IPB

( | )

7 V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Filmy ameryka?skie
V
Dortek
23.06.2009, 20:28

Guru na forum

Wspiera forum
1,148
19-11 08
PL/UK
1,269
Numer GG: 13183421

Obejrza?am. Po wcze?niejszym przeczytaniu ksi??ki i uwa?am, ?e to dobrze zrobiony film, cho? niektóre w?tki s? zmienione, czy ca?kiem opuszczone. Generalnie, czytaj?c ksi??k?, zastanawia?am si? jak re?yser stworzy jej obraz, bo nie by?o to ?atwe zadanie.
Ksi?dz -w tej roli Ivan McGregor- zagrany perfekcyjnie.

Ostatnio mója córka obejrza?a w szkole i namówi?a nas na film z nieco innego podwórka, powracaj?cy do czau drugiej wojny ?wiatowej. Tym razem wydarzenia obserwowane s? z punktu widzenia dziecka, syna komendanta obozu. Nieoboj?tny. (Tytu?- "Ch?opiec w pasiastej pi?amie").
Polecam.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
b.angel
23.06.2009, 21:51

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9
Numer GG: 5536919

film znam z recenzji a w?a?ciwie streszczenia poczynionego przez kole?ank? .....

z tego co opowiada?a wstrz?saj?cy i mocno smutny ........ ostatnio nie potrafi? takich filmów ogl?da? ........

--------------------

.... przewróci?o si?, niech le?y ....

+Quote Post
agawa
23.06.2009, 22:23

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Te? nie wiedzi?am, bo zdecydowanie unikam filmów '?zawych', tak mi si? porobi?o ostatnio... nie wiadomo czemu (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Ale w tym miejscu przypomnia? mi si? stary film "?ycie jest pi?kne". Pami?tacie?

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
mag_dag
23.06.2009, 22:31

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

pami?tam, bardzo mi si? podoba?, ogl?da?am go razem z córk? ...

--------------------
Gdyby mi co? przysz?o do g?owy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)
akcja dla Alicji zako?czona sukcesem!!! - kliknij tutaj !

---><---

+Quote Post
Doris
8.07.2009, 12:03

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

by?am na filmie o C.C : Francuska aktorka Audrey Tautou, pami?tna Amelia z g?o?nego filmu o tym samym tytule, wcieli?a si? tym razem w rol? s?ynnej projektantki mody Coco Chanel.

lubi? biografi? wi?c posz?am, dla mnie za bardzo monotonny film a aktorka za delikatna do tej roli. by?y?cie?

+Quote Post
b.angel
8.07.2009, 12:13

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

nie by?am ....... ino recenzje czyta?am i wywiad z Audrey, bodaj?e w Stylu ..... o tym jak przygotowywa?a si? do roli ...... ale pewnikiem si? wybior? .......

--------------------

+Quote Post
andrzej1975
8.07.2009, 19:12

Expert na forum

Wspiera forum
541
22-03 09
Ruda ?l?ska
1,480
Numer GG: 1388959

A mysmy se mieli w niedziele i?? na takich banalnych Transformersów ale S?onko sie ba?o ?e 2 godziny z mopem (peruka) na g?owie nieusiedzi.Co do Anio?ow bija Kod na g?owe Hanks kurka na psy schodzi.

+Quote Post
hala1962
8.07.2009, 19:26

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Obie ksi??ki czyta?am z zapartym tchem, Anio?owie bardziej mi si? podobali - ale filmów nie obejrz?... Kod próbowa?am i nie podoba? mi si?. Z ekranizacji ksi??ek najbardziej podoba?a mi si? Zielona Mila, by?a nawet lepsza od ksi??ki co rzadko si? zdarza. Tam Tom Hanks by? rewelacyjny!!!

+Quote Post
sówka
8.07.2009, 19:55

Expert na forum

Wspiera forum
453
12-03 09
Warszawa
1,465

ksi??ka Kod jest lepsza, ekranizacja - dla kogos kto nie zna ksi??ki ci??ka do po?apania si?
ale ekranizacja Anio?ów znakomita, Hanks, co prawda ci??ki... ale reszta bez zarzutu - jak na tego typu film
ja ostatnio od?wie?am staroci na dvd, przesz?am w?a?nie faze Meryl Streep:
Madison County, Po?egnanie z Afryk?, Diabe? ubiera sie u Prady i Mamma Miia
ehhh cudne to, Meryl wspania?a, rado?? dla serca, oka i ucha

--------------------
Lord, help me be the person, my dog thinks I am

Fundacja Boksery w Potrzebie

+Quote Post
Doris
27.07.2009, 17:18

Guru na forum

Zarejestrowana
1,361
5-11 07
22

http://www.festiwal2009.dwabrzegi.pl/index...=58&lang=pl

od 1.08 w Kazimierzu! polecam

by?am dwa dni, w?a?nie wróci?am, dla mnie super.

