IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

23 V  « < 19 20 21 22 23 >  
Reply to this topicStart new topic
> Herceptyna - wymiana doswiadczen
V
anna66
11.03.2010, 9:22

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
81
10-07 09
podkarpackie
1,626

Zaliczona 5 herceptyna.
Frakcja wyrzutowa po 3 tygodnia podnios?a si? na 60%.
Jad?am du?o g?ogu, tak poradzi?a p. onkolog i pomog?o.
Niestety znowu problemy z w?trob?, ALAT, ASPAT powy?ej normy (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Mia? kto? tak?
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
11.03.2010, 9:22
#

Quote Post
Melodia
21.03.2010, 10:20

Zarejestrowana
72
30-09 09
Gda?sk
1,727

Witajcie dziewczyny!
Wkrótce czeka mnie herceptyna. Jestem ciekawa czy ona dzia?a w przypadku, gdy np chemia daje ma?y skutek? Np przy wznowie? Czy male?ki guzek wówczas wch?onie si? sam? Wiecie co? na ten temat? Moje pytania st?d, ?e jestem ?wie?o po chemioterapii i w?a?ciwie nie mam 100-procentowej pewno?ci jak ona zadzia?a?a. Mam nadziej?, ?e ewnetualnie wszystko to, czego chemia nie dobi?a to herceptyna dot?ucze.

+Quote Post
Al_la
21.03.2010, 12:01

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Herceptyna na jednych dzia?a, na innych nie, tak jak i chemia. Ale jak tak by?my my?la?y, to w ogóle nie warto si? leczy?.
Melodia, sko?czy?a? chemi? - jeste? zdrowa! Tak my?l. Herceptyna to "na wszelki wypadek" (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Bajdunia
21.03.2010, 13:47

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Melodia, ja mia?am wznow?, herceptyn? bior? równo 2 lata i dzia?a, nic z?ego si? nie dzieje.

+Quote Post
Melodia
21.03.2010, 13:52

Zarejestrowana
72
30-09 09
Gda?sk
1,727

Bajduniu, ale ta wznowa sama Ci znikn??a pod wp?ywem herceptyny czy przesz?a? kolejn? operacj??

+Quote Post
ewela
21.03.2010, 15:36

Expert na forum

Zarejestrowana
444
15-12 08
Bydgoszcz
1,316
Numer GG: 10974489

Ja te? mia?am wznowe i tez dostawalam hercie a teraz jestem w badaniu klinicznym i tez ja dostaje herceptyne...

--------------------
Najwieksz? chlub? nie jest to aby si? nigdy nie potkn?c, ale to aby po ka?dym upadku d?wign?? sie i stan?? na nogi;;;;;

+Quote Post
Bajdunia
21.03.2010, 20:09

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Jak mia?am wznow?, to dosta?am chemie 6 cyklii i trzecia chemia by?a ju? razem z herceptyn? ( dzie? przerwy tylko).

+Quote Post
kesy
28.03.2010, 22:32

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
25
24-10 08
1,164
Numer GG: 11838189

Czy po skonczeniu herki, jezeli jest wznowa podaj? drugi raz herceptyne?

--------------------
?Y?IA NIE DA ?I? BRA? GAR?CIAMI.PRZE?IEKA PRZEZ PALCE

+Quote Post
hala1962
29.03.2010, 8:04

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

te? o to pyta?am swoj? onk? -nie podaj? samej, mo?na j? jeszcze dosta? w skojarzeniu z chemi?

+Quote Post
basia1959
29.03.2010, 8:48

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
160
1-04 09
Gda?sk
1,496

Herceptyny drugi raz nie podaja,jezeli jest wznowa mozesz dostac lek o nazwie LAPATINIB .Ja tak dostaje plus do tego mam jeszcze xelode.Pozdrawiam

+Quote Post
hala1962
29.03.2010, 14:38

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

ja mia?am i herceptyn? i lapatinib, obu ju? nie dostan?, chocia? onka wspomina?a ?e by? mo?e razem z chemi? herci? tak...ale jako? nie by?a do tego przekonana....
wol? nie my?le? o tym czy dalsze leczenie b?dzie mi potrzebne ...

