IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

23 V  « < 20 21 22 23 >  
Reply to this topicStart new topic
> Herceptyna - wymiana doswiadczen
V
magda 24
6.04.2010, 14:21

Guru na forum

Zarejestrowana
631
5-11 07
Olsztyn
16
Numer GG: 6710847

CYTAT(ewac @ 6.04.2010, 0:04) *
Witam.
Ja zaczynam moj? przygod? z leczeniem. Moje wyniki - G2 Tp1c HER2 3+. Staram sie teraz o uczestnictwo w programie badawczym, gdzie b?dzie podawana chemia i herceptyna. Kuracja herceptyn? ma potrwa? oko?o roku. Z tego, co wyczyta?am w róznych artyku?ach, rozumiem, ?e herceptyna niszczy powsta?e komórki nowotworowe z nadekspresj? bia?ka HER2, ale nie hamuje procesu ich powstawania. Dlatego chcia?am spyta?, co b?dzie po zako?czeniu kuracji? Przecie? te komórki nowotworowe wci?? b?d? powstawa?, ale ju? nic nie b?dzie ich niszczy?. Czy w takim razie wznowy lub przerzuty s? tylko kwesti? czasu? Czy na tym forum s? Panie, które zako?czy?y kuracj? herceptyn? kilka lat temu i wszystko jest OK? Prosz? o wyja?nienie, jaki jest schemat leczenia herceptyn?, bo bardzo si? boj?.

Hej, ja skonczylam herceptyne w grudniu 2008 r., dostawa?am j? przez rok. Mam si? dobrze, ca?kiem dobrze. Jestem zdrowa. Uszy do góry (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
6.04.2010, 14:21
#

Quote Post
ewac
6.04.2010, 15:03

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
11
5-04 10
1,902
Numer GG: 17443314

Witajcie dziewczyny
Jak dobrze, ?e jeste?cie. Ju? my?la?am, ?e po leczeniu herceptyn? moje dni s? policzone, a przecie? mam szans? na wyleczenie. Je?li tak, to poradzcie mi, czy lepiej leczy? si? w tym szwajcarskim programie BETH, czy i?? normalna ?cie?k? przewidzian? przez NFZ (przy za?o?eniu, ?e i tu dostane herceptyn?). B?d? leczy? si? w wawie w CO. W BETH dostan? hercie tylko przez rok, a co je?li b?d? potrzebowa? d?u?ej? Czy w NFZ dadz? zgod? na dalsze leczenie tym lekiem?
Mo?e lepiej od razu i?? drug? ?cie?k?, bo tam chyba nie ma ogranicze? w braniu herci (jedna z was bierze ju? dwa lata). Poza tym w jednym wariancie leczenie w BETH przewiduje wlewy chemii, herci i lapatynibu, czy to dobrze, ?e taki zmasowany atak? Co b?dzie, gdy powstanie nowy guz, czym wtedy b?d? leczy??
Dla mnie to wszystko jest strasznie trudne, musz? podj?? decyzj? co do dalszego leczenia - POMÓ?CIE

+Quote Post
b.angel
6.04.2010, 16:52

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

Ewa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
moim zdaniem powinna? skorzysta? z dobrodziejstwa programu klinicznego, dzi?ki któremu otrzymasz dwa najlepsze w tej chwili leki celowane stosowane w przypadku raków piersi her dodatnich oraz pe?n? i dok?adn? diagnostyk? (IMG:style_emoticons/default/cool.gif)

Herceptyna w leczeniu adjuwantowym (uzupe?niaj?cym) jest stosowana przez rok ......... na NFZ równie? otrzymywa?aby? ten lek przez rok.
Jedynie w przypadku stosowania herceptyny w chorobie rozsianej ( przerzuty) leczenie trwa tak d?ugo jak herceptyna dzia?a ....

Bajdunia dostaje herci? tak d?ugo ale ona wcze?niej nie by?a leczona herceptyn? (bo jeszcze kilka lat temu herceptyna by?a tylko w rozsianym raku refundowana) ....

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
hala1962
6.04.2010, 17:08

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Ja korzysta?am z programu - dosta?am i herci? i lapatinib na rok. W umowie mam zapewnione badania, których by? mo?e by mi nie zlecono przy leczeniu z nfz... Leczenie zako?czy?am w listopadzie zesz?ego roku.

