takich numerów. (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)

--------------------
?ycie to jak okr?t na dalekim oceanie wie z jakiego portu wyszed? nie wie w jakim stanie

+Quote Post
Halka
28.04.2009, 16:40

Expert na forum

Zarejestrowana
515
13-11 07
Warszawa
145

Ja jestem niezwykle uczulona na ten temat, dlatego od razu odpisuj?. ?adne krwotoki nie s? normalne! Ka?dy krwotok wskazuje na jak?? anomali? - czy to mi??niakowat? macic?, czy inne schorzenie w obr?bie do?u brzucha. Ale powtarzaj?ce si? krwotoki powinny zaniepokoi? ginekologa i onkologa. Zdarza si?, rzadko, ale si? zdarza (jestem takim przypadkiem), ?e USG dopochwowe nie pokazuje ?adnych niepokoj?cych zmian, a na ogó? ginekolog bazuje na tym badaniu. Nie wiem, co w takim przypadku robi?, ale wiem jedno na pewno: nie wolno poprzestawa? na samej cytologii (pokazuje tylko stan szyjki macicy, a w naszym przypadku - przy braniu Tamoksyfenu - chodzi g?ównie o trzon macicy i jajniki). Przy rosn?cym endometrium jest "prosta" sprawa - robi si? abrazj? i histopatologia pokazuje, czy wszystko ok, czy wystarczy kontrolowanie, czy te? czym pr?dzej usuwa? wszystko. W ka?dym b?d? razie nie wolno lekcewa?y? ?adnego nietypowego krwawienia i trzeba kontrolowa? endometrium, zw?aszcza przy braniu tamoksyfenu. Mo?e napisa?am troch? skrótowo, ale bardzo prze?ywam ten temat.

+Quote Post
Kela
28.04.2009, 18:19

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

CYTAT(manka45 @ 26.01.2009, 21:44) *
Gin powiedzia? ze przy braniu tamosyfu moze wystapic obrzek podsció?kowy czy cós takiego i na usg moze pokazywac przerost endometrium.

Odwiedzi?am trzech ginekologów w zwi?zku z przerostem endometrium. Drugi powiedzia? to, o czym pisa?a Ma?ka. Trzeci zaproponowa? biopsj?. Zgodzi?am si?, ?eby miec pewno?c, ze wsystko jest ok. Wynik biopsji okaz?? si? dobry. Endometrium do obserwacji, lekarz nie zaproponowa? ?y?eczkowania. Zrobi? badanie za jaki? czas. My?l?,ze wszystko wraca do normy po odstawieniu hormonów.

+Quote Post
gonia 10
28.04.2009, 23:26

Expert na forum

Zarejestrowana
505
24-10 08
?ód?
1,163
Numer GG: 12192998

dziewczyny jak pisze Halka trzeba uwaza? !!!!!!!! Te? wiem to po sobie a ja nie bior? Tamoxiflenu bo jestem ujemna ale po chemii dosta?am plamienia w czasie jak mia?am mie? miesi?czk? Wszyscy mówili ?e tak mo?e si? zda?y? Ale lekarka zrobi?a USG i nie podoba?o si? jej endometrium Zrobi?am abrazj? i zacze?o si? by? to nast?pny skorupiak ale w fazie pocz?tkowej operacja i na szcze?cie nic wi?cej i jest ok Dlatego uwa?ajcie

+Quote Post
joakil
29.04.2009, 8:22

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
337
21-09 08
Mazowsze
944
Numer GG: 9009053

To mnie Goniu zmartwi?a?. By?am u ginekologa i stwierdzi? pocz?tki mi??niaka lub polip (nie by? w stanie prawid?aowo okre?li?), posz?am na kolejne kontrolne badanie (pierwsze mia?am po 2 chemii a nast?pne po ostatniej) i stwierdzi? polip i endometrium 10 mm. Powiedzia? jednak, ?e na razie nic z tym nie robimy. Mam zako?czy? leczenie raka i je?li b?dzie ros?o to wtedy usuniemy. Podobno leczenie, które mam dzia?a równie? na dó?.
Teraz jednak chyba pójd? do innego lekarza....

