IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

3 V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> St?uszczona w?tróbka i co dalej???
V
agawa
14.02.2010, 23:15

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Dzi?ki (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
14.02.2010, 23:15
#

Quote Post
Ella
14.02.2010, 23:42

Guru na forum

Wspiera forum
1,842
7-11 07
Lubuskie
85
Numer GG: 4100022

Witam w klubie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Jestem przekonana, ?e chemia czerwona jest winowajczyni? stanu mojej w?tróbki.
Na szcz??cie nie mam ?adnych dolegliwo?ci, np. typu kolka, w?a?ciwie nie wiem, ?e mam w?trob? i dlatego zapominam o lekach.
Mimo ?e na podor?dziu mam Hepatil i resztki EssForte.
Ale mo?e nie powinnam odpuszcza??

--------------------
Jeste?my sprawcami czynów, które spe?niamy, a nie narz?dziami ró?nych si?.
(Leszek Ko?akowski)

+Quote Post
gonia 10
14.02.2010, 23:52

Expert na forum

Zarejestrowana
505
24-10 08
?ód?
1,163
Numer GG: 12192998

Eluniu moja w?tróbka do tej pory by?a ok pomijaj?c torbielik przed radio
Ale ostatnio bralam du?o przeciwbólowych tabletek na ?epetynk? i po pó?roczku w?tróbka st?uszczona ( a w lipcu usg by?o ok) (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)

+Quote Post
Emi
15.02.2010, 9:29

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Wspiera forum
120
7-11 07
Warszawa
76

Ca?y czas mam dylemat . . . czy bra? Essentiale Forte , lek ten jest robiony z nasion soi a moja gadzina by?a hormonozale?na i soja nie jest wskazana.
Co Wy na to?

A to znalaz?am na stronie konkurencji co prawda chodzi tu o siemi? lniane ale . . .
http://abcrakpiersi.pl/pytania/czy-mozna-s...ormonozaleznych

+Quote Post
lulu
15.02.2010, 9:42

Guru na forum

Wspiera forum
2,498
7-02 08
pomorskie
327
Numer GG: 16291098

Radzi?abym zachowa? du?? ostro?no?? przy stosowaniu tego typu preparatów. Owszem, aktualnie trwa wiele bada? nad stosowaniem substancji pochodzenia ro?linnego (m.in. oleju z nasion lnu) w leczeniu, jednak?e s? na zbyt wczesnym etapie, ?eby z jednej strony potwierdzi?, ?e faktycznie wykazuj? dzia?anie przeciwnowotworowe u ludzi, a jednoczesnie stwierdzi?, czy stosowanie ich jest bezpieczne. To ma szczególne znaczenie w przypadku nowotworów hormonozale?nych, takich jak m.in. hormonozale?ny rak piersi, poniewa? wiele leków ro?linnych mo?e wykazywa? dzia?anie podobne jak estrogeny, czyli potencjalnie zamiast hamowa?, mog? wspomaga? rozrost komórek raka.

Jak zwykle jeden artyku? przeczy drugiemu, powy?szy ostrzega, poni?szy zaleca.

Coraz wi?cej bada? wykazuje, ?e odpowiednia dieta mo?e dzia?a? ochronnie na organizm. W??cz do menu jak najwi?cej pro-duktów bogatych w antyoksydanty (przeciwutleniacze). Zwalczaj? one niebezpieczne wolne roniki, uszkadzaj?ce komórki. Do najsilniejszych przeciwutleniaczy nale?? flawonoidy, witaminy C, E i A (lub beta-karoten) oraz selen. Najwi?cej tych zwi?zków jest w warzywach i owocach.To samo dotyczy b?onnika, który wi??e w jelitach substancje rakotwórcze obecne w po?ywieniu. Dzi?ki temu organizm wydala je, zanim przedostan? si? do krwi. B?onnik prawdopodobnie obni?a te? poziom estrogenów. Zalecana dzienna dawka to 18–40 g b?onnika (równowarto?? 2–3 ?y?ek otr?b).Kwasy t?uszczowe omega-3, których ?ród?em jest ?oso?, makrela, ?led?, tu?czyk i sardynka, równie? pomagaj? zapobiega? rakowi piersi. Dlatego cz??ciej staraj si? je?? ryby ni? mi?so (z niego mo?esz nawet ca?kiem zrezygnowa?).Kwasy omega-3 zawieraj? równie? niektóre oleje ro?linne (np. rzepakowy, lniany) oraz siemi? lniane.To ostatnie ma tak?e lignany, które w organizmie przekszta?caj? si? w substancje o dzia?aniu przeciwestrognowym.

I komu wierzy?, same musimy sobie odpowiedzie?.