+Quote Post
mag_dag
6.04.2010, 17:40

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

CYTAT(luska @ 6.04.2010, 12:10) *

usuwa.... bo mi usuneli zdrow? macice i zdrowe jajniki....z powodu mutacji genu BRCA2

Lusia, masz racj? - mia?am na my?li, ?e w?a?nie tylko mutacja w genach jest wskazaniem do usuni?cia zdrowej piersi lub jajników - to zdanie mojej lekarki
nie doprecyzowa?am //u?miech

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
Ajaka
6.04.2010, 19:15

Guru na forum

Wspiera forum
2,126
6-11 07
mazowieckie
41
Numer GG: 4306037

Ja te? mam dó? usuni?ty profilaktycznie...wskazaniem by?a wysoka hormonozale?no?? gada/ estrogen i progesteron/ i jednocze?nie zaj?te w?z?y..... (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)

--------------------
"Jeszcze nigdy tak nie by?o, ?eby jako? nie by?o" ..... Szwejk

+Quote Post
ewac
6.04.2010, 21:45

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
11
5-04 10
1,902

Serdeczne dzi?ki za rady
Je?li mo?ecie, podpowiedzcie mi, czy s? jakie? k?opoty z zakwalifikowaniem si? do programu BETH? Ja od 8 lat lecz? si? na nadcisnienie, czy to mo?e by? przeszkoda? Jak d?ugo czeka si? od potwierdzenia HER2 pozytywnego do rozpoczecia wlewów?
Doradzcie mi jeszcze, czy wed?ug was lepiej zamontowa? sobie port czy ca?y czas szuka? ?y?y. Ja - tak jak pewnie wi?kszo?? z was - mam k?opoty z ?y?ami, s? g?eboko pochowane i p?kaj?. A jakie s? k?opoty z portem - czy to bardziej wygoda czy k?opot? Co mo?ecie doradzi? ze swojego do?wiadczenia?

+Quote Post
Mamotsa
7.04.2010, 6:05

Guru na forum

Wspiera forum
1,098
25-06 07
Niebieskie Migdaly
2

Odnosnie portu - uwazam ze naprawde warto sie na niego skusic. W trakcie leczenia daje nam troche "wygody", pozniej tez trzeba o niego dbac /czyt.plukac / ale zdecydowanie warto!

--------------------
tylko dzisiaj jest dzisiaj..carpe diem

+Quote Post
joakil
7.04.2010, 9:29

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
337
21-09 08
Mazowsze
944
Numer GG: 9009053

Ja portu nie mia?am. pozc?tkowo ba?am si? o ?y?y, bo p?ka?y. 30 marca wzi??am ostatnia (17) herceptyn?. ?y?y nie by?y njlepsze ale nasze "Wampirki" stan??y na wysoko?ci zadania i da?y?my rad?. Na porty si? napatrzy?am. Nie zawsze wygl?da to tak ró?owo. Nie mnie jednak s?dzi?, bo si? na niego nie zdecydowalam. Spotkalam wiele kobiet, które by?y zadowolone, ale by?y te? (nieliczne) z problemami prawie od samego pocz?tku.
Herceptyna nie niszczy ?y?, a wka?ym razie nie tak jak chemia. L?k przd wk?uciem narasta ale da si? to prze?y?.

+Quote Post
Mamotsa
7.04.2010, 9:37

Guru na forum

Wspiera forum
1,098
25-06 07
Niebieskie Migdaly
2

Jeszcze dodam ze przy porcie rowniez mozna sie nabawic leku przed wkluciem...
To nie jest tak ze nie boli i nie czuc!
Czasem udaje sie za pierwszym razem, czasem nie...
Nie chce straszyc ale warto o tym wiedziec, port to nie bezbolesny sposob na podawanie lekow.

--------------------
tylko dzisiaj jest dzisiaj..carpe diem

+Quote Post
hala1962
7.04.2010, 11:03

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Ja bardziej si? boj? wk?uwania w ?y?y ni? w port. Port polecam, cho? troch? boli po za?o?eniu - ale co tam 1 dzie?...pó?niej jest za to wygoda. Przez port mam te? pobieran? krew, mnie nie boli wk?uwanie, tzn.uk?ucie czuj? ale jest to mniejszy ból dla mnie ni? przy ?y?ach.

