IPB

( | )

4 V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> menopauza czy nie
V
BeataM
8.12.2009, 21:28
#61


Guru na forum


Wspiera forum
1,966
20-11 07
Gorzów Wlkp.
166
Numer GG: 10855638



o Remifenimie: http://www.remifemin.pl/

Remifemin nie zawiera hormonów, ani fitohormonów.

?agodzi objawy menopauzy:
- Uderzenia gor?ca
- Nadmierne pocenie si?
- Zaburzenia snu
- Uczucie napi?cia nerwowego i niepokoju

Remifemin- zawiera najlepiej przebadany wyci?g ro?linny stosowanym przy leczeniu objawów menopauzy (Cimicifuga racemosa extr.). Skuteczno?? i bezpiecze?stwo stosowania wyci?gu z C.racemosa zosta?o potwierdzone przez ?wiatow? Organizacj? Zdrowia w 2002 roku.

a! i zamawia?am przez internet do odbioru w aptece, wychodzi?o taniej bez narzutu (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


--------------------
not yet :)
PUDE?KO NICO?CI :)
PUDE?KO NICO?CI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reklama
8.12.2009, 21:28
#












Go to the top of the page
 
Quote Post
Ela63
8.12.2009, 21:30
#62


Guru na forum


Wspiera forum
1,438
7-11 07
zachodniopomorskie
75



...je?li ten Remifemin z?agodzi chocia? w male?kim stopniu te "?upni?cia" to warto sprubowa? Beata dzi?ki za podpowied?...ko?atanie serca i duszno?ci te? s? a jak?e pe?en zestaw ful wypas i noce nieprzespane...kulam si? z boku na bok
na balkon wychodz? i w niebo patrz?.


(IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anna_07
9.12.2009, 0:33
#63


Guru na forum


Wspiera forum
1,042
5-11 07
Zachodniopomorskie
23
Numer GG: 1018389



Elunia ....nie b?d? Ci? pociesza? ....od 10 lat ....w styczniu b?dzie 11 -cie , tak mnie " ?upie " (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Po drugiej , czy trzeciej chemii , to ?upanie si? zacz??o .?epetynka robi si? mokra , pot po kr?gos?upie sp?ywa , a serce robi fuch , fuch , fuch ..... a potem spokój a? do nast?pnego razu . Tamoksyfów nie bra?am , bo te "smoki" nie by?y hormonozale?ne . By?am latem na spotkaniu z Hal? w Szczecinie i tak mnie wali?o ,?e nawet ice tea mi nie pomaga?a .Inna sprawa ,?e to by?o lato i upa? .Jak jest ch?odniej, to tych uderze? jest zdecydowanie mniej . Przez jaki? czas bra?am fitoestrogeny . Moja onkolog mówi?a ,?e mog? je bra? . A ja w jakim? artykule przeczyta?am ,?e nie s? dla nas te fitoestrogeny zalecane , wi?c jej odstawi?am . Bra?am Menoplant Soya 40 + izoflawony sojowe ?agodz? objawy menopauzy takie jak:
- uderzenia gor?ca,
- ko?atanie serca,
- zmienno?? nastrojów,
- zaburzenia snu i koncentracji,
- niepokój, dra?liwo??,
- nadmierne pocenie si?,
- os?abienie pami?ci
Odrobin? mi pomaga?o ....,ale nie bior? i tak si? z tym " ?upaniem " m?cz? .
Balkonu nie mam , wi?c nie wychodz? ....., ale w nocy to sobie p?ywam w po?cieli . Ponad 10 lat , to d?ugo , ale cz?stotliwo?? si? zmniejszy?a , kiedy? co 20 minut te " cuda " ze mn? si? dzia?y , mog?am zegarek ustawi? . Eluniu , czas , czas to powoli wyciszy .Wejd? w google i poczytaj o tym Menoplancie ....Wspó?czuj? . Ale co tam "?upanie" , wa?ne ,?e jeste? Eluniu zdrowa , a reszta to py? i kurz , jak mówi Amorek . Prosz? nie wychod? na balkonik bo si? nam przezi?bisz (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Agaba190
9.12.2009, 7:08
#64