+Quote Post
b.angel
16.09.2009, 7:33

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

.... a ja wczoraj obejrza?am_by?am wraz ze ?lubnym B?karty wojny Tarantino .......

i //hehe// tradycyjnie ju? uczucia mam mocno pomieszane .....

i nawet nie w tym rzecz, ?e jesto bardzo_wielce swobodna interpretacja wojny w wykonaniu re?ysera .....

ino ogl?daj?c mia?am wra?enie , ?e jakby nie bardzo si? on przy?o?y? do roboty ....... sceny wprost za ******ste

typowo "tarrantinowskie" przeplata?y si? z d?u?yznami i nudnymi dialogami (co niby w jego stylu ale

tu jako? nie do ko?ca mnie przekona?o)

jest te? par? smaczków ....... np. motyw z kopciuszka (IMG:style_emoticons/default/cool.gif)

muzyka fajna ....... no ale to sam mistrz Moricone ........ i bardzo fajny kawa?ek za?piewany przez D. BOwie

generalnie dla lubiej?cych Tarrantino godny obejrzenia ale nie porównywa?aby tego filmu do Pulp Fiction a spotka?am sie z takim opiniami ...........

--------------------

+Quote Post
agawa
10.10.2009, 10:33

Guru na forum

Wspiera forum
3,842
15-10 08
Warszawa
1,131

Wyci?gam na wierzch specjalnie dla Mag (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Zgadzam si? z wi?kszo?ci? tego, co Anio?ek napisa?a. Jedyna ró?nica w moim odbiorze, ?e dialogi, czasami d?ugie przy statycznym obrazie, mnie utrzymywa?y w rodzaju m?cz?cego napi?cia. Nie mo?na odwróci? uwagi, napi?cie podskórnie ro?nie, nie ma sceny kulminacyjnej, która pozwala na oddech.
Obrazy malowniczo, kolorystycznie pi?kne, cho? rzeczywisto?? przedstawiona momentami okrótna; zamyka?am oczy. Ale tak jest przecie? we wszystkich filmach Tarantino, wi?c nie powinnam si? dziwi? (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Rola Brada Pita inna ni? zwykle, dla mnie zaskakuj?ca.
Melani Laurent po prostu pi?kna. ?al, ?e film nie ko?czy si? inaczej.
Christofer Waltz - nie pami?tam go z innych filmów - tu stworzy? doskona?y wizerunek psychotaty-intelektualisty - dla mnie: cymes (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Wed?u mnie - zobaczy? trzeba koniecznie. To film z rodzaju tych, które u mnie w domu dostaj? tytu?: klasyka gatunku.

--------------------
.....wszystko mija....nawet najd?u?sza ?mija....

+Quote Post
mag_dag
11.10.2009, 21:15

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

no a ja nie posz?am na B?karty
w sumie pad?o na film "Julie i Julia" bo uzna?am, ?e na film z Meryl Streep zawsze warto i?? ...

i mia?am racj? //u?miech
bardzo dobrze si? z?o?y?o, ?e id?c do kina by?am po obfitym obiedzie, bo na ekranie ci?gle co? gotowano i by mi chyba kiszki poskr?ca?o, gdyby by?y puste //oczko

film opowiada równolegle dwie prawdziwe historie, które w czasie rzeczywistym dzieli kilkadziesi?t lat
mamy wi?c i lata 50-te i pocz?tek wieku XXI
bohaterki to kobiety nieco zagubione w swoim ?yciu, które w gotowaniu odnajduj? siebie - to tak w wielkim skrócie

sama Meryl jest niesamowita, znam j? z wielu filmów i podejrzewam, ?e specjalnie tak wybiera scenariusze by si? prac? sw? nie znudzi?...
jej bohaterki s? tak ró?ne, ?e nie sposób jednej pomyli? z drug? - co mo?e nam si? przytrafi? na przyk?ad z Meg Ryan - u niej w filmach zmienia si? tylko fryzura //oczko - i prosz? nie bra? tego za zarzut, ja Meg te? bardzo lubi? ... tylko, ?e daleko jej do geniuszu Meryl

Meryl nie zagra?a swojej bohaterki - ona ni? by?a!!!
mocno egzaltowana, ?miej?ca si? bardzo g?o?no i mówi?ca nosowym g?osem, dziwnie przeci?gaj?c s?owa, z loczkami wokó? g?owy i wy?sza od wszystkich o jakie? 20 cm ... - to ca?a ona - Julia Child
prze?miesznie stara?a si? mówi? po francusku i cho? mo?na powiedzie?, ?e sw? bohaterk? mocno przerysowa?a, to mnie si? to bardzo_bardzo podoba?o!
do ?ez si? u?mia?am jak by?a na lekcji francuskiego, a potem na pierwszych zaj?ciach kursu gotowania ...
w sumie film uroczy i ciep?y
je?li chcecie go obejrze? ze swymi m??czyznami, to tylko z takimi, którzy potrafi? gotowa? //oczko

polecam

Bon appetit!