+Quote Post
Bajdunia
7.04.2010, 13:35

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
319
12-11 07
Dziki Zachód
136

http://www.amazonki.net/forum/index.php?sh...ic=6886&hl=

+Quote Post
ewac
8.04.2010, 12:07

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
11
5-04 10
1,902

Do akabere
Opró?nij swoj? skrzynk?, bo nie moge przes?a? Ci wiadomo?ci
Pozdrawiam
Ewa

+Quote Post
basia04
9.04.2010, 21:44

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
10
23-11 09
Olsztyn
1,778
Numer GG: 10908660

(IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) ej, czy ktoas z Was bierze moze udzial w programie klinicznym firmy Roche. Podaja trzy docetaxele +avastin i herceptyna, potem czerwona chemia a nastepnie herceptyna i avastin. Program BETH....Pozdrawiam

+Quote Post
hala1962
10.04.2010, 8:28

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Basiu chyba jeszcze nikt, ewac ma szans? do niego przyst?pi?.

+Quote Post
ewac
14.04.2010, 13:12

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
11
5-04 10
1,902

Witajcie
Tak, ja mam szans? przyst?pi? do BETH, w?a?nie jutro jad? po skierowanie na pozosta?e badania. Na razie czeka?am na potwierdzenie HER2 dodatniego. Jak co? b?d? wiedzia?a wi?cej, dam zna? oczywi?cie, na razie sama jestem jak dziecko we mgle.
Pozdrawiam wszystkich

+Quote Post
ewac
15.04.2010, 22:19

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
11
5-04 10
1,902

Jeszcze raz do akabere
Opró?nij swoj? skrzynk?, bo znów jest pe?na i nie mog? do ciebie nic przes?a?
Pozdrawiam
ewac

+Quote Post
ewac
15.04.2010, 22:24

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
11
5-04 10
1,902

CYTAT(basia04 @ 9.04.2010, 21:44) *
(IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) ej, czy ktoas z Was bierze moze udzial w programie klinicznym firmy Roche. Podaja trzy docetaxele +avastin i herceptyna, potem czerwona chemia a nastepnie herceptyna i avastin. Program BETH....Pozdrawiam

Witaj basiu
Dzi? by?am w CO. Jest ju? potwierdzenie mojego HER2 dodatniego. Pobrano mi dzis krew i okaza?o sie, ?e mam s?abe ?y?y, wi?c trzeba za?o?y? port. Poza tym jeszcze echo serca. Jak wszystko dobrze pójdzie, to wlewy zaczne dopiero na pocz?tku maja. Czy Ty te? jeste? zakwalifikowana do programu BETH i na jakim etapie jestes? Ten program to niez?a bomba atomowa. Podaj? chyba a? 3 leki i to ostre naraz, no i jest tu chemia czerwona. Mam nadzieje, ?e ta kuracja nas nie zabije. Co ty na to?

+Quote Post
basia04
16.04.2010, 19:01

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
10
23-11 09
Olsztyn
1,778

Witaj ewo,
ja jestem juz po 6 chemiach. Trzy razy docetaxel+h+a i trzy czerwone, za soba mam tez pierwszy wlew herceptyny i avastinu. Pierwsze trzy znisolam ciezko (tydzien objawy ostre, drugi slabe a trzeci prawie zdrowa) za to czerwona dala mi w kosc, ale wszystko da sie zniesc. Same leki znioslam tak sobie (przez dwa dni goraczka, prawie 40 st.), objawy jakbym malarie miala, wymioty, ciagle spalam, ble jakis koszmar. Po dwoch dniach przeszlo minelo, teraz jest ok. W poniedzialek mam drugi wlew herceptyny i avastinu. Naapisze , co i jak. Zabic nas, no co Ty nas nic nie zabije, nawet ta kuracja. (IMG:style_emoticons/default/huh.gif) Bedzie ok, ja jestem tak nastawiona pozytywni od poczatku kuracji, moja chemiczka jest wspaniala i duzo mi pomaga i wnosi optymizmu. Acha i pamietaj, walcz jak lwica o zastrzyk Neulasty, dzieki niemu nie mialam przelozonej ani jednej chemii.

+Quote Post
basia04
16.04.2010, 19:03

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
10
23-11 09
Olsztyn
1,778

Dziewczyny nie bede powtarzala tego co napisalam do ewyc, ale napiszcie prosze, czy tez mialyscie takie sensacje po pierwszym wlewie herceptyny. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie

+Quote Post
« · Leczenie · »

23 V  « < 20 21 22 23 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 8.04.2020 - 10:05