Expert na forum
*****

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87



Mnie na szcz??cie trzyma?o to tylko przez oko?o 0,5 roku.
Przepraszam was, ale chcia?am o czym innym napisa?, a nie ma chyba sensu zak?adac w?tku na ten temat.
Sko?czy?am Tamoks (po 5 latach) i teraz biore Egistrazol. I zgodnie z ulotk?, dopad?y mnie tzw. skutni uboczne brania tego ?wi?stwa.
Mam bardzo du?e problemy z w?osami. Wychodz? gar?ciami. I tak jak przy chemii mia?am ?wiadomo??, ?e odrosna, tak tu chyba jestem bez szans. Jak tak dalej pójdzie to b?d? musia?a do ko?ca swoich dni chodzi? w peruce (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) .
Nigdy niie mia?am zbyt dobrych w?osów, ale teraz to juz tragedia.
Czy macie podobne problemy? A mo?e znacie jaki? cudowny preparat, który by cho? troche powstrzyma? proces wypadania.
Mo?e to b?achy problem przy waszych problemach, ale mnie z tym okropnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amor
8.02.2010, 20:28
#65


Guru na forum


Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64



TEraz dopiero przeczytalam poprzedni post i odpisuje! Niestety to nie musza byc skutki uboczne lekow bo musia?o by miec wi?kszosc babek takie klopoty. To raczej menopauza- brak estrogenow tez wplywa na jakosc wlosow- sa ciensze, rzadsze.... tez boje sie o swoje bo nigdy nie byly wspaniale a moga byc gorsze. Estrogeny szkodza na piersi ale chronia wiele organow min serce i kosci! Agabao moze WAx ? A moze jakies preparaty rosnlinne- pytaj u fachowcow-fryzjer ,dermatolog! Wierze ze to problem.... ale dasz rade!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lulu
8.02.2010, 21:48
#66


Guru na forum


Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098



Agabo ja Egistrozol bior? ponad pó? roku i nie zauwa?y?am wi?kszego wypadania w?osów ni? przed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Agaba190
8.02.2010, 22:46
#67


Expert na forum
*****

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87



Bra?am 5 lat Tamoks i nie mia?am ?adnych problemów z w?osami. Po miesi?cu brania Egistrozolu zacze?y wypada? "gar?ciami". Tzn. po myciu, przy rozczesywaniu zostawa?a du?a k?pa na grzebieniu (szczotce). Zg?osi?am spraw? lekarzowi zmieni? lek na Mamostrol, ale jest to samo. Zaleci? kupienie preparatu Merz (drogi jak diabli, ale kupi?am). ?ykam 2 razy dziennie ale efekt prawie ?adnen (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Niestety choruj? te? na tarczyc? i bior? Eutyrox a tam te? napisane, ?e po nim mog? w?osy wypadac. A wi?c dokopuj? swoim w?osom z dwóch stron. Pani endokrynolog powiedzia?a, ?e lepiej ?y? bez w?osów ni? umrze? z w?osami. (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif) Wcale mi si? to stwierdzenie nie spodoba?o. Ale trudno ?ykam te pigu?y i co ma by? to b?dzie.
Wiem, ?e brak estrogenów powoduje w organi?mie wiele zmian. Na przyk?ad skóra. ?ebym nie wiem ile kremu wklepa?a w cia?o, to i tak skóra sucha jak wiór.
Szlag by to wszystko trafi?. Oj ponarzeka?am sobie. A co tam, czasami trzeba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lulu
9.02.2010, 17:39
#68


