IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u : CIEKAWOSTKI ZE ?WIATOWEJ ONKOLOGII

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=21.0

2 V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Po pierwsze chemia
V
Al_la
23.02.2010, 11:08

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

http://www.tvn24.pl/28377,1641981,0,1,po-p...,wiadomosc.html

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
23.02.2010, 11:08
#

Quote Post
Kat-na
23.02.2010, 14:01

Guru na forum

Zarejestrowana
990
7-09 08
?ód?
911

Alu, jak nam tak "znikn??o", to powinni nas wyj?tkowo dok?adnie przepada?, prawda?
Przecie? to ciekawe, u kogo dzia?a AC lub FEC.

+Quote Post
Al_la
23.02.2010, 15:45

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7

No powinni (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Moja onka powiedzia?a, ?e ma takie 3 pacjentki, których nazwiska pami?ta w?a?nie ze wzgl?du na takie dzia?anie chemii.

--------------------
.

Paulo Coelho

+Quote Post
ToJa
23.02.2010, 16:42

Guru na forum

Wspiera forum
5,177
27-05 08
wielkopolska
644
Numer GG: 766329

hm.....pojawienie sie guza......badanie genetyczne......
na wynik badania genetycznego z BRCA1 czeka sie minimum miesi?c.........
a operacje mozna mie? za tydzien (albo i wczesniej).........

nawet gdyby dr Lubinski dopi?? swego......to jak u nas w Pl wyglada?oby badanie i czekanie na okreslenie mutacji genu....nie wyobra?am sobie.......
po chyba 1 lub 2 chemii mia?am zrobione badanie BRCA1 - wynik (gen nie kopniety) mia?am jak juz sko?czy?am chemie....... a przeciez gdybym mia?a kopniety gen wystarczy?oby zmienic chemie na cisplatyne.......
20.10.2009 by?am w Szczenie u dr. Lubinskiego coby mi zbadali pe?en pakiet genów, wynik mia? byc w po?owie stycznia......czekam do teraz.......
Nasz kraj nie jest przygotowany na zmiany......u nas sie tylko czeka....czeka.....czeka.......

--------------------
Tylko twa wiara pomo?e ci
Wiara i si?a, by wygra? z tym
Z czym tylu ludzi przegrywa co dzie?

+Quote Post
justyna
3.03.2010, 22:32

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
56
31-12 08
Sosnowiec
1,337
Numer GG: 4622486

Oni mówi? o wszytkich chorych.....ehhhhhhh

Przyda?oby si?, ?eby przynajmniej u nosicielek BRCA1 podawa? Cisplatyne i robi? ten test. Je?eli bez bada? jest raczej pewne, ?e kto? ma kopni?ty gen(wynika to z wywiadu) to procedury badania genetycznego powinny by? przyspieszone.

Ja si? leczy?am w Bielsku i dzi?ki badaniom klinicznym i staraniom onkologów tam pracuj?cych dosta?am t? Cisplatyne.
Nie pami?tam dok?adnie dat ale wg wypisu z karty 13.XI 2008 mia?am robiona mammografi? biopsj? i wszystkie potrzebne badania a 28.XI. 2008 dosta?am chemi?. Czyli wychodzi na to, ?e na wynik czeka?am 2 tygodnie.
2 wynik dosta?am w po?owie kwietnia.
Jak wida? mo?na tak leczy? i jest to do zrobienia.

Ostatnio ci?nienie mi si? lekko podwy?szy?o jak us?ysza?am, ?e w CO w Gliwicach mia?abym zaserwowany standard :/ tym bardziej, ?e wyniki o pozytywnym dzia?aniu Cisplatyny by?y podawane publicznie do prasy w lipcu 2008.

