IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

Reply to this topicStart new topic
> problem z widzeniem i zawroty g?owy, w przerzutach do ko?ci? czy to jest z tym zwi?zane?
V
werciunia
14.10.2009, 9:48

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
29
5-11 08
dolnysl?sk
1,201

Witam.
Opisze problem jaki pojawi? si? u mojej mamy.
Moja mama ju? od prawie roku walcz z przerzutami do ko?ci. Przerzuty pojawi?y si? na l?d?wiach, ko?ci ramieniowej, ko?ciach piersiowych, czaszce i ko?ci czo?owej. Mama mia?a na?wietlenia na kr?gos?up (teleterapia), na dniach b?dzie mia?a podany izotop (na te liczne przerzuty).
Martwi mnie inna rzecz. Od jakiego? czasu mama skar?y?a si? na to i? podczas wstawania w nocy, czy z samego rana mia?a problem z otwarciem jednego oka. Powieka wydawa?a si? by? ci??ka. Dopiero za pomoc? palców podnosi?a powiek? do góry. Lekarz zleci? tomografie g?owy. To by?o w lipcu - na szcz??cie nic nie wykaza?o.
OD kilku dni problem pojawi? si? równie? z drugim okiem. ?eby tego by?o ma?o, na te pierwsze oko, które "dokucza?o" wcze?niej mama jak ju? je otworzy to przez ok 1-2 min zupe?nie nic nie widzi, a kiedy ju? wzrok si? zaostrzy pojawiaj? si? chwilowe zawroty g?owy.
Zawroty te miewa co kilka dni i tylko w nocy podczas przebudzenia jak przewraca si? na drugi bok, albo z rana jak wstaje.
Czy kto? mia? podobny problem co to mo?e by?? czy przyczyna mog? by? przerzuty w ko?ciach czaszkowych? jaki? ucisk na nerwy? czy mo?e to zupe?nie inna sprawa? mo?e po chemii, na?wietleniach, tabletkach pogorszy? si? wzrok? nie wiem co my?le?. Do lekarz mama pójdzie dopiero za tydzie?.
Dlatego prosz? osoby które mog? co? powiedzie? na ten temat, albo s?ysza?y o podobnym przypadku. Z góry dzi?kuj?.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
14.10.2009, 9:48
#

Quote Post
Al_la
14.10.2009, 10:18

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Wierciunia, nie przypominam sobie, ?eby kto? na forum mia? podobne objawy.
Wygl?da to na jaki? problem neurologiczny. Przyczyn pewnie mo?e by? mnóstwo...od bardzo b?ahych do powa?nych.
My?l?, ?e musicie poczeka? do wizyty u lekarza, bo takie domys?y b?d? Ci? dodatkowo stresowa?y.

Trzymam kciuki i jestem z Wami (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
ToJa
14.10.2009, 11:43

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

ja tam sie nie znam...... ale przy moich zawrotach g?owy (chodzi?am trzymaj?c sie ?ciany) i k?opotach z oczami lekarz zasugerowa? coby laryngolog sprawdzi? czy to nie b??dnik.......potem bada? mnie neurolog.........okaza?o sie, ze to odcinek szyjny kregos?upa da? sie we znaki

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
Grazyna S
14.10.2009, 15:10

Guru na forum

Zarejestrowana
891
8-11 07
woj swi?tokrzyskie
96

Te objawy co opisujesz ja juz mia?am duzo ,duzo wczesniej przed swoim raczkiem,to jest bardzo nie przyjemne uczucie ,najwazniejsze zeby nie wpadac w panike ,poprostu nauczy?am sie zy? ze swoja choroba mimo ,ze po mnie nie wida? tej choroby ,to s? sprawy neurologiczne , te zawroty przy skr?caniu g?owy to nic innego jak jest zamykanie tetnic i krew nie dop?ywa do mózgu ,jest ucisk na b??dnik ,mnie przy tym nie raz pekaja naczynia krwionosne w oczach ,wygladam wtedy okropnie ,mama musi i?c do neurologa i wszystko dok?adnie opowiedzie? lekarzowi on wtedy bedzie wiedzia? jakie leki przepisa? ,wczesniej na te dolegliwo?c pomag? mi wyci?g g?owy ,teraz tylko delikatne masa?e i leki ,betaserc,tanakan ,nilogrin,ale po jakim? czasie spowrotem zawroty powracaj? .Wierciunia nie martw si? zapas ,tak mocno Cie przytulam i zycze mamie wytrwa?osci w chorobie (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

--------------------
„nadzieja ma skrzyd?a,przysiada w duszy i ?piewa pie?? bez s?ów,

która nigdy nie ustaje,

a jej najs?odsze d?wi?ki s?ycha? nawet podczas wichury”

Emily Dickinson

+Quote Post
werciunia
16.10.2009, 17:49

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
29
5-11 08
dolnysl?sk
1,201

Dzi?kuj? Wam dziewczyny za odpowiedzi.. na pewno podnios?o mnie to na duchu. Jeste?cie wielkie!

