IPB

( | )

> Zasady

Pami?tajcie o zasadach.
Znajdziecie je wszystkie klikaj?c na link:

http://www.amazonki.net/noweforum/index.php?showtopic=92

Najwa?niejsze:
-przed zadaniem pytania sprawdzi? w archiwum czy temat nie by? ju? poruszany. Do tego s?u?y funkcja Szukaj.
-postaraj si? wybra? odpowiedni dzia? do tre?ci postu
-
nazwy tematów nieodpowiadaj?ce tre?ci w nich zawartych b?d? zmieniane.
-
Posty piszemy w sposób przemy?lany - to nie jest chat i macie czas na sformu?owanie czytelnej wypowiedzi. Staramy si? pisa? po polsku. Je?li co? chcemy doda?, a nie ma jeszcze do naszego posta komentarza innego u?ytkownika, u?ywamy opcji EDYTUJ

Dzi?kuje bardzo za uszanowanie zasad.

Klikaj?c na poni?szy link znajdziecie archiwalne tematy z dzia?u:LECZENIE

http://www.amazonki.net/forum1/index.php?board=4.0

4 V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> 5LAT TAMOXIFENU I CO DALEJ?
V
Pere?ka
25.11.2009, 0:19

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
332
29-05 08
?ódzkie
648
Numer GG: 1268938

Dziewczyny jak to jest z ta odp?atno?ci? za leki?
Ogarn??o mnie zdziwko, bo ja od pocz?tku w ka?dej aptece p?ace za 3 opakowania Nolvadexu ok 30 kilku z?otych.
Kazda recepta jest z literk? P, ale nigdy mi si? nie zdarzy?o dosta? ten lek za zupe?n? darmoch?.

Na pocz?tku leczenia by?am poinformowana, ?e leki b?de bra?a 5 lat. Nie powiedzieli mi czy w tym czasie b?d? mia?a zmieniane.
Go to the top of the page

+Quote Post
Reklama
25.11.2009, 0:19
#

Quote Post
amado
25.11.2009, 12:15

Guru na forum

Zespó? Amazonki NET
866
6-11 07
mazowieckie
39

Pere?ko, bierzesz ten najbardziej "firmowy" tamoxifen tzn. Nolvadex i dlatego p?acisz, tamoxifen innych wytwórców jest zazwyczaj bezp?atny.

Standardem by?o i jeszcze jest 5 lat tamoxifenu, ale teraz powolutku zachodzi tu troch? zmian i pojawiaj? si? nowe opcje, cz?sto zale?y od lekarza i jego zapatrywa? co nam doradzi i zaordynuje.

+Quote Post
Sara
26.11.2009, 21:16

Expert na forum

Zarejestrowana
502
26-06 07
okolice Szczecina
8
Numer GG: 5622869

Bior? Hexal i te? p?ac?.

+Quote Post
Sara
7.01.2010, 16:07

Expert na forum

Zarejestrowana
502
26-06 07
okolice Szczecina
8

Siedz? w necie od kilku dni i próbuje doczyta? o leczeniu 2 rzutu. Wsz?dzie pisz? , ?e to standard.
Dlaczego moja onk odmówi?a mi , twierdz?c, ?e nie ma potrzeby? 5 lat Tamosyfu starczy.... je?eli chc? , to mog? go bra? nast?pne 5... Kompletny bezsens...
Wiem, ?e ma pacjentów przy których wygl?dam jak okaz zdrowia.
Pisa?am do dra Skokowskiego, prosz?c Go o opini? na ten temat, ale nie odpowiada.
11 mam rezonans piersi i b?d? na genetyce... porozmawiam z lekarzem na ten temat.
Wizyt? u onk mam 10 lutego. Nie wiem , jakich argumentów u?y?. Ju? raz zarzuci?a mi, ?e za du?o czytam, kiedy nie?mia?o co? tam powiedzia?am na temat RTG. (IMG:style_emoticons/default/dry.gif)

+Quote Post
zuzanna
7.01.2010, 18:15

Guru na forum

Zarejestrowana
702
11-11 07
Gdynia
126
Numer GG: 898827

witaj Ula !
z tego co czytam to zmien onka jezeli nie idzie sie dogada?...
ja ze swoja rozmawiam jak z kolezanka , o co pytam wszystko mi powie
na temat tomosyfa nie rozmawialam , bo mam jeszcze rok brania
zaczelam brac po skonczonej radioterapii
pozdrawiam