+Quote Post
Halka
29.04.2009, 10:58

Expert na forum

Zarejestrowana
515
13-11 07
Warszawa
145

Joakil, id? kochana do jeszcze jednego gina, ostro?no?ci nigdy za du?o. Endometrium 10 mm to stosunkowo du?o, warto zweryfikowa?. By? mo?e w czasie leczenia nie mo?na tego "rusza?", ale ja bym si? utwierdzi?a u innego lekarza. Nie wiem, jakie masz leczenie, ?e dzia?a i na dó?, ?ycz? Ci z ca?ego serca, ?eby wszystko wróci?o do normy!

+Quote Post
danka58
30.04.2009, 9:04

Guru na forum

Wspiera forum
801
7-11 07
wielkoposka
71

By?am u gin. Moje krwawienie okazalo sie miesi?czk?, która powróci?a po 9 miesi?cach od odstawienia zoladexu. Endometrium 8 mm, dr twierdzi, ?e jest ok.Poza tym wszystko w porz?dku.
Mam zglosic sie do onkologa co z tym fantem robi?. Przy moich uszkodzonych genach wyglada to chyba nie weso?o.
Dziewczyny, czy jest jakies badanie krwi, które mo?e okresli?, na jakim poziomie s? moje hormony?
Poza tym wypisa?a mi recept? dla mojej 15 letniej córci na szczepionk? przeciw rakowi szyjki macicy (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)

--------------------
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile i dla tych chwil warto ?y?.

+Quote Post
mag_dag
30.04.2009, 9:09

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

Danusiu, oczywi?cie, ?e jest takie badanie
powinna? dosta? od gina skierowanie na poziom hormonów kobiecych - FSH, progesteron, estradiol

jak jajniki przestaj? pracowa?, spada poziom estrogenu i progesteronu a ro?nie FSH

buziakowuj? serdecznie //big buziak

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
danka58
30.04.2009, 11:01

Guru na forum

Wspiera forum
801
7-11 07
wielkoposka
71

Dziekuje Madziu za informacj?. Pyta?am sie p. dr o to ale nic mi nie zasugerowa?a aby robic te badania. Pewnie przyjdzie mi je zrobic prywatnie.

--------------------
W ?yciu pi?kne s? tylko chwile i dla tych chwil warto ?y?.

+Quote Post
Kela
6.05.2009, 12:29

Guru na forum

Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590

Czy przy przero?cie endometrium miesi?czki s? obfite?
Chyba jednak mój organizm nie wraca do normy (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)
w?a?nie zacz??am 4 miesi?czk? po 2,5 letniej przerwie
dobrze, ?e mia?am dzi? tylko 2 godziny w szkole i mog?am wrócic do domu i byc blisko ?azienki

poza tym pierwszy cykl mia? 34 dni, drugi 29 a ten ostatni 24 dni (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
dlaczego gin nie zaproponowa? mi ?y?eczkowania skoro endometrium mia?o 17 mm (po odj?ciu jakich? rogów, które ponoc mam w macicy, wysz?o mu 14mm)

+Quote Post
madzia 61
6.05.2009, 13:11

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Keluniu przy przeroscie endometrium sa obfite miesiaczki i nieregularne .Mysle ze powinnas zasiegnac opinii innego gina ,mysle ze u Ciebie sa przeslanki do lyzeczkowania /a ponadto przebyta choroba rakowa/,moj gin twierdzi ze zadne usg nie pokaze tego co w nas siedzie /trzeba lyzeczkowac i histopatad z tego materialu pobrac.U mnie tak jak u Alusiu przyczail sie polip,wyleczykowali dali orgamentil/progesteron/i klopoty sie skonczyly.

