IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u : DIETA ZDROWA ?YWNO??, ?RODOWISKO

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=17.0

Reply to this topicStart new topic
> Naukowcy: partnerzy powinni sypia? osobno
V
Al_la
21.09.2009, 13:33

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia

2009-09-14

Dla w?asnego dobra partnerzy powinni sypia? osobno - tak uwa?aj? brytyjscy naukowcy. Chrapanie, zagarnianie ko?dry, wierzganie nogami, czy mówienie przez sen ?le wp?ywa na zdrowie.

Dr Neil Stanley z Surrey University, specjalista w dziedzinie snu, przeanalizowa? nocne zachowania 40 brytyjskich par. Okaza?o si?, ?e je?li jedno z partnerów gwa?townie porusza si? lub chrapie noc?, to drugie jest o po?ow? bardziej nara?one na frustracje i niedobory cennego snu. Mimo to zaledwie 8 proc. par jest z tego powodu sk?onnych sypia? w oddzielnych pokojach. Badania naukowca opisuje Rzeczpospolita.

Dzielenie pos?ania jest dzi? nieod??cznym elementem ka?dego dobrego zwi?zku. Tymczasem okazuje si?, ?e osoby ?pi?ce w jednym ?ó?ku cierpi? na 50 proc. wi?cej zaburze? snu ni? partnerzy sypiaj?cy oddzielnie. Chrapanie, zagarnianie ko?dry, wierzganie nogami czy mówienie przez sen - spanie oddzielnie daje znacznie wi?ksze szanse na wyspanie si?. Z niedostatkiem snu wi??e si? depresja, choroby serca, udary i schorzenia p?uc, a tak?e spowodowane niewyspaniem wypadki drogowe, a nawet...rozwody.

– Róbmy to, co czyni nas szcz??liwymi. Je?li sypiamy z partnerem i oboje si? wysypiamy, to nie ma powodu, by to zmienia? – mówi dr Robert Meadows, socjolog z University of Surrey.

W staro?ytnym Rzymie wspólne ?o?e ma??e?skie s?u?y?o tylko do mi?osnych igraszek, po których partnerzy rozchodzili si? do w?asnych ?ó?ek. A? do czasów wiktoria?skich spanie osobno by?o powszechne. W erze przemys?owej zacz?to dzieli? ?ó?ka z powodu ciasnoty.

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
21.09.2009, 13:33
#

Quote Post
b.angel
21.09.2009, 13:38

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

phi (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
mag_dag
21.09.2009, 13:42

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

heh, cho? raz wyprzedzi?am doniesienia naukowe //oczko

co wydatnie podnios?o moje samopoczucie, gdy? si? wysypiam i dodatkowo mam swój w?asny pokój ... hehe... polecam ?onom chrapaczy

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
agawa
21.09.2009, 15:01

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

W?a?nie dzi? robi? ostatnie przygotowania, aby jutro wpu?ci? fachowców do pokoiku-graciarni, coby pomalowali, odremontowali... I b?d? mia?a swój w?asny (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Jutro zaczynaj? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Ale si? ciesz?!

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
gabi
21.09.2009, 18:03

Expert na forum

Zarejestrowana
575
19-12 08
Gdansk
1,325
Numer GG: 5510763

Mam osobne spanie od 2-ch lat,opócz tego ma??onek zakupi? szerokie ?o?e i dodatkow? ko?dr?,a jak mam do?? jego chrapania uciekam do swojego pokoju

--------------------
Przyjaciel to cichy anio?,który podnosi nas,gdy nasze skrzyd?a zapominaj?,jak lata?...

+Quote Post
nie1
19.01.2010, 12:45

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
19
26-12 09
gda?sk
1,799

osobne ?ó?ko , osobny pokój, osobna ko?dra- dziewczyny !!! nie za du?o tego osobno? a gdzie razem? nienawidz? kiedy chrapie ale kiedy przechodzi?am przez chemi? to w?a?nie jego chrapanie u?wiadamia?o mnie ?e nie umar?am. ?e nie jestem zamkni?ta i sama.bea

--------------------
[font="Book Antiqua"][/font][/color]kolor zieleni kolorem nadziei , nie trac? jej od pocz?tku mojej przygody z chorob? a Bóg mi pomaga na ka?dym kroku pokazuj?c mi wiele rado?ci w ka?dym dniu i u?miechu mojej córeczki , ona ma juz 2 latka i 8 miesi?cy.[color="#00FF00"]

+Quote Post
joakil
20.01.2010, 11:05

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
337
21-09 08
Mazowsze
944
Numer GG: 9009053

A ja po prostu nie pods?uchuj? jak ?pi?. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ciekawostk? jest to, ?e nie s?ysz? swojego m??a (chrapie okropnie - s?ysza?am jak nie spa?am) ale s?ysz? w tym czasie kroki dziecka schodz?cego boso po schodach.....
Gdzie? s?ysza?am, ze mózg sam wybiera co ma nas obudzi? a co nie.