+Quote Post
Sara
7.01.2010, 21:52

Expert na forum

Zarejestrowana
502
26-06 07
okolice Szczecina
8

Uwa?am , ?e do lekarza trzeba miec zaufanie. Do niej nie mam od pocz?tku.
Ktos , kto mówi o sobie - jestem najlepszym onkologiem w województwie- budzi moje w?tpliwo?ci.
Chyba w ?adnym zawodzie nie mo?na powiedzie?, ?e si? jest najlepszym. zawsze mozna cos udoskonali? , rozwin??.
Je?eli dojdzie do ostrej , podbramkowej sytuacji zabior? od niej kart? ( nie wiem czy to mozliwe, ale to przecie? moja karta leczenia).

+Quote Post
Sara
7.01.2010, 22:12

Expert na forum

Zarejestrowana
502
26-06 07
okolice Szczecina
8

CYTAT(Ana @ 24.11.2009, 2:09) *
miesi?c temu min??o mi 6 lat od mastektomii ...
nadal bior? Nolvadex D ...
moja onka powiedzia?a, ?e b?d? bra?a leki co najmniej
kolejne 3 lata ...
czy to b?dzie Nolvadex czy Femara czy inny Arimidex ...
oka?e si? na wiosn?, jak sko?cz? 5 pe?nych lat brania leku ...

ale na bank nie zostan? bez leku, bo takie s? obecnie standardy leczenia
hormonozale?nego raka piersi ...

Nolvadex to inna nazwa handlowa Tamoxyfenu..., czyli bierzesz go juz 6 rok?

Inne nazwy handlowe Tamoksyfenu
-Zitazonium
-Nolvadex
-Tamofen
-Tamoxifen Ebewe
-Tamoxifen Hexal
-Kessar

Po kuracji hormonalnej pierwszego rzutu najcz??ciej stosuje si? leki 3 generacji
-Anastrazol (Arimidex)
-Letrazol (Femara)
-Worozol(Rivizor)
-Egzamestan (Aromazin)

Mysl?, ?e problem tkwi w cenie tych leków. Piszecie jednak, ?e lekarze Wam je przepisuj?... przecie? nie powo?am si? na Forum...

+Quote Post
betty
7.01.2010, 22:30

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
342
9-11 07
mazowieckie
111
Numer GG: 4972897

Nie wiem, jak to si? sta?o, ?e przeoczy?am ten watek... W?a?nie z ko?cem stycznia up?ywa 5 lat od kiedy bior? tamoxifen. Mam 37 lat, wi?c prawdopodobnie miesi?czka wróci. 28 stycznia mam wizyt?, nie wiem co mi onk zaproponuje. To fajny doktor, ale znam go ma?o, bo przez ca?y czas prowadzi?a mnie dr G?ogowska, a potem wszystkie pacjentki nie wymagaj?ce chemii zosta?y przekazane do gab. 22 (CO Warszawa). Napisz? co mi powiedzia?.

+Quote Post
Sara
7.01.2010, 22:36

Expert na forum

Zarejestrowana
502
26-06 07
okolice Szczecina
8

To jeste?my równolatkami (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
B?dziesz u onka wcze?niej ni? ja, ciekawe, co Ci powie. Pozdrawiam.

+Quote Post
zuzanna
8.01.2010, 8:04

Guru na forum

Zarejestrowana
702
11-11 07
Gdynia
126
Numer GG: 898827

ja juz chyba pisalam ...
mnie onk zmienila tomoksyfen po 3,5 roku na lamette...
pytalam ile bede brala powiedziala zobaczymy
lametta kosztuje 400zl opakowanie
ja nie place nic

+Quote Post
Halka
8.01.2010, 11:07

Expert na forum

Zarejestrowana
515
13-11 07
Warszawa
145

CYTAT(Sara @ 7.01.2010, 16:07) *
[b]Siedz? w necie od kilku dni i próbuje doczyta? o leczeniu 2 rzutu. Wsz?dzie pisz? , ?e to standard.
Dlaczego moja onk odmówi?a mi , twierdz?c, ?e nie ma potrzeby? 5 lat Tamosyfu starczy.... je?eli chc? , to mog? go bra? nast?pne 5... Kompletny bezsens...
Wiem, ?e ma pacjentów przy których wygl?dam jak okaz zdrowia.........