+Quote Post
mag_dag
3.03.2010, 22:39

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

problem polega na tym, ?e cz??? lekarzy uwa?a, ?e badania Lubi?skiego nie s? do ko?ca pewne (te o cisplatynie) , bo zrobione by?y na zbyt ma?ej liczbie chorych
mówi?, ?e co jednemu pomaga, nie zawsze pomo?e wszystkim i w ten sposób nie ma takiego leczenia w adiuwancie w ?adnym szpitalu - tylko w badaniach klinicznych

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
Kat-na
3.03.2010, 22:41

Guru na forum

Zarejestrowana
990
7-09 08
?ód?
911

Wi?c na wszelki wypadek...niech nikomu ?adnej chemii nie daj?, bo nie wszystkim pomaga (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)

+Quote Post
Al_la
3.03.2010, 22:57

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7

Dok?adnie tak.
Przecie? chemia czerwona i taksany i inne badziewia te? nie na wszystkich dzia?aj?.
Gdyby tak by?o, to raka leczy?oby si?, jak gryp?.
Problem polega chyba na tym, ?e Cisplatyna jest za tania, a jeszcze nie daj Bo?e by zbyt wielu kobietom pomog?a (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)

--------------------
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Kat-na
3.03.2010, 23:02

Guru na forum

Zarejestrowana
990
7-09 08
?ód?
911

I nikt nie jest prorokiem we w?asnym kraju.
?eby tylko Lubi?ski nie dosta? propozycji pracy za granic?, mog? go chcie? podkupi?, a my b?dziemy si? zastanawia?, czemu u nas tak ma?o si? bada? prowadzi.

+Quote Post
joasia
7.03.2010, 23:30

Zarejestrowana
49
26-02 10
Warszawa
1,854

W?asnie si? zastanawia?am, dlaczego nie wykonano mi w CO badania genetycznego BRCA1... Poinformowa?am lekarzy, ?e moje mama i babcia zmar?y na raka piersi.... ale wyniku takiego badania genetycznego nie mam. Czy to przeoczenie czy ograniczenie kosztów? Jak ju? wiecie mam miec za 2 dni chemi? schemat AT... a mo?e gdyby wykonali badanie pod k?tem BRCA1 to okaza?oby si? ze powinnam dostac cisplatyn???? wiem, ?e to straszne ?wi?stwo, ale mo?e mia?abym lepsze perspektywy?
Co powinnam zrobi?? machn?? r?k? czy ?cigac lekarza i si? dopytywac o BRCA1????

+Quote Post
madzia 61
7.03.2010, 23:41

Guru na forum

Wspiera forum
2,385
11-12 07
centrum
209

Joasiu ja bym zapytala ,dlaczego taka decyzja a nie inna dotyczca rodzaju chemii,wiesz na wynik badan genetycznych czeka sie pare miesiecy a z leczeniem nie powinno sie czekac dluzej, nawet jak Twoja
mama i bacia zmarly na raka piersi nie ma pewnosci w obecnej sytuacji /bez zbadania genow /ze masz mutacje .Przed podaniem w srode chemii pewnie jeszcze z lekarzem bedziesz rozmawiac to powiedz o swoich watpliwosciach ,masz do tego prawo.

--------------------

Nigdy nie rezygnuj z marzen.Kieruj sie znakami-PAULO COELHO

+Quote Post
Gra?yna1
8.03.2010, 0:00

Guru na forum

Zarejestrowana
1,536
5-11 07
Warszawa
29

Joasiu. Tego w CO nikt Ci nie zleci do wykonania - bo trzeba samemu z w?asnwej inicjatywy zg?osi? si? do Zak?adu Genetyki mieszcz?cego si? na parterze , niedaleko od tych pokoi gdzie my sie leczymy. Tam opowiesz co i jak a oni powiedz? Ci co dalej.
Ja na tej zasadzie mia?am badany gen BRC A-1 i jeszcze jaki? inny . Gdyby nie to ?e sama sie zg?osi?am to do dzi? nie mia?abym zrobionych tych bada?.

+Quote Post
Ajaka
8.03.2010, 0:03

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41
Numer GG: 4306037

Joasiu zadzwo? w poniedzia?ek do Szczecina do dr. Lubi?skiego...mo?e zrobi? ci badania na cito!!!!

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie by?o, ?eby jako? nie by?o" ..... Szwejk

+Quote Post
joasia
8.03.2010, 0:11

Zarejestrowana
49
26-02 10
Warszawa
1,854

Ajaka (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) chyba zartujesz???