Guru na forum


Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098



Chyba tarczyca miesza Ci we w?osach, ja jak mia?am k?opoty z tarczyc? to te? w?osy mi wypada?y. Tarczyca si? uspokoi?a i z w?osami te? dosz?o do normy, cho? te? troszk? mi wypadaj?. Je?li zauwa?asz, ?e nowe kie?kuj? to nie jest ?le.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Agaba190
9.02.2010, 20:15
#69


Expert na forum
*****

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87



Oj chcia?abym takie zobaczyc. Na razie to widz? coraz wiekszy przeswit w przedzia?ku (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Parabola
9.02.2010, 21:00
#70


Guru na forum


Wspiera forum
1,728
6-11 07
Ma?opolska
68
Numer GG: 6181092



Agaba, ja tez od wielu lat// chyba ponad 20-cia // ?ykam Letrox//Eutyrox ..to to samo.
Zrób sobie badania tarczycowe, bo u mnie przy menopauzie zacze?o sie wahac TSH.
Zesz?am na mniejsza dawke.
W?osy mi nie wypadaja, bo te klkana?cie dziennie to przecie? norma... (IMG:style_emoticons/default/ph34r.gif)
za to od czasu do czasu mam problemy z paznokciami... robia sie ?amliwe i rozdwajaja sie.


--------------------
?ycie jest twarde, od Ciebie zale?y czy zetrze Ci? na proszek, czy wypoleruje.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Agaba190
9.02.2010, 22:57
#71


Expert na forum
*****

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87



Co 3 m-ce badam TSH, bo nie za bardzo te leki potrafia go utrzyma? w ryzach.
Teraz bior? 175 6 razy w tygodniu i 225 1 raz w tygodniu. Mnie zwi?kszaj? dawk? (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) a nie zmiejszaj?.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agnieszka
2.03.2010, 17:36
#72


Guru na forum
******

Zarejestrowana
630
6-11 07
lubuskie
37



Od ponad tygodnia mam objawy przypominaj?ce typowe dolegliwo?ci przedmiesi?czkowe tzn. mam nerwa...strasznego, mam ochot? wszystkich pozabija? i jestem strasznie p?aczliwa...bóle brzucha, ale nie takie jak wcze?niej, z którego to powodu lata?am po doktorach....no i od 3 dni brudzenie, takie lekkie brunatne up?awy....endometrium wykluczam bo niedawno mia?am usg do?u....czy?by po prawie 3 latach wraca?a mi miesi?czka? Czy która? z was po zaprzestaniu zoladexu te? dosta?a okres ? Aj i jeszcze uderzenia gor?ca znikn??y jak r?k? odj??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amor
2.03.2010, 20:00
#73


Guru na forum


Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64



Wszystko mo?liwe , ale idz do gina . Juz pare razy pisalam, ale jeszcze raz powtorze bo to wa?ne. PO roku od braku miesi?zki mowi sie juz o menopauzie- od tej pory bezwzglednie wszystkie krwawienia, plamienia musza byc konsultowane z lekarzem......Jest prawdopodobne ze wraca okres tym bardziej ze zoladex skonczylas ..ale popytaj lekarza...moze hormony zbadaj- wyjdzie czarno na bia?ym...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Doris
2.03.2010, 21:38
#74


Guru na forum
******

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22



?ycz? wszystkim je?eli to jeszcze mo?liwe ze wzgl?du na wiek, oby okres wróci? i by? i by? a? do "zej?cia" jego naturalnego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kela
2.03.2010, 22:17
#75


Guru na forum


Wspiera forum
2,384
5-11 07
lubelskie
31
Numer GG: 4948590



CYTAT(agnieszka @ 2.03.2010, 17:36) *
Czy która? z was po zaprzestaniu zoladexu te? dosta?a okres ?


Po zaprzestaniu zoladexu zacz?lo rosn?? endometrium. Trzeba by?o odstawi? tamoxifen. Okres wróci? i ma si? dobrze od roku (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
« · Menopauza · »
 

4 V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 

: · ·

· · ·

: 23.10.2020 - 22:16