Saro, ja nie tylko wygl?dam na okaz zdrowia, ale w CO si? ?miej?, ?e mogliby mnie wzi?? na plakat jako reklam? dla CO - o, jak wygl?da pacjentka po raku piersi:). Jest to bardzo mylne, bo moja przygoda z onkologi? bynajmniej si? nie zakonczy?a na piersi, a wyniki krwi i markerow mam wr?cz bliskie idea?u. Temat tamoksyfenu te? zg??bi?am razem z moimi lekarzami - absolutnie nie decyduj si? na przed?u?enie tamosyfu na kolejne 5 lat! Odchodzi si? juz w ogóle od 5letniego brania tylko tego leku, i w czasie 5letniego okresu od operacji zaczyna si? ??czy? tamoxifen z anastrazolem (np. Arimidexem). Natomiast po 5 latach jest klops, bo wielu lekarzy uwa?a, ?e ju? okres "karencji" nale?y zako?czy? i nic nie przepisuj?, ale niektórzy (stanowczo za ma?o ich) przed?u?aj? leczenie przewa?nie na okres 2-3 lat. Skonsultuj z innym onkologiem, ale w Polsce nie ma wypracowanego standardu leczenia po okresie 5letnim, niestety. Jak wida? z naszego Forum, jest kilka kole?anek o przed?u?onym jeszcze okresie leczenia hormonalnego, ale niewiele. Ja sama chcia?abym przedlu?y? leczenie hormonalne (po nieca?ych 3 latach tamosyfu dosta?am Arimidex, a potem zobaczymy - powiedzia? mój lekarz) i b?d? usilnie si? o to stara?:)

+Quote Post
Sara
11.01.2010, 21:18

Expert na forum

Zarejestrowana
502
26-06 07
okolice Szczecina
8

Prze?y?am rezonans piersi. Tak , jak 2 lata temu czu?am si? przy kontra?cie zle, bylo mi duszno i mia?am na ciele sino -czerwone plamy. Badanie trwa?o ponad godzin?. Dobrze, ?e kocami okrywaj? , bo zimno by?o niemi?osiernie. Na wynik trzeba poczeka?, bo przy implantach trwa to d?u?ej.

Przy okazji zaliczy?am wizyt? na genetyce, powinnam si? zg?asza? tam co pó? roku, a ja by?am w grudniu 2008. Chcia?am w grudniu 2009 ale ju? nie rejestrowali.
Mia?am szcz??cie trafic na m?drego lekarza- genetyka z zespo?u prof. Lubi?skiego.
Zacz??am ku? spraw? Tamosyfu.

Streszcz? krótko najwa?niejsze opinie dra, bo wizyta trwa?a d?ugo. To jeden z lekarzy, których spokojnie o wszystko mo?na wypyta?.
Leczenie 2 rzutu stosuje si? w sytuacji, gdy wyst?pi? nawrót lub progresja procesu nowotworowego u pacjentek, które uprzednio by?y leczone lekami o dzia?aniu przeciwestrogenowym.
Je?eli w ci?gu pieciu lat nie wyst?pi?y ?adne komplikacje typu wznowy czy zaburze? w innych organach, to ko?czy si? hormonoterapi?. Obejrza? moje wyniki histopat. ze skorupiaków i stwierdzi?, ?e by?o to bardzo wczesne stadium.
W Polsce nie ma wypracowanego standardu leczenia raka piersi, st?d taka ró?norodno?? w serwowanych lekach. On uwa?a , ze Tamosyf na pierwsze 5 lat jest najlepszym lekiem, chocia? ma wiele skutków ubocznych.
Leki trzeciej generacji maja ich wg. niego o wiele wi?cej i w moim przypadku nie widzi powodu do faszerowania mnie nimi. Faktycznie czytaj?c o nich widzia?am notatki , ?e s? w fazie bada? klinicznych.
Powiedzia? tez, ze ja faktycznie by?am wyleczona w momencie usuni?cia tego ?wi?stwa z organizmu.
Wie te? , ?e przymierzaj? si? do podawania tamosyfu przez 10 lat ( onk te? o tym mówi?a). Ja na to, ze przyczyn? mo?na chyba upatrywa? w cenie tego leku.
W jego wypowiedziach przewija?y si? sformu?owania typu - w zasadzie, najprawdopodobniej- odebra?am je jako ma?e znaki zapytania. Powiedzia?am mu o tym.
On na to, ?e takie s? przes?anki medyczne, a 100 procent , które chcia?abym us?ysze? mo?e da? tylko Bóg...