No tak, macie racje... trzeba te geny sprawdzi?... I tak zrobie.... Ale czy w mojej sytuacji, kiedy juz praktycznie klamka zapad?a co do chemii, nie jest za pó?no na robienie tych badan? czy one moga co? w mojej sytuacji jeszcze zmienic?
czy jest sens robi? je teraz, czy czekac na zakonczenie chemii na przyk?ad?

PS zarowno mama jak i babcia nie leczyly sie, rodzina dowiedzia?a si? o chorobie zbyt pó?no...

+Quote Post
Ajaka
8.03.2010, 0:18

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41

Nie ?artuj? ...dzwo?!!!!

--------------------

+Quote Post
joasia
8.03.2010, 0:29

Zarejestrowana
49
26-02 10
Warszawa
1,854

Znalaz?am taki kontakt:
http://www.kpk.gov.pl/ppt/ppt.html?id=928
http://genetyka.com/strefa-lekarzy/kontakt-2/
ale znaj?c zycie - nie uda mi si? z nim skontaktowa?...
takich jak ja jest tysi?ce, same wiecie...

+Quote Post
Ajaka
8.03.2010, 0:42

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41

Nie przekonasz si? dopóki nie spróbujesz.....Nic nie ryzykujesz....najwy?ej us?yszysz odmow?....wtedy pójdziesz w ?rod? na chemi?....ale je?li jest nawet minimalna szansa trzeba próbowa? j? wykorzysta?.....

--------------------

+Quote Post
joasia
8.03.2010, 1:12

Zarejestrowana
49
26-02 10
Warszawa
1,854

Masz racj? ...
Teraz na razie wype?ni?am ankiet? on line. Mo?e si? odezw?? Ale i tak jutro spróbuje si? dodzwoni?..
Ja ju? zaczynam czu? si? zm?czona wszystkimi perypetiami ostatnich tygodni.
Dzi?ki Ajaka za kopa!
Wobec tego jeszcze postaram si? wykrzesac z siebie troch? energii (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Buziaki! (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

+Quote Post
aneta71
8.03.2010, 12:33

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
153
12-11 07
Toru?
138

Asiu tez bym zadzwoni?a, mam BRCA1, leczona AC cztery lata temu, teraz mam powtórk? i zaufa?am lekarzom w Szczecinie, dosta?am 4 cykle cisplatyny i jestem przed operacj?, na ile zadzia?a?a oka?e si? w histopacie, ale po dwóch podaniach by?a poprawa, zmiana opisana wcze?niej jako guz zosta?a opisana jako torbiel i to o po?ow? mniejsza, a zmiany w w?z?ach zminiejszy?y si? o 1 cm czyli te? o po?ow?
lekarze w Szczecinie twierdz?, ?e przy BRCA1 taksany nie s? skuteczne, czyli jak rozumiem taksol i taksoter

acha i jeszcze us?ysza?am, ?e cisplatyna je?li ma by? skuteczna powinna by? podana jako pierwszy lek, po podaniu taksanów nie ma ju? takiego dzia?ania

+Quote Post
joasia
8.03.2010, 13:24

Zarejestrowana
49
26-02 10
Warszawa
1,854

Dzi?kuj? kochane dziewczyny!
Jeste?cie moimi anio?ami (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Gdyby nie Wy ju? zrezygnowa?abym z tych bada?, bo czuje sie ju? zmeczona..
Ale dzi?ki Wam zadzwoni?am (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mi?a pani powiedzia?a, ?e mog? wys?ac krew do Szczecina. Chcia?a do mnie wys?a? specjalny zestaw do pobrania krwi, ale poniewaz nawet priorytet idzie czasem kilka dni, to sama zrobie pobranie krwi jak na morfologie bez czekania na przesy?k? - dzis lub jutro, i wy?le priotytetem.
Jesli wynik bedzie alarmujacy to po tygodniu mi?a pani odezwie si? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . A jesli wynik b?dzie dobry to bede mia?a konsultacje 17 kwietnia.

Naprawd? wzruszam sie kiedy o Was mysl?... JESTE?CIE KOCHANE!!!!!!!
(IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

+Quote Post

2 V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 10.04.2020 - 13:42