+Quote Post
ewela
29.03.2010, 16:52

Expert na forum

Zarejestrowana
444
15-12 08
Bydgoszcz
1,316
Numer GG: 10974489

A ja po raz drugi dosta?am herceptyne razem z xelod?...

--------------------
Najwieksz? chlub? nie jest to aby si? nigdy nie potkn?c, ale to aby po ka?dym upadku d?wign?? sie i stan?? na nogi;;;;;

+Quote Post
Krysiag
29.03.2010, 21:46

Zarejestrowana
43
7-06 08
Ruda ?l?ska
663
Numer GG: 1669291

Je?eli bierze si? herceptyn? i jest wznowa choroby to wtedy przestaj? j? podawa?,uwa?a si? bowiem,?e ona po prostu nie dzia?a.Ja bra?am j? przez trzy lata,teraz bior? lapatinib i xelod?.Narazie s? pozytywne efekty tego leczenia.Pani doktor powiedzia?a mi,?e herceptyn? i lapatinib podaje si? razem tylko tym paniom ,które s? po operacji i to w badaniach klinicznych.

+Quote Post
anna66
2.04.2010, 8:08

Zarejestrowana
81
10-07 09
podkarpackie
1,626

mam pytanie, czy potrzebujecie (potrzebowa?y?cie) EKG z opisem od kardiologa za ka?dym razem??
I gdzie to by?o robione??

Do tej pory mia?am tak, ?e robi?am rano EKG na onkologii, bra?am wydruk i sz?am do onkologa, on sam to sobie ogl?da?. Od pierwszego kwietnia (teoretycznie od 1 stycznia, tylko teraz wytyczne przysz?y) trzeba mie? opis specjalisty. Dosta?am skierowanie do poradni kardiologicznej, kolejka tam bardzo d?uga, a lekarz zdziwiony.
Ile kosztuje EKG z opisem??

+Quote Post
Ja_aga
2.04.2010, 8:17

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
297
1-10 08
Warszawa
979
Numer GG: 4121614

Ja p?aci?am w prywatnej przychodni 30 z?otych za EKG z opisem, tylko niestety na opis musia?am czeka?.

A tak w ogóle to EKG mam robione w COI, a opisuje je lekarz, który robi mi Echo serca.

+Quote Post
Bajdunia
2.04.2010, 10:25

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

Ja mam echo serca robione co 2 miesi?ce ju? od 2 lat.Moja onk mi daje skierowania i bez kolejek mam robione.
Je?li chodzi o ekg, to rodzinna mi daje skierowanie za ka?dym razem jak j? poprosz?.

+Quote Post
ewac
5.04.2010, 23:04

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
11
5-04 10
1,902
Numer GG: 17443314

Witam.
Ja zaczynam moj? przygod? z leczeniem. Moje wyniki - G2 Tp1c HER2 3+. Staram sie teraz o uczestnictwo w programie badawczym, gdzie b?dzie podawana chemia i herceptyna. Kuracja herceptyn? ma potrwa? oko?o roku. Z tego, co wyczyta?am w róznych artyku?ach, rozumiem, ?e herceptyna niszczy powsta?e komórki nowotworowe z nadekspresj? bia?ka HER2, ale nie hamuje procesu ich powstawania. Dlatego chcia?am spyta?, co b?dzie po zako?czeniu kuracji? Przecie? te komórki nowotworowe wci?? b?d? powstawa?, ale ju? nic nie b?dzie ich niszczy?. Czy w takim razie wznowy lub przerzuty s? tylko kwesti? czasu? Czy na tym forum s? Panie, które zako?czy?y kuracj? herceptyn? kilka lat temu i wszystko jest OK? Prosz? o wyja?nienie, jaki jest schemat leczenia herceptyn?, bo bardzo si? boj?.