+Quote Post
Ella
16.10.2009, 21:01

Guru na forum

Wspiera forum
1,842
7-11 07
Lubuskie
85
Numer GG: 4100022

CYTAT(Grazyna S @ 14.10.2009, 17:10) *
wczesniej na te dolegliwo?c pomag? mi wyci?? g?owy

Gra?ynko, to ile tych g?ów mia?a?, smoku wawelski, ?e trzeba by?o je wycina?? (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif) (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

--------------------
Jeste?my sprawcami czynów, które spe?niamy, a nie narz?dziami ró?nych si?.
(Leszek Ko?akowski)

+Quote Post
Grazyna S
16.10.2009, 21:54

Guru na forum

Zarejestrowana
891
8-11 07
woj swi?tokrzyskie
96

hahahahah (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Ela s?uszna uwaga ,porostu si? przej?zyczy?am ,to mam wyci?g g?owy ,ja tak to nazywam po swojemu ten zabieg, wyglada to tak na g?owe mi wk?adaja taki pasek przypomina mi to jak kaganiec dla psa i z ty?u g?owy mam podpiety odwaznik 6 kg ,ten zabieg trwa 15 minut ,nie wolno w tym czasie nic mówi? ani ruszac g?ow? (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

--------------------

która nigdy nie ustaje,

Emily Dickinson

+Quote Post
werciunia
18.10.2009, 15:36

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
29
5-11 08
dolnysl?sk
1,201

CYTAT(Grazyna S @ 16.10.2009, 23:54) *
hahahahah (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Ela s?uszna uwaga ,porostu si? przej?zyczy?am ,to mam wyci?g g?owy ,ja tak to nazywam po swojemu ten zabieg, wyglada to tak na g?owe mi wk?adaja taki pasek przypomina mi to jak kaganiec dla psa i z ty?u g?owy mam podpiety odwaznik 6 kg ,ten zabieg trwa 15 minut ,nie wolno w tym czasie nic mówi? ani ruszac g?ow? (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

A powiedz mi kochana... ten problem z oczami w Twoim przypadku...to tez miewasz zaburzenia widzenia? na jedno (b?d? dwoje) oko? czy pojawialy sie tylko zawroty g?owy?

+Quote Post
Grazyna S
18.10.2009, 20:39

Guru na forum

Zarejestrowana
891
8-11 07
woj swi?tokrzyskie
96

Skarbie z oczami to tak jest wtedy widze jak za mg?a i mnie bardzo bol? ale po zazyciu leków i masaze do tego dochodz? to wzrok wraca do normy i z tego powodu chodze w okularach , mam te? okulary do czytania ,ale zebym ca?kiem nie widzia?a to takiego przypadku nie mia?am ,pozdrawiam cielputko (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

--------------------

która nigdy nie ustaje,

Emily Dickinson

+Quote Post
Katty
18.10.2009, 21:22

Guru na forum

Zarejestrowana
758
5-11 07
Warszawa
17

Moja mama ma takie objawy. Zawroty g?owy, problemy z oczami a raz mia?a karuzel?, pono? ca?y pokój jej wirowa? i musia?a sie trzymac krzes?a bo by spad?a. Towarzyszy?y jej przy tym nudno?ci a potem biegunka.
W pó? godziny wszystko wróci?o do normy. Nie by?o mnie wtedy u niej, zd?zy?a zadzwoni?, jak dojecha?am taksówk? to ju? si? czu?a lepiej.
To si? dzia?o dwa, mo?e trzy tygodnie temu, ca?y ten czas wyp?dzam j? do neurologa albo prosto na tomografi? g?owy.
Bezskutecznie.
T?umaczy sobie , ?e to napewno skutki tej jednej chemii co j? przyj??a bo wcze?niej nie mia?a takich objawów. I ?e to mo?e samo przejdzie.

--------------------

+Quote Post
« · Leczenie · »

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 7.04.2020 - 19:39