+Quote Post
Agaba190
20.01.2010, 12:37

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Chrapanie kochanej osoby mnie nie przeszkadza. Tyle ciekawych rzeczy mo?e si? zdarzy? jak si? z kim? kochanym ?pi.(IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Quote Post
Al_la
20.01.2010, 17:47

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
7,453
26-06 07
k/Warszawy
7
Numer GG: 9520233

Te? mi nie przeszkadza, a je?li nie mog? zasn?? to mam ?okie?, a On bok w pobli?u (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

--------------------
W najgorszych chwilach mego ?ycia zawsze mog?em liczy? na przyjació?.
Odt?d wiem, ?e pierwsz? rzecz?, jak? nale?y zrobi?, to poprosi? o pomoc
.

Paulo Coelho

+Quote Post
Baba Jaga
21.01.2010, 10:24

Guru na forum

Wspiera forum
2,364
6-11 07
Jagolandia
43

si? delikatnie przewraca na boczek, a nie obija .... ojjjj Alutka

czy Ty my?lisz ?e dajmy na ten przyk?ad jaki? m?? jak zb??dzi i za?nie cudzo?o??c, to go kochanka ?okciem ? (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

a widzisz ........ (IMG:style_emoticons/default/blink.gif)

--------------------
mi?dzy cisz?, a cisz? sprawy si? ko?ysz?
i id?, i p?yn? póki nie przemin? .......

+Quote Post
Katty
21.01.2010, 21:05

Guru na forum

Zarejestrowana
758
5-11 07
Warszawa
17

Oj tak.....swój w?asny pokój, nie mówi?c ju? o ?ó?ku, TO JEST TO ! ! !
Nie zdaj? sobie sprawy dziewczyny, które nie maj? z tym k?opotu. Mnie bardzo to doskwiera bo mam ma?e mieszkanie i nie ma tu nic do rzeczy osoba kochana lub mniej kochana (chociaz troch? ma (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ), po prostu z wiekiem cz?owiek robi si? bardziej wygodny.
Kiedy?, pami?tam, nic mi nie przeszkadza?o, a teraz.......wszystko. Chyba to klimakterium ale to w?asnie o to chodzi. Komfort ?ycia w momencie kiedy tego potrzebujemy. Zazdroszcz? ludziom du?ego mieszkania.....gdybym mia?a swój pokój, to mo?e i m??a bym bardziej kocha?a....hihihihi.......na nerwy by mniej dzia?a?.

--------------------

+Quote Post
agawa
21.01.2010, 21:16

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

CYTAT(Katty @ 21.01.2010, 21:05) *
..gdybym mia?a swój pokój, to mo?e i m??a bym bardziej kocha?a....hihihihi.......na nerwy by mniej dzia?a?.

Ja mam, bo sobie wywalczy?am pazurami, ale te? przyznaj?... miejsca jest dosy?, tylko dla mnie nie by?o... I co z tego skoro ci?gle kto? do mnie przy?azi? i czego? chce? i siedzi? i marudzi?
A spa? lubi? ze swoim ?lubnym, ale tylko wtedy, gdy akurat bardzo go kocham (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) , bo gdy mniej... to mi strasznie przeszkadza...
Ale ko?dry mamy oddzielne i nie wyobra?am sobie inaczej. I kropka.

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
Agaba190
21.01.2010, 21:19

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Ko?dry oddzielne i poduszki te?. To jest konieczno??, by si? w nocy nie pozabija? albo nie przezi?bi?. Ale spanie razem jest super. Alusia ma racj? , jak chrapie to "sójka" w bok.

+Quote Post
roza3
21.01.2010, 22:37

Guru na forum

Wspiera forum
1,389
5-11 07
mazowiecke
27
Numer GG: 9493197

CYTAT(Baba Jaga @ 21.01.2010, 10:24) *
........jak zb??dzi i za?nie cudzo?o??c, to go kochanka ?okciem ? (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

.....znaczy sie stosowniej by by?o kolankiem (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

+Quote Post
nie1
22.01.2010, 17:20

pocz?tkuj?cy na forum
**

Zarejestrowana
19
26-12 09
gda?sk
1,799

Oj kochacie tych swoich ch?opów ,ale ?eby baba by?a baba musi ponarzeka? ?pi z nim zle a bez niego jeszcze gorzej no i tak to ju? (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif) trwa od pocz?tku ?wiata

--------------------
[font="Book Antiqua"][/font][/color]kolor zieleni kolorem nadziei , nie trac? jej od pocz?tku mojej przygody z chorob? a Bóg mi pomaga na ka?dym kroku pokazuj?c mi wiele rado?ci w ka?dym dniu i u?miechu mojej córeczki , ona ma juz 2 latka i 8 miesi?cy.[color="#00FF00"]

+Quote Post
andrzej1975
22.01.2010, 18:59

Expert na forum

Wspiera forum
541
22-03 09
Ruda ?l?ska
1,480
Numer GG: 1388959

Gupi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) artyku? blank gupi .

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 10.04.2020 - 13:46