+Quote Post
Ajaka
6.04.2010, 1:21

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41
Numer GG: 4306037

Witaj Ewo
....Dla osób z HER2 3+ s? bardzo dobre leki celowane...herceptyna jest jednym z nich...na naszym forumku jest wiele dziewczyn które tankowa?y j? przez rok i wszystko jest ok.....?yj? sobie ca?kiem dobrze po kilka lat od operacji....Niektóre z nich pó?niej dostawa?y Lapatinib. Podstaw? leczenia jest operacja, wcze?niejsza chemia wyt?ucze gada a herceptyna dokona ostatecznej rozprawy z rakiem. Kiedy zako?czysz leczenie b?dziesz zdrow? klemp?. I nie my?l o przerzutach i wznowach....tobie si? to nie przytrafi. ?yjemy w XXI wieku i lekarze ca?kiem dobrze potrafi? radzi? sobie z paskud?, teraz rak jest po prostu chorob? przewlek??. Leczenie chemiczne nie jest przyjemno?ci? ale jest skuteczne. Dasz sobie rad? tak jak my wszystkie.Strach to ludzki odruch, ale tak jak w przys?owiu- czasem ma wielkie oczy ......?ciskam ci? serdecznie...

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie by?o, ?eby jako? nie by?o" ..... Szwejk

+Quote Post
b.angel
6.04.2010, 9:15

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

CYTAT(ewac @ 6.04.2010, 0:04) *
Z tego, co wyczyta?am w róznych artyku?ach, rozumiem, ?e herceptyna niszczy powsta?e komórki nowotworowe z nadekspresj? bia?ka HER2, ale nie hamuje procesu ich powstawania. Dlatego chcia?am spyta?, co b?dzie po zako?czeniu kuracji? Przecie? te komórki nowotworowe wci?? b?d? powstawa?, ale ju? nic nie b?dzie ich niszczy?. Czy w takim razie wznowy lub przerzuty s? tylko kwesti? czasu? Czy na tym forum s? Panie, które zako?czy?y kuracj? herceptyn? kilka lat temu i wszystko jest OK? Prosz? o wyja?nienie, jaki jest schemat leczenia herceptyn?, bo bardzo si? boj?.

Witaj
heceptyna jest lekiem celowanym blokuj?cym gwa?towny wzrost bia?ka her2 obecnego na powierzchni komórek nowotworowych

http://209.85.129.132/search?q=cache:xVAuP...lient=firefox-a

Jest to bardzo dobry i skuteczny lek i jest u nas wiele takich osób, które s? po kuracji herceptyn? i jest wsi O.K.
S? równie? osoby, które takiego leczenia nie dosta?y poniewa? zachorowa?y na?cie lat temu a wtedy nie by?o leczenia anty HER2 .... nasza rekordzistka Krysia jest ju? 18 lat po leczeniu (a mia?a "tylko" tzw. ?ó?t? chemi? i radioterapi? z powodu przerzutów do w?z?ów) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
luska
6.04.2010, 11:10

Guru na forum

Wspiera forum
2,229
5-11 07
Gdynia
18
Numer GG: 9006789

CYTAT(mag_dag @ 5.12.2009, 23:29) *
kesy my?l?, ?e wiem, co powie Ci onka
"w Polsce zdrowych organów si? nie usuwa" i doda "jest pani pod kontrol? lekarsk?, jak co? b?dzie si? dzia?o to zadzia?amy"

usuwa.... bo mi usuneli zdrow? macice i zdrowe jajniki....z powodu mutacji genu BRCA2

--------------------
Ciesz si?
drobnymi rzeczami,
gdy? pewnego dnia
mo?esz odkryc,
?e by?y one wielkie.

+Quote Post
« · Leczenie · »

23 V  « < 19 20 21 22 23 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·