+Quote Post
betty
11.01.2010, 22:04

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
342
9-11 07
mazowieckie
111

Dzi?ki Sara za te informacje:))) Teraz mam ?wiat?o przed rozmow? z moim onkiem.

+Quote Post
Sara
11.01.2010, 22:21

Expert na forum

Zarejestrowana
502
26-06 07
okolice Szczecina
8

Ciesz? si?, ?e mog?am Ci pomóc. Na pewno zapomnia?am o wielu rzeczach, które mi mówi?. Je?eli cos sobie przypomn? , to napisz?. Pozdrawiam.

+Quote Post
Sara
3.02.2010, 19:36

Expert na forum

Zarejestrowana
502
26-06 07
okolice Szczecina
8

Od 2 tygodni nie bior? Tamoxifenu. Zjad?am opakowania , które onk dopisa?a... i czuje si? nie najlepiej. Czy?by przez te 5 lat mój organizm tak zaprzyja?ni? si? z tamosyfem. Lekarz nic nie wspomina? o stopniowym odstawianiu. U onki b?d? 10 lutego.
Mo?e która? z Was ma do?wiadczenia po tak d?ugiej kuracji tym lekiem?

+Quote Post
betty
3.02.2010, 19:41

du?a praktyka na forum

Zarejestrowana
342
9-11 07
mazowieckie
111

Napisa?am Ci Saro na pw. Co do odstawienia, te? si? jako? czuj? dziwnie, jakbym by?a ko?owata. My?la?a ?e to przez pogod?, ale po tym co napisa?a? sama nie wiem.

+Quote Post
Becia
3.03.2010, 18:47

Guru na forum

Wspiera forum
764
6-11 07
Siemianowice ?l?skie
33

Dziewczyny, czy zmieni?o si? co? w odp?atno?ci za tamoxifen?
ja zawsze p?aci?am kilka z?otych za opakowanie w zale?no?ci od producenta, a dzisiaj za Egis zap?aci?am tyle samo co cena na opakowaniu, czyli 13,50...
czy to znaczy, ?e p?acimy 100%? czy podana na opakowaniu cena jest ju? pomniejszona o kwot? albo procent refundacji?

+Quote Post
Jolanta
3.03.2010, 19:09

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
64
2-07 09
?wi?tokrzyskie
1,619

Ja zacze?am bra? Tamoxifen EGIS od grudnia i za niego nie p?ac?. Biore go razem z Zoladexem ,to ciekawe dlaczego ty p?acisz za niego

+Quote Post
hala1962
3.03.2010, 21:07

Guru na forum

Wspiera forum
2,055
14-11 08
Zachodniopomorskie
1,249

Beciu, mo?e doktorka zapomnia?a zaznaczy? literk? "P" - choroby przewlek?e - na recepcie...chocia? jak pyta?am w aptece o tamoksifen ebewe to dop?ata do niego jest 9 z? nawet na "P"...

+Quote Post
suchal
4.03.2010, 7:28

wykazuj?cy aktywno?? na forum

Zarejestrowana
45
11-11 09
Ciechocinek
1,765

Cze??.
Ja równie? bior? egis (dodatek do nazwy zale?y od producenta)i nie p?ac?.Poprzednio bra?am ebewe i jeszcze inne(ju? nie pami?tam)--jednak wszystkie by?y bezp?atne.Pozdrawiam.

+Quote Post
« · Leczenie · »

4 V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

: · ·

· · ·

: 3.06.2020 - 18:53