+Quote Post
Ella
15.02.2010, 13:02

Guru na forum

Wspiera forum
1,842
7-11 07
Lubuskie
85
Numer GG: 4100022

Na tej stronie znalaz?am te? pytanie o olej lniany dla diety Budwig.
http://abcrakpiersi.pl/pytania/czy-moge-uz...niany-budwigowy
Troch? si? przestraszy?am, bo Amorek ca?y czas jest na tej diecie.
Ale nie pami?tam, czy jej rak by? hormonozalezny...

--------------------
Jeste?my sprawcami czynów, które spe?niamy, a nie narz?dziami ró?nych si?.
(Leszek Ko?akowski)

+Quote Post
Amor
15.02.2010, 16:57

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Nie boj ?aby Ellu! Ja nie wchodze na te linki bo tyle juz przeczytalam na temat oleju, soi, siemienia i w ogole ?ywienia antynowotworowego ?e naprawde moglabym wyk?ady robic. Z lekarzami tez`rozmawailam ale cz?sto zauwazam ze oni wcale nie siedza w tych tematach. Tak,jestem hormonozalezna po drugim razie i biore tamoksifen.Ginekolog mowilam zebym soi raczej nie jadala.O oleju i siemieniu nic nie wiedziala. Ja wierze w zdrowe jedzenie przynajmniej chronie inne narzdy ,, wierze w tluszcze nienasycone, oczywiscie nie powinno sie przesadzac z niczym...nic tez do konca nie jest udowodnione- oprocz tego ze tluszcze zwierz?ce sprzyjaj? chorobom serca i nowotworm ?e cukrem zywi sie rak itp...Moim przewodnikiem jest tez ksi?zka ANytrak i cyt-"jednak w literaturze fachowej panuje zgoda co do tego ze soja nie stanowi zagrozenia w przypadku raka piersi.Moze ona zmniejszyc zagrozenie xenoestrogenami,zwlaszcza jesli stanowia czesc diety bogatej w skladniki antyrakowe ( zielona herbata,warzywa krzyzowe).Nalezy unikac natomiast suplementow diety ( tabletek ziolowych na menopauze bo zawieraja skoncentrowane ekstraty izoflawonow )AFSSA zaleca by kobiety po raku piersi ograniczyly spozywanie soi do np jednego jogurtu lub szklanki mleka sojowego. Rozne postaci soi ( tofu, miso, fasola mong, pedy fasoli ) stanowia pozyteczny skladnik diety. Fitoestrogeny ( a to nie tylko soja ) sa tysiac razy mniej aktywne biologicznie niz naturalne estrogeny.Dzia?aja podobnie do tamoksifenu. Ich obecnosc we krwi znacznie ogranicza nadmierne pobudzenie organizmu przez estrogeny i w konsekwencji moze spowalniac wzrost guzow estrogenolubnych. "
Niech k?zdy odzywia sie tak jak mu pasuje, ide na szklanke zielonej herbatki i salatke owocowa ( szkoda ze owoce nie sa eko)

+Quote Post
Agaba190
15.02.2010, 18:31

Expert na forum

Zarejestrowana
544
8-11 07
k/Warszawy
87

Amorku, ale surowe owoce i warzywa podobno nie robi? dobrze w?trobie. A te które maj? st?uszczenie (do których te? si? zaliczy?am) to powinny je?? gotowane lub duszone.

+Quote Post
Amor
15.02.2010, 18:39

Guru na forum

Wspiera forum
3,105
6-11 07
Siemianowice sl
64

Jak sie ma zdrowa watrobe to mozna jesc, ja ( odpukac ,odpluc po 3 razy ) dzieki Bogu nie mam stluszczonej.... i nigdy mnie nie bolala.Oczywiscei jak sa z nia problemy to dieta watrobowa ...

+Quote Post
Jola52
27.02.2010, 23:11

Guru na forum

Wspiera forum
750
5-11 07
woj. ?ódzkie
32
Numer GG: 9619523

Obszerny artyku? nt st?uszczenia w?troby

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,...cych,index.html

Te? mam st?uszczenie w?troby i z?e wyniki.Od kilku miesi?cy bior? Essentiale Forte mimo,ze jestem hormonozale?na.
Za 2-3 tygodnie powtórz? badania.

--------------------
?ycie jest za krótkie
by si? nim nie cieszy?