--------------------

---><---

+Quote Post
hala1962
30.10.2009, 18:19

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

"This is it"

Jestem ?wie?o po obejrzeniu tego dokumentu. Zaci?gn??a mnie 10-letnia córka - fanka Michaela od czasu You can dance, tak wi?c z niewielkimi oporami posz?am i... ona przez ca?y czas filmu co? jad?a i jad?a, ja siedzia?am wbita w fotel 110 minut... Film ods?ania kulisy przygotowa? do powrotu na scen? króla popu. Ogromna machina, ogromna praca... gdyby to dosz?o do skutku to za?mi?oby wszystko co do tej pory widzieli?my na koncertach. Totalna perfekcja Michaela, wszystko dopieszczone do najdrobniejszego drobiazgu, dopiero teraz dotar?o do mnie jaka to strata, ?e ju? nic nie nowego nie za?piewa... A MJ?... bardzo grzeczny cz?owiek, cierpliwy, pomocny, cichy... Na scenie ta?czy? z m?odymi lud?mi z ca?ego ?wiata, najlepszymi tancerzami, a jednak to on by? królem... Rety nawet ?ezka mi posz?a...
Muzyka i taniec zatyka dech w piersiach... Jestem pod wielkim wra?eniem, chyba to mo?na wyczu?? (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) Polecam!

+Quote Post
mag_dag
30.10.2009, 18:34

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

dzi?ki halu za Twoj? opini? //u?miech
moja ta?cz?ca córka si? wybiera na ten film jutro, a ju? od miesi?ca nie mówi o niczym innym
mimo, ?e nie jestem fank? MJ mo?e by si? wybra? ? //oczko

--------------------

---><---

+Quote Post
hala1962
30.10.2009, 18:47

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

koniecznie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ?eby nie ?a?owa? ?e si? nie by?o...

+Quote Post
mag_dag
8.11.2009, 19:42

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
5,371
6-11 07
Sosnowiec
49

no i posz?am, z tygodniowym opó?nieniem, ale dotar?am

nie ?a?uj?, bo tak jak piszesz halu - gdyby te koncerty dosz?y do skutku, to by?oby CO?!!!
a gdyby Jackson nie umar?, to ja pewnie nie mia?abym poj?cia co na takim koncercie si? dzieje ...
podczas ogl?dania tego dokumentu jako? zupe?nie na dalszy plan zesz?o to, ?e on tak ca?kiem normalny to nie by?, nie pami?ta?am o wszystkich aferach z nim zwi?zanych, tylko ch?on??am ka?d? nutk? i ruch na scenie...
jako? nigdy nie by?am zagorza?? fank? Jacksona, ale teraz mog? powiedzie? - da?am si? uwie?? -
Michael to niezaprzeczalny król popu!

ale naj_naj_naj_bardziej mi szkoda tych setek ludzi, którzy byli zaanga?owani w ten projekt i zostali z niczym...
miesi?ce prób, setki godzin treningów...
muzycy, chórki no i przede wszystkim genialni tancerze!!!

szkoda, wielka szkoda

film polecam wszystkim, szczególnie tym co do tej pory tak po?rodku byli //u?miech

--------------------

---><---

+Quote Post
b.angel
8.11.2009, 22:35

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
4,849
26-06 07
gród nad mleczn?
9

a i my kcieli i?? ale jako? sie nie zgra?o
z dzieckami i z terminami
ale mam nadzieju
?e jak wrócim to jeszcze sie za?apiem ......

--------------------

+Quote Post
hala1962
27.11.2009, 11:22

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Kto? ju? widzia? 2012? Warto obejrze??

+Quote Post
Sunflower
29.11.2009, 20:09

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
35
9-11 07
103

CYTAT(hala1962 @ 27.11.2009, 11:22) *
Kto? ju? widzia? 2012? Warto obejrze??

Nie widzia?am, ale s?ysza?am, ze nie warto.
Nie polecam tez "Fame" (by?am) - taki sobie, mo?na spokojnei poczekac jak to puszcza w TV. Liczy?am, ze bedzie wi?cej ta?ca, a tu takie mini mini.
Natomiast jutro wybieram sie na Michaela, bo mnie zach?ci?yscie - o ile to jeszcze graj? ......

+Quote Post
« · Film · »

7 V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 5.12.2019 - 18:22