--------------------

Nigdy nie rezygnuj z marzen.Kieruj sie znakami-PAULO COELHO

+Quote Post
medea
7.05.2009, 17:59

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
66
28-04 08
Warszawa
573

Faktycznie trzeba uwa?a?,
u mojej Mamy (7 miesi?cy od zako?czenia chemii, nie bierze tamoksyfenu) pojawi?o si? drobniutkie krwawienie 1 raz, w usg tv nic, wy?y?eczkowali jednak - w hist-pat: wynik w?tpliwy: prawdopodobie?stwo atypii (uwielbiam takie rozpoznania), ze wzgl?du na przesz?o?? raka piersi no i to prawdopodobie?stwo zdecydowali si? na histerektomi? - po zabiegu lekarz mi powiedzia?, ?e makroskopowo nic nie ma z?ego, malutki mi??niak, a w ostatecznym his-pat - niestety okaza?o si?, ?e to raczysko ... teraz Mama b?dzie si? na?wietla?.... Strach pomy?le? co by si? sta?o, gdyby?my poprzesta?y na obserwacji tej atypii (co te? niektórzy lekarze nam proponowali) i nie zdecydowa?y si? na usuni?cie macicy
Pisz?, bo trzeba uwa?a? bardziej ni? przeci?tnie, d??y? do ostatecznego rozpoznania i nie czeka? zbyt d?ugo z decyzj? o definitywnym leczeniu
I b?dzie dobrze (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

+Quote Post
lulu
7.05.2009, 18:08

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327

Moja onkolog mi mówi?a, ?e endometrium 8 milimetrów to ju? jest graniczne.Je?li ro?nie dalej to trzeba zrobi? z nim porz?dek.

+Quote Post
lulu
14.05.2009, 20:29

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327

Po dzisiejszej wizycie u onkologa, ze wzgl?du na to ?e endometrium brzydko si? zachowuje, mam zmian? lekarstw. Tamoxifen idzie w odstawk? (cho? nie min??o jeszcze 2 lata) i mam bra? Egistrozol.

+Quote Post
justa1970
19.08.2009, 13:41

Guru na forum

Wspiera forum
1,213
6-11 07
centralna polska
36
Numer GG: 8660751

No to misi? porobi?o--w?a?nie wróci?am z dowcipnego USG i podobno straszny tam ba?agan.
A najgorsze to endometrium--23 z wykrzyknikiem
Rok temu robi?am i by?o w normie --ale mnie ci?nienie podnios?o.
Nie mam ?adnych dziwnych dolegliwo?ci miesi?czki normalne i regularne czsami lekki ból w dole brucha.
Zrobili mi jeszcze raz cytologi? i kaza? przyj?? na usg zaraz po miesi?czce bo casami przed si? powi?ksza ---albo powiedzia? ,?e to wczesna ci?? (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) a
Jaki? koszmar po prostu .
Powiedzia? ,? do 20 to tak by zostawi? ale powy?ej trzeba wyczy?ci?
I szlag mnie trafia z tymi badaniami--co chwil? co? nowego

--------------------
http//www.ebielizna.eu sklep dla amazonek

+Quote Post
Amor
19.08.2009, 18:02

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Nie ma co porownywac osoby niemiesiaczkujacej do miesi?czkujacej.Przed okresem endometrium moze byc o wiele grubsze niz po.Czekaj Justa spokojnie bo jak przyjdziesz do kontroli a radze Ci tuz po miesiaczce moze sie okazac ze jest cieniutkie.Natomiast u nas menopauzalnych nie ma prawa byc za grube.

+Quote Post
justa1970
19.08.2009, 18:06

Guru na forum

Wspiera forum
1,213
6-11 07
centralna polska
36
Numer GG: 8660751

Tak te? mi powiedzia? lkekarz bo na dniach dostan? okres.
Zdziwil mnie ten wynik bo ja przecie? nie bior? hormonów i rok temu by?o w normie zw?aszcze ,?e w opisie pisze ?e jednorodne.
Ale si? denerwuj? nie powiem ,?e nie

--------------------
http//www.ebielizna.eu sklep dla amazonek

+Quote Post
Amor
19.08.2009, 18:33

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Spoko,spoko,zobaczysz ze sie zluszczy w czsie miesi?czki.Zawsze chodz do kontroli tuz po okresie.Bedzie dobrze zobaczysz.Pozdrawiam i odpusc sobie tym bardziej ze tamosa nie bierzesz.

+Quote Post
lulu
20.08.2009, 21:18

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327

Ja endometrium mia?am 25 mm i bardzo nierówne i na szcz??cie wynik by? o.k. Moja onka mówi?a, ?e tak do 7 mm to mo?e by?, ale jak ro?nie wi?cej to trzeba zrobi? porz?dek.

+Quote Post
« · Leczenie · »

3 V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 4.04.2020 - 15:53