+Quote Post
Per?a
29.03.2010, 15:55

Zarejestrowana
46
15-03 10
1,868

Ja rozmawia?am z babeczk?, która fascynuje si? dietami oczyszczaj?cymi i powiedzia?a mi: Teraz, po chemii koniecznie w??czy? ziarna zmielonego ostropestu, lub olej z tego?...tu pad?y nazwy(mam nadziej?, ?e dobrze zapisa?am) Liv-52 oraz Liver-aid...super oczyszczaj? w?trob? z kancerogenów. Tak ?e ten ostropest, to chyba dobre to jest:)))

+Quote Post
Jola52
30.03.2010, 7:57

Guru na forum

Wspiera forum
750
5-11 07
woj. ?ódzkie
32
Numer GG: 9619523

Po kilkumiesiecznej kuracji Essentiale Forte wska?niki w?trobowe nic nie drgn??y.
Lekarka zalecila zmienic styl ?ycia -wi?cej si? rusza?,zrzuci? kilka kilogramow (co w moim przypadku jest bardzo wskazane) bo w?troba to bardzo lubi jak rownie? calkowicie zmienic nawyki zywieniowe .
Wzi??am sobie to do serca na powa?nie i juz s? efekty odnosie wagi-w ci?gu 2 tygodni straci?am 3 kg . Najwa?niejsze ,?e moja psychika zaakceptowa?a nowe warunki -szkoda ,?e dopiero teraz .

--------------------
?ycie jest za krótkie
by si? nim nie cieszy?

+Quote Post
akwe
31.03.2010, 16:50

Guru na forum

Wspiera forum
993
9-11 07
114

Silimarol (35mg lub 70mg ) zawiera koncentrat sylimarynowy z nasion ostropestu ,lek znany od dawien dawna ,niedrogi i do?? skuteczny ...to info dla "leniwych" co nie chc? bawi? si? w zaparzanie zió?ek ,a ?ycz? sobie gotowy preparat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

--------------------

+Quote Post
Pere?ka
31.03.2010, 21:07

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648
Numer GG: 1268938

Nie wiecie czy Sylimarol mo?na ??czy? z Essentiale forte?

+Quote Post
gonia 10
31.03.2010, 23:40

Expert na forum

Zarejestrowana
505
24-10 08
?ód?
1,163
Numer GG: 12192998

mozna i dobry jest Syliprom
podobny jest do sylimarolu

+Quote Post
Grazyna S
5.04.2010, 10:24

Guru na forum

Zarejestrowana
891
8-11 07
woj swi?tokrzyskie
96

Warto sobie poczyta? na temat w?tróbki naszej (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

http://zdrowie.onet.pl/1604731,2039,,,,5_s...ofilaktyka.html

--------------------
„nadzieja ma skrzyd?a,przysiada w duszy i ?piewa pie?? bez s?ów,

która nigdy nie ustaje,

a jej najs?odsze d?wi?ki s?ycha? nawet podczas wichury”

Emily Dickinson

+Quote Post
Haniap.
5.04.2010, 10:39

Zarejestrowana
119
17-03 10
Pozna?
1,873

Czy to znaczy, ?e st?uszczenie w?troby to dodatkowy prezencik od chemii?
Jaka ja g?upia jestem. Mia?am wyrzuty sumienia, ?e chc?c schudn??, zacz??am diet? bez w?glowodanów i objadam si? mi?skiem i kie?bach? (mniam).
Co prawda nie lubi? t?ustego, ale zdaje si? nazwa "st?uszczenie" nie pochodzi od t?uszczu. A mo?e tak?
W necie wyczyta?am, ?e to powoduje nadu?ywanie alkoholu (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif) co mnie akurat nie dotyczy...

--------------------
Po co martwisz si? o jutro?
Nie zmienisz go, a popsujesz sobie dzisiaj...

+Quote Post
baniula
5.04.2010, 11:31

Guru na forum

Zarejestrowana
607
6-11 07
Leszno
35
Numer GG: 8589603

Dzi? znalaz?am na onet
http://zdrowie.onet.pl/1604731,2039,,,,5_s...ofilaktyka.html

+Quote Post
Grazyna S
5.04.2010, 13:41

Guru na forum

Zarejestrowana
891
8-11 07
woj swi?tokrzyskie
96

CYTAT(baniula @ 5.04.2010, 12:31) *

baniula spojrzyj na wczesniejszy mój post ,w???nie ja o tym pisa?am i wklei?am ten adres (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Haniap.ja naprzyk?ad mam st?uszczon? w?tóbke mimo ,ze t?usto nie jem -od chemi i antybiotyków bo za duzo bra?am ,ale nei mia?am wyj?cia bo cz?sto chorowa?am na oskrzela i gard?o (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

--------------------
„nadzieja ma skrzyd?a,przysiada w duszy i ?piewa pie?? bez s?ów,

która nigdy nie ustaje,

a jej najs?odsze d?wi?ki s?ycha? nawet podczas wichury”

Emily Dickinson

+Quote Post
Haniap.
5.04.2010, 19:34

Zarejestrowana
119
17-03 10
Pozna?
1,873

To dok?adnie jak ja, tylko, ?e mnie dopadaj? zatoki.... niestety do?? regularnie i wtedy musz? si? podtruwa? antybiotykami (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif) Dzi?ki

--------------------
Po co martwisz si? o jutro?
Nie zmienisz go, a popsujesz sobie dzisiaj...

+Quote Post
« · Preparaty · »

3 V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 9.04.2020 - 4:59